Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na froncie cisza, w Kijowie porządki

(11)
Kiedy na wschodzie Ukrainy umilkły działa, przyszedł czas na zajęcie się sprawami równie ważnymi co wojna.
 • 2015-03-26 00:54 | Adalbert

  Ukraina jest w rękach oligarchów-magnatów tak jak Rzeczpospolita przed rozbiorami

  Na Ukrainie trwa kruche zawieszenie broni i kolejna mobilizacja rekrutów. Oligarchowie ukraińscy walczą teraz ze sobą, ale "zajazdy" nowych panów ukraińskich nie przekraczają jeszcze skali "ostatniego zajazdu na Litwie", opisanego w "Panu Tadeuszu".
  Ten "ostatni zajazd na Ukrainie" oligarchy Kołomyjskiego, o którym informują zagraniczne media, trochę przypomina początek XIX wieku. Polscy panowie na Litwie czekali na Napoleona, który miał im przywrócić panowanie nad ich majątkami. Ukraińscy panowie na Ukrainie XXI wieku także czekają na nowego "Napoleona". Może się jednak okazać, że ich "Napoleon" przyjdzie ze wschodu. Co wtedy stanie się z majątkami oligarchów? Polityka na wschodzie Europy jest nieprzewidywalna, o czym przekonali się "Napoleonowie" różnych, kolejnych epok politycznych.
 • 2015-03-26 12:11 | le_mon

  Re:Na froncie cisza, w Kijowie porządki

  "Cały zysk szedł do jego kieszeni, to on zgarniał dywidendę i nie zamierzał się dzielić z pozostałymi udziałowcami."
  Brawo pani Jagienko! Nareszcie napisała pani prawdę o Ukrainie :P
  Wiem że niechcący,a le co tam...
 • 2015-03-26 12:17 | slima11

  Re:Na froncie cisza, w Kijowie porządki

  No i dowiedziałem się po co nasza agent Tomeczek opuścił przybytek demokracji Najjasniejszej.Doradza.Oczywiście po przemyśleniach.Nie o 6 rano a trochę póżniej wyprowadzają w kajadankach i kamerują wrogów ludu..
 • 2015-03-26 13:28 | Byniek

  Wyborne.

  Trzeba pilnie zająć się ukraińskimi oligarchami. Zdyscyplinować ich, zmusić do zajęcia się społeczeństwem, reformami, płaceniem przez nich podatków. No i kto ma tego dzieła dokonać ? Oczywiście oligarchowie, bowiem to oni rządzą. Śmiać się, czy płakać ?
 • 2015-03-26 14:03 | J. Cichot

  Re:Na froncie cisza, w Kijowie porządki

  Oj Pani Wilczak, krąży Pani i krąży wokół tematu, ale sedna Pani nawet nie tknęła. Otóż wszystkie ukraińskie dramatis personæ to tylko wykonawcy ról rozpisanych gdzie indziej i przez kogo innego.
  Nic Pani nie słyszała o roli ambasadora pewnego mocarstwa w "załagodzeniu" konfliktu między królem czekoladek a królem ropy i ropociągów?
 • 2015-03-26 14:05 | Jerzy z O.

  Re:Na froncie cisza, w Kijowie porządki...Poroszenko pogoni samego siebie ?.

  Tuż po ogłoszeniu stanu wojennego w Polsce jakiś logicznie myślący opozycjonista stwierdził, że Jaruzelski po przeczytaniu swojego przemówienia, powinien internować samego siebie. Tak więc Poroszenko nie ma wyboru, powinien pogonić oligarchów i samego siebie, i to najlepiej w obliczu kamer.
 • 2015-03-26 15:58 | vandermerwe

  Re:Na froncie cisza, w Kijowie porządki

  "Pewnie dlatego ukraiński premier zaprosił do rządu Gruzinów, powierzył im stanowiska ministerialne[..]
  Nad ich pracami czuwa sam Saakaszwili, kierując grupą doradców międzynarodowych przy prezydencie."

  Gruzini jak Gruzini, mozna sie zastanowic czy wsrod wielu milionow obywateli Ukrainy nie ma rzeczywiscie ludzi uczciwych i znajacych sie na rzeczy. To jeszcze ujdzie. Ale ten Saakaszwili, wygnaniec i typ ostatecznie malo ciekawy, kierujacy grupa doradcow miedzynarodowych. Moze z Ukrainy tez bedzie musial uciekac w nieslawie. Moja prywatna mysl, nie poparta zadnymi dowodami jest taka, iz na Ukrainie formuje sie kolejna "szajka", w dodatku miedzynarodowa, ktora Ukraine tak "wycycka", ze biedni Ukraincy, w czarnej rozpaczy, nie beda w stanie odroznic dnia od nocy.

  Pozdrawiam
 • 2015-03-27 08:12 | kaesjot

  Re:Na froncie cisza, w Kijowie porządki

  Chyba Balcerowicza można tam wysłać. Skoro tak "cudownie zreformował" nasza gospodarkę to zapewne dla Ukrainy będzie bezcenny a my możemy skasować za niego więcej niż mamy z całego naszego eksportu do Ukrainy.
 • 2015-03-27 09:37 | MartinBaruch

  Psychol Saakaszwili w schizofrenicznym obłędzie konsumuje ze smakiem własny krawat podczas udzielania wywiadu brytyjskiemu BBC !!!

  Psychol Saakaszwili w schizofrenicznym obłędzie konsumuje ze smakiem własny krawat podczas udzielania wywiadu brytyjskiemu BBC !!!
  Winni tej całej tragedii oraz destabilizacji sytuacji na ukrainie są bankruci z usa , którzy onegdaj w gruzji również destabilizowali sytuacje przy pomocy swojej ułomnej prostytutki męskiej z CIA ! http://www.youtube.com/watch?v=eAKWetSl7JU
 • 2015-03-27 23:39 | Mixxer

  Re:Na froncie cisza, w Kijowie porządki

  Ukraina w dalszym ciagu dazy (dosyc prosta droga) do bankructwa... a Polska nie powinna sie do tego mieszac. Wiecej rozsadku panowie i panie!
 • 2015-03-28 08:32 | vandermerwe

  Re:Na froncie cisza, w Kijowie porządki

  @ gramin,

  Pan jest mi cos winien. Mam nadzieje, ze Pan pamieta.

  Pozdrawiam