Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

(13)
Przecieki, wycieki, kontrolowane donosy. Kelnerzy zeznają, media ujawniają. W atmosferze jak z magla publiczność dostaje wrzutkę i ma wrażenie, że kurtyna poszła w górę, wszystko jest już jawne.
 • 2015-03-18 12:47 | maksymilian

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  W może by tak Panie Redaktorze, spojrzeć na to z innej strony. Bo gdyby nasze życie polityczne było zgodne z fundamentalnymi zasadami demokracji i transparentne, to nie było by czego ujawniać w atmosferze sensacji. Gdzie ważne dla państwa decyzje podejmowane są w jawnych i ściśle sformalizowanych warunkach a nie w formie knucia po kątach o którym obywatele nie mają prawa nic wiedzieć. Tak naprawdę to nikt nie wie, gdzie, jak i przez kogo są podejmowane ważne decyzje, które potem posłowie mają przymusowo zatwierdzać poprzez "dyscyplinę głosowania", bo ja nie, to jakiś tajemniczy areopag partyjnych bonzów wywali ich z czołowych miejsc na listach wyborczych.
  Sytuacja, w której szef MSW namawia się z prezesem NBP w ciemnym kącie jakiejś knajpy o polityce finansowej Banku i wywaleniu tego czy innego ministra w zamian to wg normalnych standardów demokratycznych normalny kryminał.
  Ostatnio mieliśmy całą serię dymisji, których przyczyn w zasadzie wszyscy mogli się domyślać, lecz oficjalnie żadnych przyczyn nie podano. Szef więziennictwa zmęczył się pracą, szef ZUS "spełnił swoją misję", a szef policji zatęsknił za życiem rodzinnym. I nikt nic nie wie, chociaż wiadomo, że szef więzień wyleciał za aferę z darmową pracą więźniów. Tak mniej więcej przedstawia się jawność i transparentność podejmowania decyzji na użytek plebsu.Gdyby każdy minister i inny wysoki urzędnik państwowy miał obowiązek spotykania się w sprawach służbowych wyłącznie w swoim gabinecie a każde spotkanie i rozmowa musiałaby być odnotowana pod odpowiedzialnością karną w jawnym raporcie to nie musielibyśmy się potem dowiadywać z prasy, że np. szef MSZ szydzi z polityki zagranicznej, którą sam prowadzi.
  Każdego polityka przy wykonywaniu jego państwowych funkcji powinno się nagrywać LEGALNIE (za wyjątkiem tajemnic związanych z bezpieczeństwem państwa. I nie byłoby problemu.
 • 2015-03-18 13:43 | zet

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  Tak zwana afera podsłuchowa ujawniła olbrzymią niefrasobliwość ludzi władzy,którzy w miejscu publicznym ujawniali wszelkie możliwe tajemnice oraz własne/szczere/ poglądy na sprawy państwa.
 • 2015-03-18 16:24 | zynek

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  Na rowni traktowac tych co klapali ozorami w knajpach o istotnych sprawach - za "tzw. niedopelninie tajemnicy sluzbowej" i tych co nagrywali.
  Tylko tych co nagrywali za naruszenie prywatnosci i tylko z powodztwa cywilnego a tych co "robili laski" Amerykanom z urzedu.
 • 2015-03-18 17:04 | jacek

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  Jakos NIKOGO ( nawet piszacych powyzej genetycznych patryjotow katolikow... ) nie dziwi fakt , ze nie nagrano NIKOGO z PIS....!!!!
 • 2015-03-18 18:45 | abchaz

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  "Olbrzymia niefrasobliwośc" to się ujawniła przy Łazienkowskim.
  Ta gadanina podsłuchana to tylko bełkot czyli żargon czyli komunikacja klasy politycznej.
 • 2015-03-18 19:50 | TKosowski

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  I ja sądzę, że jest bardzo mało prawdopodobne, że podsłuchy to tylko sprawka kelnerów i Falenty. (Widać w tej sprawie niejeden wątek, niejeden kierunek.) Jeśli tzw. służby stoją za tą aferą, przypuszczam, że nigdy się nie dowiemy kto i dlaczego. Czy posługują się alfabetem łacińskim, czy może cyrylicą, na pewno są cwańsi niż polska prokuratura. A dziennikarze śledczy są za mali, by cokolwiek wykryć.

