Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wielki SKOK

(20)
Kasy spółdzielcze przez lata tworzyły układ biznesowo-polityczny, przy którym tzw. afera Rywina, która skompromitowała rząd Leszka Millera, to pryszcz.
 • 2015-03-20 17:04 | Robert77

  I po co było brać skoki pod nadzór KNF?

  Gdyby SKOKi nie zostały objęte nadzorem KNF dzisiaj jej członkowie wiedzieliby komu za to wszystko podziękować. A przy okazji dostaliby darmową lekcję myślenia. Czy PiSowi znowu się upiecze?
  Tak, wszyscy klienci banków muszą się teraz na SKOKI złożyć.
  Pokażcie mi ubezpieczyciela, który ubezpiecza bez wcześniejszej oceny ryzyka. SKOKi tak właśnie zostały objęte ubezpieczeniem KNF - chociaż wiedziano, że ich upadek to kwestia czasu, a mimo to KNF je przyjął.
  To też powinno zostać zbadane i osądzone.
 • 2015-03-20 19:33 | jacek

  Re:Wielki SKOK

  Amen !
 • 2015-03-23 09:50 | wnukmarek

  Re:Wielki SKOK

  O tym co się działo w SKOK-u Wołomin wiedziano wcześniej i tolerowano, aby w razie potrzeby wyciągnąć i pogrążyć PiS. Taka potrzeba się pojawiła z okazji wyborów i spadających słupków B. Komorowskiemu. Mówiono nie tak dawno, że zostanie zdetonowana bomba atomowa , pogrążająca PiS i Dudę. Zdetonowano, ale czy czasami fala uderzeniowa nie zaszkodzi bardziej tym co zdetonowali. Zbyt dużo pytań się pojawiło. Bo co robiły służby i KNF mając już kilka lat wcześniej wiedzę? To zdjęcie prezydenta z aferzystami i ci sami aferzyści na wspólnych fotkach z Hanną Gronkiewicz Walz i nagroda i zdjęcie prezesa SKOK Wołomin z wiceministrem skarbu z 2014 roku, kiedy już wiedza była ogromna o szwindlu, to wszystko jakieś dziwne i świadczące, że sprawa jest też śmierdząca dla PO i Prezydenta. """"
 • 2015-03-25 11:17 | lombi

  *** Fakty pomijane przez prorządowych funkcjonariuszy ***

  ************************************************************************
  W kilku z pięćdziesięciu paru kas oszczędnościowo kredytowych działali przestępcy. Doprowadzili do tego, że ludzie którzy mieli tam lokaty stracili pieniądze. I Bankowy Fundusz Gwarancyjny – musiał wypłacić im 3 mld.

  Śledztwo w sprawie wyłudzania kredytów przez zorganizowaną grupę przestępczą w SKOK Wołomin i działania tym samym na szkodę firmy trwało od czerwca 2013 r., podjęte wskutek zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez samą Komisję Nadzoru Finansowego. Komisja Nadzoru Finansowego przynajmniej od czerwca 2013 r. miała zatem świadomość istnienia realnego zagrożenia bezpieczeństwa powierzonych SKOK Wołomin depozytów.

  Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o ustanowieniu w SKOK Wołomin zarządcy komisarycznego dopiero 5 listopada 2014 r., a zatem niemal półtora roku po złożeniu przez nią samą zawiadomienia do prokuratury.

  Niedopełnienie uprawnień, którego dopuścili się członkowie Komisji Nadzoru Finansowego, doprowadziło zatem zarówno do wielomilionowych strat po stronie finansów publicznych, jak po stronie podmiotów indywidualnych.

  A w tej sprawie widać, że państwo polskie działa tylko teoretycznie jak to powiedział kiedyś minister Sienkiewicz. Nie działa prokuratura, sądy, policja CBA i ludzie są bezkarnie okradani. A KNF działa z dużym opóźnieniem i później usiłuje wskazywać winnego gdzie indziej.

