Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

(24)
Nie sądzę, żebym przez ostatnie pięć lat podjął jakąkolwiek złą decyzję – mówił prezydent w rozmowie z Janiną Paradowską i Jackiem Żakowskim w Radiu TOK FM.
 • 2015-05-06 11:41 | Andrzej

  Komorowski zachowuje rozsądek

  Obserwując całą plejadę kandydatów widać, że tylko Komorowski nadaje się na prezydenta. Ma niezbędne doświadczenie i zdrowy rozsądek, a do tego zachowuje dystans i poczucie humoru. Ma drobne potknięcia, ale nie są one istotne. Inni mężowie stanu i prezydenci też je popełniają.
 • 2015-05-06 13:47 | Peppa

  Puśćmy przez chwilę wodze fantazji .....

  i wyobraźmy sobie, że mamy w Polsce medialną równowagę, że publiczna telewizja nie jest zblatowana z Dużym Pałacem i nawet trzyma jako tako standard bezstronności, a sprzyjająca jednej i drugiej stronie sporu prasa jest podobnie wpływowa.

  Albo jeszcze inaczej: przenieśmy pana Bronisława z jego obecną kampanią do USA i wyobraźmy sobie, jak by ona wyglądała po pokrzykiwaniu o specjaliście od kur, po wy-grażaniu piąchą uczestnikom protestu w trakcie jednego ze spotkań (o jednym takim wiemy, a ile było takich, o których nie wiem?), po zamknięciu pana od krzesła na cztery tygodnie w psychiatryku, po tłicie o tym, jakie to „wielkie wrażenie” zrobiło na panu Bronisławie trzęsie-nie ziemi w Nepalu oraz że trzeba pomóc „nepalczykom” oraz wielu innych równie udanych wpisach, po wspomnianym majówkowym wystąpieniu w TV i całej reszcie innych świetnych kampanijnych posunięć.

  Otóż pana Bronisława już by nie było. Jego poparcie oscylowałoby w granicach 15 procent, a konkurenta w granicach 50, każdy telewizyjny i radiowy szołmen miałby uciechę od rana do wieczora, a w wystawiającej go partii trwałaby rzeź winnych wy-sunięcia takiej kandydatury. I to niezależnie od wszystkich innych zastrzeżeń, jakie można by do kandydata mieć. Z wizerunkowego punktu widzenia w normalnym otoczeniu medialnym kampania Komorowskiego i on sam byłyby porażką od A do Z.
  My w normalnym otoczeniu medialnym nie funkcjonujemy i trudno – trzeba z tym żyć. [ŁW]
 • 2015-05-06 14:38 | Byniek

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Debata była rzeczywiście żenująca i szkoda słów.
  Niestety rozmówcy też nie wykazali się niczym szczególnym. Była to pogawędka życzliwych sobie osób, ugrzeczniona, bez dociekliwych, czy wymagających od rozmówcy pewnej uwagi, refleksu, czy umiejętnośco radzenia sobie z pytaniami trochę trudniejszymi. Przykład:Na trzecie pytanie rozmówca odpowiada. W toku kampanii poparcie dla minie spada, ponieważ, w przeciwieństwie do innych pretendentów nie jestem reprezentantem żadnej partii. Po tej odpowiedzi powinno paść pytanie o to kto finansuje kampanię ? Odpowiedź znana - PO. A zatem, jak to jest z bezstronnością partyjną ?
 • 2015-05-06 14:40 | konkretny krytyk

  Bardzo negatywna ocena nadwislanskiego populisty, demagoga i intryganta, sic.

  W tematyce SLASKIEJ zrobiles, od poczatku,
  same karygodne bledy, MEGABLEDY !!!!

  Zachowales sie jak bialo-czerwony slon w sklepie z porcelana.
  Wielokrotnie swoimi wypowiedziami prowokowales nas, krzywdziles, raniles,
  obrazales, zlosciles. Wielokrotnie swoimi czynami i decyzjami nas wk...wkurzyles.
  Masz marnych doradców, w "macierzy" jak i na Slasku, m.in. dlatego.

