Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żakowski apeluje: Głosuj, ale nie na złość i nie dla żartu

(38)
Przez ostatnie lata poszliśmy w stronę banału, nudy, beztreściowej polityki. A przecież wybory powinniśmy traktować poważnie – mówi Jacek Żakowski w Radiu TOK FM.
  • 2015-05-08 16:54 | zynek

Re:Żakowski apeluje: Głosuj, ale nie na złość i nie dla żartu

o tak, bardzo polecam posluchac ludzi ktorzy wiedza "wszystko lepiej". Dobrze ze podany link do autorytetow dziennikarstwa na TOK FM, ktorzy traktuja widzoa jak glupoli i w ogole sa wybrancami i jedynymi oswieconymi. I mysl ze ludzmi kieruje tylko kasa - chyba sadza tak po sobie.
    Jesli sie nic nie zmieni po tym roku wyborczym (jeszcze jesien) - razem z dzieckiem zjezdzamy stad zanim Anglia sie odlaczy od EU i moze kiedys wysle dziecko, zeby zobaczylo "bursztynowy swiezop". Jak tylko bedzie potrafilo to wymowic.
    I prosze nie pisac ze to mlodzi tylko popieraja antysystemowych - mam 45 lat, dobra prace na umowe bezterminowa. Bez znajomosci, bez koneksji.

• 2015-05-08 17:04 | lp

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego przeciwnikom politycznym przykleja się łatkę "polityków antysystemowych" . Podobnie jest z ich potencjalnymi wyborcami. Przecież wyborcy "antysystemowi" nie biorą udziału w "systemie" i najnormalniej w świecie oleją wybory.
    Właściwszym określeniem byłoby "spoza układu". Bo jest to przykład protestu i zapewne bezsilności wobec układu w polityce.

• 2015-05-08 17:10 | czytelnik

A gdyby to Tobie państwo, które zdało egzamin, oferowała pracę za 1800 bez składek i wypowiedzeniem z dnia na dzień? Jak to Nasze panstwo działa? Młode osoby są po prostu zmuszanie do wyjazdu. Z Warszawy pewnie tego nie widać. Słabe te wypociny.
  • 2015-05-08 17:44 | jakowalski

lp
    Racja - ja jestem antysystemowy, a więc nie biorę udziału w tym głosowaniu.
  • 2015-05-08 18:15 | anzelm

ReA moze na majowke za miasto?:Żakowski apeluje: Głosuj, ale nie na złość i nie dla żartu

Panie Zakowski a moze by tak wyborcow "antysystemowych" wyslac na grzyby , na ryby, na majowke? Zeby tylko nie glosowali .Wtedy wygra ta wlasciwa pana opcja Pamieta pan co mowil. gdy bylo referendum w sprawie Gronkiewicz Waltz?:
  • 2015-05-08 18:31 | Mixx

Widac wyraznie, ze dziennikarze "Polityki" (wszelkimi silami i sposobami) wspieraja jedna, okreslona sile polityczna!
  • 2015-05-08 18:32 | harnaś

Autor lubi kandydatów którzy okradają podatnika i finansują się z budżetu państw. A nielubi ludzi którzy robią to za swoje pieniądze i nikomu nic nie biorą.
  • 2015-05-08 18:41 | Janusz Z

Żakowski apeluje: Głosuj, ale nie na złość i nie dla żartu - wypchaj się p. Żakowski

Ty mi nie będziesz mówił p. Żakowski jak mam głosować.

