Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Z Dudą się uda, czyli dlaczego geje i lesbijki będą głosować na kandydata PiS

(55)
Nie rozumiem zaskoczenia czy nawet pewnego rodzaju oburzenia postawą przedstawicieli środowisk LGBT, którzy deklarują, że zagłosują na Andrzeja Dudę. Przecież nikt inny, tylko on!
  • 2015-05-16 16:04 | Swanson

Łżeinteligencja

Może kiedyś się wam, łżeinteligenci, uda odkryć, że homoseksualiści też są ludźmi, i też mają zwyczajne problemy zwykłych ludzi, jak oczekiwanie 3 lata na operację, brak pracy, niskie zarobki, przeciągające się sprawy sądowe, wszechwładztwo mundurowych i urzędników, itd. Czyli to wszystko, co wspólnie z łżeinteligentami z PO udało wam się przez te 8 lat zbudować.
  • 2015-05-16 16:16 | Jan z Taboru

Straszne czasy

Wygląda to jak ponura satyra, ale z innego powodu niż autor chciał. Zawsze zakładałem, że geje czy lesbijki to normalni ludzie, posiadający specyficzną seksualność. Ale z tego co widzę, należy traktować ich tylko ze względu na ich seksualność. Gej który okaże się być też człowiekiem, który patrzy na świat nie tylko z perspektywy swojej seksualności zasługuje na pogardliwy satyryczny tekst w "Polityce". Gratuluje, już nawet JKM widzi w nich więcej ludzi niż wy.
  • 2015-05-16 16:33 | gramin

Re:Z Dudą się uda, czyli dlaczego geje i lesbijki będą głosować na kandydata PiS

Rozumiem intencję , która kierowała szanownym autorem tekstu. Miało być szyderczo i sarkastycznie, niestety wyszło blado i głupio, ponieważ pan Rzeczkowski niczego nie zrozumiał z postawy środowisk LGBT.
    Od kilkunastu lat Polską niepodzielnie rządzi prawicowy (powiedziałbym nawet kołtuński) obyczajowo POPiS. Dla ludzi o liberalnych, czy lewicowych poglądach na sferę społeczną wybór między Komorowskim a Dudą to jak wybór między dżumą a cholerą. Obaj kandydaci nie są z mojej bajki i podejrzewam, że nie są także z bajki osób LGBT. Męczy mnie już to ciągłe straszenie w mediach "zagłosuj na PO, bo inaczej do władzy dojdzie PiS i będzie jeszcze gorzej". Efektem takiego stawiania sprawy jest wyłącznie coraz większa klerykalizacja życia, coraz większe zapszaństwo i marazm społeczny. Jest do droga donikąd.
    Głosowałbym na kandydata lewicy lub centrum, ale takiego nie było nawet w pierwszej turze. Nie znoszę PiS, ale teraz po raz pierwszy na poważnie zastanawiam się, czy nie zagłosować na Dudę. Nie dlatego, że uważam, iż będzie dobrym prezydentem. Dlatego, że chciałbym w końcu przerwać ten chocholi taniec. Autentycznie chciałbym unicestwienia PO razem z jej udawanym liberalizmem, bo to jest chyba jedyna szansa aby na scenie politycznej powstała jakaś prawdziwa partia liberalno-lewicowa. Partia mająca jakiś pomysł na Polskę, który będzie skutecznie realizować.
    PO trwa przy władzy wyłącznie dzięki negatywnemu elektoratowi PiS. Jedyną rzecz, jaką ci ludzie mają do zaproponowania to strach przed PiS, poza tym cała formacja jest pusta jak wydmuszka. Dorwali się do władzy i trwają, bez pomysłów, bez planów, bez ochoty na jakąkolwiek zmianę.
    Media, tutaj pod postacią pana Rzeczkowskiego ciągle nas przekonują, że musimy brać udział w tym obłąkanym cyrku, musimy głosować na PO, bo przyjdzie PiS i nas zje. Jak widać część osób mówi dość, nie zgadzamy się dalej na ten sen wariata, na ciągłe wybierania mniejszego zła.
    Ja ich doskonale rozumiem, bo czuję dokładnie to samo.
  • 2015-05-16 16:39 | fidelio77

Re:Z Dudą się uda, czyli dlaczego geje i lesbijki będą głosować na kandydata PiS

Duża frustracja salonu, proponuję pobiegać.
  • 2015-05-16 16:59 | dobrymnich

Bądźmy szczerzy . Dudę od Komorowskiego różni tylko wiek . Obaj sprawy gejów i lesbijek mają w czarnej itd. Obaj za to są bardzo konserwatywni, Komorowski do tego bywa pewny siebie i arogancki , na dodatek poluje, co młodych ludzi doprowadza do furii . Nie mógł na czas prezydenckiej kadencji oddać choć tej myśliwskiej legitymacji i trzymać się od tych panów z daleka ?. Mógł ale tego nie zrobił był zbyt pewny siebie , dla tego za parę dni będzie miał sporo wolnego czasu na spacery po lesie. Po Dudzie nikt niczego się nie spodziewa to tylko kopniak wymierzony PO.
  • 2015-05-16 17:11 | adal

Re:Z Dudą się uda, czyli do legalizacji małzeństw jednej płci ?

