Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ilu mamy bezrobotnych?

(8)
  • 2015-05-13 15:25 | Berbla

Ilu mamy bezrobotnych?

Oczywiście, że dane Eurostatu są bliższe prawdy!!! Mam przy domu ogród, często potrzebuję pomocy lecz nikt za 10 zł na godzinę nie przyjdzie! A przecież daję doskonałe narzędzia ułatwiające pracę, nie popędzam, karmię. Nikomu się nie chce!!! Pamiętam, chyba przed rokiem , pojawiła się informacja o babce, która od 22 lat jest bezrobotna!!! A ja co miesiąc muszę obowiązkowo płacić 58 zł na "bezrobotnych"!!! Czyli Fundusz Pracy!!! Nie do odliczenia ani od podstawy opodatkowania , ani od podatku! Dlatego jak słyszę o milionach " bezrobotnych " - to mnie nosi!!!
  • 2015-05-13 21:57 | jakowalski

Ilu mamy w2 Polsce bezrobotnych? Ponad 5 milionów.

Berbla
    10 zł za godzinę, to jest mniej niż 2 i pół euro. Jest często więcej niż koszt dojazdu do tej pracy, a poza tym, jaką ma osoba dla ciebie pracująca gwarancje, że jej zapłacisz? Co się z nią stanie, gdy ulegnie ona wypadkowi przy pracy, a w ogrodzie o taki wypadek jest przecież łatwo: używane są w nim przecież w nim ostre narzędzi, drabiny i trujące chemikalia.
    Popatrz prawdzie w oczy: w Polsce jest NIE ten 1860 tys. bezrobotnych, jak to podaje GUS, ale co najmniej jakieś 5 milionów, jako że do faktycznie bezrobotnych należy dodać także osoby zatrudnione na umowach śmieciowych (co najmniej milion) oraz co najmniej milion zbędnych osób na wsi oraz co tyle samo formalnie zatrudnionych, ale otrzymujących płacę niższą niż minimalna. Przypominam, że Polska jest dziś obiektywnie przeludniona, jako że w niej mamy obecnie, podobnie jak przed wojną miliony ludzi zbędnych: dziś głównie bezrobotnych w miastach oraz, jak przed wojną, ukrytą, wielomilionową nadwyżkę ludności wiejskiej, jako że nasze polskie rolnictwo wegetuje dziś tylko „dzięki” pomocy unijnej, ale ta pomoc jest dla polskiego rolnictwa przekleństwem a nie błogosławieństwem, jako że utrwala ona archaiczną strukturę polskiego rolnictwa, które bez pomocy unijnej dawno temu by zbankrutowało w warunkach otwartej gospodarki rynkowej.
  • 2015-05-14 09:28 | Berbla

Re:Ilu mamy bezrobotnych?

Panie jakowalski - 5 milionów nierobów, którym nie chce się pracować!!! I nie potrafią nic robić!!! Kiedy podałam 22 letniemu mężczyźnie wiertarkę z otwartą główką orzekł - jest zepsuta!!! Inny przychodzi do pracy, by poskręcać nowo zakupioną taczkę i nie wie w którą stronę kręci się śrubka!!! Ja nie potrzebuję wielkich fachowców! Komputerowcowi płacę ile żąda. Podobnie mechanikowi samochodowemu. Kiedy podaję piłę spalinową dokładnie instruuję jak się ją obsługuje i nadzoruję pracę "pomocnika".
    Ach, jaka niebezpieczna praca przy kopaniu 30m kw. ziemi!!! Lepiej żyć z zasiłków? Z pomocy społecznej?
    Mieszkam na wsi, widzę jak żyją, ile pracują - to paniska! Nie potrzebują dodatkowego zarobku! Wegetują ci, którym nie chce się solidnie popracować nawet na swoim! To ja zap.... po 10 , 12 godzin dziennie - bo chcę mieć, chcę żyć na poziomie który uznałam za odpowiedni. No i oczywiście obowiązkowo muszę płacić na wszystkich nierobów, nieuków bez jakichkolwiek umiejętności! Czy to normalne?
  • 2015-05-14 12:15 | kaesjot

