Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowelizacja

(10)
Polski Związek Łowiecki prowadzi właśnie wielokierunkowe badania, m.in. jakie szkody wyrządzają koty bezkarnie łażące po łąkach.
 • 2015-04-29 22:40 | nadel7

  demos i jego głos

  Stanisław Tym i tym razem o tym, co krew burzy tym, co mają mózg. W parlamentarnej podkomisji, zajmującej się nowelizacją prawa łowieckiego, jest 1 (słownie jedna) osoba niebędąca myśliwym. Pozostali mogą więc myśleć bez skrępowania.
 • 2015-04-30 23:52 | Myhó

  Re:Nowelizacja

  I fakt uczestniczenia w zabijaniu zwierząt dyskwalifikuje w moich oczach moralnie p. Komorowskiego i nie otrzyma on mojego głosu w wyborach. O reszcie "kandydatów" szkoda pisać...
 • 2015-05-03 13:43 | kot

  Re:Nowelizacja

  PZŁ właśnie stara się o wpisanie łowiectwa na listę dziedzictwa kulturowego. I pewnie mu się uda, bo lobby łowieckie skupia "elitę" społeczeństwa. To "tylko" ponad 100 tys. osób w kraju, ale w tym ok. 100 parlamentarzystów. Czy ktoś wreszcie zrobi porządek z tym towarzystwem, zjednoczonym wokół zabijania?
 • 2015-05-03 23:26 | Peppa

  * * * * * * * * * * *

  *
  **
  ***
  i nic o 'pierwszym gajowym-łowczym III RP' ? :-D

  'Puśćmy przez chwilę wodze fantazji, wyobraźmy sobie, że mamy w Polsce medialną równowagę, że publiczna telewizja nie jest zblatowana z Dużym Pałacem i nawet trzyma jako tako standard bezstronności, a sprzyjająca jednej i drugiej stronie sporu prasa jest podobnie wpływowa. Albo jeszcze inaczej: przenieśmy pana Bronisława z jego obecną kampanią do USA i wyobraźmy sobie, jak by ona wyglądała po pokrzykiwaniu o specjaliście od kur, po wy-grażaniu piąchą uczestnikom protestu w trakcie jednego ze spotkań (o jednym takim wiemy, a ile było takich, o których nie wiem?), po zamknięciu pana od krzesła na cztery tygodnie w psychiatryku, po tłicie o tym, jakie to „wielkie wrażenie” zrobiło na panu Bronisławie trzęsie-nie ziemi w Nepalu oraz że trzeba pomóc „nepalczykom” oraz wielu innych równie udanych wpisach, po wspomnianym majówkowym wystąpieniu w TV i całej reszcie innych świetnych kampanijnych posunięć.

  Otóż pana Bronisława już by nie było. Jego poparcie oscylowałoby w granicach 15 procent, a konkurenta w granicach 50, każdy telewizyjny i radiowy szołmen miałby uciechę od rana do wieczora, a w wystawiającej go partii trwałaby rzeź winnych wy-sunięcia takiej kandydatury. I to niezależnie od wszystkich innych zastrzeżeń, jakie można by do kandydata mieć. Z wizerunkowego punktu widzenia w normalnym otoczeniu medialnym kampania Komorowskiego i on sam byłyby porażką od A do Z.
  My w normalnym otoczeniu medialnym nie funkcjonujemy i trudno – trzeba z tym żyć.
 • 2015-05-04 10:41 | Pliszka

  Re:Nowelizacja

  Jeśli chodzi o koty wiejskie, bezkarnie łażące po łąkach - NIE MUSZĄ panowie myśliwi robić własnych badań.

  Są dostępne robione niedawno badania na ten temat przez OGÓLNOPOLSKIE TOWARZYSTWO OCHRONY PTAKÓW.
  Czyli organizację na pewno nie lubiącą kotów, prawda?

  Wynika z nich, że koty polują tylko na ptaki chore, nie potrafiące szybko uciekać od drapieżników, osłabione.
  Przyczyniają się w ten sposób do wzmocnienia gatunku - tak jak myśliwi podobno strzelają TYLKO do sztuk osłabionych i chorych.
  Ptaki stanowią niecałe 20% ofiar kotów wolno żyjących na wsiach - a nie 100%. To zadaje kłam opinii, że jako szkodniki należy je wyeliminować całkowicie na wsiach - taki argument słyszy się od myśliwych bardzo często.

  Badania są dostępne na stronach OPTOP
 • 2015-05-04 10:42 | tankgrrrl

  Re:Nowelizacja

  Lubie p. Tyma coraz bardziej... a na Komorowskiego tez nie bardzo mam ochote głosowac głownie z powodu jego uwielbienia do poloań.
 • 2015-05-05 06:49 | Wojciech K.Borkowski

  Re:Nowelizacja w tym felietonie polega na "ubiciu" dwóch za jednym zamachem

  Stanisław Tym prawie jak Podbipięta . Pan Stanisław za jednym zamachem "ściął" myśliwych , prez.Komorowskiego i jego wyborców.
  To jest dopiero ostre pióro jak miecz Podbipięty..
 • 2015-05-05 10:36 | herta

  Re:Nowelizacja

  Widać, że sporo osób nie będzie głosowało na Komorowskiego właśnie dlatego, że jest miłośnikiem zabijania. Dla mnie to również jeden z głównych powodów dla których ten kandydat nie otrzyma mojego głosu.
  Swoją drogą: co na to Kościół? Chętnie dowiedziałbym się co na ten temat sądzą np Franciszkanie.
 • 2015-05-06 11:32 | Sowa

  Nowelizacja - petycja

  Troszkę się Autorowi pomieszało. Dzieci już teraz mogą i biorą udział w polowaniach, myśliwi mogą i polują na cudzym terenie i nie ma mocnych by im tego zakazać a zabijanie psów to standard. Ale poza tym dzięki za artykuł:) A jak ktoś jest równie oburzony jak Autor to polecam podpis: http://www.petycjeonline.com/dosc_rzadow_lobby_mysliwskiego
 • 2015-05-06 14:27 | Kacper

  Re:Nowelizacja

  Panie Stanisławie! Nie wiem, czy czyta Pan komentarze ale mam nadzieję, że zauważy Pan, że kuriozum o którym Pan pisze nie nastąpi po nowelizacji. Ono występuje teraz! Pojawili się mądrzy ludzie, którzy chcieliby to zmienić ale jak widać trafiają na opór. Ten artykuł to wspaniały głos z Pana strony, popieram w stu procentach! Ale proszę zobaczyć że zgodnie z prawem to wszystko dzieje się już teraz! Przydałoby się delikatne poprawienie...