  Dopóki SKOki były samorządne i miały wewnętrzny system kontroli nie było żadnych upadłości i żadnych wyprowadzić.

  To się zaczęło kiedy łapę na skokach położyła Platforma i KNF.

  Do czasu wejścia w życie ustawy o SKOK, kasa radziła sobie z takimi przypadkami. Rozbroiła m.in aferę PZ SKOK, nie dopuszczając by ktokolwiek stracił pieniądze.

  Nie istnieje coś takiego jak afera SKOków. Jest afera KNF. Jest afera SKOKu Wołomin.
  SKOK Wołomin był zarządzany przez ludzi z WSI. Ważnymi postaciami w tej sprawie są Bronisław Komorowski, Piotr P., oficer WSI, szef Fundacji Pro Civili i SKOK Wołomin, Tomasz Lis były podwładny Komorowskiego w latach 90., a potem dyplomata. Te postaci są istotne dla opisu działalności Pro Cvili a potem również SKOKu Wołomin. To właśnie tam doprowadzono do strat rzędu setek milionów złotych.

  Celem Fundacji Pro Civili było wyłudzanie pieniędzy, zaś grupą dowodzili ludzie WSI. Piotr P. działał jako pracownik WAT, więc wiele działalności Pro Civili było ukierunkowanych na wyłudzenia z WATu pieniędzy, np. na programy komputerowe. Łącznie wyłudzono 400 mln złotych, które trafiły na Cypr. Sąd zajął się tym w 2004 roku.

  Pani red.aktor pomijaja dwa ważne fakty. Pierwszy: że z 3 miliardów wypłaconych gwarancji 200 milionów poszło na straty w SKOK Kopernik, zarządzany przez ludzi związanych z Platformą Obywatelską, a 2 miliardy 200 milionów na straty spowodowane działalnością mafii WSI w SKOK Wołomin. I drugi: że sam jest prawnym pełnomocnikiem jednej z oskarżonych o wyłudzenia w SKOK Wołomin!

  **************
 • 2015-03-25 11:19 | slima11

  Re:Wielki SKOK

  Czy Polska jest chroniona przed poważnymi ,zagrożeniami?Czy strata miliardów złotych ,to zagrożenie ,czy nie.?Prosze napisać o kompetencjach naszych służb specjalnych ,.Ile trzeba stracić aby zajęły się one sprawą.?Żyjemy w czasie absurdu.Przypomnijcie aferzystów eseldowskich SstaRrachowskich i wirtualne 17 milionów w czasie balangi u Michnika.Wtedy obalon rząd.A co teraz?
 • 2015-03-25 13:15 | Jacek, NH

  Re:Wielki SKOK

  "Platforma Obywatelska, ruszając na wojnę ze SKOK-ami, nie spodziewała się, że uderzy to w kandydata tej partii na prezydenta. Stało się to za przyczyną zdjęcia, na którym widać Bronisława Komorowskiego z Piotrem P., podejrzanym o działanie na szkodę SKOK u Wołomin, byłym żołnierzem WSI, i Mariuszem G., aresztowanym prezesem SKOK u Wołomin.". "Przestraszony obóz władzy jest w stanie sięgnąć po każde świństwo, by się ratować. Tym razem jednak kolejne uderzenia zdają się odbijać od Dudy, Kaczyńskiego i PiS. Ich zachowanie przypomina to, co psychiatria nazywa „chorobą afektywną dwubiegunową”. Kiedy czują się bezpieczni, zwycięzcy, modą jest butne i pełne wyższości okazywanie „tej drugiej Polsce, ciemnej, zakompleksionej, z którą nie chcę mieć nic wspólnego” Gdy jednak jakieś zdarzenie zachwieje poczuciem bezpieczeństwa elit, wpadają one w panikę objawiającą się zachowaniami jeszcze brzydszym."