A p. Kukiz jest po to, żeby zabrać głosy p. Braunowi i "przekazać" je namaszczonemu przez żydostwo na prezydenta p. Dudzie, tak jakby ktokolwiek czyjekolwiek głosy mógł komukolwiek przekazywać. Ale liczy się PR. Korwin-Mikke natomiast jest od przekonywania społeczeństwa, że tu nic się nie może udać, a wszyscy kandydaci poza Komorowskim i Dudą są niepoważni, kłótliwi, nieodpowiedzialni, kopnięci – temu prawdopodobnie miały służyć nadymanie go niczym PSL-u, a potem jego akcja przeciw JOW-om na debacie; kalkulacja pewnie była taka, że manipulowanemu Kukizowi (być może bez jego świadomości) jako nieokrzesanemu naturszczykowi puszczą nerwy, a cała horda dziennikarzy już była gotowa do zmieszania kandydatów za debatę jeszcze zanim się zaczęła. Sam Kukiz jest zresztą postrzegany jako niegroźny, gdyż popiera in vitro, programowe genderactwo oraz dewiantów, nie ma też praktycznie żadnej wiedzy, która umożliwiłaby mu działanie w interesie Polski, nawet jeśli powstałaby partia pod jego kierownictwem.
  • 2015-05-08 19:02 | Konrad Śliwkiewicz

Daliście Państwo piękny pokaz nienawiści do inaczej myślących. Natomiast racja w jednym, JOWy symbolizują chęć walki o przemiany ustrojowe. To PO i jej reprezentant chcą angażować społeczeństwo w spory obyczajowe i ograniczać się do dystrybucji ciepłej wody z unii europejskiej.
  • 2015-05-08 19:08 | szofer

Chol...ra autorytet się znalazł.
  • 2015-05-08 19:22 | Zbysio

Re Kto to jest Zakowski:Żakowski ? apeluje: Głosuj, ale nie na złość i nie dla żartu

Co on reprezentuje ?
  • 2015-05-08 20:27 | Zaratustrak

Szanowny Panie Redaktorze Żakowski, darzę Pana sympatią i szacunkiem - to tytułem wstępu. Miałem dzisiaj okazję słuchać Państwa wypowiedzi w TOK FM. Refleksja jaka mi się pojawiła brzmi następująco: nam obywatelom niezadowolonym nie chodzi o to, że się polityką znudziliśmy. Zapewne z miejsca z, z którego patrzy Pan na świat nie widać życia jakie w Polsce wiodą ludzie tzw "zwykli". Bezsensu, które działaniom nadaje źle funkcjonujące państwo. Łupieżczej wobec przedsiębiorców (takich jak ja) polityki fiskalnej. Przeciągamy to za krótkie prześcieradło w naszych domach, firmach i słuchamy, ze pragniemy (wg Pani Kidawy - Błońskiej) władzy noszącej się z bizantyjska. No i ten strach o starość, choroby. Proszę wybaczyć jeśli się mylę, ale Pan w ramach tej samej stawki zdrowotnej, w razie czego, nie będzie czekał pół roku na tomokomputer. Dla ludzi znaczących w ramach tego systemu jest wypracowana droga efektywnego leczenia.
    Ja nie lubię Polski i w poczuciu bezsilności, to co mogę zrobić to głupio zagłosować. I coś jeszcze mogę zrobić. Zabrać temu krajowi mój najcenniejszy skarb - moje piękne, zdolne dzieci. Nie będą Polakami. Nie wierzę w to, ze warto.
  • 2015-05-08 21:01 | Dryba

Wygranym w tych wyborach jest Grzegorz BRAUN a jesienią POspadają liście z drzew !!!!!!
  • 2015-05-08 21:12 | kazuro

Wladyka mowi o... JOB'ach :)

posłuchajcie tej audycji na stronie TokFM'u. Minuta 8:38 i 14:09. Prof Władyka wyraźnie mówi o JOB'ach, a nie o JOW'ach :D :D. Czy ten pan w ogóle wie na jaki temat się wypowiada? :)
  • 2015-05-08 21:19 | Halina Siemko Tomaszewska

Panie Redaktorze,
    pozwolę sobie dodać zasadę piątą, którą należy się kierować w wyborczą niedzielę:

