Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

(13)
Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny. I choć orzeczenie dotyczy konkretnych tabliczek na Dolnym Śląsku, to stwarza precedens. Nie wszyscy są zadowoleni.
 • 2015-03-22 11:42 | Hezun

  dopóki doputy...

  miasto i jego włodarze zapomnieli już dawno o ludziach w mieście. Farby antymoczowe? A gdzie toalety publiczne? Co tu wspominać o potrzebach zwierząt...
  Zawsze droga represji jest dla Polaka, z odrobiną władzy, od stróża do polityka stanowiącego prawo, najłatwiejsza i najcześciej wybierana.
 • 2015-03-22 11:52 | Byniek

  Znacie, to przeczytajcie.

  Rzecz dzieje się w Petersburgu. Do lejącego na fasadę domu podchodzi turysta i pyta. Obywatelu, jak dojść do Ermitażu ? Sikający, a po co wam Ermitaż, lej tutaj.
 • 2015-03-22 13:05 | schwarzerpeter

  Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne - a nakazy sprzatania po pieskach ignorowane.
  W Hong Kongu i w Singapore tablice z zakazami czego nie wolno robic w parkach maja rozmiar porzadnych billboardow. Ale w kazdym parku sa miejsca do "wysadzania" pieskow.
 • 2015-03-22 13:21 | axiom1

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  Najbardziej zasmieca srodowisko kk. Gdzie nie spojrzec tam figurki, oltarzyki, krzyzyki i kaplicczki, koscioly i swiatynie.
  I stada czarnych na ulicach i w przestrzni publicznej to tez zanieczyszczenie. Plus roznego rodzaju publikacje kk, plakaty i religia w szkolach. Religia w szkolach to tez zaniczszczenie srodowiska naturalnego.
  Nastepnie sa palacze i ci co wyrzycaja smiecie gdzie tylko sie da. Czyli prawie wszyscy.
  Oczywiscie przemysl, weglowe elektrownie i samochody.
  Brak publicznych toalet rowniez pomaga w zanieczyszczaniu co podkrslono w kometarzu powyzej. Dlaczego toalety punliczne znikly ?

  Pies jest najmniej winny ale bezbronny i dlatego atakowany.

  (piekny pisek na zdjeciu)
 • 2015-03-22 13:34 | Maciej2

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  Psy jako takie nie są problemem, tylko właściciele. Taki przykład: idziesz osiedlową ulicą, działki po 500m2, prawie na każej pies, który szczeka na przechodniów. Okropny hałas i jazgot, który ludzie sami na siebie sprowadzają. Hałas obniża jakość życia, wzmaga nerwowość i agresję. Pies wytresowany i wychowany do mieszkania wśród ludzi nie stwarza problemów, ale takich psów jest mniejszość.
 • 2015-03-22 13:59 | T1000

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  Polacy nie dorośli mentalnie do posiadania zwierząt. Wszędzie nasrane, naszczane a psy latają na spacerach luz pas, bez kagańca ku uciesze zachwyconego właściciela. W tym kraju do perfekcji opanowano "sztukę" szkodzenia innym.
 • 2015-03-22 19:14 | ganna

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  zgadzam się, nie przeszkadza mi, że ktoś psa posiada, ale to że po nim nie sprząta, że go nie umie trzymać w ryzach, że go puszcza w parku bez smyczy o kagańca... Ale "obrońcy psich kup" po prostu zdają się tego nie słyszeć i nie rozumieć.
 • 2015-03-22 20:13 | Jerzy V

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  Ten problem mnie i mojego psa dotyczy, daltego pozwolę sobie na komentarz.
  Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że właściciele czworonogów to świnie.
  Powinni sprzatać po swoich psach to oczywiste !
  W miasteczku w którym mieszkam jest nas dwóch ja i jeszcze jeden "głupek" jak ja co to robi reszta ma to w d..pie.
  Ale poza psimi odchodami polacy smiecą na potęgę wszędzie gdzie się da, choc akurat w miom miasteczku są wszędzie kosze na śmieci.
  Poza tym w Poilsce nie ma systemu sprzatnia po swoich pieskach tak jak choćby w Czechach z których podkardam zawsze papierowe torby i na psie odchody.

  Tam jest tak, że miasto inwesuje w cały ten system. Są na skwerach specjalne zadaszone słupki z darmowymi torebkami .
  Taka torebka o nazwie "fe dog" zawiera w swoim wnętrzu też tekturkę z wyrysowanymi zakładkami potrzebnymi do złożenia z tej tekturki łopatki.
  Poza tym obok tego słupka jest specjalny pojemnik na owe torebki.

  A w Polsce nikt o tym nie myśli, mało tego w sprzedaży są tylko torebki foliowe, które niezmiennie mnie śmieszą bo wyobrażam sobie ewentualnego własciciela zbierającego za jej pomoca "urobek" wlasnego pieska :)
 • 2015-03-22 22:47 | Ines

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  Zgadzam się, to nie zwierzęta, lecz ludzie są problemem.Miałam psa i nigdy nie zdarzyło się, by zanieczyścił trawnik przed budynkiem czy bałaganił na korytarzu.Sprawy fizjologiczne załatwiane były w czasie codziennych spacerów za miastem. Ale komu dziś chciałoby się wyprowadzać psa na spacer, jeśli kupiono go jako zabawkę dla niesfornego dzieciaka.Pies sąsiadów moczem wypalił niemal całkowicie trawnik, a po korytarzu fruwają kępy sierści. Każda uwaga odbija się prymitywną, chamską pyskówką, bo taki mamy poziom młodych ludzi.
 • 2015-03-23 12:30 | m.

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  na Kabatach zmora sa mamuski "wózkowe", wysiadujace z dziecmi caly dzien na skwerkach, nie chce im sie isc do toalety we wlasnym mieszkaniu, wiec dzieci leja na trawniki i klomby
 • 2015-03-23 14:12 | kaesjot

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  A może by władze lokalne pomyślały tak o szaletach dla spacerowiczów.
 • 2015-03-24 08:39 | anka

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  Tylko na małym kawałku trawnika przed moim domem- jakieś 5x 3 metry naliczyłam 5 psich kup. Walczyłam o te tabliczki bo dziecko codziennie przynosi na butach psią kupę. I co właściciele psów- gdzie woreczki i łopatki ?
 • 2015-03-24 14:49 | rosomak

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  Lubujemy się w eufemizmach. "Wyprowadzanie" to nic innego niż kupkanie i sikanie psa. Jeśli właściciel "przed" rozejrzy się czy nie widać porządkowego a natychmiast "po" posprząta, to chyba nie ma sprawy?
  Jest problem z obsikiwaniem ale i na to są sposoby. Na pewno trzeba zainwestować w specjalne farby do słupów i słupków, przynajmniej do wysokości 1 m. Same tabliczki z zakazem i porządkowi z bloczkami mandatowymi to jeszcze za mało.