Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

(42)
Michalita Wojciech G. po dwóch latach dochodzeń stanął przed sądem w Wołominie pod zarzutem przestępstw seksualnych dokonanych na dzieciach w Polsce i Dominikanie.
 • 2015-03-20 22:05 | Andrzej

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Bezczelny facet. Powinien dostać te 15 lat.
 • 2015-03-20 22:06 | Tanaka

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Nazywanie zachowania pedofila w sutannie "nieprzyzwoitością" jest nieprzyzwoite.
  Jeśli kościelny pedofil popełnił te czyny które są mu zarzucane, to popełnił zbrodnie. W liczbie mnogiej.
  Zaś milczenie zakonu I Kościoła kat jest wspólnictwem w zbrodni.
  Rzekoma "pełna współpraca" Kościoła kat z organami wymiaru sprawiedliwości w wyjaśnianiu i doprowadzaniu do sprawiedliwego ukarania - według prawa świeckiego, a nie "bożego" nie istnieje. Jest to produkt pijarowy, cynicznie obliczony na oszukanie opinii publicznej, w celu wywołania fałszywego przekonania, że Kościół kat., się "rozlicza", "oczyszcza" i dokonuje "pokuty".
  Jest to wspólnictwo w zbrodni.
  Proces niejawny jet pogwałceniem zasady przejrzystości i gestem poddaństwa państwa wobec Kościoła kat.. który jest uprzywilejowany w nim na niezliczoną ilość sposobów. Państwo w dalszym ciągu nie jest więc zainteresowane dogłębnym wyjaśnieniem zbrodni, a jedynie ograniczeniem zasięgu wykrycia wszelkich jej mrocznych i podłych źródeł.

  Kościół kat wraz ze swoim klerem ma obowiązek wyższej doskonałości i czystości w każdej dziedzinie, w której sobie przypisuje więcej praw niż innym.Kto głosi "prawdę bożą" i - nomen omen - "miłość", musi być niepomiernie uczciwszy, doskonalszy niż ten, co nie wywyższa się żadnymi cnotami i nie ma pretensji do "jedynej prawdy".

  Kościół, cynicznie sprzeciwiając się takim zasadom dowodzi, że jest niczym więcej, jak zorganizowaną formą kłamstwa, kryminalnej działalności, gangsterstwa, i podłości. Jest katem dla ludzi.
 • 2015-03-20 23:13 | Kropkozjad

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Szanowny Panie Redaktorze!
  Pisze Pan: "Nieprzyzwoite zachowanie duchownego nie ma usprawiedliwienia. Powinno zostać odpowiednio ukarane. ... Z doniesień w mediach wynika, że obrona w imieniu oskarżonego nalega, by sąd wymierzył G. mniej surowy wyrok w zamian za dobrowolne poddanie się oskarżonego karze."
  Podzielam ten pogląd. A ze swej strony dodaję, że ten pogląd dotyczy nie tylko księdza, który dopuścił się pedofilskiej zbrodni, ale każdego, kto taką zbrodnię popełnił, jako osoba ciesząca się zaufaniem dzieci i ich rodziców czy opiekunów. A więc także nauczyciela, instruktora sportowego czy wychowania pozaszkolnego, lekarza i innych osób. Popełnienie tej zbrodni przez osobę z tego grona powinno stanowić dla sądu okoliczność szczególnie obciążającą sprawcę.
  Porusza Pan też istotną sprawę, czy przepis postępowania karnego umożliwiający negocjacje między prokuratorem a oskarżonym o dobrowolne poddanie karze mniejszej niż przewiduje ustawa karna i o uniknięcie postępowania dowodowego nie powinien być ograniczony. Uważam, a sadzę, że Pan podzieli ten mój pogląd, że taka możliwość negocjacji powinna być ograniczona zarówno w odniesieniu do kategorii przestępstw, dopuszczalna jedynie w stosunku do przestępstw o mniejszej szkodliwości, oraz dopuszczalna jedynie do osób, na których nie ciążył obowiązek sprawowania opieki nad pokrzywdzonym oraz do osób, które nie uczestniczą w stanowieniu i stosowania prawa, więc nie są posłami i senatorami, sędziami, prokuratorami, adwokaturami, czy funkcjonariuszami organów ścigania.
  Zwraca Pan też słusznie uwagę, na możliwość ochrony sprawcy przez środowisko, w którym prowadził działalność i w którym popełnił przestępstwo pedofilii, w tym przypadku na Kościół Katolicki. Ale taką ochroną niegodziwą może być otoczony sprawca nie tylko w KK ale także w szkole, gdzie jest nauczycielem, lub w organizacji sportowej, wychowania pozaszkolnego, czy lekarz w swym środowisku.
  Niestety wiele dziedzin naszego polskiego prawa wymaga korekty. Nie mamy w Polsce sytemu monitorowania skutków stosowania obowiązującego prawa, a ono nie tylko bywa chybione już w procesie jego stanowienia, ale także dezaktualizuje się z biegiem czasu.
 • 2015-03-20 23:22 | .i tak ot...sobie