Po legalizacji małżeństw kochających inaczej , przyjdzie czas na legalizację polityków myślących tak samo . Pierwszy krok zrobiono na Ukrainie , której prezydent podpisał ustawę karzącą krytyków UPA, która okazała się organizacją państwowo-twórczą.
    Idąc tym tropem odkrywania prawdy w UE można stworzyć ustawę karzącą przeciwników małżeństw kochajacych inaczej.
    To co nam się wydawało złe i amoralne , teraz jest moralne I politycznie poprawne.
    W polityce trzeba stawiać na prawników . Oni są nosicielami sprawiedliwości widzianej inaczej.
  • 2015-05-16 17:19 | plapla

No tak skoro skoro nie światopogląd się polepszył ani gospodarka to na pewno jak Pis będzie rządził to gospodarka się polepszy haha tak samo jak światopoglądowo był katolland tak samo będzie gospodarka kuleć, to jest PisoLand ludzie!!!!
  • 2015-05-16 17:58 | Piotr

Autor udaje, że nie wie, o co chodzi w postawie środowisk LGBT. Nie jesteśmy idiotami i nie damy się wykorzystać kolejny raz. Pretensje nie do nas, ale do kłamliwej PO.
  • 2015-05-16 18:02 | msy

Bla bla bla. Pozdrawiam.
  • 2015-05-16 18:10 | Gej

Przy wyborze Dudy chodzi nam o to, aby ukarać PO (jak mówi Legierski pokazać PO czerwoną kartkę) za kłamstwa i nie dotrzymanie obietnic w sprawie ustawy o związkach partnerskich. Nie wiem ilu z 2,5 mln polskich gejów i lesbijek zagłosuje na Dudę, ale przypuszczam, że zrobi to większość. Co do meritum, to Komorowski i Duda są tacy sami: obaj nie zrobili i nie zrobia nic w sprawach LGBT. Ale Duda jest - w przeciwieństwie do krętacza Bronka - uczciwy, mówi otwarcie, że w naszej kwestii nic nie uczyni.
  • 2015-05-16 18:17 | Jo.anka

Nie dość, że geje, to jeszcze masochiści - specjaliści od 'dewiacji' z PISu na pewno zweryfikują 'naukową' charakterystykę ww. 'zboczenia'! Że też coś takiego mogło nie zostać uwzględnione w ich wnikliwych analizach! Po tej drobnej korekcie skuteczność, wkrótce w pełni opłacanych przez państwo polskie terapii naprawczych, osiągnie 200%! A polskie kobiety odzyskają kilkunastoprocentową populację nawróconych na heteroseksualizm, domytych i wypielęgnowanych samców! I w naszej umiłowanej ojczyźnie przyrost naturalny wystrzeli w niebiosa, jak akt strzelisty!
  • 2015-05-16 18:21 | fidelio77

Sugeruję żeby autor sobie zadał pytanie czym różniło się życie geja w Polsce w okresie rządów PIS i w okresie rządów PO. Otóż niczym. Z tym wyjątkiem, że geje też będą musieli pracować do 67 roku życia i znosić aroganckiego typa na stanowisku prezydenta oraz szajkę hochsztaplerów w Sejmie, może im się znudziło?
  • 2015-05-16 18:35 | Sem

Wy tam nic nie rozumiecie. Cale zycie czytalem Polityke i nigdy w zyciu by mi nie przyszlo glosowac na PiS, chocby z powodow swiatopogladowych. Ale rzecyzwistosc krzyczy: dlug publiczny, sluzba zdrowia, rynek pracy, stan armii, innowacje, technologie, nauka, badania, itd.. PO i PSL rzadzi juz 8 lat, stad dokladnie ponosi CALA odpowiedzialnosc polityczna za katastrofalny stan Panstwa, zatuszowany rzeka gotowki z UE. I wlasnie dlatego glosuje na Dude (bez specjalnego obrzydzenia), bo chce ich oderwac od koryta. To jedyny sposob za zmiane. Niesprawdzili sie, wiec ich chce zwolnic, a ze jedyna aletrnatywa jest PiS...coz.

A Polityka zachowuje sie jak organ propagandowo-partyjny. Ale rozumiem, juz na jesien skoncza sie reklamy ze spolek skarbu panstwa.

• 2015-05-16 18:49 | timofieusz

ach, jak błyskotliwie. ach jak zjadliwie. ach-ach.
    wśród gejów i lesbijek są takie same podziały polityczne jak wśród społeczeństwa (zaskoczenie! gej jak człowiek).
    i o dziwo, geje i lesbijki mają też swoją cierpliwość. która się po latach mamienia i mizdrzenia wyczerpała.
    przeżyliśmy Kaczora, przeżyjemy też Dudę. to nie jest poparcie dla PiS, to jest koniec "mniejszego zła" i czerwona kartka w dużym formacie.
  • 2015-05-16 18:54 | dee-one

I znowu kulą w płot...