  A my, Slazacy, tego ci, irytujacy towarzyszu znad Wisly, nie zapomnimy. NIGDY!
 • 2015-05-06 15:00 | takei-butei

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Umiłowany wyborco, PO znowu (jak przed poprzednimi wyborami) dyscyplinuje PSL, wyciągając burego, nie, przepraszam, pomyliłem się, Bury znowu okazuje się wybitnym politykiem. Głosuj zatem na PO.
 • 2015-05-06 16:47 | remm

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  „…prezydent nie podpisuje nawet budżetu, nie ma prawa go wetować, może tylko doradzać rządowi w tym zakresie. Jeśli kandydaci tego nie wiedzą – to jest to element kompromitacji politycznej”.

  No to zajrzyjmy do Konstytucji:

  „Art. 224.
  1. Prezydent Rzeczypospolitej podpisuje w ciągu 7 dni ustawę budżetową albo ustawę o prowizorium budżetowym przedstawioną przez Marszałka Sejmu. Do ustawy budżetowej i ustawy o prowizorium budżetowym nie stosuje się przepisu art. 122 ust. 5.

  (…)

  Art. 225.
  Jeżeli w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy budżetowej nie zostanie ona przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej do podpisu, Prezydent Rzeczypospolitej może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu”.

  Żeby było śmieszniej, w dalszej części swojej wypowiedzi Jedynie Słuszny Urzędujący Kandydat raczył zwrócić uwagę, iż „ta pani nawet nie wie tego, że nastąpiła zmiana ustawowa, która wynika z konstytucji, że na wypadek wojny armia podlega prezydentowi”. Być może kandydatka Ogórek rzeczywiście o tym nie wiedziała, ale chciałbym zobaczyć bezpośrednią debatę Jedynie Słusznego Urzędującego Kandydata z „tą panią”, zwłaszcza na tematy wymagające znajomości prawa i konstytucji. Z kilkoma innymi uczestnikami wczorajszego spotkania również.
 • 2015-05-06 18:26 | Konrad Śliwkiewicz

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  "Nie sądzę, żebym przez ostatnie pięć lat podjął jakąkolwiek złą decyzję" - bo po prostu żadnej nie podjął tylko podpisywał to co dostawał do podpisania.
 • 2015-05-06 19:00 | jakowalski

  Re:Bronisław Komorowski: "Nie sądzę, żebym przez ostatnie pięć lat podjął jakąkolwiek złą decyzję"

  Pan Prezydent Komorowski jest więc tak samo nieomylny jak papież czy też tow. Stalin...
 • 2015-05-06 19:33 | _sens

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  "Nie sądzę, żebym przez ostatnie pięć lat podjął jakąkolwiek złą decyzję" - bo po prostu żadnej nie podjął tylko podpisywał to co dostawał do podpisania.

  Trafiłeś Konrad w samo sedno!!!
 • 2015-05-06 20:09 | Bul Bezwąsacz jaki jest, każdy widzi - 0 F.

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Ale Peppa mogłaby (mógłby?) znaleźć jak źródłosłów cytat kogoś umysłowo ambitniejszego niż warząchew z superfaktu. Który w Ameryce, w tym słynnym USA, najwyżej czyściłby pisuary redakcyjne.
 • 2015-05-06 20:37 | Leszex

