Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak PRL dopłaciła do reparacji wojennych

(5)
Zgodnie z ustaleniami konferencji w Jałcie i Poczdamie także Polska miała otrzymać od Niemiec reparacje wojenne. Postanowiono, że będą przekazywane za pośrednictwem ZSRR, co w praktyce oznaczało, że PRL do nich dopłaciła.
 • 2015-04-24 01:04 | echidna

  Siekierka na kijek

  Historia niczego nie nauczyła. Nadal rząd Polski lubi płacić. Wiadomo, kosztem własnego społeczeństwa.
 • 2017-08-03 10:20 | marilla

  Re:Jak PRL dopłaciła do reparacji wojennych

  PISu, dawaj po reparacje do Włoch, Finlandii, Rumunii, Węgier (300 mln dol.) i Bułgarii!
 • 2017-08-04 09:49 | stefciobatory

  Re:Jak PRL dopłaciła do reparacji wojennych

  Dzięki za dobry artykuł. Bardzo dobry. Tych rzeczy nie uczono w szkołach.

  Odnośni krzywd. Każda krzywda powinna być zadość uczyniona. Jest to podstawowe prawo moralne ofiar. Każdy ma prawo domagać się naprawy krzywdy przez sprawcę. Pani A.M powinna o tym dobrze wiedzieć. Jednak jak widać żaden z przywódców Niemiec nie miał odwagi rozwiązać tego problemu do końca. Owszem były już wypłacane odszkodowania. Jednak nie wszystkie i nie pełne. A strona Polska nie umiała i nie chciała podjąć tematu. Jak widać zabrakło odwagi i sił. I planu.

  Nie wiem czy uda się J.K, prezesowi pis, cokolwiek uzyskać, jak on nawet nie umie mówić w językach obcych, ani nie umie rozmawiać z ludźmi. Taki z niego typek. Umie tylko gadać populistycznie. Do tego najgorsze jest to że tv trwam, jako strażnik polskiej moralności, powinien być daleki od populistycznych audycji. Trudno. Tacy mężczyźni w koloratkach.

  Polecam wszystkim 19 równoleżnik, dobrą polską satyrę, polski teatr telewizyjny. Bardzo dobry spektakl pokazujący czym się kończą właśnie rządy populistyczne.

  Co do J.K, to najgorsze jest to że gość się nic nie zmienił od 2005 roku, kiedy przerwał koalicję i doszło wygranej PO. PO skasowało Polskę na 500 mld długów i zniszczenie polskich firm państwowych. Wolę Pis, jednak to co robią to jest rzez.

  Oni nie umieją rządzić. Nie wiedzą czym jest PR, pozytywny przekaz. Strasznie J.K że jeśli ktoś nie zgadza się z linią polityki pis, powinien odejść. Nie umieją zrobić blogu informacyjnego co należy zmienić w Polsce. Szydło nie umie się wypowiadać w telewizji.

  Oni tylko potrafią jeden na drugiego nastawać. Kazdy z nich jest katolikiem do tego. To jest najgorsze. Ziobro na Dudę. Kaczyński na Dudę. Każdy by wyjął nóż i się pociął. Duda jako wykładowca też nie był miły dla studentów i był wyniosły, jednak jako prezydent próbuje ratować swoją skórę, i swoje imię. Weta były dobre.

  Jednak nawet te postulaty 3/5 Dudy do wyboru sędziów nic nie dadzą, gdyż polski sejm jest skłócony. PO i reszta opozycji będzie kontestować Pis i nigdy im nie pomogą we władzy gdyż ta nie chce się nią dzielić.

  Demokracja w Polsce się nie sprawdza. Jedynie gdyby każdy Polak myślał o dobru drugiego Polaka, mielibyśmy normalny kraj. Dzisiaj na pomorzu i mazurskim jeszcze zdarzają się podpalenia domów za co grozi cały czas ekskomunika. Nic się nie zmieniło od 50 lat.
 • 2017-08-07 04:47 | Andrzej Falicz

  Jak PRL dopłaciła do reparacji wojennych - i dlaczego dopiero PiS cos probuje.

  Wniosek jest jeden.
  Polska ma pelne prawo wznowic rozmowy (i starania) na temat odszkodowan za straty poniesione na skutek niemieckiej agresji i okupacji.
  Niezaleznie od meandrow i wykladni przecinkow Polska ma 100% moralne prawo i historyczna racje by odszkodowan sie domagac.
  I to jest wlasnie papierek lakmusowyc "europejskiej solidarnosci" i moralizatorstwa na temat "europejskich standardow".
  Warto przypomniec, ze do niedawna odszkodowania od Niemiec za straty poniesione w I (!) Wojnie Swiatowej otrzymywali zarowno Francuzi jak i Brytyjczycy.

  Wniosek drugi.
  Psioczenie na prezesa Kaczynskiego "jak on nic nie umie...itp" nie zmienia faktu, ze takie PO "ktore umie"... nic nie zrobilo i nic by nie zrobilo w tej kwestii - wiec krytyka PiS w sprawie odszkodowan jest na poziomie fundamentalnym absurdalna.

  Mozna miec uzasadnione (patrz jak wyzej) proby PiS albo...nic
 • 2017-08-07 07:40 | jakowalski

  Re:Jak PRL dopłaciła do reparacji wojennych

  A. Falicz
  Tak, wniosek jest jeden - Polska ma pełne prawo domagać się od RFN, prawnego i faktycznego spadkobiercy i kontynuatora III Rzeszy, wielomiliardowych odszkodowań za straty poniesione na skutek niemieckiej agresji i okupacji i że wypłata owych odszkodowań przez Niemcy dla Polski jest papierkiem lakmusowym tzw. europejskiej (unijnej) solidarności i niemieckiego moralizatorstwa na temat tzw. europejskich (unijnych) standardów i że warto też przypomnieć, że do niedawna odszkodowania od Niemiec za straty poniesione w I (!) wojnie światowej otrzymywali zarówno Francuzi jak i Brytyjczycy.