 • 2015-03-25 14:21 | MP

  Re:Wielki SKOK

  Etatowi komentatorzy PiS zapominają jakoś o sposobie "rozwiązywania" problemów bankrutujących SKOKów.
  Jak to było robione? Otóż bankrut był przejmowany przez inny SKOK. A ile było takich bankructw? Chyba raczej sporo.

  Pytanie dlaczego to było możliwe? Dlaczego SKOKi zagrażają finansowemu bezpieczeństwu państwa?
  W PiSie jest dosyć ludzi zdolnych tak założyć system, by zapobiec malwersacjom. Jeśli tego nie robili, to przypuszczalnie celowo. Celem było niezbyt legalne wspieranie Partii, mediów partyjnych, finansowanie pisowskich Fackelzugów i Parteitagów, "patriotyczne" pożyczki dla Członków Partii.
  Przykładem pokrętnego pisowskiego ustawodawstwa ustawa anty-lichwiarska. Nie objęła ona limitem oprocentowania pożyczek poniżej 500PLN - a więc najczęściej udzielanych przez SKOKi, pożyczek ściąganych przez nie bezwzględniej, niż robił to Provident i kasy gangsterskie.

  Myślę, że Jarosław Kaczyński, a przedtem i Lech dobrze kontrolowali, ile i kto dostaje pieniądze . Trudno jednak oczekiwać, żeby z systemowych, celowo zostawionych dla malwersantów z PiSu luk, nie skorzystali też zwykli przestępcy.

  No i mamy klops. Klienci banków składają się na zwrot pieniędzy, które stracili w SKOKach Prawdziwi Polacy.
  Tego akurat nie bardzo rozumiem dlaczego. Za swoją głupotę powinni płacić sami głupcy.
  A obawiam się, że po początek lawiny, że te SKOKi, które upadły to są pierwsze, które upadły...

  PS
  Nie zapominajmy o innych przekrętach środowiska braci Kaczyńskich:
  o spółce "Telegraf", o aferze Srebrnej, o korupcjogennym prawie, ustanowionym z inicjatywy profesora G, osobistego przyjaciela Braci K....
  Zawsze jest to samo - najpierw tworzą prawo, które umożliwia malwersacje, potem z tego prawa lege artis korzystają. Byliby więc, gdyby tego chcieli, tworzyć i dobre prawo. Chyba więc nie chcą?
 • 2015-03-25 18:39 | Andrzej

  Re:Wielki SKOK

  Na razie Kaczyński zasłania się Ziobrą i Kurskim, ale całej afery nie przykryje.
 • 2015-03-25 19:22 | garry

  Re:Wielki SKOK

  Jak zwykle najgłośniej "łapaj złodzieja" krzyczy sam złodziej. Co jeszcze musi zrobić PiS aby ich wyznawcy w końcu zrozumieli z kim mają do czynienia.
 • 2015-03-25 19:46 | Jan-janusz

  Re: SKOK - rozwiń nazwę , a zobaczysz , że jest potrzebny.

  Ta afera pielęgnowana przez lata i odkładana na stosowny moment nie może przesądzać o istnieniu SKOK.
  Ta instytucja jest potrzebna w kraju , kóry oddał banki obcym ludziom i zamienił się w kraj trzeciego świata.
  Kraj bez własnych banków nigdy nie będzie suwerenny , o czym wie każdy człowiek z wyjątkiem elit lemingowych.
 • 2015-03-26 06:21 | art

  Re:Wielki SKOK

  Mam wrażenie, że afera SKOK to największa afera w historii Polski. Na taką skalę nigdy dotąd żadna partia nie była zaangażowana w polityczną ochronę konkretnego biznesu. Na taką skalę w ochronę i lobbing medialny nie było zaangażowanych aż tylu dziennikarzy i ludzi mediów. Zwycięstwo PiS w wyborach będzie oznaczało, że staniemy się skorumpowanym państwem gdzie biznes mogą właściwie prowadzić tylko swoi czyli zaakceptowani przez właściwą partie ludzie. Polska stanie się swego rodzaju pół azjatyckim, skorumpowanym, autorytarnym (lub jeśli ktoś woli z "demokracją sterowaną" na wzór Turcji czy Rosji) krajem. W tej sytuacji grozi nam to trudną do wyobrażenia katastrofą. I to jest prawdziwa stawka najbliższych wyborów.
 • 2015-03-26 09:45 | Saurom

