Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polskie lęki i fobie

(7)
Słowa dyrektora FBI Jamesa Comeya wywołały w Polsce niepokojące wzmożenie. Nie podzielam go. I martwi mnie ono. Bo mniej wynika ze słów, które padły, bardziej z lęków, które się w nas kryją.
  • 2015-04-28 21:12 | maciej

"Polskie leki i fobie" pana Jacka Zakowskiego

Szanowny Panie Redaktorze Zakowski,
    Pana dosc dlugi artykul tlumaczacy p. Jamesa Comey-a w niczym mnie nie przekonuje. Pan James Comey powtorzyl plugastwo, ktore padlo z ust p. prezydenta Barak-a Obama, tylko w nieco innej fromie. Nasze wnuki, niestety jak dotad nie mowiacy po polsku, ale z racji nazwiska dobrze wiedzac ze sa polskiego pochodzenia, czuli sie srodze upokorzeni I sponiewierani. Ja mam teraz prawie osiemdziesiat cztery lata I Druga Wojne przezylem na terenach okupowanej Polski, czesc w t.zw. GG, na lubelszczyznie, czyli na glownych mordowniach holocaustu stad dodatkowo doceniam plugastwe okrucienstwoo oczernien p.Jamesa Comey. Pozdrawiam, WS
  • 2015-04-28 23:03 | Mixx

Re:Polskie lęki i fobie

Coz... czyzby Amerykanska agentura w Polsce usilowala teraz lagodzic sytuacje?

P.S. A Comey celowo zrownal Polakow ze zbrodniarzami z Niemiec i Austrii.
    O zadnej "pomylce" nie ma tutaj mowy. I nigdy - faktycznie - nie przeprosil !
  • 2015-04-29 13:31 | stachstech

Zgadzm sie w stu procentach z Autorem!
  • 2015-04-29 14:48 | camel

Polacy są przyuczeni do antysemityzmu tak silnie, że czują się "sponiewierani", kiedy ktoś mówi o Polakach mordujących Żydów, nawet w trzecim pokoleniu!!! Ja się sponiewierany nie czuję, ponieważ mam więcej wspólnego z praamebą niż z tamtymi mordercami. No, ale każdy sam sobie wybiera duchowe powinowactwo :)
  • 2015-04-30 00:11 | Dziewczyna

Błąd

To nie sprawa lęków, a zdrowego rozsądku i niezgody na kłamstwa.

Z innej beczki: nie Timothy’ego Snidera a SNYDERA.
  • 2015-04-30 18:36 | Atlanta

To nie sprawa lęków, a zdrowego rozsądku i niezgody na kłamstwa.

=========================================================

Zgadzam sie w stu procentach !
  • 2015-05-06 16:03 | Leszex

W Poznaniu 16 maja 2015 roku zostanie odsłonięty na Cytadeli pomnik poświęcony żołnierzom 2 Armii Wojska Polskiego. Będzie to pierwszy pomnik poświęcony tej formacji wojskowej, stawiany w Polsce po 1989 roku. Może w obliczu stawianych przez Ukraińców pomników banderowców coś się zmieni w naszym kraju i zostaną odtworzone zniszczone pomniki żołnierzy polskich walczących z ukraińskimi bandami? A w jakim stanie znajdują się jeszcze istniejące pomniki generała Karola Świerczewskiego? W Poznaniu był przecież pomnik tego żołnierza. Polska trwała niezależnie od zmiany ustrojów i formacji politycznych. Uważam, że powinniśmy o tym pamiętać szczególnie w czasach zagrożenia.