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  ...to kpiny z prawa karnego i moralite ...Powinien być potraktowany z całą ostrością, jak bandzior...te występki >>> to najgorsze przestępstwa i to popełniane przez tzw. OJCÓW W SUTANNACH kościoła katolickiego stanowiącego świętość transcendentalną... , w rzekomej służbie bożej...
 • 2015-03-21 06:22 | Byniek

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Nie można czynić zarzutu oskarżonemu, który chce skorzystać z przysługujących mu praw, w tym przypadku wydania wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy. Na taki wniosek, a co za tym idzie, wysokość proponowanej przez oskarżonego kary muszą się zgodzić: prokurator i pokrzywdzony.Ten sposób procedowania przyspiesza postępowanie sądowe ( na rozprawie nie przesłuchuje się świadków ), przy czym fakt popełnienia przestępstwa nie może budzić wątpliwości ( sprawca nie musi przyznawać się do winy ).
  Oczekiwanie na " normalny " proces, najlepiej jawny, może rodzić podejrzenie, ze są oczekiwania na pikantne szczegóły owego molestowania. Wystarczy, że sprawiedliwości stanie się zadość- sprawca zostanie ukarany, zgodnie z oczekiwaniem pokrzywdzonego i społeczeństwa, bowiem jego reprezentantem będzie oskarżyciel publiczny.
  Nie podniecajmy się i nie oczekujmy na sensacje, proces, gdyby się odbył i tak będzie niejawny, a oskarżony ma prawo do milczenia.
 • 2015-03-21 07:01 | benek

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Ten ksiądz to paranoik. Chce się poddać karze a jednocześnie mówi, że jest niewinny.
 • 2015-03-21 07:05 | Byniek

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Nie można czynić zarzutu oskarżonemu, który chce skorzystać z przysługującego mu prawa, w tym przypadku z chęci dobrowolnego poddania się karze. Dobrowolna kara, to nie kara, którą sobie wybiera oskarżony, a kara uzgodniona z pokrzywdzonym i prokuratorem. Nikomu zatem nie dzieje się krzywda,a sprawiedliwości czyni się zadość. Oczekiwanie na " normalny" proces, najlepiej jawny, po to by poznać " mechanizm zbrodni", może rodzić podejrzenie o zwykłą ciekawość, chęć poznania szczegółów molestowania. Nic z tego, i tak rozprawa odbyła by się z wyłączeniem jawności, a oskarżony mógłby milczeć.
 • 2015-03-21 08:39 | zet

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  "Kościół, cynicznie sprzeciwiając się takim zasadom dowodzi, że jest niczym więcej, jak zorganizowaną formą kłamstwa, kryminalnej działalności, gangsterstwa, i podłości. Jest katem dla ludzi. "

