Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydencka kampania na finiszu

(8)
Paradoks wyborów 10 maja polega na tym, że mimo marnej kampanii, ich stawka jest wysoka. Chodzi o to samo co od 10 lat. Górą ma być PO czy Kaczyński, III czy IV RP?
  • 2015-05-06 08:24 | Byniek

Brawo.

Prezydent na jachcie pod żaglami w garniturze, bez kapoka.
  • 2015-05-06 09:28 | jakowalski

Re:Prezydencka kampania na finiszu

Stawka tych wyborów jest niska, jako że kompetencje prezydenta RP są bardzo ograniczone.
  • 2015-05-06 13:19 | Leszex

Wczorajsza debata, a właściwie prezentacja kandydatów na prezydenta przebiegła spokojnie, jedynie z drobną wymianą zdań między Pawłem Tanajno i prowadzącym redaktorem o czas wystąpienia. Niektórym tego czasu brakowało inni mieli zanadto na prezentację ale do dyskusji wcale się nie garnęli. Andrzej Duda obniży wiek emerytalny i podniesie kwotę wolną od podatku, a jak nie spełni tej obietnicy to się poda do dymisji (?), Paweł Kukiz zmieni wszystko z pomocą referendum, Grzegorz Braun nie wyśle wojska na wojnę z Rosją, nie ugnie się przed żydowskimi roszczeniami i wprowadzi preambułę do Konstytucji z prośbą o Boże błogosławieństwo, oraz powoła kandydatów do swojej rady prezydenckiej (bo tak mu się spodobały ich prezentacje), Adam Jarubas przeprowadzi reformę samorządową, Paweł Tanajno zna się na tym co zrobi, Janusz Korwin-Mikke ma wątpliwości w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) i z tą kwestią wiąże dalszy udział w wyborach (?), Jacek Wilk napisze Konstytucję od nowa, wprowadzi trójpodział władzy i zakaz zadłużania państwa, Marian Kowalski głosem zwykłych Polaków obniży próg wyborczy do 2% a nawet 1% ale boi się by obcy nie zabrali nam ziemi i złotówki, a pozostawili obozy koncentracyjne, czemu pragnie zapobiec siłą (i godnością osobistą), Magdalena Ogórek wprowadzi nowe prawo i podniesie kwotę wolną od podatku aż do 20 tysięcy złotych, wreszcie Janusz Palikot podsumował „wybór jest prosty, albo ja i postęp albo konserwa, stagnacja i emigracja”. Cieszy mnie, że nie padła z ust żadnego kandydatów zapowiedź wojny z Rosją o Ukrainę, a były nawet sugestie nawiązania pewnych dobrych relacji z Rosją. Za to w prawie równoległym wystąpieniu „Trzech na jednego” urzędujący Prezydent Bronisław Komorowski oświadczył, że coś w relacjach z Ukrainą musi się zmienić skoro oni uznają faszystowskie organizacje za bohaterów i wszelkie próby dyskryminowania odpowiedzialnych za zbrodnie na Polakach będą surowo karać. Tak być nie może powiedział Prezydent. Teraz czekam jak się z tym problemem upora po wyborach.
  • 2015-05-06 13:35 | zet

"Stawka tych wyborów jest niska, jako że kompetencje prezydenta RP są bardzo ograniczone. "

Funkcja reprezentacyjna i prestiżowa. Pan Komorowski jest słabym prezydentem,lepszym byłby pan Sikorski ale przepadł w wyborach 5 lat temu. Aktualnie odpowiedzialny wybór to poparcie obecnego prezydenta na drugą kadencję, bo wśród zarejestrowanych kandydatów nie ma człowieka z praktyką w działalności publicznej.
    W kampanii ujawnili się ludzie /Kukiz,Wilk, Tanajno ,Ogórek/,którzy mogli by znaleźć się w przyszłym parlamencie,jako posłowie. Po przegranych przez nich wyborach prezydenckich powinni szybko przystąpić do tworzenia ruchu,który ich kandydatury umieści na listach wyborczych do sejmu. Być może powstanie też nowa partia prawicowa,utworzona przez pana Petru i otoczenie. Skończy się wówczas dominacja partyjek,powstałych ze skłóconych "styropianowców" a politycy zajmą się na poważnie problemami kraju i społeczeństwa.
  • 2015-05-06 15:12 | jvelzkeyek

Czy prezydenckie wybory
    przestawią Polskę na nowsze tory?
    Czy po starym torze, maszynista znany
    poprowadzi skład mocno zdezelowany?
    Tory trzeba wyremontować, maszynistę wymienić.
    Wybory są po to , aby Polskę zmienić!
    Kto tego nie chce i na zmiany się nie zgadza.
    Ten po prostu perfidnie Polsce przeszkadza!
  • 2015-05-07 10:38 | Leszex

Podobno debatę kandydatów na prezydenta oglądało mniej telewidzów niż wyświetlane w tym samym czasie seriale „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”. Z tego wniosek, że szczęśliwi Polacy wolą fikcję serialową od politycznej. W mojej rodzinie to się potwierdziło; ja słuchałem kandydatów, moja żona oglądała seriale. Gdy jej powiedziałem o wyniku oglądalności tych programów odpowiedziała złośliwie „przecież było wiadome jaki mógł być poziom debaty”. Muszę przyznać, że kobiety bywają roztropne. Głosujcie Państwo na kobietę. Może nie będzie lepiej ale ładniej i bezpieczniej. Pozdrawiam wszystkich i zachęcam; idźmy na wybory, głosujmy
  • 2015-05-07 15:31 | Leszex

Przed południem otworzyłem telewizor, a tam entuzjazm, śpiewy i okrzyki; witamy prezydenta Andrzeja Dudę, witamy premiera Jarosława Kaczyńskiego. Andrzej Duda, Andrzej Duda, Andrzej Duda, Jarosław, Jarosław, Jarosław niosło się z telewizora. Przespałem przewrót majowy pomyślałem w pierwszej chwili. Niestety wiadomości nie potwierdziły tych oczekiwań. Niczego nie przegapiłem. Nie zaspałem. Po prostu sprawdziło się powiedzenie „TELEWIZJA KŁAMIE”
  • 2015-05-07 17:16 | Leszex

Wybaczcie Państwo, że tyle moich wpisów na tej stronie, za co przepraszam ale chciałem się podzielić jeszcze jedną uwagą na koniec tej kampanii. Pięć lat temu wybory prezydenckie kosztowały 107 mln złotych. Tegoroczne głosowanie będzie o prawie 60 mln droższe. Gdyby kadencja trwała 10 lat sporo można zaoszczędzić. Gdyby wybierano Prezydenta tylko na rok w ciągu 10 lat wydatkowano by z pewnością kilka miliardów złotych. Do tego dochodzi utrzymanie kancelarii. Wiele się mówi o potrzebie oszczędności w wydatkach publicznych jednak debata budżetowa w Sejmie interesuje niewielu posłów o czym świadczy prawie pusta sala sejmowa, tak pusta jak skarb państwa. W kampanii prezydenckiej też jakoś omijano finanse. Cóż to dla niektórych kandydatów obiecać kilkaset miliardów złotych. Prawnicy z reguły znają się na finansach własnych ale publiczną forsą szafują jak tylko się da. Proszę Państwa! Bilans zawsze musi wyjść na zero ale wydawać powinno się tylko tyle ile się posiada. Żadnych odstępstw od tego być nie powinno.