  Re:Wielki SKOK

  Te wszystkie pieniądze się pewnie znajdą na koncie warszawskiej PO. W końcu w SKOK Wołomin i Kopernik działali ludzie powiązani z WSI i Broniem Komorusiem. Może tak pani Solska wyjaśni dlaczego tak nagle dziennikarze Polityki przestali się interesować SKOK Wołomin czyżby przyczyną były powiazania sprawców z Broniem Komorusiem i PO.

  Może też pani Solska wyjaśni dlaczego tekst pani koleżanki Mikołajewskiej pokrywa się z tekstem raportu ABW dosłownie te same zwroty wyrazy.

  Jak pani Solska wyjaśni, że dopiero 1,5 roku po złożeniu zawiadomienia o nieprawidłowościach w SKOK Wołomin przez Grzegorza Biereckiego Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiłą prokuraturę. Czyżby chodziło o danie sprawcom afery czasu na przekazanie pieniędzy na kontro warszawskiej PO i zatarcie śladów procederu.
 • 2015-03-26 10:45 | elekrob1

  Re:Wielki SKOK

  Ta banda z PiS-u kolejny raz okrada Naród najpierw był TELEGRAF a teraz SKOKi czas postawić tych Grabieżców prze wymiarem sprawiedliwości może prokuratura się wykaże (główny prokurator przecież korzonki ma w PiS) wyznawcy tych złodziei na pewno nie przejrzą na oczy bo wiara to ciemnogród. nie liczą się fakty tylko uwielbienie złoczyńców, a płacic musimy my posiadacze kont w bankach. główny złoczyńca chyba kont w bankach nie posiada i dlatego się cieszy
 • 2015-03-26 10:55 | Saurom

  Re:Wielki SKOK

  No to wyjaśnij może dlaczego oskarżonymi w sprawie SKOK Wołomin są ludzie powiązani z WSI a tym kto zgłosił sprawę był Bierecki z PIS dosyć to dziwne nieprawdaż.
 • 2015-03-26 12:51 | maksymilian

  Re:Wielki SKOK

  Panowie z PiS i PO - wszyscy jesteście nawzajem siebie warci. Wywlekacie w odpowiedniej chwili różne afery, aby dowalić przeciwnikowi w dogodnym dla siebie politycznie momencie. Największe smrody przechowujecie w szafie tak długo, jak wam się to opłaca. Bo z punktu widzenia praworządności i interesu społecznego tak naprawdę g.... was to obchodzi.
  Przypomnijmy sobie aferę z likwidacją WSI - przez 7 lat Donaldowi Tuskowi nie opłacało się politycznie grzebać w tym szambie, aż przyszła afera taśmowa i dla odwrócenia uwagi rozpoczęła się kilkutygodniowa jatka w studiach telewizyjnych o powołanie komisji śledczej w tej sprawie. W końcu nasz Geniusz Tatr postanowił salwować się ucieczką do Brukseli - i o sprawie rzeczonej komisji zapomniano z dnia na dzień jak nożem uciął.
  Sprawy SKOK-ów też nie ruszano politycznie przez wiele długich lat, pomimo strumienia informacji o szwindlach tam się odbywających. Aż przyszedł moment, kiedy można na tym zbić jakiś polityczny kapitał. Etc. etc.
  Bez rozpędzenia tego żyjącego sobie w doskonałej symbiozie i grze pozorów układu PO-PiS nie ma nadziei na jakiekolwiek zmiany. Ale jedni i drudzy mają za sobą na tyle potężne wsparcie usłużnych mediów, że mogą mącić w głowach społeczeństwa bez końca. "Polityka" oczywiście na pierwszej linii tego frontu.
 • 2015-03-26 16:53 | Andrzej

