Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mężczyzna honorowy: kim jest? gdzie go szukać?

(4)
Czy prawdziwi mężczyźni z zasadami w XXI w. jeszcze istnieją? Gdzie szukają dziś kodeksu zachowań i czy współczesny dżentelmen może nosić dres?
 • 2015-04-12 10:23 | echidna

  Dżentelmen 2.0

  Czy jeszcze istnieją? Niewątpliwie tak. Podobnie jak damy.
  Pragnę zwrócić uwagę na "pozorną" drobnostkę: mass media wywierają niebagatelny wpływ na sposób bycia społeczeństwa. Z przykrością muszę stwierdzić negatywny. Mężczyzna rozmawiający z inną osobą, a szczególnie z kobietą, nie powinien trzymać ręki w kieszeni - jakże częsty obrazek w TV; niechlujstwo wyrażania swych myśli przy jednoczesnym niechlujstwie postawy wobec rozmówcy nie jest domeną dżentelmena/damy lecz brakiem szacunku dla interlokutora oraz widowni. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Niestety.
  Tylko kto wyciąga wnioski?
 • 2015-04-14 11:13 | pl65

  Re:Mężczyzna honorowy: kim jest? gdzie go szukać?

  Aktualnie ciężko szukać wzorca mężczyzny z klasą oprócz paru miejsc w internecie (m.in. blogi). Mężczyzna - gentlemen to nie tylko obiór ale zasady zachowania i szeroka wiedza. To samo dotyczy się dam.
  Chętnie przeczytałbym w ramach serii artykułów o byciu gentlemanem lub damą na łamach Polityki.
 • 2015-04-19 10:43 | dese

  Re:Mężczyzna honorowy: kim jest? gdzie go szukać?

  A moze po prostu wystarczy byc porzadnym czlowiekiem? Takim 1.0?
 • 2015-04-21 13:47 | Slawczan

  Re:Mężczyzna honorowy: kim jest? gdzie go szukać?

  Żałosnym jest powiązanie ,,gentlemaństwa" z garniturem i szerzej z ubiorem. Sądziłem, że jest zespół cech a ubiór jest zaledwie cechą ,,drugorzędną". Zważywszy, że w Polsce częstokroć spod kosztownego garnituru i koniecznie szwajcarskiego zegarka wystaje chamska słoma ów dowcip o ,,garniturze pasującym w trzecim pokoleniu" nabiera szczególnej wymowy. Problem w tym, jak syn ma być gentlemanem jeżeli jego ojciec dorobił się kasy a co za tym idzie pozycji, będąc chamem i prostakiem pomiatającym podwładnymi, traktującym normy społeczne (dotrzymywanie umów, terminów) jako ,,umowne" a swoje obowiązki wobec społeczeństwa jako opresję , uciążliwość i ,,nadmierne koszta"?
  @Echidna - Twoja uwaga odnośnie roli mass mediów jest niewątpliwie bardzo celna. Cóż cham i prostak jest znacznie ciekawszy dla gawiedzi niż intelektualista.