Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent Komorowski nie przyjdzie na debatę Kukiza

(7)
2015-05-13 21:54 | 33mas18
Jest coś wstrętnego w tym, że o oddaniu Polski w pacht sPISkowcom decyduje Kukiz. Który, jak słusznie po I rundzie wyborów napisał o nim Adam Michnik, z urzędem prezydenckim ma tyle wspólnego ile on, naczelny GW, z Elvisem Presleyem. Bo faktycznie, zaproszenie przez Kukiza do siebie dwóch głównych pretendentów do prezydentury, to jego pułapka zatruta kurarą, na Bronisława Komorowskiego. Obecny prezydent został przez Kukiza postawiony pod ścianą, ku uciesze Dudy, całego sPISku oraz, delikatnie mówiąc gawiedzi, która marzy o rozwaleniu obecnej Polski przez karykaturę prawa i sprawiedliwości pod szyldem wyimaginowanej IV RP. Nie wątpię, że gdyby Komorowski zniżył się do udziału w debacie u Kukiza, zostałby przez niego i Dudę znokautowany. Tam nie byłoby rzetelnej, poważnej rozmowy, nie liczyłaby się siła argumentów (na co zawsze stawia Komorowski), lecz argument siły. Bo sPISek może władzę odzyskać tylko siłą. Duda również nie ma żadnych konkretnych argumentów dla swej chorej ambicji rozwalenia Polski. A więc dwaj wspólnicy w tym niechlubnym dziele mogą sobie pogratulować. Tą pułapką, o randzie szantażu, Kukiz pokrzyżował niewielkie już szanse Komorowskiego na wygranie II tury. A prezydent Duda otwiera drogę do triumfu jesienią Bezprawia i Niesprawiedliwości. Obym się mylił, ale w cuda nie wierzę. Gdyby jednak… to spiskowcy uruchomiliby taką lawinę protestów przeciw rzekomym fałszerstwom, że prędko nie byłoby w Polsce spokoju.
 • 2015-05-14 10:01 | zet

  Re:Prezydent Komorowski nie przyjdzie na debatę Kukiza

  "Tą pułapką, o randzie szantażu, Kukiz pokrzyżował niewielkie już szanse Komorowskiego na wygranie II tury."

  Szanse pana Komorowskiego wcale nie są takie małe. Jeśli uda się nakłonić do udziału w głosowaniu odpowiednio dużą liczbę ludzi ,pan Duda przegra,niezależnie od postawy wyborców pana Kukiza.
  Gdyby jednak wybrano prezydentem pana Dudę, świat się nie zawali. Co najwyżej przerobimy ponownie wariant,że prezydent z własnym krzesłem będzie podążał śladami premiera.
 • 2015-05-14 13:41 | Obserwer

  Re:Prezydent Komorowski nie przyjdzie na debatę Kukiza

  ...... i rozpocznie prezydenturę Duda od słów:"Panie prezesie zadnie wykonałem"
  Teraz k... my, znowu my!
  Też to już było. Pamiętne są czasy jak PIS przejmował władze w ministerstwach wymieniając nawet sprzątaczki.

  Szkoda pisać o jednych i drugich. Trzeba zastanawiać się jako rzetelni obywatele co dalej. aby nie popaść w pułapkę euforii wstępnego sukcesu i nadmiernego nieopanowania nad faktem , że gra toczy się o nasza Ojczyznę , jakość bycia i życia w Niej.

  Nie ma co się łudzić, iż samo wejście w struktury władzy jest łatwe, lekki i przyjemne. Jeśli ma się poczucie misji wobec kraju i Obywateli sprawa jest bardzo poważna. Same dobre chęci i intencje nie wystarczą. Sprawność zarządzania i władania losem prawie 40 mln ludzi to nie jest bułka z masłem .Stan euforii i zwycięstwa szybko mija, a pozostaje sedno czyli ciężar obowiązków. Bez strategii i planu długofalowego oraz żelaznej konsekwencji może się okazać, że ten jak i inny sukces szybko legnie w odmętach knowań, interesów i interesików.

