Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zamiast kapitalizmu nowa solidarność

(2)
Kończy się stary świat. Na śmietnik dziejów odchodzi utopia globalnego zrównoważonego rynku. Gdy coś się kończy, coś się jednak zaczyna. Co?
  • 2015-04-10 15:00 | martikco

    Interesujące teorie

    Bardzo trafne spostrzeżenia w ciekawym artykule. Z ekonomicznego punktu widzenia, idee w stylu gospodarki społecznościowej są szczytne, ale moim zdaniem nie przebiją się na większą skalę. Rządy do tego nie dopuszczą, zbyt wiele transakcji odbywa się bez udziału fiskusa i kontroli korporacji, generując potencjalną utratę zysków i wpływów. W Polsce w stosunku świata odbywa się dodatkowy proces transformacji społecznej zapoczątkowany przez przemiany w 89 i to wszystko co nastąpiło później. Analiza naukowa Alvina A. Gouldnera o rolach w społeczeństwie "Kosmopolitan i Lokalnych" najlepiej opisuje ten koncept. Po prostu do kraju zaczęło napływać wiele pomysłów i idei z innych rejonów świata i mieszać się z naszą kulturą.
  • 2015-04-10 18:56 | jakowalski

    Re:Zamiast kapitalizmu nowa solidarność

    Solidarnosc to juz w Polsce mielismy i za nia dziekujemy!