  Historia papiestwa i Kościoła nie pozostawia złudzeń,że tak jest. Skoro jednak ludzie głusi na oczywiste fakty wspierają słowem i czynem tę instytucję,nic jej nie zagraża.
  Wszyscy aktualni kandydaci na urząd prezydenta państwa gorliwie powtarzają,że są ludźmi głęboko wierzącymi a stanowisko Episkopatu Polski we wszystkich sprawach jest dla nich wykładnią do stosowania.
 • 2015-03-21 09:04 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Powtarzam:
  Kto wręczył święcenia kapłańskie Józefowi Wesołowskiemu, przełożonemu ex-księdza Wojciecha Gila? Otóż przyjął je on 21 maja 1972 z rąk ówczesnego kardynała Karola Wojtyły w katedrze na Wawelu. Kto wręczył sakrę biskupią Józefowi Wesołowskiemu, przełożonemu ex-księdza Wojciecha Gila? Otóż ową sakrę biskupią to ówczesny ksiądz Józef Wesołowski otrzymał w roku 2000 z rąk ówczesnego papieża Jana Pawła II, czyli Karola Wojtyły. Niemożliwe jest zaś, aby Wojtyła nic nie wiedział o pedofilskich skłonnościach Wesołowskiego: i jako kardynał i jako papież. Kto też mianował w roku 2000 biskupa Wesołowskiego nuncjuszem apostolskim w Boliwii, w latach 2002–2008 nuncjuszem apostolskim w Kazachstanie, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Uzbekistanie, w latach 2008–2013 nuncjuszem apostolskim na Dominikanie i jednocześnie delegatem papieskim w Portoryko i na Haiti, jak nie kolejni papieże: Jan Paweł II oraz Benedykt XVI? Ta sprawa pogrąża przecież cały kościół rzymskokatolicki, stad też proces ex-księdza Gila został utajniony na skutek nacisków kościoła. :-(
 • 2015-03-21 10:57 | slima11

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Jest jak jest,,.A jak jest każdy widzi jak chce.I te widzenie ,to popłuczyny, wychowania, poglądów,brania kasy ,upodlenia i wielkości.To widzenie nic nie zmieni.Ale rzeczywistość jest też jaka jest.Nie ma Torqwemady ,jest Terlikowski i Rydzyk i ich biskupy.Jest milcząca większość.I świadomość tego ,że wszechświat się rozszerza a z nim postęp ludzkości ,a wszystko to co ją dotyczy to pikuś wobec wielkości wszechświata.Dlatego czy dostanie 5 ,czy 15 lat to jego sprawa ,i problemy KK ,którego tak upodlił.
 • 2015-03-21 11:13 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  slima1k
  A to wszystko dla tego, że Wojtyła walczył z komunistami a nie z pedofilami.
 • 2015-03-21 11:47 | ElizKa

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Jestem skłonna uwierzyć, ze papież Jan Paweł II mógł nie wiedzieć o tym, co robi biskup wesołowski. W swoim czasie byłam zastępcą szefa w średniej wielkości firmie i o wielu nieprawidłowościach w zachowaniu podległych mi kierowników dowiedziałam sie od ludzi dopiero wtedy, kiedy odeszłam z firmy. Wcześniej zwykli pracownicy obawiali się mi mówić o tym, co robili ich bezpośredni szefowie.
 • 2015-03-21 13:49 | Tomasz1091

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  A czy procesy "zwykłych" pedofilii są jawne? Jeśli tak, to w tym wypadku powinno być podobnie. Utajnienie jest podejrzane. Moralność tego księdza? A może on się po prostu boi? Możecie sobie poczytać w sieci, co współwięźniowie robią z osobami skazanymi za pedofilię, jeśli oczywiście dowiedzą się, z kim siedzą. A tym razem bez wątpienia się dowiedzą.
 • 2015-03-21 14:55 | aaaas

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  A czy Pan redaktor słyszał o czymś takim jak wtórna wiktymizacja? Czy pomyślał Pan o stresie, który ponownie będą musiały przeżywać ofiary księdza składając zeznania po raz kolejny, co zawsze trzeba brać pod uwage? Dla pokrzywdzonych w takich sprawach malowanie sprawy przez media zawsze jest ciężkim przezyciem
 • 2015-03-21 15:22 | Byniek