5. Ignoruj sugestie przedstawicieli „czwartej władzy” na kogo głosować i podejmuj decyzje samodzielnie.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1618053,1,bronislaw-komorowski-najlepszym-kandydatem-na-prezydenta.read
  • 2015-05-08 22:13 | taki jeden

Społeczeństwo nie znudziło się politykami. Społeczeństwo znudziło się ciągle tymi samymi sprzedajnymi dziennikarskimi prostytutkami.
    Czekam na chwilę, kiedy lista płac PO przestanie istnieć i jej najemnicy od PR będą musieli ustawić się w kolejkę do nowego chlebodawcy.
    To, co mamy dziś, te układy politycy-dziennikarze-artyści-urzędnicy-świat biznesu-służby, jest czymś w rodzaju ośmiornicy, albo pajęczyny, która dokonała podziału na MY i ONI.
  • 2015-05-08 22:16 | lechr

Ten Pan nie ma prawa wypowiadać się w tym temacie, a tym bardziej nas pouczać. Żyje w swoim wyimaginowanym świecie nie wiedząc nic o problemach przeciętnego Polaka.
  • 2015-05-08 22:19 | Leszek

1. Sama demokracja jest ok, gorzej jest jeśli pod szyldem demokracji grono "wybranych" realizuje własne interesy.
    I właśnie dlatego trzeba ich o tego koryta odseparować.
    2. "System" widziany z okna gabinetu w centrum Warszawy wygląda dużo lepiej od tego widzianego z okna domku w małym miasteczku
    3. W kandydatach "antysystemowych" jest jedno zagrożenie, podobnie jak w przypadku Ruchu Palikota, mogą się przypiąć do nich "fachowcy z branży", którzy po roku przejdą do PO i PIS i na tym rewolucja się skończy...
  • 2015-05-08 22:29 | takei-butei

Klęcznik do leżenia plackiem przed władzą.
  • 2015-05-08 23:09 | Andrzej

Już byli tacy, co głosowali dla hecy, na osoby mało znane. Przykładem było głosowanie na nieznanego nikomu Stana Tymińskiego, który przeszedł nawet do II rundy. Obecnie takie głosowanie dla hecy jest w przypadku Dudy, mało znanego urzędnika z kancelarii Lecha Kaczyńskiego, a jeszcze bardziej Pawła Kukiza. Na estradowca może się on nadaje, ale nie na prezydenta dużego kraju. Typowa randka w ciemno.
  • 2015-05-08 23:50 | Jak nisko trzeba upasć, panie JŻ

aby coś takiego twierdzić? Jest pan Semką i Karnowskim Peło, tylko że ulukrowanym w mowie i piśmie.
  • 2015-05-09 07:02 | aekielski

Redaktor Żakowski schodzi na psy.Re:Żakowski apeluje: Głosuj, ale nie na złość i nie dla żartu

Jest on tubą propagandową partii politycznych, o JOW opowiada głupoty, twierdzi, że my nie mamy pojęcia co to są JOW-y. Od szanującego się redaktora oczekiwał bym bezstronnych ocen i komentarza.
  • 2015-05-09 10:14 | jsn

Panie Redaktorze - a może należy pokazać szanownej PO żóltą kartkę?
  • 2015-05-09 14:33 | abchaz

Re:Generalicja naciska na gaz

Generalicja propagandy.
    Charakterystyczne wezwanie do "trzódki" " pogadaliśmy a teraz czas obronę wartości"
    Wartości generalskich.
    Nie powiem,ze tylko kasa.
    Byc może także jakieś resztki z 1989.
    Ale tylko resztki z przewagą kasy.
  • 2015-05-09 14:35 | holender iwan

Szanowny panie młodzi ludzie nie poszli za daleko i to nie banał czy beztreściwa polityka jak pan to nazywa to dopiero początek drogi do nowej polityki w nowym brzmieniu z młodym pokoleniem -- polityki bez fałszu, obłudy, partyjnych układów i bez tych ludzi ,którzy przez 25 lat doprowadzili do obecnego stanu i do znienawidzenia demokracji ..Liczę i wierzę ,że młodzi ludzie uzdrowią system w Państwie przywrócą prawdziwą demokrację w,nowoczesnym wydaniu i przy pomocy nowoczesnych mediów gdzie wszystko trzeba nazywać bez zakłamania po imieniu .
  • 2015-05-10 00:31 | @ Holender Iwan:

