Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co pokaże film „Smoleńsk”

(14)
Dziś premiera filmu „Smoleńsk”Antoniego Krauzego. Obraz ma nawracać na wiarę w zamach. Czego można się spodziewać po wygaszeniu świateł na kinowej sali?
 • 2015-04-18 23:02 | dekan56

  szkolny obowiązek

  Dobrze, że jestem już po za wiekiem szkolnym, nikt nie zmusi mnie do oglądania tego.
 • 2015-04-19 19:05 | mixxer

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Czy ow 'propagandowy gniot' bedzie w stanie podsycic ogien i dodac zwolennikow teorii spiskowych?
 • 2015-04-19 22:37 | 33mas18

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Siedzibę portalu www.TylkoDlaIdiotuf.pl zaszczyciła ekipa realizatorów filmu „Smoleńsk”, aby zaprezentować wstępne sukcesy tego arcydzieła. Otóż jego sława na długo przed ostatnim klapsem na planie filmowym daleko wykracza poza granice Polski. Krajowe multipleksy biją się już o prawo zorganizowania pra-prapremiery, dla specjalnych gości. Wśród nich honorowe miejsca zajmą bohaterowie Szmacianej Komisji ds. Zachachmęcenia Prawdy o 10 Kwietnia 2010. W Hollywood już powstało lobby mobilizujące krytyków z całego świata, aby zagwarantowali nagrody Oscara dla twórców tego filmu, we wszystkich kategoriach, a nawet w dodatkowej: za największą bzdurę political fiction. Rzecznik Bezprawia i Niesprawiedliwości zadeklarował, że gdy A. Duda zostanie prezydentem, a w jesieni J. Kaczyński premierem, przyznają oni twórcom filmu „Smoleńsk” najwyższe ordery państwowe, dożywotnie pensje, a także tytuły doktora mal-humoris causa.
 • 2015-04-19 23:55 | annaATEISTKA

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Jestem corka oficera ktory zginal w Katyniu i oburza mnie zakonczenie tego filmu (informacje przeczytalam w prasie), w ktorym oficerowie wychodzacy z lasu katynskiego salutuja nadchodzacemu b. prezydentowi Lecha Kaczynskiego.
  Moj ojciec jako czlowiek honoru nigdy nie salutowalby czlowiekowi ktory spowodowal bezsensowna smierc 94 osob.
  Napisalam w tej sprawie list protestacyjny do prezesa Zarzadu Rodzin Katynskich.
 • 2015-04-21 10:35 | 33mas18

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Bardzo słusznie Pani Anno. Oddawanie czci facetowi odpowiedzialnemu za śmierć w katastrofie lotniczej 96 ludzi to szczyt bezczelności. Od siebie dodam: dorabianie mu mitu fikcyjnego herosa zdolnego powstrzymać Putina przed agresją na Ukrainę, to kolejny skandal. Przy okazji druga uwaga: tak jak Pani Anna, również, między innymi, ojca stracił w Katyniu Andrzej Wajda. Pomimo to, zamiast wstąpić do antykomunistycznego podziemia i zginąć bezsensownie, lub zamiast uciec z tej „niewoli”, został w OJCZYŹNIE, i swymi filmami wzbogacał polską kulturę, przynosił chwałę Polsce. Niechby sPISkowi fanatycy wzięli pod uwagę fakt, że nawet potomkowie ofiar Katynia nie muszą popierać ich szaleństw, nie modlą się „ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”, tylko na miarę swych możliwości pracują dla dobra Polski – WOLNEJ, takiej jaka jest, a nie wyimaginowanego KACZOGRÓDKA jako mocarstwa od morza do morza!
 • 2016-09-05 17:51 | azur

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Żaden film ani nowe pomniki nie zagłuszą wyrzutów sumienia Kaczyńskiego.
 • 2016-09-05 17:59 | Laclos

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Nie interesuje mnie "wizja" służebnych wobec władzy autorów bez czci i wiary, wiec na film się nie wybieram
 • 2016-09-05 19:39 | Caramba