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Tomasz 1091

  Gdyby ciebie zgwałcono ( bez względu na płeć, którą reprezentujesz ), to też chciałbyś żeby proces był jawny ?
 • 2015-03-21 16:47 | Piotr

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Do znudzenia zgadzam się z Panem Redaktorem. Uważam że nadużycie swojej pozycji (czyt. Ksiedza- czy innego zawodu zaufania publicznego) jest grzechem wołającym o pomstę do nieba. A po cywilnemu zbrodnią...
  Wiem, że ten byly pan ksiadz, niezwykle sugestywnie przekonał nawet hierarchów kościelnych że został wmanipulowany.
  I teraz ma szanse pokazac tą manipulacje. I co zrobilo sie mu cieplo w tyle spodni.... Oszust, który nigdy nie powinien nawet zobaczyć drzwi seminarium...
 • 2015-03-21 16:55 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  ElizKa
  Marną byłaś szefowa, że nie miałaś swoich wtyczek wśród pracowników, a może po prostu nie słuchałaś głosów, które donosiły ci prawdę, która nie była po twojej myśli? Przecież papież jest głową państwa, na dodatek monarchą absolutnym, a więc ma on do dyspozycji wywiad, który na pewno mu donosił o tym, że źle się dzieje w państwie watykańskim, tyle, ze Wojtyła nie chciał o tym wiedzieć, jako że był on skoncentrowany na walce z lewicą.
  Byniek
  Proces tego ex-księdza powinien być jawny,. Najwyżej niektórych świadków przesłuchiwano by „za zamkniętymi drzwiami” ale protokoły tych przesłuchań, po usunięciu danych personalnych, powinny być dostępne dla prasy.
 • 2015-03-21 20:05 | Adam

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Po ludzku jakoś może można takie zachowanie zrozumieć. Ale tacy ludzie jakoś nie mają honoru. Chyba jeszcze nie było przypadku kiedy jakiś przestępca przyznał się do popełnionych czynów i poprosił o najwyższy wymiar kary. Postąpiłby honorowo i po męsku. Niestety. Z tego co słyszę to ten prosi o dobrowolne, czyli niższy wymiar kary. Inny z kolei zasłania się swoją dziewczyną (przypadek zabicia 6 osób samochodem), że się na nią zdenerwował. Kolejny zrzuca na żonę. Za grosz przyzwoitości i odwagi.
 • 2015-03-21 23:04 | Rakoczy

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Tak, panie redaktorze, ma pan racje, a pana argumentacja w tym artykule jest zgodna z moim pogladem w tej kwestii
  POLSKI KOSCIÓL KATOLICKI, nie piętnuje i nie wyrzuca poza swe juryzdykce księży pedofilów.
  Postepije tak, jakby żył papiez Wojtyła, który przez lata swego pontyfikatu pobłażał katolickipedofolom w sutannach oficlalie a nago wobec różnych ofiar w Polsce i w świecie !
  Cóz, zapytam wprost, czy staruszkowie pod wodza prymasa Polaka, jako POlaka, beda żyć w intelektualnej demencji, nie tylko w tej sprawie ?
  Wielkie dzieki Polityce za publikowanie tresci ukazujacych nie tylko polskiej społeczności wszelkich globalnych nałogów katoliczyzmu ...
  Rakoczy
 • 2015-03-22 08:38 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Racja, Rakoczy!
  KRK to jest przecież typowa organizacja mafijna (południowe Włochy!), chroniąca „swoich”, choćby byli oni najgorszymi zboczeńcami i zbrodniarzami, wbrew interesom reszty społeczeństwa. :-(
 • 2015-03-22 09:27 | slima11