Wiara matką głupszych
  • 2015-05-10 08:38 | Andrzej

Wolę ciepłą wodę w kranie niż kubeł zimnej wody na głowę. Właśnie mam zamiar się ogolić i wziąć prysznic.
  • 2015-05-10 09:54 | tadeo.53

Jest Pan jednym z moich ulubionych dziennikarzy,lecz nie mogę zgodzić się z pańskim apelem.Rozumiem potrzebę wyboru Prezydenta bo istnieje taki urząd.Może należałoby zastanowić się nad likwidacją tego zbędnego tworu który służy tylko stworzeniu kilkuset dobrze płatnych miejsc pracy,pracy która nie tworzy żadnej wartości oprócz ton papieru.Z tymi uprawnieniami ten urząd jest zbędny podobnie jak Senat.Jak mogę traktować poważnie Państwo w którym urzędnicy mając moje wszystkie dokumenty dotyczące moich przepracowanych lat,nie żądając żadnych dodatkowych wyjaśnień,decyzję o nie przyznaniu mi renty z tytułu czasowej niezdolnaści do pracy podejmowali siedem miesięcy chociaż znając przepisy wiedzieli że decyzja będzie odmowną.Pan apeluje bym z tego Państwa nie żartował.Z Państwa które mnie mającego 63 lata klęczącego się na Parkinsona,cukrzycę nadciśnienie,

• 2015-05-10 15:44 | Andrzej

Pański przypadek powinien być szybko załatwiony, ale to nie znaczy, ze trzeba zlikwidować urząd prezydenta. Zgadzam się, że sporo kosztuje, ale w skali całego państwa jest to dodatkowy bezpiecznik, chroniący przed błędami innych ogniw władzy. Dlatego też prezydent powinien być człowiekiem rozsądnym i doświadczonym.
  • 2015-05-10 20:40 | b1234

@zaratustrak

Niestety masz rację. Nam w Polsce brakuje ludzi mądrych, odważnych i wykształconych. Kogoś kto będzie umiał rozwiązać węzeł gordyjski służby zdrowia, nierentownych kopalń, bezpieczeństwa państwa.
    Mam dzieci i nie chcę, żeby tyrały na śmieciówkach przez najlepsze lata swego życia. To już lepiej niech jadą do kangurów szukać swojego szczęscia.
  • 2015-05-10 21:41 | wykształciuch

Kilka lat temu wybór pomiędzy PIS a PO był wyborem pomiędzy HIV a poważną grypą z powikłaniami, dziś to wybór pomiędzy HIV a dengą. Jedno i drugie śmiertelne, pierwsze w dodatku obrzydliwe. Żadne apele jakich się wiele ukazało i w Polityce i w Wyborczej o wybór mniejszego zła nie zadziałają.
    Zupełnie przestanę się odzywać po polsku na wyprawach zagranicznych ze wstydu za przyszłą minister Fatygę (albo Waszczykowskiego). Minister PIsprawiedliwości Ziobro będzie mógł się wyżywać na bezpłciowych aparatczykach PO i 'rodzinnym' PS, bo komuchy w końcu praktycznie wymarły. Urzędactwo tak czy inaczej będzie się rozrastało.
    Stać mnie na na wożenie córki na wizyty kontrolne u słowackiego ginekologa, a krzyża w mojej własnej firmie nikt nie powiesi. Lekcje wychowania w rodzinie córka też otrzymała w domu rodzinnym. Nie daje się tylko namówić na wyjazd na zawsze w bardziej cywilizowane strony świata.
    Może to i cofnie ten kraj o kilka lat, ale jeżeli w celu "oświecenia" społecznego musimy odbić się od totalnego dna, to trudno. Dzisiejsze pseudoelity polityczne nigdzie nas nie doprowadzą.
  • 2015-05-11 09:50 | Stanisław Chrzanowski

