Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

(16)
Amerykańska rodzinna firma medialna Scripps Networks kupuje polską rodzinną telewizję TVN. Walterów i Wejchertów zastąpi familia Scripps z Tennessee, specjaliści od programów podróżniczych. Dokąd zawiozą polskich widzów?
 • 2015-03-16 21:49 | leniuch102

  spokojnie, nie kupia.

  *"Kto wie, może kupią od nas licencję na „Kawa na ławę” albo „Kropkę nad i”? "

  yyy, zdawalo mi się, że akurat to już znaja i nazwali "Jerry Springer Show"
 • 2015-03-16 22:44 | sol3zna

  Re:Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

  jakto dokąd... do dupy śpiewać!
 • 2015-03-16 22:54 | Adalbert

  Re:Polskie pozostają tylko telewizje internetowe

  Polskie zostana telewizje internetowe . Telewizje głównego ścieku informacyjnego przeszły już pod kontrolę obcego kapitału.
  Tak zwani "dziennikarze" zatrudnieni w takich telewizjach gadają tak , jak tego sobie życzy właściciel. czyli stają się tubami właściciela..
 • 2015-03-16 23:50 | Epsilon

  Nabywca TVN nie ma doświadczenia. A Solorz i Walter mieli?

  "Kończy pionierski etap kształtowania się ładu medialnego w Polsce po 1989 r. Był on budowany z założeniem, że nowe prywatne telewizje powinny być pod kontrolą polskich właścicieli".

  Autor oczywiście robi sobie jaja z czytelników. Polsat został powołany do życia przez dawne cywilne służby specjalne, a TVN służby wojskowe, wywodzące się z WSW/WSI. Można te służby określić jako "polskich właścicieli", ale jedynie w żartach.
 • 2015-03-17 06:51 | Andrzej Bronisław

  Re:Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

  Cui bono?
 • 2015-03-17 08:10 | volta

  "Polityczne gwiazdy" w "Kawie na ławę" u "dziennikarskiej gwiazdy" Rymanowskiego.

  " Ale na ile będą zainteresowani polską polityką i TVN24? To dziedzina, w której eksperci od dobrego jedzenia i przyjemnego życia się nie specjalizują. A przecież dla naszej polityki TVN24 jest niczym tlen podtrzymujący życie. Stacja kreuje polityczne gwiazdy, nadaje ton dyskusji, zarządza społecznymi emocjami."

  I to pisze redaktor Polityki. Szczególnie to drugie zdanie... To jest żart, prawda? Intelektualnie wyrafinowany żart?

  Rozumiem, że p. redaktor ogląda programy prowadzone przez "gwiazdę" Rozenek poświęcone czyszczeniu sraczy? Nic tylko pogratulować!
  Czy w wojsku p. redaktor był?
 • 2015-03-17 10:14 | The Central Scrutinizer

  Re:Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

  "Dziś wszyscy zadają sobie pytanie..."

  Panie redaktorze, wiem że to figura retoryczna, ale zapewniam Pana, że nie wszyscy (w tym na pewno ja) takie pytanie sobie zadają i jest wielu, których losy telewizji TVN kompletnie, w ogóle, wcale a wcale, w najmniejszym stopniu nie obchodzą. (Pomijając oczywiście tych, dla których największym szczęściemi byłoby widzieć jak TVN zdycha w męczarniach.
 • 2015-03-17 10:25 | yuzek

  Nabywca TVN nie ma doświadczenia.....: NIE ROZUMIEM jednej rzeczy: tekst pisze człowiek "robiący" w SPÓŁCE

  medialnej, niby dziennikarz mający WIEDZĘ i zobowiązany do zasad rzetelności dziennikarskiej (ja wiem, teoretyzuję) a tu taki kit. Ale do rzeczy: to że spółka jest nieznana na "rynku" czy nie mająca "doświadczenia" wcale nie znaczy, że nie ma jakiegoś właściciela czyli jakieś pieniądze (czy prawdziwe czy wirtualne to mnie nie obchodzi). Wcale bym się nie zdziwił, że wkrótce się może okazać, że istnieje ścisłe powiązanie między np. AGORĄ S.A. a tym nowym geszeftem, który zakupił TVN. Nie na darmo Poroszonko (Walcman jak mówią niektórzy) jak doszedł do "wadzy" na Ukrainie dzięki m.in. 5 mld USD, pomocy Sorosa, szkoleniu "sił w Polsce i na Litwie" jak twierdzi Putin a chyba wie co mówi to pypciutku sprzedał swój biznes 'czekoladowy' ale zachował własność swojego koncernu medialnego. Przecież chłop wie gdzie są "maliny".
  Jest taka zasada: cui bono ale dzisiaj się mówi "follow money" a w wersji nadwiślańskiej "kasa, misiu, kasa" i proponuję patrzeć na ten biznes od właściwej strony (w tym także podatkowych-prania kasy-dark money) a nie jakichś tam "zasad", "reguł.
  I to by było na tyle. Mamy przecież "crony capitalism" czyli "kapitalizm kolesi" i gołodupce nie mają nic do gadania.
 • 2015-03-17 13:52 | abchaz