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Bronię JP2.Był dobrym człowiekiem.Ufał.A kto ,Go prowadził po rzeczywistości?Kto nie liczył się z Jego słowami .No kto/?Przypomnijcie ,notatki mające być spalone.On wierzył w Boga.A czy wierzą ci ,którzy byli obok?KK ma kilka procent ,to udowodnione, funkcjunariuszy,bo geje i pedofile ,tych co w Boga nie wierzą.Ale ochoczo sekuje ateuszy.A Bóg patrzy i czeka .
 • 2015-03-22 09:43 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Slima11
  Nie, Karol Wojtyła nie był dobrym człowiekiem, a tylko rządnym władzy karierowiczem, który celowo zniszczył Polskę Ludową - tę jakże ułomną, ale jednak Polskę ludzi pracy, aby na jej miejscu utworzyć Polskę będącą protektoratem Watykanu, USA i UE (czyli w praktyce Niemiec), Polskę w której mamy dziś, głównie dzięki niemu, olbrzymie, chroniczne i strukturalne bezrobocie, niskie płace, zapaść systemów edukacji, emerytalnego i opieki zdrowotnej, zapaść demograficzną oraz masową ucieczkę Polaków z Polski, czyli w perspektywie zanik zarówno Narodu jak tez i Państwa Polskiego. Takie to jest to smutne dziedzictwo jego pontyfikatu, a problemy pedofilią wśród kleru, choć niewątpliwe poważne, to jednak nikną przy innych negatywnych skutkach jego działalności politycznej. :-( Poza tym, to gdyby on naprawdę wierzył w Boga, to by on nie robił tego, co on robił!
 • 2015-03-22 09:59 | slima11

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Panie Janie.Robi pan sprawie krzywdę.Troche kolorów a nie tak zeroidenkowo.To Gorbaczow i Raegan załatwili realny socjalizm ,nazywany przez prawicowców komunizmem.A JP2 nie lubił kapitalizmu.
 • 2015-03-22 12:07 | zet

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  "A Bóg patrzy i czeka "

  i milczy jak to ma w zwyczaju od samego powstania.
 • 2015-03-22 12:17 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  slima11
  Bez Karola Wojtyły jako papieża rzymskiego, to nie byłoby aż tak silnej „Solidarności”, a więc też i aż tak szybkiego i gwałtownego upadku PRLu. Niezależnie od jego intencji, to Karol Wojtyła, szczególnie jako papież Jan Paweł II, był kluczową postacią w zaprowadzeniu na na nowo, i to nie tylko w Polsce, ustroju niesprawiedliwości społecznej, jakim jest przecież kapitalizm rynkowy. Bez Karola Wojtyły na stołku papieskim, a więc i bez zwycięstwa „Solidarności” nie byłaby przecież możliwa w Polsce aż tak radykalna transformacja gospodarczo-społeczna, a więc nie było by dziś w Polsce aż tak olbrzymiego, chronicznego i strukturalnego bezrobocia, aż tak niskich płac, aż tak głębokiej zapaści systemów edukacji, emerytalnego i opieki zdrowotnej, aż tak głębokiej zapaści demograficznej oraz aż tak masowej ucieczki Polaków z Polski, czyli w perspektywie nie mielibyśmy dziś zaniku zarówno Narodu jak też i Państwa Polskiego. Takie to jest to smutne dziedzictwo jego pontyfikatu. :-(
 • 2015-03-23 05:02 | ja

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  za kazdego chlopca 2 lata!
 • 2015-03-23 06:39 | mixxer

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Zrodla zachodnie wskazuja na to, ze Jan Pawel II wiedzial o koscielnych pedofilach, podobnie jak i o przekretach finansowych banku watykanskiego. Wolal jednak zajmowac sie innymi sprawami...
 • 2015-03-23 19:50 | rebel

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Czy KK jako instytucja poczuwa się do odpowiedzialności za przestępstwa człowieka którego ukształtował? Nie ma chyba wątpliwości, że koloratka i sutanna bardzo Gilowi pomogły w znajdowaniu kolejnych ofiar. Ofiar które poznawał jako ksiądz katolicki. "Dostęp" do dzieci, tych w Polsce i na Dominikanie, zapewnił mu w swej mądrości episkopat.
  Czy prymas Wojtek Polak, albo szef episkopatu Stasiu Gądecki znajdą czas miedzy in vitro, a gender aby wesprzeć ofiary nie tylko obietnicą modlitwy, ale brzęczocą mamoną, jakże potrzebną na leczenie urazów psychicznych? Nie sądzę. Nie ma pokuty nie ma rozgrzeszenia.
  Za kilkadziesiąt lat ksiądz Gil jeszcze zostanie prześladowanym męczennikiem. Błogosławionym co najmniej. Pójdzie w ślady Stiepinaca (do tego już można się pomodlić) i Tiso (przymiarki już są robione).
 • 2015-03-23 20:14 | xylamit