Wg. mojej skromnej oceny, słuszne treści w ocenie tematu. Poza, wieloma słusznymi wnioskami, jeden głównie prowokuje i pociąga do zabrania głosu. Jest nim, zasadność myśli, nawiązująca i wskazująca, co ma wpływ na postawę i zachowanie ,, obywatelskie, Młodego Pokolenia. Oraz, jakie są tego konsekwencje wynikające z podejmowanych przez Nie decyzji. Wpływające na polityczną rzeczywistość Polski. Całkowite, wyalienowanie i brak wpływu na proces przemian, w którym siłą rzeczy ,, podlegają,, odreagowują, ,, frustracją,,. Uczestniczą w procesie, bezpośrednich zjawisk, nie mając wpływu, na zmianę Ich kierunku. Ulegają wpływowi procesów, bez możliwości na jego kształtowanie. Dodatkowo nie dane, Im. czyt. pokoleniu młodych, być częścią ,, sztafety pokoleniowej,, która była spoiwem wartości, dla mojego pokolenia. Odzyskana Wolność Polski, dla mojego pokolenia lat 50, była pomostem z naszymi rodzinami i dawała, oparcie w sensowności i logice, przemian i Ich kierunkowi. A tą logiką, wspólnotą i Wartościami bez ,,Dzisiejszych Poszukiwań Młodych,, była Wolna i Odbudowana Polska. Takiego ,,Spoiwa, Wartości,, na miarę dzisiejszych przemian, brakuje Młodemu Pokoleniu. ,,Chwyta,, się Ono, jak,,Tonący brzytwy,, nawet, np. za cenę złudy, iluzji, wszystkiego co niesie nadzieję, na ,,Zmianę,,. Zmianę czyt. przemianę z Przedmiotowości, w Podmiotowość, we Własnym Kraju. ""
  • 2015-05-11 13:09 | zynek

ci niedobrzy wyborcy nie zaglosowali jak nalezy...

juz byl jeden madry Pan i wspominal cos oprzypadkowym spoleczenstwie...
    Jest nadzieja ze cos sie w tym pastwisku dla "elit" zmieni !
  • 2015-05-14 21:14 | piotrniz

Mhm... "Głosuj, ale nie przeciwko komuś i nie bez dokładnego przeżuwania tego, co o nim 'wiadomo'. Z mojej na przykład gazety". W mediach jakoś najwięcej wiadomo o osobach rekomendowanych przez partie sejmowe, totalnie skompromitowane lekceważeniem bardzo możliwej afery w prokuraturze i w Polsce związanej z prześladowaniem jednostki (www.nielegalnie.pl). Tylko czy tu można o tym pisać nie zostając skasowanym?... Pozostawiam to do oceny czytelnikom, jacy to może zdążą zobaczyć
  • 2015-05-14 22:35 | Tadeusz61

Rozumiem, że pan Żakowski robi rachunek sumienia i mówi o sobie.
  • 2015-05-15 09:20 | jakowalski

Nie ma na kogo głosować!

Jak w tytule: nie ma na kogo głosować! Wybór pomiędzy Dudą a Komorowskim to jest przecież wybór pomiędzy dżumą a cholerą.
  • 2015-05-18 07:38 | ja

wdł tego apelu zagłosuje na p. Dudę,ponieważ podczas debaty Komorowski wypił cały kubek wody?
  • 2015-05-21 18:20 | Andrzej

Głosowanie na Kukiza to nic nowego. Poprzednio tacy sami napaleńcy oddali głosy na Stana Tymińskiego, Partię Przyjaciół Piwa, Leppera i Palikota. I co z tego zostało? Nic.