Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

(29)
Wiele osób czuje się oszukanych przez banki na kredytach frankowych. Ale wcale nie oczekują pomocy finansowej państwa.
 • 2015-03-17 18:10 | ttt

  eh

  A moze zacznijmy zatrudniać urzędników i polityków na śmieciówkach, będzie bardziej fair
 • 2015-03-17 19:10 | złodzieje

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Państwo trzyma sztamę z bankami zamiast obywatelami. Były opcje walutowe, na których firmy nieźle umoczyły - państwo nic. Są kredyty walutowe, na których wtopiło 8% społeczeństwa- państwo nic
  . Teraz banki pewnie wytną jakiś numer złotówkowiczom - wszak apetyt rośnie w miarę kradzenia! Ciekawe czy tym razem państwo jakoś zareaguje czy dalej będzie sprzedawać kraj i ludzi po kawałku obcemu kapitałowi...
 • 2015-03-17 20:32 | Janusz Z

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Nikt z tych, którzy powinni nie chce się za nimi ująć oraz ukarać banki za zwykłe oszustwo; lekceważy ich prezydent, lekceważy premier, a to są 2 miliony osób z najbliższymi rodzinami, maja jeszcze ciotki, kuzynów, przyjaciół...

  Dlatego muszą brać sprawy w swoje ręce i położyć kres państwu urzędniczemu działającemu przeciw obywatelom, organizują się, zakładają stowarzyszenia, jak Pro Futuris, a nawet partię polityczną http://polskapartia.org , oburzenie rośnie i prędzej, czy później musi eksplodować, miejmy nadzieję, ze w sposób pokojowy, doprowadzając do koniecznych zmian, żeby Polska, była Polską
 • 2015-03-17 20:57 | jakowalski

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Z jakiej racji podatnicy mają pomagać spekulantom walutowym?
 • 2015-03-18 00:49 | Ewa-Joanna

  Jednego nie rozumiem - czy frankowicze jak podpisywali umowę to jej nie czytali?

  Bo w umowie powinno być coś na temat zmiany kursu, oprocentowania i konsekwencji. Jak było, to do kogo pretensja? Jak nie było - banki do sądu!
 • 2015-03-18 03:24 | Druid

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Czy ktoś podpisywał umowę w warunkach przymusu? Czy zmuszano do franka? Czy pazerność zaślepiła? Czy ktoś z nisko zarabiających otrzymał ten kredyt? Czy może zasadnicza szkoła zawodowa nie uczy czytania? Czy magister z bożej łaski dostał wreszcie manto za cwaniactwo?
  Mam dość sponsorowania cwaniakow, odbudowy Warsiaffki, emerytur służb mundurowych i rolników, górników, rozpasanej burżukracji urzędowej. Mam dość kradzieży MOICH zapracowanych i płaconych podatków i składek ZUS-owskich.
  Czy mam współczuć? Komu? Z pewnością nie wymienionym spryciażom.
 • 2015-03-18 10:14 | jakowalski

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Nikt nie zmuszał "frankowiczów" do brania tych pożyczek.
 • 2015-03-18 11:08 | pomum

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Podobnie jak nikt nie zmusza Ciebie do myślenia (szkoda). Specyfika polskiego bagna - jak się komuś noga powinie to nie pomagamy ale razem z innymi dorzynamy żeby się dłużej nie męczył.
 • 2015-03-18 12:16 | T1000

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Polski produkt eksportowy, czyli zawiść, ma się doskonale. Zżółkli z zawiści Polacy nie pojmują, że i tak zapłacą za przekręty banków, bo ludzie idą do sądów i z bankami wygrywają. Banki za swoje występki zapłacą i to słono, ale kosztem obywateli. Najgorsze z możliwych rozwiązań, a polskie piekiełko będzie się bez końca żarło. Świetnie się masz, odwieczna polska głupoto.
 • 2015-03-18 13:02 | Nexus

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  To może jeszcze Pan napisz lub podaj jakieś źródło wyroku, który był korzystny dla frankowiczów i obciążał banki.
 • 2015-03-18 15:04 | Miki