  nie "na Dominikanę", a na Haiti - do Dominikany

  Przypominam, że państwo Dominikana (Republika Dominikańska) leży na wyspie Haiti.
  Czas się w końcu nauczyć.
  Niedouczone pismactwo od początku afery pisze "na Dominikanie" i w rezultacie (zły pieniądz wypiera dobry) pewnie utrwali tę formę.
  Ciekawe zjawisko - prawdziwy blitzkrieg w kulturkampfie hołoty umysłowej.
  A tu Wiki o Szostkiewiczu: absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, wykładowca dziennikarstwa w Collegium Civitas, członek Rady Języka Polskiego...

  :)
 • 2015-03-23 20:46 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Mixxer
  Oczywiście, że Wojtyła doskonale wiedział o epidemii pedofilstwa wśród kleru, ale on wolał walczyć z księżmi-robotnikami... :-(
 • 2015-03-23 20:48 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Rebel
  KRK to organizacja typowo wręcz mafijna, a więc czego innego, jak kryminalnych zachowań, można oczekiwać po jego naczalstwie?
 • 2015-03-23 21:10 | andrzej

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  nie wiem jaka byłaby ta " dobrowolna " kara ale być może bedzie lepsza niż sądowe przewlekanie sprawy aż do pomyślnego końca czyli umorzenia bo przecież to oni są ofiarami tych perfidnych dzieci co same wskakują im do łóżek jak to twierdził pewien biskup
 • 2015-03-23 23:36 | janussss

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  do benek ----- Gil ? , zadnen paranoik , nikt sie juz nie przyznaje do zbrodni , a ten paroch wrocic przeciez do kaplanstwa bo gdzie ma wrocic ? gdzie ? na nocne szyfty do fabryki ? bez dzieciakow ? ogladam od 15 lat dobre programy z USA , live dotyczace zbrodni i kary , nie jacys aktorzy ktorzy graja tylko zywi ludzie ktorzy popelnili zbrodnie . 2 x w tygodniu 15 lat .. Nie pamietam wypadku aby ktos sie przyznal . Dlaczego ? , to proste a moze zainteresuje sie ich sprawa jakis slynny aktor jakas grupa ? I po 10 latach taki zbrodniarz wychodzi o ktorym wiadomo na 100 % ze zabil czasem cala rodzine. Warto bylo isc w zaparte. A co z naszym arcy Wesolowskim , ( dyplomata nietykalny ?)
 • 2015-03-23 23:48 | janussss

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  do slima 11 hahahah- , ubawiles mnie jak nigdy Wojtyla z komunistami ani komunistow nie bylo ani zadnej walki , KK szedl z socjalistycznym rzadem PRL , reka w reke !!!!!!!!! Byly czasem na gorze przepychanki o jakis kosciol lub pochody obrazu , pod spodem wszyscy strzygli owce . Za duzo w IPN przesiadujesz i przejales sie . Jakie ksieza na obrazkach sw. wtedy majatki robili ,,, z Italii ,, czy wogole z zachodu ... 40 % ksiezy bylo TW bo to kobitka bo to dzieciaczek a potem trzeba bylo kapowac.
  W 67 slyszalem o ksiezach ktorzy lubia ministrantow :) do 10 tego roku zycia .. nie rozumialem ale pamietam .
 • 2015-03-23 23:58 | janussss

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  do Tomasz1091 , wiekszosc procesow o pedofilie jest utajnionych bo oskarzonemu jest wstyd i o to prosi i adwokat to "zalatwia" Wiezniowie skazanym za pedofilie NIC nie robia to ludowe mity . Moze wam cos na ten temat powiedziec Trynkiewicz morderca i gwalciciel 4 chlopcow. Gdzies komus wyznal party za party mialem. Ktos dla niego nawet piersi wychodowal w wiezieniu- prawie pelnia zycia. Pod Tym wzgledem zycie na pewno "bogatsze" od naszego tu na wolnosci .
 • 2015-03-24 00:15 | janussss