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Pokaże Macierewiczowskie bzdury.
  Odwróci uwagę od prawdziwych sprawców katastrofy, Kaczyńskich i ich popleczników.
  Przed filmem należało by pokazać podróż do Tbilisi i oskarżenia wobec pilota o tchórzostwo i niesubordynację.
  Po filmie rozmowę Kaczyńskich pięć minut przed lądowaniem i zachętę pilota Jaka, możecie spróbować.
  Nie pójdę bo pękłbym ze śmiechu a widownia mogłaby pomyśleć, że śmieję się z katastrofy a nie z tfu-rców'
 • 2016-09-06 00:39 | kruk

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Wplyw tego dziela na narodowa psyche trudno przewidziec, ale moze niektorych wierzacych w zamach nieco ocuci poziom tworczosci, jaki ono zaprezentuje.
 • 2016-09-06 12:20 | Jacek, NH

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  "Dramat "recenzentów" "Smoleńska"! Nie widzieli filmu, a muszą na niego napluć. Nie da się? Jak to się się nie da!? Współczuję dzisiaj dziennikarzom, którzy filmu jeszcze nie widzieli, a ich redakcje wymagają od nich recenzji. Dlatego zamiast o filmie piszą o wszystkim wokół. Ile kopii zrobiono, ile producent na nich zarobi. Któłre rodziny smoleleńskie zostały zaproszone, a które nie. Wreszcie, co o filmie powiedział Jarosław Kaczyński i czy była na premierze Doda. Wszystko, tylko nie recenzja"
 • 2016-09-06 12:22 | Jacek, NH

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Tak. "Pokłosie", "Ida", to dobre filmy? Szkalujące Polaków, więc OK?
 • 2016-09-06 13:52 | janadam48

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  Lekceważenie tego gniota jest kolejnym błędem mediów. Proszę zobaczyć ilu przybyło zwolenników zamachu. Kaczyści przez kilka lat wmawiali ludziom, że Tusk z Putinem dokonali zamachu na miernego prezydenta. To co trzeźwo myślącemu wydaje się oczywiste , dla wyznawców PiS jest potwierdzeniem teorii zamachowej. Myślę, że opozycja i czwarta władza znów przespała okazję aby przejść do ofensywy. Dlaczego przed emisją filmu nie zostały wyemitowane nagrania z pokładu samolotu, dlaczego np. Polityka nie starała sie wydać dadatku na ten tenat? Dziennikarze twierdzą, że nikt nie uwierzy w brednie Antka M. Jednak j ak widać zwolenników tych bredni jest z roku na rok więcej. Przy biernej postawie opozycji oraz mediów za rok może się okazać, że w zamach nie wierzy tylko kocur Jarka. Czy tego chcemy?
 • 2016-09-06 16:37 | Gama

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk”

  No, jeżeli Duda zwolennik zamachu dostaje zaproszenie ,a np. Nowacka nie, to tfurcom coś się pokiełbasiło we łbie. Urządźmy konkurs i ustalmy, że to jest najgorszy film w dziejach świata i najgłupszy Imputuje Rosjanom zamach, to prowokacja.
 • 2016-09-06 23:48 | woytek

  Re:Co pokaże film „Smoleńsk” ? Pokaże polski bałagan i brak profesjonalizmu polskich pilotów

  Film będzie propagandowym gniotem ponieważ sugeruje zamach UFO i złą wolę obsługi lotniska w Smoleńsku.
  Fakty są bezlitosne. Zamiast odlecieć na lotnisko zapasowe , piloci zmuszani przez generałów i okoliczności wymuszające pośpiech, próbują lądować na lotnisku nie spełniającym wymagań do tak ryzykownych lądowań. To bardzo przykre ale ten film będzie antyreklamą LOT-u w którym pracują polscy piloci.
  Na egzaminacyjnych testach dla pilotów LOT powinno być zadawane pytanie : Jaka jest pana opinia o tragicznej próbie lądowania w Smoleńsku i drugie pytanie : jakby pan zareagował , gdyby do pańskiej kabiny wdarli się pasażerowie i próbowali panu "pomagać" przy lądowaniu?
  Na te pytania nie znajdziemy odpowiedzi w tym filmie.