Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

#krymnash i co dalej?

(8)
#krymnash – takim triumfalnym hasztagiem w rosyjskim internecie opatrywano rok temu informacje na temat przyłączenia półwyspu do Rosji. Teraz coraz częściej hasztag ten towarzyszy newsom mniej triumfalnym i nabiera ironicznego kontekstu.
 • 2015-03-18 11:42 | Xerocopia

  Bardzo inteligentne...

  Bardzo inteligentne podkreslenie w reportazu, ze pogranicznicy ukrainscy sa okropni, a rosyjscy usmiechnieci, ukrainscy lupia rodakow, a Rosjanie sa ludzcy. "Ziarko do ziarka, az uzbiera sie miarka" ...
 • 2015-03-31 19:53 | marek

  Re:#krymnash i co dalej?

  nie ma co czarowac rzeczywistosci - ukrainscy celnicy od wielu lat znani sa jak zly szelag. Pewnie ci rosyjscy bardziej boja sie o prace, bo sa nowi, bardziej "na widoku". Ale jak o nich Moskwa w koncu zapomnia, to i oni sie "upomna" o swoja czesc doli
 • 2015-04-01 22:34 | Zofia

  Re:#krymnash i co dalej?

  Sankcje spowodowaly bankructwo ekonomiczne. W Polsce tez tak bylo kiedy nasi przyjaciele z Zachodu nalozyli na Polske sankcje tylko dlatego, ze byli w bloku socjalistycznym. Ludzie na Krymie czuja sie bezpieczniej anizeli w Ukrainie gdzie jest codziennie strzelanina. Ukraincy maja wiecej broni anizeli chleba. Tworza sie niekontrolowane bandy, ktore po prostu napadaja na ludzi. Na Krymie mieszkaja w wiekszosci Rosjanie, ktorzy nigdy nie czuli sie Ukraincami.
 • 2015-04-03 21:48 | art

  Re:#krymnash i co dalej?

  Krym i Donbas nigdy nie były częścią Ukrainy i nic go z Ukraina nie wiąże. Podobnie jest z całymi rejonami znajdującymi się we południowo-wschodniej części dzisiejszej Ukrainy. Na tych terenach przeważają wielopokoleniowe związki kulturowo-gospodarcze ze Wchodem. Dla mieszkańców tych wschodnich rejonów (w tym i Odessy) odwrócona na Zachód Ukraina oznacza zerwanie wielopokoleniowych więzi i interesów, czego tamtejsza ludność absolutnie nie chce.
 • 2015-04-04 10:49 | Nexus

  Re:#krymnash i co dalej?

  Dlatego Ukraina powinna oddać te tereny raz na zawsze i zmierzać na Zachód. Przed Ukraina gigantyczna praca.

  A te małe skrawki niech należą już na zawsze do biednego, zacofanego rządząnego przez KGBowską mafię kraju. Sami chcieli.
 • 2015-04-04 17:44 | fly

  Re:#krymnash i co dalej?

  @nexus , Ty serio czy ironicznie ? Przecież federalizacja Ukrainy jest konieczna i oczywista . To kraj rozkradziony i upadły . Zajmujący nie swoje terytoria . Ale jest jedno ALE - Zachód , gównie USA musi tego chcieć ! Jak Zachód chciał rozebrać Jugosławię to wręcz ją ponaglał . A Serbię to nawet nalotami ! Bodaj 1060 operacji ! I jescze USA wykroiło z Serbii zupełnie bandycko Kosowo , a z Kosowa największą swoją bazę Bond Steel . Więc nie mów o gigantycznej pracy a tylko o dobrej woli juesej . Poniał ?
 • 2015-04-04 18:02 | fly

  Re:#krymnash i co dalej?

  @ Nexus , przy okazji , tej "gigantycznej pracy " . Pracować to sobie można na swojej działce . Ukrainie potrzebny jest spokój i ...kolejna rewolucja odbierająca wlasność oligarchom . Spokoju raczej nie będzie , bo już Jaceniuk zapowiedział niedotrzymanie ustaleń Mińska 2 . Oligarchowie zaś mają swoje armie ! I to silnie banderowskie , co jakoś Zachodu nie razi . Ale , przyjmując najkorzystniejszy i nierealny scenariusz - że UE przetrwa - wątpię , że Polska nie upadnie po 2020 roku ( default ) - wątpię , to cały zachodni biznes od nas przeniesie się na Ukrainę . Bo są więksi , mają lepsze ziemie ( 1/4 swiatowego czarnoziemu ) i można im mniej płacić .Więc nawet jak przetrwamy to z ręką w nocniku . My tzn. Polska , bo popieramy kraj konkurencyjny , na razie potencjalnie i wrogi w głownym nurcie polityki - banderyzm . Elementarne !
 • 2015-04-04 18:04 | fly

  Re:#krymnash i co dalej?

  Więc "kocham" tę troskę o Krym z obowiązkowym dowcipem o Putinie w arcie Autora . Wolę troskę o Polskę .