  Jedyne z czego można wnioskować to skutki tego przedsięwzięcia. Kto na tym zyskał lub zyska. Lecz mogą przecież znaleźć się sprytni trittbrettfahrer, czyli korzystający przy okazji.

  (Jasno tylko widać, że bardzo komuś zależy na zniszczeniu Bartłomieja Sienkiewicza.)

  Czyżby naprawdę Schetyna podjął tę grę? Czyżby to on zorganizował podsłuchiwanie? Na pewno byłby zdolny do tego. I na pewno miałby motyw.

  Że panowie politycy lubią dobre restauracje wiedziało przecież wiele osób. Interesujące wydaje mi się jednak to, że oni sami, wykazując się bezgraniczną naiwnością okazali się jednak ludźmi czystych intencji. Gdyby knuli, byliby ostrożni.

 • 2015-03-18 20:49 | zet

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  "Że panowie politycy lubią dobre restauracje wiedziało przecież wiele osób."

  Dobre restauracje odwiedza wielu gości. W tym przypadku, nie one są problemem lecz ludzie władzy. Do omawiania ważnych spraw państwowych służą inne pomieszczenia,niż ogólnodostępne knajpy,choćby zespół rezydialny "Parkowa".
 • 2015-03-18 21:08 | remm

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  "Służby, bo nie potrafiły zapobiec nagrywaniu najważniejszych osób w państwie, a może i same nagrywały. Prokuratura, bo wydaje się bezradna w obliczu śledztwa, jakie prowadzi. I nie potrafi utrzymać zdobytych dowodów w tajemnicy".

  - Tak to bywa w państwach istniejących tylko teoretycznie.
 • 2015-03-18 21:14 | remm

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  @ jacek: " nie nagrano NIKOGO z PIS....!!!! "

  Tak, to bardzo zastanawiające. Może oznaczać, że stojące za podsłuchami służby (bo jakieś służby musiały być w to zamieszane) lubią PiS, prawdopodobnie z wzajemnością. Nie jest więc wykluczone, że przed samymi wyborami odpalą bombę, ujawniając najbardziej pikantne kawałki nagrań (np. rozmowy z Kulczykiem) co bardzo pomoże PiSowi w osiągnięciu dobrego wyniku, a może nawet wygranej.
 • 2015-03-19 04:02 | kostek_2004

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  Nieważne czy nagrano kogoś z PIS czy nie. Wiadomo że ludzie obstawiają zmianę. Dlatego taki zestaw dyskutantów a nie inny. Nagrania w zasadzie nie niosą niczego nagannego w sensie odpowiedzialności karnej. Ale ta pogarda dla motłochu, którego nie stać na ośmiorniczki po 800 albo wino za 1200 musi doprowadzić do przesilenia. Co właśnie widac.
 • 2015-03-19 08:31 | takei-butei

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  Jak to jest, że jak jeden nielegalnie nagrywa, to powołują komisję sejmową i pada rząd i nagrywający chadza sobie na wolności, a jak drugi nielegalnie podsłuchuje, to nic się nie dzieje i nagrywającego wsadzają do aresztu?

  Jak to jest, gdy jeden nielegalnie nagrywa, to dostaje nagrodę, a jak drugi nielegalnie nagrywa, dostaje więzienny chleb...
 • 2015-03-19 12:10 | sol3zna

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  2015-03-18 12:47 | maksymilian - ŚWIĘTA RACJA - niestety tak jak rządzący w Polsce [mimo obietnic] nie zmienią ordynacji wyborczej na mniej partyjną, tak i nie wprowadzą transparentności, nie podcina się gałęzi na której się siedzi
 • 2015-03-20 02:11 | mixxer

  Re:Nowa odsłona afery podsłuchowej to zasłona dymna?

  Politycy ze "styropianowych" partyjek zachowuja sie duzo gorzej nizli kiedys "bonzowie" z PZPR-u !!!