Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Raport o stanie polskiego więziennictwa

(8)
Funkcjonariusze biorą łapówki, romansują z aresztantkami, czasem biją. Po drugiej stronie skazańcy odbywający wyroki w zatłoczonych celach, bez pracy i poczucia sensu. Polskie więzienia nie przygotowują do wolności, ale do recydywy.
 • 2015-04-15 10:37 | sigmund

  Może nie jest tak!?

  CZY TAK JEST? A MOŻE NIE TAK? ARTYKUŁ BULWERSUJE LECZ TEŻ MOŻE OTWIERAĆ ROZMOWĘ! CZY STAĆ NAS NA DIALOG!?
 • 2015-04-15 10:49 | sigmund

  Re:Raport o stanie polskiego więziennictwa

  Robert Lewandowski zdobył jedyną dla Bayernu Monachium w wygranym 1:0 (1:0) szlagierowym meczu Bundesligi z Borussią Dortmund. Polak strzelił gola byłej drużynie w 36. minucie gry. Po trafieniu nie okazywał radości, prezentując w ten sposób szacunek dla zespołu, w którym zrobił wielką karierę.
 • 2015-04-15 15:04 | Easy Go

  Re:Raport o stanie polskiego więziennictwa

  Czytając ten artykuł byłem zaskoczony, jakimi dziennikarz poczęstował społeczeństwo. Oczywiście, zdarzają się takie przypadki, ale pojawiają się one wszędzie w Policji, Straży, Wojsku, nie wspominając o polityce czy mediach.
  Jeżeli ktoś już ma zamiar pisać o stanie jakiejkolwiek formacji to bardzo proszę, robić do dokładnie i rzetelnie.
  Panu redaktorowi polecam do zapoznania się :
  http://kontakt24.tvn24.pl/sluzba-wiezienna-tonie,2836742,ugc
  http://kontakt24.tvn24.pl/sluzba-wiezienna-praktyka-dla-hotelarstwa,2871418,ugc
  http://kontakt24.tvn24.pl/sluzba-wiezienna-na-papierze-stoi,2872832,ugc
  http://kontakt24.tvn24.pl/interpretacja-kary-w-sluzbie-wieziennej,2880069,ugc

  I następnym razem niech Pan dziennikarz, zagłębi się w temat, a nie szuka taniej sensacji. Czy wystarczy mu odwagi? Czy tylko zależy mu na rozgłosie nazwiska???
 • 2015-04-15 19:38 | Seba

  Re:Raport o stanie polskiego więziennictwa

  Bardzo dobry ten artykuł. Sam pracuję w tej formacji, i niestety to wszystko prawda. Służba Więzienna to typowa instytucja biurokratyczna, nastawiona tylko na zaspokojenie potrzeb jej członkówi i tworzenie dokumentów. Sam skazany sie nie liczy kompletnie. Jest tylko elementem który przeszkadza w funkcjonowaniu tej instytucji. Zależność jest taka, że Okręg lub Centralny Zarząd to wręcz bogowie. A pracuja tam ludzie co o wiezieniu maja niewielkie pojęcie, a skazanego ostatni raz widzieli wiele lat temu. Swoje kariery zawdzięczaja wieloletniemu teoretyzowaniu, o skazanych których na oczy nie widzieli. Kontrole to tylko sprawdzaniu papierów, bo nikt przecież nie zapyta skazanego czy ktoś z nim rozmawiał. Nie po to tyle lat teoretyzował żeby dojść do stanowiska, aby teraz skazanego oglądać. A ci co na codzień pracują ze skazanymi są uważani za frajerów i pariasów tej słuzby. Bo przecież jak jesteś sprytyny to pracujesz w słuzbie a skazanego nie widzisz, a takich jest z 40%.
 • 2015-04-17 11:05 | _sens

  Re:Raport o stanie polskiego więziennictwa

  @Easy Go...no to powaliłeś mnie na łopatki...jako wiarygodne źródła informacji podajesz linki z tvn24? No drogi Panie, przydałoby sie troszke wiecej więcej szacunku dla redaktorów Polityki i intelektu nas wszystkich forumowiczów tego portalu.
 • 2015-04-23 01:57 | Krzysiek

  Re:Raport o stanie polskiego więziennictwa

  Dobrze by było żeby jeszcze przyjzeli sie gdzie ida pieniądze na jedzenie , zapomogi dla wiezniów jak wpisywane sa leki w książeczki lekarskie więzniów którzy nigdy tych leków na oczy nie widzieli . Zakład Karny jest to wielka machina do wyciągnięcia pieniedzy z budzetu państwa . Nie mówię o wszystkich sa równiez bardzo dobre zakłady karne gdzie dyrektorstwo i funkcjonariusze sa normalni i rzetelni w swoich obowiązkach jak Z-K Iława np Hajnówka , Potulice , Ale już no w takim Czerwonym Borze wiezniowie sa głodzeni , nie ma opieki lekarskiej , jedzenie jest okropne nie nadające się do spożycia i wogóle ze wszystkim jest tam tragicznie a takie same pieniadze dostają jak wiezienia gdzie jest normalnie to jest dziwne ! Gdzie te pieniądze idą ? Do ilu kieszeni one idą ? ""
 • 2015-05-07 19:56 | feliks

  Re:Raport o stanie polskiego więziennictwa

  uważam, że artykuł jest troszkę za mocno przerysowany, jestem praktykiem, jak mówi autor więziennikiem. Wiele przytoczonych historii jest niestety prawdziwych, na trzech pracujących w bezpośrednim kontakcie tj. wychowawca, psycholog, oddziałowy dochodzi kolejnych trzech figurantów typu finanse, ewidencja, pseudo specjaliści w postaci koordynatorów. Ogólnie rzecz biorąc patologia w służbie jest ogromna. Uważam, że jest to doskonałe miejsce do wszelkiej maści nieudaczników, baranów, głąbów, którzy nigdzie nie pracowali, a tatuś, czy wujek załatwił pracę. Same okręgi, czy warszawski cezet powinni zburzyć i zasiać trawę, tam dopiero jest mocna ekipa, która złodzieja ogląda w tv przy okazji jakiegoś reportażu. Boże chroń Polskę
 • 2015-06-29 22:49 | sonia

  Re:Raport o stanie polskiego więziennictwa

  zakład karny w Wierzchowie pomorskim to jakaś pomyłka jedzenie słabe pomyje dosłownie Służba wrogo nastawiona nawet do odwiedzających Prośby osadzonych nie rozpatrywane ;niema mowy o przenisienie bliżej rodzinnego domu Rodzina czasem biedna nie może odwiedzic z braku środków Osadzeni traktowani jak podkategorie jak opisywał Borowski co się działo w obozach koncentracyjnych ... sady penitenlaciarne oraz prokuratorzy sa glusi na prosby osadzonych mozna by bylo prosic o lepsze traktowanie wiezniow w Wierchowie pomorskim