Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

(20)
W poniedziałek w Warszawie odbyły się polsko-niemieckie konsultacje w składzie pełnych rządów. Rzecz rutynowa w stosunkach Niemiec z Francją: tam rządy obradują wspólnie dwa razy do roku. W Polsce rzadziej, ale dobre i to.
 • 2015-04-27 20:07 | Niemiecki Podatkowicz

  Polsko-Niemieckie stosunki

  Chodzi głównie o kasę...!
 • 2015-04-27 20:37 | murator

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  Tak Panie Redaktorze i powinnismy genau napisac dlaczego to nie wystarczy. Oto bowiem przedwojenni wlasciciele lasów polozonych na terenach obecnej Rzeczpospolitej - rodzina ksiecia von Thurn und Taxis nie moze wykupic za psie grosze (pozyczonych w banku kumpla Herrr von ....ch) kilku tysiecy hektarów lasów ! Das ist ein Skandal i Schande ! One (te dwie na fotce) powinny cos z tym zrobic i przynajmniej oddac ksieciu 1,5 tony prawdziwków z (praktycznie) jego lasów. Wtedy bedzie gut ! Danke !
 • 2015-04-27 21:47 | MrKarpinex

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  Tak to dobrze ,że podejmowany jest jakiś dialog ale nie uważajmy Niemców za swoich nie wiadomo jakich sojuszników.Kiedy Tusk podwyższał wiek emerytalny to pani Merkel go obniżyła myśląc ,że robole z Polski przyjadą utrzymywać ją i jej bandę,A jak ludziom się to nie spodobało to wycofała go do Brukseli pokazując jakiego to super premiera mamy , Więc Niemcom nie za bardzo zależy na naszych interesach tylko na ich dobrobycie itd,
 • 2015-04-27 23:54 | kalosz

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  Polska polityka wobec Ukrainy była od początku naiwna i błędna i teraz ostatecznie poniosła klęskę. Nie zrobimy sobie z nich przyjaciół, bo oni nas nie chcą. A za to na długo zepsuliśmy sobie stosunki z Rosją. Do tego ciągle jesteśmy dla UE kłopotliwym ubogim krewnym, którego wybryki i odzywki musi ona tolerować.
 • 2015-04-28 07:22 | bever

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  Wygaszanie Polski trwa. Lepiej uczyc sie niemieckiego i rosyjskiego niz angielskiego bo dla nich bedzie Jewropa, Gejropa, Ojropa czy jam tam to zwal. Zreszta nie mamy prawa sie obrazac, tak decyduja wyborcy. Oni funduja bo chca taka wladze. Wiecej pokory przed wola ludu.
 • 2015-04-28 07:55 | _sens

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  "Wygaszanie Polski trwa" ...Polska jest juz tylko niestety na papierze.
 • 2015-04-28 08:52 | piotr3005

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  P. Marku Ostrowski co się tyczy emigrantów z Afryki oni płyną do Europy, bo dają wysoki socjal za nic nie robienie, mieszkanie przywileje i jest super i nato wszystko zapracuje biały człowiek. Zastanowił się Pan czemu nie wybiorą Arabię Saudyjską bądź Emiraty bo tam nie dają nic za darmo choć forsy mają w bród i buduja skocznie narciarską na pustyni. Nasz rząd niskimi płacami wygnał z kraju kilka milionów młodych ludzi a teraz mamy przyjąć emigrantów z Afryki aby mieć tu islam i ISIS. Niech przyjmują ich USA, który ten kryzys wywołały i są odpowiedzialne za tą wojnę.
 • 2015-04-28 09:43 | Moderator Srul Cenzurstein

