Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Orient z Zachodem spotyka się w Berlinie

(4)
O Kreuzkölln, części dzielnicy Neukölln, mówi się, że to najatrakcyjniejszy kąt Berlina, w którym Orient spotyka się z Zachodem. Dzielnica kontrastów i inspiracji, wspólnego życia ludzi ze 147 krajów. Jak się czują i dogadują w czasach antyislamskiej Pegidy?
 • 2015-03-26 11:42 | lakkot

  Mieszakam w tej czesci Neukölln i ten artykul to bzdura.

 • 2015-03-26 11:46 | lakkot

  Re:Orient z Zachodem spotyka się w Berlinie

  Jest to najniebezpieczniejsza czesc Berlina, w miejscu gdzie Pan Profesor ma zdjecie diler narkotykow zamordowal norzem swojego kolege kilka dni temu. Wiekszosc Turkow nie interguje sie wogole, maja swoje sklepy w ktorych mowia po turecku i niechetnie patrze na wchodzacych nie-Turkow. Ponad polowa mieszkancow pobiera zasilki, sklepy na Kottbuser Dam sprzedaja ciuchy te same co na dawnym stadionie 1000-lecia - tanie tureckie podrobki, jest tam rowniez bardzo duzo narkomanow zaczepiajacych przechodniow. Rozmowcy autora kompletnie nie przypominaja mieszkancow Neukölln, a artykul jest bardzo tendencyjny
 • 2015-03-26 16:27 | jakowalski

  Re:Orient z Zachodem spotyka się w Berlinie

  To jest typowy azjatycki slums, a NIE dzielnica czy też jej część!
 • 2015-03-31 12:26 | Wiktor

  Re:Orient z Zachodem spotyka się w Berlinie

  Pani Tyszecka, "pobliski Szczecin" ma ponad 400 tysięcy mieszkańców jest siódmym miastem Polski - odpowiednikiem Strasburga, Bolonii czy Liverpoolu. To jednak zdecydowanie więcej niż "ponad 300 tysięcy" i z pewnością nie da się miasta porównać pod względem liczby mieszkańców do berlińskiej dzielnicy.
  (Autorzy "Polityki" bardzo chcą kojarzyć Szczecin jako miasto drugorzędne, będące w lidze z Rzeszowem czy Lublinem, ale, niestety, jest to jedyny duży ośrodek w pólnoznozachodniej części Polski i chyba pora rozpoznać jego specyfikę a nie przykładać kalki z Polski centralnej.)