Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bzdurne POBORY...

(8)
2015-03-26 19:30 | dziejek19421
Jak oni sobie wyobrażają ten pobór? W/g ich dyrektyw, w przeciągu czterech godzin każdy delikwent musi się stawić do t/zw. jednostki macierzystej. Nie wiem czy chociaż połowa poborowych zna miejsce swojej "macierzy". A poza tym. wiele z tych jednostek już nie istnieje. Jest jeszcze problem dojazdu do tych ( tak szumnie) nazwanych jednostkami macierzystymi a to z tej racji, że wiele wiosek i małych miasteczek nie ma żadnego połączenia z środkami transportu. Finał tych bzdurnych zarządzeń będzie taki, że więzienia się zapełnią t/zwanymi dezerterami. Ale czy ktoś to przemyślał.? czy ktoś zdaje sobie sprawę jaki powstanie w Polsce galimatias z poborowymi, którzy często mimo najlepszych chęci nie będą mogli wykonać takiego rozkazu...
 • 2015-03-26 20:23 | jakowalski

  Re:Bzdurne POBORY...

  Otóż to. Lokalne linie kolejowe są dziś w Polsce na ogół zamknięte, PKS jeździ z małych miejscowości często tylko raz na dzień, a na piechotę do najbliższej stacji kolejowej albo przystanku, skąd autobusy częściej odjeżdżają, idzie się z takiej wsi czy przysiółka na piechotę co najmniej kilka godzin. Rozumiem więc, że każdy rezerwista z takiej małej miejscowości otrzyma od wojska samochód będący na gwarancji plus bezpłatne przeglądy i naprawy oraz paliwo na dojazd do swej „macierzystej” jednostki.
  Rzeczywistość będzie zaś pewnie taka, że większość rezerwistów zwyczajnie wyjedzie z Polski, a wtedy „szukaj wiatru w polu”. Władze mogą ich straszyć, ze będą ich szukać zagranicą, ale po pierwsze to jak ich będą szukać i za co, szczególnie, że w wielu państwach świata, z tak popularnym wśród Polskich emigrantów Zjednoczonym Królestwem na czele, nie ma meldunków, a poza tym, to koszt ich sprowadzenia do Polski rozwalił by pewnie budżet MON, a na końcu, to Polacy na emigracji mogą oświadczyć, że są pacyfistami, a więc zgadzają się, z przyczyn światopoglądowych, tylko na odbycie służby zastępczej. Jak widać, polskie władze żyją wciąż mentalnie w epoce PRLu... :-(
 • 2015-03-27 08:01 | kaesjot

  Re:Bzdurne POBORY...

  jakowalski - aby wydatnie pomóc aktualnym władzom stwórzmy listę rzeczy, które jeszcze zostały do sp ....nia, choć wg mnie jest to łatwe..
 • 2015-03-27 08:37 | jakowalski

  Re:Bzdurne POBORY...

  kaesjot
  Właśnie chciałem zacząć tworzyć taką listę, ale nie widzę wokół siebie niczego, czego by nasze Kochane Władze nie zepsuły po roku 1989, łącznie z naszym otoczeniem naturalnym. :-(
 • 2015-03-27 09:16 | jakowalski

  Re:Bzdurne POBORY...

  Janusz - P.S.
  Zauważ też, że obecnie mamy w Polsce wszystko co najgorsze z PRLu, czyli przerost biurokracji, meldunki, inwigilację społeczeństwa przez specsłużby, arogancję władzy etc. oraz wszystko co najgorsze z II, przedwojennej RP, czyli biedę, bezrobocie, przeludnienie wsi, deficyt mieszkań w miastach oraz generalnie brak pewności jutra. :-(
 • 2015-03-27 15:32 | wnukmarek

  Re:Bzdurne POBORY...

  Ale jest niewatpliwa korzysc z tego poboru. Przeczytalem, ze Rosja powouje na cwiczenia 150 tysiecy rezerwistow, zobaczcie jak sie przestraszyli.""
 • 2015-03-27 20:44 | jakowalski

  Re:Bzdurne POBORY...

  wnukmarek
  Podobno Putin uciekł ze strachu na drzewo nie chce z niego zejść.
 • 2015-04-07 15:36 | dziejek19421

  Re:Bzdurne POBORY...

  Do jakowalski... Szukać za granicą, piszemy osobno. Mnie też proszę poprawiać...