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Święta racja!! Chciało się zarobić bo frank był tani - to teraz się straci bo jest drożej. Skoro kredyty brali ludzie myślący to mogli pomyśleć o tym że waluta jest "ruchoma" i jej kurs może się zmienić i wiadomo że nikt nie gwarantuje utrzymanie takiego samego kursu przez dziesiątki lat spłaty kredytu. Wystarczy tylko samemu pomyśleć i ewentualnie zadawać pytania. Ale, że chciało się kupować mieszkania i domy większe niż było ich na to stać to teraz trzeba wycierpieć i poczekać aż "franek" spadnie.
  Najpierw niech Ci co wzięli policzą ile zyskali przez ostatnie lata na tych kredytach i jak to się ma do kilku miesięcy większych rat. Pewnie się okaże i tak są jeszcze na plusie tylko teraz już nie będzie życia w luksusie i czeka ich zaciskanie pasa. Taka jest rzeczywistość kredytobiorców na całym świecie!!
 • 2015-03-18 16:14 | abakan

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Do tej pory nikt z "frankowiczów" nie wymagał, aby budżet państwa im pomagałw spłacie kredytów.
  Warto zajrzeć na strony UOKiK i zobaczyć jak wiele z kaluzul w umowach kredytowych sąd ochrony konkurencji i konsumentó uznał za niedozwolone (sięga to 2010 r.).
  Banki po prostu oszukiwały kredytobiorców ustalając"spread" (czy jest definicja tego terminu w którejkolwiek umowie?) jak chciały. Już z tego tytułu przy wypłącie kredytu bank byłdo przodu o kilka-kilkanaście tysięcy złotych. Wzrost kursu CHF sprawił, że wszyscy zaczęłi uważniej przyglądać się działaniom banków.
 • 2015-03-18 17:23 | MartinBaruch

  KTO WZIĄŁ KREDYT WE FRANKACH PRZEGRAŁ ŻYCIE !!!

  KTO WZIĄŁ KREDYT WE FRANKACH PRZEGRAŁ ŻYCIE !!! Ostatnio na kanale telewizyjnym TVN 24 Biznes i Świat była rozmowa z analitykiem rynków finansowych na temat franka i frankowiczów . Analityk ten snuł hipotezy oraz prognozy jak zachowa sie społeczeństwo polskie gdy chf będzie wyceniany w przedziale 5 - 6 pln . Dziennikarzyna prowadzący audycję aż zaniemówił i jąkającym sie , przestraszonym , roztrzęsionym głosem zapytał - " Jak to frank szwajcarski po 6 złotych ??? !!! " na co analityk odpowiedział mu nie wzruszony - " Oczywiście że tak , jest tylko kwestią otwartą jak szybko to nastąpi " . Polecam telewidzom obejrzenie w archiwum powtórki tej wartościowej audycji .
 • 2015-03-18 21:57 | jakowalski

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  pomum
  Z jakiej racji mam pomagać tym, którzy chcieli zarobić na spekulacji walutami?
 • 2015-03-18 22:15 | Marcepan

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Frankowicze tez nie chca zeby im pomagac finansowo.Chca, aby w Polsce przestrzegano prawa, zeby respektowano wyroki sadow, zeby banki nie stosowaly manipulacji, zeby organy kontrolne panstwa wykonywaly profesjonalnie swoje obowiazki i zeby media mowily o prawomocnych wyrokach sadow ws kredytow chf, zeby do debat zapraszaly strone spoleczna i zeby nie byly slugasami
 • 2015-03-18 22:31 | m-ka

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Kiedy mercedes wypuści na rynek wadliwy produkt, to organizuje akcję naprawczą, na swój koszt wzywa wszystkich nabywców i usuwa wadę. Banki, które wypuściły wadliwy produkt, stawiają na baczność polski rząd i życzą sobie funduszu, który przejmie za nich koszta wadliwego produktu. Przy tym różnica jest jeszcze taka, że wada w mercedesie jest wynikiem niezamierzonego błędu, natomiast wada produktu bankowego jest wynikiem zaplanowanego skoku na kasę ze świadomością łamania prawa cywilnego.