Berbla - bo teraz to szkolą magistrów i licencjatów od rożnych spraw niepotrzebnych a niedługo nie będzie komu chleba upiec.
    Szkół zawodowych tyle co kot napłakał jak i tyle samo zakładów, gdzie młodzi uczyli się fachu od doświadczonych fachowców.
  • 2015-05-14 17:43 | jakowalski

Berbla
    I. W Polsce jest jeszcze więcej niż 5 milionów „nierobów”, jako że do wyliczonych przeze osób faktycznie bezrobotnych należy dodać oprócz już wymienionych przeze mnie 2 mln. osób pozostających bez pracy (bezrobocie zarejestrowane) także zatrudnionych na umowach śmieciowych (co najmniej milion) oraz co najmniej milion zbędnych osób na wsi oraz co najmniej tyle samo formalnie zatrudnionych, ale otrzymujących płacę niższą niż minimalna. Tyle, że tym osobom nie można wymyślać od nierobów, w odróżnieniu od:
    1. 100 tys. żołnierzy zawodowych
    2. Ponad 100 tys. policjantów
    3. Ponad 700 tys. urzędników państwowych
    4. Ponad 50 tys. księży i zakonnic samego tylko kościoła rzymsko-katolickiego.
    5. Co najmniej połowy, czyli jakieś 750 tys. z około półtora miliona studentów, a szczególnie studentów uczelni prywatnych (prawie pół milion) oraz mniej więcej tylu samo studentów mniejszych prowincjonalnych uniwersytetów i wyższych szkół zawodowych, którzy studiują tylko formalnie, a tak naprawdę to uciekają na studia przed bezrobociem i w celu przedłużenia sobie młodości.
    W/w są przecież w ogromnej swej większości nierobami, gdyż nawet jeśli formalnie pracują, to ich praca albo nic nie daje, albo nawet i szkodzi (n.p. polscy żołnierze na tzw. misjach zagranicznych).
    II. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie umie posługiwać się wiertarką, ale mogę cię zapewnić, ze dziś bezrobotni są często naprawdę dobrzy fachowcy, tacy, którzy n.p. potrafią tą wiertarkę naprawić. Nie wyciągaj zbyt ogólnych wniosków ze swych, ograniczonych przecież obserwacji!
    III. Praca przy kopaniu ziemi jest średnio niebezpieczna, ale pytałem się ciebie, czy ubezpieczasz takiego kopacza od następstw wypadków przy pracy.
    IV. Nikt ci nie każe „zap.......ć”. Ty sama wybrałaś sobie taki styl życia, ale nie masz prawa narzucać go innym.
    V. Wyjedź więc do Somalii. Tam nie ma podatków.
  • 2015-05-14 17:48 | jakowalski

Kaesjot
    To, że teraz szkolą magistrów i licencjatów od rożnych spraw niepotrzebnych a niedługo nie będzie komu chleba upiec, to są konsekwencje tzw. planu Balcerowicza, który spowodował deindustrializację Polski, jako że w myśl lansowanych przez liberałów teorii, to mieliśmy w XXI wieku pracować głównie w marketingu, bankowości i ubezpieczeniach i administracji oraz projektować nową modę, a nie w fabrykach. Nad tym, skąd się bierze chleb, to taki wybitny umysł jak Balcerowicza się nigdy przecież nie zajmował!
  • 2015-05-14 19:05 | kaesjot

jakowalski - najbardziej przerażające jest to, iż ten "wybitny ekonomista" z poparciem innego, równie "wybitnego ekonomisty" szykuje się do powrotu do władzy. Czyżby sumienie go gryzło i chce naprawić, to co sp...ł ?
  • 2015-05-15 09:18 | jakowalski

kaesjot
    Mnie na szczęście w Polsce nie ma...