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Były Dowódca Sił NATO w Europie ocenił, że Ukraińcy powinni otrzymać broń z Zachodu, ponieważ, jego zdaniem, separatyści będą chcieli zdobyć terytoria położone wzdłuż ukraińskiego wybrzeża. Oczywistą oczywistością jest, że jak się powiedziało A to B jest blisko. O ile polityka amerykańska na świecie nie wywołuje gwałtownej reakcji europejczyków bo też działania Amerykanów od biedy można jakoś wytłumaczyć, to jednak państwa europejskie mają inną tożsamość, inną świadomość i o wiele dłuższą historię niż USA chociaż mieszkańcy tego kraju też mają w genach europejskie nawyki. Ingerencja w sprawy integralnie europejskie to już zupełnie inna bajka i tutaj można odnieść wrażenie, że Amerykanie poruszają się po Europie jak słoń w składzie porcelany. Zaatakowanie Serbii było błędem ale Serbia była mała i nie mogła się przeciwstawić agresji zewnętrznej tak silnej koalicji. Rosja nie miała żadnych możliwości pomocy Serbii i musiała się biernie przyglądać bombardowaniom sojusznika. Tym razem sprawy dotyczą nie tylko sąsiedniego kraju ale wielomilionowej ludności rosyjskiej w państwie, które jeszcze niedawno należało do rosyjskiego imperium. Atomowe mocarstwo tym razem nie ma wyjścia. Amerykanie powinni poszukać miodu gdzie indziej. Tylko po co my się w to wszystko wtrącamy. Nasza droga skraja, nie tylko z powodu historycznych zaszłości i wrogiego nastawienia wpływowych sił politycznych na Ukrainie. Czy postępowanie Prezydenta Komorowskiego w sprawie Ukrainy nie powinno być zmienione?
 • 2015-05-06 20:51 | zet

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  "Pan Prezydent Komorowski jest więc tak samo nieomylny jak papież czy też tow. Stalin... "

  Zazdrościsz i będziesz naśladował,czy to tylko wyraz uznania dla prezydenta?
 • 2015-05-06 21:18 | Jacek, NH

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Nie ma gorszej karczmy, jak wywiad jaki para Paradowska - Żakowski przeprowadziła z Kulczykiem w Londynie w czasie całego zamieszania, związanego z jego osobą. Nie zadali mu ani jednego niewygodnego pytania.
 • 2015-05-06 22:52 | Jacek, NH

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  „Tylko miażdżąca przewaga głosujących za zmianami i baczne patrzenie na ręce komisjom wyborczym jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa na stronę opozycji Mainstream szaleje, resortowi dziennikarze-stachanowcy wykręcają 300 proc. normy w podszczypywaniu, ośmieszaniu i opluwaniu Andrzeja Dudy. Sztab wyborczy urzędującego prezydenta chwyta się nawet metody in vitro (polecam ostatni spot reklamowy PO – czarny PR w czystej postaci)… I tylko urzędnicy PKW zachowują stoicki spokój; moskiewskie kursy kontrolowania wyników wyborów należą wszak do najlepszych na świecie…"
 • 2015-05-07 09:09 | _sens

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Uff.. całe szczęście czasy Komorowskiego już odchodzą do lamusa....dzięki nam młodym Polakom.
 • 2015-05-07 09:23 | Andrzej

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Może czasy Komorowskiego odejdą, ale za 5 lat. Wtedy Kaczyńskiemu stuknie 71 lat.
 • 2015-05-07 12:36 | " szczęśliwy "

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Więc jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak żle ? Dla zwyczajnych ludzi ani prezydent, ani caly rząd nie zrobili nic dobrego.
  Karta dużej rodziny - co to takiego ? Dziecka nie utrzymuje się rok czy dwa - a co dalej? ile kosztują chociażby podręczniki szkolne ?Co czeka nasze dzieci - bezrobocie, wegetacja na śmieciówkach, czy wyjazd z kraju ? A może praca do 80 lat, bo prawo i konstytucja też nic nie znaczy. Biada tym bez układów i znajomości.Jesteśmy w ogonie Europy, żyjemy na granicy nędzy, podróżując starymi samochodami po lumpeksach i tanich markietach,wreszcie mamy wolny wybór - żyć tu, wyjechać lub zakończyć ten żywot. Oczywiście, widać że prezydencki dwór ma się dobrze i to jedyny sukces PO.
 • 2015-05-07 13:49 | Anna

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Jak robić swoje jak bagaż afer i nieznajomość Konstytucji?
  Czy obywatele mają udawać analfabetów wtórnych?
 • 2015-05-07 15:02 | woytek