  Co powinny zrobić banki. Ogłosić akcję naprawczą wobec wypuszczonych wadliwych produktów. Tak zachowują się firmy, które dbają o renomę i klienta, no i są uczciwe.
 • 2015-03-18 22:33 | Hubert Osiński

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  A dlaczego od dziesięcioleci nikt nie zapytał Polaków co myślą o nieudolnej gospodarce węglowej, o latami pompowanymi miliardami na Górnictwo? o najdroższe metro na świecie? O przepłacone Pendolino + łapówy.
  O to Polaków i mnie ktoś zapytał?!
 • 2015-03-18 22:51 | franek

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Polacy nie chcą pomagać,.. frankowicze nie chcą pomocy, .. tylko rząd uparcie szuka pretekstu do utworzenia kolejnego funduszu i urzędu do sprzeniewierzania pieniędzy podatników!
 • 2015-03-19 05:43 | joanna

  Rząd może pomóc tylko za nasze pieniądze

  Czy do dziennikarzy wreszcie kiedyś dotrze, że rząd nikomu nie daje swoich pieniędzy, że nie ma ich z innego źródła niż podatki? I że każde danie kasy jakiejś grupie oznacza, że nie wyda ich się na cele, które mają służyć nie tylko jakimś aktualnym "podopiecznym rządu" albo "stałym podopiecznym"?
  Jest to żałosne by ludziom, którzy zaciągnęli kredyty by powiększyć swój majątek ma pomagać podatnik PIT, który tego majątku byc może nie ma, ma pomagać firma płacąca CIT podczas gdy i zwykły śmiertelnik i firma ma prawo oczekiwać by ci, którzy gospodarują tymi pieniędzmi wydali je w sposób, ktore również im ułatwią życie.
  Do tego by kredyt pan Jasio wziął rząd i inny podatnik nie był mu potrzebny- nikogo z nich o zdanie nie pytał. Jak przychodzi do spłaty to trzeba mu nagle pomóc? Bo dał się oszukać bankowi- niepaństwowemu przecież w nadziei, że na tym zyska? Bo przecież kredyty w złotówkach były- te we frankach były brane by mniej płacić. jak się mniej płaciło to było OK, jak sie okazało, że dokonało sie głupiego wyboru to za to mamy zapłacić?
  Pomoc banków to co innego- też są odpowiedzialne za takie umowy. Ale dlaczego my wszyscy?
 • 2015-03-19 08:20 | jakowalski

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Marcepan
  Niechaj frankowicze wreszcie zrozumieją, że nikt im nie kazał zadłużać się, a szczególnie zaś we frankach szwajcarskich. W normalnym kraju to przecież nikt, poza garstką bogaczy, nie kupuje na własność domu czy mieszkania, a tylko wynajmuje ten dom czy mieszkanie, najlepiej od państwa albo „kupuje” je w ramach spółdzielni mieszkaniowej, a więc niejako „bezprocentowo”. Ale tego to ci frankowicze nigdy nie rozumieją, jako że rozum z głowy wybiła im propaganda wolnorynkowa a la „profesor” Balcerowicz.
  Hubert Osiński
  Bez polskiego węgla, to płacilibyśmy dziś za surowce energetyczne znacznie więcej i co gorsza, stracilibyśmy suwerenność energetyczną. Poza tym, to za Pendolino wcale nie przepłaciliśmy. Przepłaciliśmy za to, i to znacznie, za F16.
  Joanna
  Racja, że jest to wręcz żałosne, aby ludziom, którzy zaciągnęli kredyty by powiększyć swój majątek ma pomagać podatnik PIT, który tego majątku być może nie ma, ma pomagać firma płacąca CIT podczas gdy i zwykły śmiertelnik i firma ma prawo oczekiwać by ci, którzy gospodarują tymi pieniędzmi wydali je w sposób, które również im ułatwią życie.
 • 2015-03-19 10:45 | Maniek

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Tu jest wszystko opisane, całym mechanizm kredytów z lat 2005-2010.
  http://www.bankowebezprawie.pl/czym-jest-kredyt-przecietnego-frankowicza/

  Jak się to czyta, nóż w kieszeni się otwiera, co banki zrobiły. Przeraża skala, na jaką zrobiono przekręt.
  Podane są przykłady wyroków sądowych, wykresy, wszystko.
 • 2015-03-19 10:55 | Maniek

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Od kiedy zaciąga się kredyt aby powiększyć majątek? Bzdury piszesz.
  W każdym kraju są wynajmujący i właściciele mieszkań i domów, mieszasz pojęcia.

  Wyraźnie w artykule jest napisane, że "frankowicze" nie chcą ani złotówki od Państwa.
  A banksterzy w Szeratonie wyraźnie powiedzieli, że chcą dopłaty od Państwa do problemu, którzy sami wygenerowali.