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  Do Piotr -, mieszkam w kraju gdzie kazdy zlodziej zlapany na kamere lub pedofil jest tego samego dnia w tv wraz z nazwiskiem i adresem , a pod spodem pisze malymi literkami :niewinny dopoki skazany przez sad . Oczywiscie w 99 % ci ludzie sa winni . Mieszkam w kraju gdzie taki nauczyciel pedofil czy ksiadz jest na cale zycie wykluczony z zawodu i do konca zycia ujety w rejestrze . Mieszkam w poblizu
  Stanu gdzie za brudne dotkniecie dziecka moze byc dozywocie. Mieszkam w kraju gdzie oglasza sie po wyjsciu z wiezienia gdzie dany pedofil mieszka . Mieszkam w kraju gdzie w wiekszosci tacy ksieza lub nauczyciele lub policjanci w takiej sytuacji wybieraja samobojstwo czasem przed procesem. W PL jest zupelnie odwrotnie . Jestem przekonany ze mamy ponad 100.000 ofiar pedofili ksiezowskiej przez ostatnie kilkadziesiat lat . Wystarczy mala matematyka aby dojsc do tej liczby .Skazanych jest moze 1 procent ksiezy moze mniej . Ludzi ktorzy zglaszaja organom ta zbrodnie to tez 1 , 2 procent . To my mamy wziac to prawo w nasze rece interpelowac , apelowac , nie robimy nic i pchamy dzieci w rece kleru i innych zawodow zaufania publicznego . Bedzie jak jest .
 • 2015-03-24 04:09 | wari

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  "Przypominam, że państwo Dominikana (Republika Dominikańska) leży na wyspie Haiti.
  Czas się w końcu nauczyć.
  Niedouczone pismactwo od początku afery pisze "na Dominikanie" i w rezultacie (zły pieniądz wypiera dobry) pewnie utrwali tę formę. "

  "Na Dominikanie", tak samo jak na Węgrzech, na Słowacji, na Ukrainie czy na Litwie, a nie w Węgrzech, w Słowacji, w Ukrainie i w Litwie. Zanim zaczniesz pouczać, sam się doucz!
 • 2015-03-24 07:58 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  janussss
  Jak ci tam jest aż tak dobrze, to dlaczego udzielasz się na polskich forach?
  Wari
  Nie odwracaj uwagi od sedna spawy, czyli epidemii zboczeń seksualnych wśród kleru kościoła rzymsko-katolickiego! Zresztą poprawną nazwą wyspy, na której leżą państwa Haiti i Dominikana, to jest nie Haiti, a Hispaniola!
 • 2015-03-24 21:33 | werte

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  ..i taki jest caly kosciol katolicki,zawsze uparcie twierdzi ze jest ,,swiety,,,madry ,nie omylny papiez,biskupi tryskajacy gebder a w rzeczywistosci ksiadz pedofil ,pijak ,oszust ,itp a pod dywanem juz tak smierdzi ze zaczyna brakowac miejsca na nastwpne grzechy !!!
 • 2015-03-24 22:11 | Sceptyczny

  językowe off topic

  @wari
  "na Dominikanie" tak jak "na Francji", "na biurze"? Boszszsz...
 • 2015-03-30 20:57 | rebel

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  @xylamit

  Tu Polacy bywali w świecie mogą zaprotestować, ponieważ wyjazd na Karaiby oznacza dla nich najczęściej wizytę na Dominikanie, znajdującej się w archipelagu Wielkich Antyli.

  http://sjp.pwn.pl/szukaj/dominikana.html
 • 2015-03-31 14:06 | jakowalski

  Re:Dobrowolna kara dla księdza G. to nieprzyzwoitość podwójna

  http://wyborcza.pl/magazyn/1,143557,17670526,Karol_Wojtyla_w_zlotej_klatce.html#BoxGWImg