  Re:Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

  To jest b.dobra wiadomośc.
  Jeszcze lepsze bedą wiadomosci o spuszczeniu do muszli "Faktów" oraz innych wyczynowych "no ico pan powie nato,że nazawał pana swinią ?"
  Jak w zamian będą reportaze z zycia mrówek to to będzie najlepsza wiadomośc.
 • 2015-03-17 16:08 | Pluto

  PeO

  Platforma Obywatelska jest partią założoną i wypromowaną przez germanoidalne i narcystyczne służby, które dużo o tym społeczeństwie wiedziały. Pomogły w tym teutońsko-ubeckie media.
  PO, pod pozorem dążenia do europejskiej nowoczesności, miało prowadzić antypolską i antyspołeczną politykę i działać w interesie przemysłu niemieckiego (niskie płace, LIBEralne prawo pracy, maksymalny burdel). Oni nie mają nic wspólnego z ideami lewicowymi; to są prawicowi liberałowie proniemieccy.
  Kto na nich głosuje? Oszukani przez pi-ar, a także: złodzieje, łapówkarze, TWsiaki, folksdojcze, kibole, dziennikarze, celebryci, ubecy, kryminaliści i biznes. Czyli cała ta pseudo-elita, która miała za obce pieniądze wspierać zdrajców z PO i obcy interes.
  PIS jest partią dużo lepszą niż PO, co naród zaczyna rozumieć. Afera taśmowa pokazała, że PO to oszuści, kolesie i żule w drogich garniturach.
  Donald Tusk dostał od Niemców nagrodę za osłabianie Polski – wysokie stanowisko w Unii Europejskiej.
  Jeżeli ktoś chce poczytać jaka jest obecna sytuacja społeczno-ekonomiczna Polski to tu jest na 1 stronie opisane:

  www.edunauka.pl/ekonomia/index.php
 • 2015-03-17 16:46 | malpa z paryza

  Re:Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

  no to mmay teraz Hameryke cala geba w Polsce
 • 2015-03-18 02:16 | ArtykułCzwarty

  Re:Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

  TVN jak tlen??? Jaja sobie autor szanowny robi? Chyba raczej jak wyziew w grocie pytii zamykający mózgi oglądaczom. Boleć lewą stronę bardzo musi fakt, że szef koncernu wspiera republikanów a jego dyrektor generalny wywodzi się z FOX News. Wolelibyście pewnie CNN, co?
 • 2015-03-18 11:02 | Artur

  Re:Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

  Ja mam nadzieję, że nowi właściciele TVN zatrudnią profesjonalnych dziennikarzy, reporterów i prezenterów telewizyjnych. Na razie TVN zatrudnia tylko jednego profesjonalistę. Jest nim Pan Jacek Pałasiński. Inni zostali w polu oderwani od codziennych zajęć przy pługu i plewieniu, po czym postawiono ich przed kamerami i kazano "prowadzić program". Skutki są takie, że nie można ich oglądać. Trajkotają, bełkoczą, żadnej dykcji, znaków przestankowych, intonacji, plotą bzdury i łamią podstawowe zasady języka polskiego. O pracy dziennikarskiej nie mają pojęcia. Żeby jeszcze mieli wpojone jakieś normy dobrego zachowania, zasady etyki i dobrych obyczajów, żeby wiązały ich jakieś więzi ogólnie przyjętej w cywilizowanym świecie ogłady i kultury... Ja naprawdę nie chcę za dużo. Tylko tyle. W sam raz.
 • 2015-03-18 11:52 | slima11

  Re:Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

  Bóg czuwa nad mediami.Oni zrobili gadaczkę na potrzeby aktualnych decydentów.Zero beztronnego dziennikarstwa.Bo jak nawet dał się w to wciągnąć wspaniały Iwaszko, to czas na zmiany.A ta pani ,która myśli po Faktach ,zajmuje p0łowę czasu swoim słowotokiem , przerywa ,robi małpie miny ,powinna wcześniej pakować ciuchy do kartonu.
 • 2015-03-18 15:42 | putin

  i dobrze

  tvn to tuba rzadu i stacja o tak tandetnych programach ze dobrze ze ja kupili rzycze jej jak najgorzej
 • 2015-03-18 22:12 | magdaalena

  Re:Nabywca TVN nie ma doświadczenia w prowadzeniu telewizji tego rodzaju

  wszyscy sie sprzedaja - takie sa prawa rynku ale jesli zmianz wlasciciela wplynie na zmiane dla widzow to pozostaje pogratulowac,