  internetowy vox populi

  jest cudownie, niemieckie są banki, cukrownie, huty, a polskie są tylko obozy śmierci. Gdyby wyborcy zaś się zorientowali, że wybór jaki im dają polskojęzyczne Media jest od początku fałszywy, bo wszystkie te pa(da)lce są od jednej ręki, i WŁADZA jest gdzieś między Bankami i ich Mediami, to wówczas zacznie sie walka z "faszyzmem". Biorąc pod uwagę dysproporcję sił - tj. służby specjalne, agencje wywiadowcze, kontrola nad Informacją i Kapitałem, wobec zwykłych, okradanych co miesiąc z 90% przychodu ludzi (50% dochodu brutto/netto, 23% VAT, 50% podatku w benzynie i prądzie), ogłupianych codziennie przez wszystkie Media, otruwanych chemiczną i genetycznie modyfikowaną żywnością, wymierającą w kilkuletnich kolejkach do lekarzy specjalistów i spłacających pokornie kredyty na wszystko, myślę, że wynik jest przesądzony. Dlatetgo doceniam troskę redaktorów w Potylice.
 • 2015-04-28 10:03 | lakkot

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  Czy jak klikne ten link to sie okaze ze to Twoj wlasny blog? Pewnie cos napisanego w html z efektami jak z painta?
 • 2015-04-28 11:47 | żyga

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  Gadanie o stosunkach bilateralnych jest gadaniem do obrazu ,a ten ani razu.Otóż siedzą w naszych mózgach dawne dzieje i za cholerę nie może zainstalować się przyszłość.Bo Niemcy to wróg, ale były ,i teraz walczymy o ich przyjaźń .Ruskie były wrogiem a teraz jeszcze większym.I tak się świat w szaleństwie kręci.A mądre głowy pomijają fakty ,-mamy otóż Unie Europejską.I w jej ramach szukajmy umacniania przyjażni z wszystkimi członkami po równo.Te spotkania sugerują jedno ,czujemy się nadal wrogami ,a tak nie jest.A dlaczego nie spotykać się w tej samej formie np.,z Litwą,i Ukrainą..?A jak i Rosjanom i nam zagladnie ten sam wróg do garnka ,to też się zaczniemy spotykać ,tylko może być za póżno.
 • 2015-04-28 13:11 | bolewiczok

  Wystarczą Ukraińcy

  Wspomagamy imigrację Ukraińców,przyjmujemy ich,szkolimy na miarę naszych możliwości, bliskich kulturowo.Nieszczęsny autorze.Nie możemy przyjmować zbyt dużo ludzi z innych kultur,bo nam wysadzą kraj. 50 -100 wystarczy.W razie czego łatwo ich spacyfikować,zanim w swojej masie zaczną nam podrzynać gardła.Są groźni i nietolerancyjni,nie integrują się.Nawet gdy żyją na określonym poziomie życia i tak jadą do Syrii podrzynać gardła,bo ich to bawi.Poza tym można przyjąć kogoś wykształconego a nie takiego, który umie tylko wydoić kozę i przeładować kałacha. Pozdro...
 • 2015-04-28 14:06 | axiom1

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  """Najpierw ci nędzarze z Afryki, którzy w okropnych warunkach szukają poprawy losu w Europie."""

  Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, ten z Bialego Domu podarowal arabom 'Arabska Wiosne'. Rozpetal zawieruchy w Tuneznjii, Libii, Egipcie, Sudanie, Jemenie, Iraku, Ukrainie i Syrii powodujac miliony przesiedlencow i emigrantow. A do Europy maja blizej. Unia w tym bandydtyzmie pomagala. Jaka glupia ta Unia.

  Natomiast po pojawieniu sie w Polsce Solidarnosci 5 mln polakow wyemigrowalo i dalej ponad polowa tych w wieku do 35 lat mysli o emigracji. Bo zyja i wegetuja w nedznych warunkach i szukaja poprawy losu.