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Cytat z rozmowy z prezydentem który krytykujeb kandydatkę M.Ogórek:
  Wróćmy do Polski. We wczorajszej debacie pojawił się postulat znaczącej kwoty wolnej od podatku. Magdalena Ogórek proponuje podnieść ją do 20 tysięcy.
  A może 50? Albo 100? Na tym polega szaleństwo kampanii. Każdy może zgłaszać pomysły bez oglądania się na logikę funkcjonowania państwa i polskich finansów. Kwota wolna od podatku jest pożądana, jest wartościowa z punktu widzenia pobudzania rynku i mechanizmu zachęty do pracowania, płacenia podatków. I musi być rozpatrywana. Ale kandydaci na prezydenta powinni oceniać propozycje rządowe – prezydent nie podpisuje nawet budżetu, nie ma prawa go wetować, może tylko doradzać rządowi w tym zakresie. Jeśli kandydaci tego nie wiedzą – to jest to element kompromitacji politycznej."
  Dlaczego prezydent kpi z kandydatki , jeżeli podpisuje budżet , a w rozmowie mówi , że nie podpisuje?
 • 2015-05-07 16:01 | @@@

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Do fotela Prezydenta uczestniczą:buraki.ogórek i PAWEŁ KUKIZ.
 • 2015-05-07 17:54 | Jerzy z O.

  Re: Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko... nagradzać medalami zbirów mordujących Zydów !.

  Szczególnie odznaczanie zbirów mordujących ocaleńców z Holocaustu mieści się w pojęciu dobrych decyzji oby eksprezydenta Komorowskiego !.
 • 2015-05-07 18:50 | Norma

  Kto się bardziej skompromitował: B.Komorowski czy "dziennikarze"

  ***********************************************************************************
  "prezydent nie podpisuje nawet budżetu, nie ma prawa go wetować, może tylko doradzać rządowi w tym zakresie."

  Kto przez ostatnie lata podpisywał budżet ?!?! jeden z naważniejszych dokumentów w każdym państwie !!!

  Czy ten człowiek jest figurantem który nie wie co podpisuje ??!!

  Dlaczego "dziennikarze" słuchający jego bredni nie zadali tych pytań ???
 • 2015-05-07 19:27 | fujiwara

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  2015-05-06 11:41 | Andrzej

  Obserwując całą plejadę kandydatów widać, że tylko Komorowski nadaje się na prezydenta. Ma niezbędne doświadczenie i zdrowy rozsądek, a do tego zachowuje dystans i poczucie humoru. Ma drobne potknięcia, ale nie są one istotne. Inni mężowie stanu i prezydenci też je popełniają.

  Jakież słodkie BLE, BLE, BLE...
 • 2015-05-08 17:25 | Leszex

  Re:Bronisław Komorowski: Nie należy histeryzować, trzeba tylko robić swoje

  Ostatni dzień przed ciszą wyborczą. Dzisiaj w Gazecie Wyborczej prawie same optymistyczne wiadomości. „Westerplatte zamiast Moskwy”, „Ukraina czeka na wznowienie wojny”, „Armia ukraińska liczy dziś 250 tys. żołnierzy, Gwardia Narodowa to kolejne 60 tys., wojska pograniczne mają 43 tys. żołnierzy. Zgrupowanie walczące w Donbasie liczy 60 tys. żołnierzy, 350 czołgów, 600 wyrzutni rakietowych i 650 transporterów opancerzonych”. O liczebności polskich wojsk i ich wyposażeniu gazeta nie pisze ale wcześniej media donosiły, że za kilka lat będzie sprzęt z wielu krajów. Do tego czasu przedstawiciele Ukrainy będą pilnować czy w Polsce prawidłowo przeprowadza się wybory. W poniedziałek nie obudzimy się w innym kraju ale być może nowy (stary) prezydent poprawi nam nastroje. Im bardziej polscy politycy angażują się w sprawy Ukrainy, tym bardziej sytuacja dla Polski staje się niebezpieczna. Wojowniczy Prezydent i Prezes ścigają się o to, kto więcej dokuczy Rosji. Teraz jest szansa by popisy tych panów się skończyły. Głosujcie Państwo odpowiedzialnie