  Re:Wielki SKOK

  A rządził tym wszystkim Kaczyński, nie mający zielonego pojęcia o ekonomii, a tym bardziej o finansach i bankowości. Wystarczy przypomnieć jego wizytę w sklepie, gdzie chyba po raz pierwszy w życiu robił zakupy.
 • 2015-03-26 17:47 | karul

  Macie wiec,

  obludne solidaruchy, jeszcze jeden dowod na hipokryzje tego rezimu ktory nastal - dzieki Watykanowi i CIA - w roku 1989. Za ich pieniadze pluliscie na politykow PZPR, a przeciez w porownaniu z ta glosna banda katolicka tamci byli ludzmi kuluralnymi i skromnymi.

  Za wyjatkiem CIA i Watykanu, komu to przeszkadzalo?
 • 2015-03-26 21:54 | 33mas18

  Re:Wielki SKOK

  Afera ze SKOKami przewyższa wszystkie wcześniejsze skandale gospodarcze po roku 1989. Jest drastycznym przykładem korupcji polityczno-finansowej na niespotykaną wcześniej skalę. Obciąża wyłącznie ludzi Bezprawia i Niesprawiedliwości. Którego kandydat na prezydenta z niebywałą czelnością chce teraz umoczyć w ten skandal prezydenta Komorowskiego. W tym niecnym ataku na obecnego prezydenta Dudzie zażarcie sekundują nie tylko spiskowe szczekaczki ponoć niezależnych pisarczyków, ale także np. Ziobro. Ten żądaniem, aby prokuratura z urzędu wszczęła śledztwo w kwestii rzekomych powiązań Komorowskiego z kasami, przeszedł sam siebie z czasów swego niechlubnego kierowania resortem sprawiedliwości. To m.in. ze względu na ówczesne wybryki Ziobry, chwilowo ponoć w spiskowym czyśccu, nierząd Kaczyńskiego zhańbił szczytne pojęcia w nazwie swej partii, którą teraz określam jako Bezprawie i Niesprawiedliwość.
 • 2015-03-27 09:17 | Saurom

  Re:Wielki SKOK

  Konkrety nie demagogia

  1) Czy we władzach SKOK Wołomin i SKOK Kopernik znajdowali się członkowie PIS czy członkowie WSI oraz PO powiązani z Broniem Komorusiem?

  2) Kto kieruje Komisją Nadzoru Finansowego działacz PIS czy PO?

  3) Kto jest winny Bierecki który zawiadomił o nieprawidłowościach czy przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego działacz PO, który nie spełnił swojego podstawowego obowiązku dbania o interes powierzonych mu instytucji?

  4) Jak to się dzieje, że jak tylko SKOKI znalazły się pod nadzorem powiązanej z rządem i kierowanej przez działacza PO komisji nagle następują afery?

  5) Jak to się dzieje, że artykuł Mikołajewskiej jest dokładnie skopiowany z raportu ABW utajnionego czyżby celowa kampania w celu zniszczenie niezależnych instytucji finansowych od obcych banków?

  Cała ta afera przypomina Amber Gold tam również działacze PO roztoczyli parasol ochronny nad skazanym za przestępstwa finansowe Marcinem P umożliwiając mu dokonanie przekrętu czyżby podobnie jak w Amber Gold chodziło, żeby pieniądze z kas SKOK Kopernik i Wołymin znalazły się na koncie PO?
 • 2015-03-27 16:19 | ReAlIsTa

  Re:Wielki SKOK

  Jeżeli Skok jest ubezpieczony w Skok ubezpieczenia wzajemne, to dlaczego BFG płaci.
  Jeżeli ja idę do banku i biorę kredyt, lub zakładam lokatę, to wybór banku jest moim wyborem.
  Sam liczę zyski i straty oraz ryzyko inwestycji. za Amber nie zwrócili, to i za skoki niech nie zwracają.