Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

(14)
Przed Trybunałem Stanu powinien stanąć, obok Zbigniewa Ziobry, także jego ówczesny szef, czyli Jarosław Kaczyński. Byłaby to okazja do przypomnienia realiów państwa nazywanego IV RP – zwłaszcza że powtórka wciąż nie jest wykluczona.
 • 2015-04-24 15:12 | Tanaka

  Podobno Polska czymś się różni od Ukrainy: nie leży nad Morzem Czarnym.

  Jeśli za polityczną korupcję, nadużycia władzy, popełnianie czynów kryminalnych, haniebnych, działanie na zamówienie polityczne w państwie demokratycznym, rozstrajanie państwa w kierunku autokracji, przymusu i szantażu nie ponosi się odpowiedzialności to taki kraj jest Ukrainą.
  W Polsce, jak dotąd, NIKT nie poniósł odpowiedzialności przez Trybunałem. Można więc być politycznym oligarchą i deptać polskie państwo oraz polskich obywateli.
 • 2015-04-24 15:58 | takei-butei

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  To mi się podoba! A kiedy odpowiedzą ci, co katowali Polaków choćby w stanie wojennym...
 • 2015-04-24 18:52 | paul

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  Polska to taka trochę lepsza 'Rosja'... obserwuje ten kraj od 20 lat z innego kraju i wyraznie widze, ze mentalność polska wciaz nie rózni sie wiele od sovieckiej... Musialo tyle lat minac, by w koncu, ewentualnie postawiono przed trybunalem stanu czlowieka/ludzi odpowiedzialnych za probe wprowadzenia putynizmu jako ststemu politycznego w Polsce
 • 2015-04-24 20:01 | marianna.kotuniak

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  aberracje wspomniane powstaja w dialogu nie w monologu. i prosze nie kometowac, ze monolog jest jeszcze wieksza aberracja. monolog nigdy nie dzieje sie w prozni... taka polska karma , prosze za nia brac odpowiedzialnosc politycy i polityczni komentatorzy... jesli ktos chce dolewac doliwy do ognia,juz niedlugo sezon grillowy, albo moze lepiej nauczyc sie palic fajke pokoju... bo ja, obywatel, juz ma dosyc tych niedemokratycznych nieodpowiedzialnych komentarzy po obu stronach barykad... i jeszcze wam za to placa.... brrr . lata wysiedziane na uczelniach i strony przeczytanej literatury, praktyka dziennikarska czy polityczna zobowiazuja... prosze wiecej odpowiedzialnosci po obu stronach, a mniej narcyzmu i intelektualizowania przy mocnych trunkach i w oparach
 • 2015-04-24 23:31 | Andrzej

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  Lepiej późno niż nigdy. Tupetu i bezczelności Ziobry mam już serdecznie dość.
 • 2015-04-24 23:51 | mino_taur

  czyli lepiej późno niż nigdy  Po przegranych wyborach opozycja ma stawać przed TS ... hmm ciekawe? Będzie tak zawsze, czy tylko w przypadku Kaczyńskiego? I dlaczego dopiero po ośmiu latach od chwili "zbrodni", a na 3 tygodnie przed wyborami? Czy pomysłodawcy skalkulowali już, że politycy postawieni przed TS będą musieli mówić co wiedzą? A może TS wystąpi w kapturach na głowie i rozprawa będzie utajniona?

  Autor zdaje się odleciał - chyba ze wstydu - i nie wiadomo, czy wróci. :)
  Chyba że jest to tylko propagandowy ględ? Ale z drugiej strony, niby poważne pismo?
 • 2015-04-26 07:39 | rosomak

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  Zagrywka z europosłem Ziobro jest o tyle dobra, że Prezes będzie miał dylemat. Poprzeć wniosek - źle, nie poprzeć - źle. Ziobro to już nie PiS i do tego konkurent na Prezesa fotel więc niech go niszczą, ale racji IV RP trzeba bronić...
 • 2015-04-26 12:17 | 33mas18

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  A więc o Z. Ziobrze można już tu pisać tylko w superlatyeach? To o Jareczku K. także? Czy nazwanie PIS realniej, jako Bezprawie i Niesprawiedliwość to grzech? Przecież ta nazwa tej partii, ponoć najbardziej prawej, sprawiedliwej i patriotycznej, było już publikowane na tym forum! Czyżby redakcja portalu szykowała już się na cenzurę, jaką wprowadzą prez. Duda i premier J.K. budując replikę IV RP?
 • 2015-04-27 08:52 | MMK

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  wybory, wybory ...
  Były dwie kadencje na ciąganie Ziobry po trybunałach, to się przypomniało przed wyborami.
 • 2015-04-27 10:29 | Pedro

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  Oczywiście to dobrze, że Ziobro wreszcie zostanie ukarany. Cały czas pozostaje jednak pytanie: DLACZEGO TAK PÓŹNO?
  Przecież Ziobro już dawno powinien siedzieć za to co zrobił, a razem z nim powinien też siedzieć jego ówczesny polityczny mocodawca - J. Kaczyński. Dlaczego Platforma obu tych niszczycieli polskiej demokracji i kultury politycznej tyle czasu ochraniała? Dlaczego?
 • 2015-04-27 13:09 | kojtek

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  Cały ten pomysł z IV RP to wymysł zwykłych skrajnych socjalistów, jakimi są ludzie pokroju Kaczyńskiego. Od socjalizmu (może raczej kaczyzmu jako ewoluującej formy tego pierwszego) do komunizmu droga nie taka daleka. Niestety ludzie w Polsce jeszcze tęsknią za takim ustrojem, może nawet nie za socjalizmem, a za "zamordyzmem"(kaczyzm w czystej postaci). PO niestety od ośmiu lat najnormalniej w świecie boi się Kaczyńskiego i jego wyznawców, stąd nie tak chętnie podążała (i podąża nadal) w kierunku nierozliczania układu rządowego z lat 2005-2007.
 • 2015-04-27 16:55 | b1234

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  @mino_taur:

  O ile dobrze pamiętam, to prace nad postawiemiem Ziobry zaczęły się w 2012 r. Tylko pytanie czemu tak póxno i czemu tak długo to trwa?
 • 2015-04-27 18:16 | mihap

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  Naturalnie, przypadkowa zbieżność dat ? To jest tekst dla 3 latków ? Ale najważniejsze, że ci ludzie zostaną w końcu rozliczeni, skoro rozliczono już Drzewieckiego, Sawicką, tych wszystkich Arabskich, Grasiów, Nowaków, Grabarczyków, Kamińskich (Michałów), tych od taśm, afer informatycznych, paliwowych, alkoholowych tych wszystkich Słowików, kierowców-zabojców, komorników, notariuszy, itd,itd Kamiński z CBA to jest pierwszy zbrodniarz IV RP, a do kompletu rozliczeń brakuje tylko Ziobry i Kaczyńskiego. Ziobro jest arogancki, a Kaczyński jest kawalerem i nie ma rachunku w banku. To ich na pewno pogrąży i nie można wykluczyć KS. A poza tym kraj w rozkwicie, a Donald i Bronisław oby żyli nam wiecznie !
 • 2015-05-04 23:34 | rafał

  Re:Ziobro przed Trybunał, czyli lepiej późno niż nigdy

  Dlaczego?Wszyscy reakcji kościoła sie boją !A Kaczyński za złodziejami okradającymi ten kraj się puszy! Trzeba żyć jak katolicy a nie nimi być""