  Pomijam sarkazm i ironie obecnych włodarzy ad vocem Kukiza. Wnioski są istotne , aby z tych wypowiedzi je wyciągać. Jak widać słychać i czuć władzy nie oddaje się tylko z powodu posiadanego zaufania społecznego , Władza upaja, scala i cementuje zaszłości. Stan zastany będzie bardzo trudnym betonowym murem do rozbicia w kraju.
  Jeden wątek z wypowiedzi Komorowskiego i Kopacz jest prawdziwy. Polityka .Ta"'pani polityka obrośnięta" zasadami popisu to jest prawdziwy problem. I maja oni rację, że" wyzywają" na pojedynek Kukiza na" matę" ich polityki, bo na tej swojej macie czują się pewni. Ale w prawdzie i w jej sile jest nadzieja. Również w tym , że kiedyś już mury innego typu runęły. Już jako społeczeństwo tego dokonaliśmy.

  W aspekcie polityki jako gałęzi na arenie międzynarodowej to trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to olbrzymi i wielce poważny element w sprawowaniu urzędu Glowy Państwa. Polityka kreowania rzeczywistości wokół RP jest tym bardziej skomplikowana , gdyż nasz kraj leży w "korytarzu" Europy i jak to dla swoistych cech korytarza przynależy każdy przez niego chce przejść, przejechać czy zatrzymać się. Hurra optymizm, popularność, umiejętności nawiązywania kontaktów to wszystko jest bardzo pomocne w roli prezydenta. Równie istotne i prestiżowe są takie kwestie jak: wysoki poziom kultury osobistej, szyk, ogłada, zasady dyplomacji, elokwencja, wielojęzyczność oraz ugruntowana umiejętność słuchania, analizy , wyciągania wniosków w celu ugrania najwięcej dla RP w imię dobra wspólnego.
  Mam nadzieje dożyć takiej chwili, że Prezydent RP będzie dysponował takimi umiejętnościami.
 • 2015-05-14 18:32 | 33mas18

  Re:Prezydent Komorowski nie przyjdzie na debatę Kukiza

  Dzięki za poparcie i dodanie otuchy, mnie i innym przeciwnikom spiskowców.
 • 2015-05-14 21:05 | piotrniz

  Re:Prezydent Komorowski nie przyjdzie na debatę Kukiza

  A wy się zawiesiliście na czasach 3x15 i IV RP? Nie zauważyliście godnych uwagi afer od tego czasu? To o czym pisze strona www.nielegalnie.pl - same kłamstwa?...
  Jeśli nie tak totalnie kłamie, to dlaczego ministrowie PO nie zrobią małego porządeczku w telewizji, np. skłaniając prezesa do wzmiankowania tematu choćby na ostatnim(!!!) miejscu w Wiadomościach? Zawsze mogą go i tak zmienić, odwołać.
 • 2015-05-14 21:20 | piotrniz

  Re:Prezydent Komorowski nie przyjdzie na debatę Kukiza

  Jeśli faktycznie było dwa i pół roku tortur, a w każdym razie tak pokazuje historia bloga zarchiwizowana przez niezależne ośrodki, a zarazem zgłaszano też na piśmie prześladowania już dawno, to jak można mówić o dobrze działającym Sejmie. Nie działa dobrze nawet żadna najmniejsza jego frakcja, jeśli zawiadamiani posłowie to lekceważą, zamiast ochoczo dobierać się do skandalu, analizować go, kipieć nim i wytykać jedni drugim.
 • 2015-05-16 06:12 | wnukmarek

  Re:Prezydent Komorowski nie przyjdzie na debatę Kukiza

  Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Jak ktoś czynił wszystko dobrze i szczerze, nie musi łgać, czy zaklinać rzeczywistości, to nie musi się obawiać debat czy pytań.