  Zacznij od przeczytania artykułu zanim zaczniesz komentować cokolwiek, bo kompletnie w temacie nie jesteś.
 • 2015-03-19 12:35 | gorwell

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Cały temat związany ze skłócaniem frankowiczów z resztą kredytobiorców jest i był napędzany przez banki. Większość forumowych pyskaczy to zwykłe PRarowskie trole opłacane przez banksterów. Żaden frankowicz nie chce publicznych pieniędzy. Jedynym celem jaki może przyświecać kolegom Franka to to aby banki traktowały klientów jak równego partnera niezależnie czy ma kredyt we frankach, jenach czy złotówkach.
  http://www.wmoimkraju.blogspot.com/2015/02/podwojne-zycie-franka-s.html
 • 2015-03-19 18:37 | jakowalski

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Maniek
  Kredyt mieszkaniowy zaciąga się po to, aby powiększyć swój majątek. To jest wręcz oczywiste!
 • 2015-03-20 14:14 | JAJO

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  pamiętam jak zaciągałam kredyt w PLN w 2010 roku i czytałam o sobie na różnych forach, że jestem frajerem bo ci "Mądrzy" biorą we frankach... pozdrawiam ""
 • 2015-03-27 14:00 | jakowalski

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Janusz Z napisał:
  Nie rozumiesz problemu. Nikt z Frankowiczówe nie oczekuje jakiejkolwiek pomocy finansowej z budżetu państwa, czyli z pieniędzy podatników.
  Frankowicze oczekują jedynie, że rząd zrobi nareszcie to, co jest jego psim obowiązkiem, tzn.: zacznie chronić Obywateli, w których imieniu ma działać, przed ordynarnym banksterskim złodziejstwem w biały dzień. Musi – nie powinien, czy może, a musi unieważnić ten szwindel (żadna łaska!), natomiast szefów banków oraz mamiących klientów doradców powinien wziąć za dupy i wpakować do kryminału na dożywocie, albowiem słusznej w tym przypadku kary śmierci w Polsce niestety nie ma, choć byłaby jak znalazł.
  Ci źli ludzie spowodowali w kraju ocean nieszczęść, zakuli w łańcuchy wolnych ludzi, ograbili ich, zmusili do niewolniczej pracy, której owoce wciąż systematycznie kradną i pożerają. A rząd nic. Zatem to jest zły rząd, amoralny oraz kryminalny niestety, wspólnik w przestępstwie.
  Pani Kopacz musi odejść! (tu zaszalałem dla jaj, gdyż ona nawet nie przyszła, tylko przynieśli ją “w teczce”, po czym przedstawili jej rząd z wrogiem p. Schetyną i s-ką, a ministrowi (ministrzycy) od służb kazali zrzec się nad nimi kontroli, co w tri miga uczyniła – cyrk. Moim zdaniem p. Kopacz nie ma kompletnie nic do gadania, null, to zwykła wydmuszka. Zresztą świadczy o tym choćby jej retoryka w sprawie Frankowiczów – obiecała i nic nie zrobiła. Nie mam pretensji, gdyż ona nie jest od tego, żeby cokolwiek dla Polski robić.
 • 2015-03-27 14:08 | jakowalski

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Moja odpowiedź Januszowi:
  Z jakiej racji wszyscy podatnicy, w tym też tacy, których nie jest stać na zaciągniecie kredytu mieszkaniowego, mają pomagać garstce zamożnych spekulantów, którzy zaciągnęli kredyty w obcej walucie, licząc na korzystne dla nich zmiany jej kursu względem złotówki i na korzystne stopy procentowe, które przecież ciągle się zmieniają, a więc raz są wysokie, a raz niskie?
 • 2015-05-15 19:08 | brinek

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  Racja, widziały gały co brały. Mam kredyt w zł i jakoś nie zwracam się do rządu żeby za mnie go spłacił. Trzeba było dokładnie czytać umowę (nawet to drobnym drukiem), a nie jęczeć teraz jacy my jesteśmy biedni. Wstyd, żeby garstka ludzi obciążała całą ciężko pracującą rzeszę ludzi nas Polaków. Opanujcie się frankowicze !!!! Jestem zdegustowany tą sytuacją
 • 2015-06-29 11:18 | nie frankowicz

  Re:Polacy nie chcą, by rząd pomagał finansowo frankowiczom

  widziały gały co podpisywały - więć martwcie sie sami