  Lekarz pediatra nie jest wiec w stanie rozwiazywac problemow emigracji do Europy bo jej rezim jest jednym z przyczyn tejze emigracj.
 • 2015-04-28 16:54 | zet

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  "Kiedy Tusk podwyższał wiek emerytalny to pani Merkel go obniżyła myśląc ,że robole z Polski przyjadą utrzymywać ją i jej bandę"

  Sądzisz,że półprawdami i przekłamaniami można cokolwiek udowodnić?
  Niemcy obniżyli wiek emerytalny z 67 do 65 lat wyłącznie tym,którzy udowodnią,że przez 45 lat opłacali składki emerytalne. Czyli faktycznie pracowali. Masz jakąkolwiek orientację o stażu pracy większości naszych,polskich emerytów?
  Nowy minister spraw zagranicznych w swym wystąpieniu nie położył mocnego nacisku na potrzebę budowania przyjaznych związków ze wszystkimi sąsiadami,w tym rozbudowy i umacniania powiązań z Niemcami. Stąd wniosek,że polska polityka zagraniczna nie jest budowana na dziesięciolecia /ponad partyjnymi podziałami/, lecz krojona na kadencję rządu.
  Nic dobrego nie wynikło z niej przed II wojną,nie będzie lepiej i teraz. Ciągle szukamy przyjaciół "za wielką wodą",zamiast tuż obok. Dystans do Polski wyraźnie pokazały Litwa /pisownia polskich nazw/ i Ukraina /gloryfikacja UPA/. Słowacy i Czesi zachowują się dość wstrzemięźliwie z objawami życzliwości,Białoruś bez entuzjazmu. Nawet Węgrzy sygnalizują dystans.
  Co się musi wydarzyć,by docenić autentyczną przyjaźń sąsiadów?
 • 2015-04-28 21:57 | gostom

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  Było by przynajmniej jeszcze lepiej i napewno fair, jakby Polska zwróciła domy lub odszkodowałaby wysiedleńców, którzy w ramach łączenia rodzin z lat 70-tych wyjechali do Niemiec. Pozostawili domy i działki na skarb pańnstwa Polskiego wzamian za wyjazd do NRFu. Odszkodowań nie było ani tu ani tam. Dzisiaj jako podatkowicze Niemiec jesteśmy zmuszeni do finansowania Polskiej elity w szambie UE. A te babska nie robią nic, jak zawsze.
 • 2015-04-29 00:06 | Mixx

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  "Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, ten z Bialego Domu podarowal arabom 'Arabska Wiosne'. Rozpetal zawieruchy w Tuneznjii, Libii, Egipcie, Sudanie, Jemenie, Iraku, Ukrainie i Syrii powodujac miliony przesiedlencow i emigrantow. A do Europy maja blizej. Unia w tym bandydtyzmie pomagala. Jaka glupia ta Unia."

  Francja i Wlochy mialy spory udzial w doprowadzeniu do tego, ze obecnie Libia to miejsce totalnego nierzadu, chaosu i zbrodni !
 • 2015-04-29 13:31 | 46746

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  mis Niemiec i mis Polski,w cukier obie to dzieci nie wyjedzą
 • 2015-04-29 13:51 | Andrzej

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  Tam gdzie w grę wchodzą interesy, kończy się przyjaźń. Wystarczy wspomnieć Rurociąg Północny przez Bałtyk.
 • 2015-04-29 17:07 | zet

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  "Tam gdzie w grę wchodzą interesy, kończy się przyjaźń. Wystarczy wspomnieć Rurociąg Północny przez Bałtyk. "

  Nie bardzo wiem, o co chodzi. Polsce nikt nie przeszkadzał w przyłączeniu się do tej inwestycji.
 • 2015-05-03 16:32 | jakowalski

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  Dobre, gdyż Polska jest dziś protektoratem Niemiec.
 • 2015-05-03 16:35 | jakowalski

  Re:Polsko-niemieckie stosunki są bardzo dobre, ale to nie wystarczy

  zet
  45 lat to w dzisiejszych Niemczech, z ich plagą bezrobocia, przepracowali tylko b. NRDowcy i urzędnicy.