Po co tak kpić z ludzi? Po co tak pisać? Przecież to obraźliwe, niskie i nic nie wnoszące do dyskusji. Czy ja mam się po tym artykule przekonać do Komorowskiego, czy co mam właściwie zrobić?
  • 2015-05-16 19:10 | raygrant

No, już mnie Pan prawie przekonał, że Komorowski to idealny kandydat dla osób LGTB. Gdyby jeszcze mógł pan wymienić jakieś ustawy, na przykład o związkach rejestrowanych, które w ostatnich pięciu latach PO przegłosowała, a Prezydent podpisał. Bez tego powstaje wrażenie, że pan Duda od pana Komorowskiego różni się wyłącznie tym, że Duda szczerze mówi, co myśli, a Komorowski wije się, żeby przypadkiem niczego konkretnego nie powiedzieć.

Oto cytacik:

peyawawa: Przeżyłem dwa zawały, szykuję się do resekcji żołądka, a mój partner nie może uzyskać od lekarza informacji o moim stanie zdrowia. Czy mogę liczyć na Pana w sprawie legalizacji związków partnerskich?

Bronisław Komorowski: (…) Nie należy ludziom robić nadmiernych nadziei, które są nie do zrealizowania. Konstytucja jest jednoznaczna i mówi, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Jestem zwolennikiem działania, które da korzyści ludziom będącym w takim związku. Można wprowadzać rozwiązania, które pozwolą ludziom w nieformalnych związkach udzielać pomocy w okresie choroby, czy na przykład dziedziczyć mieszkanie. Na to się zgadzam, ale nie podejmuje się działać wbrew Konstytucji.

No to co mi za różnica, czy głosuję na pana, który mówi "nie", czy na tego, który mówi "nie należy ludziom robić nadmiernych nadziei, które są nie do zrealizowania"?
  • 2015-05-16 19:26 | kuba

Widzę, że odkrycie, ze PO wcale nie nalezą się z automatu głosy branży, wyłącznie z racji tego, ze kontrkandydatem jest PiS, jest prawdziwym szokiem dla mainstreamu. Jak to tak? To nie wystarczy nie byc Kaczyńskim? O co wam chodzi właściwie z tą ustawą?

I widze także, że niewiele potrzeba, żeby szacowna Polityka zagrała na homofobicznej nucie. I to wobec kogo? Wobec ludzi gzących się po kryjomu w darkroomach? Nie, wobec tych najbardziej świadomych ludzi, którzy zyja w stałych związkach i oczekuja, że państwo uzna ich godnośc i umozliwi im zawieranie związków. Tak jak to się dzieje w cywilizowanym świecie.

I widze, ze dla Polityki godność geja jest czystą fanaberią.

Bardzo mnie rozczarowaliscie. Pewnie już długo nie bede juz kupowac waszych publikacji.
  • 2015-05-16 20:54 | Jacek, NH

"Jak się tak zastanowić, rzecz oczywista - a co to, geja nie dotykają umowy śmieciowe, kredyty we frankach, szajs w służbie zdrowia? Niby wszyscy homo są stylistami w TVN albo wziętymi projektantami mody? No, ale dla niektórych szok. I kolejna, że tak powiem, bronkołapka, bo za Legierskim poszedł zaraz Biedroń, oznajmiając, że albo Komorowski przekona go teraz, że zrobi coś dla wyżej wymienionych literek, albo on też - na Dudę... No i niech teraz PBK zacznie, jak w wypadku JOW, zapewniać, że zawsze był on i cała PO ze gejami i zawsze im obiecywała... Hm.."
  • 2015-05-16 21:22 | Copernicus

Pobieżnie "przeleciałem" poprzednie wpisy i trochę mnie zmroziło... Jeśli ktoś ma nadzieję, wybierając A. Dudę na złość PO, że w polityce prawicy coś się zmieni, to brak mi słów na taką naiwność. PiS dostanie wiatr w żagle. Jeśli wygra wybory jesienne, to się zacznie coś pomiędzy kontrreformacją a rekonkwistą. Podpisują Konkordat A.Kwaśniewski poza względami czysto politycznymi miał pewnie nadzieję, że KK wyhamuje z nieograniczoną pazernością. Akurat !!! A pan A.Duda nie zawahał się wprost powiedzieć, że w sprawie in vitro jego stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Episkopatu. Ciekawe, jak pogodzi dyspozycyjność wobec J.Kaczyńskiego i Episkopatu jednocześnie. Bardzo ciekawe !
  • 2015-05-16 21:40 | fidelio77

" A pan A.Duda nie zawahał się wprost powiedzieć, że w sprawie in vitro jego stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Episkopatu. Ciekawe, jak pogodzi dyspozycyjność wobec J.Kaczyńskiego i Episkopatu jednocześnie. Bardzo ciekawe ! "

Jeśli Tobie się wydaje, że głównym problemem Polski jest kwestia in vitro to żyjesz w jakimś matrixie, a nie w Polsce.
  • 2015-05-16 21:53 | Kamakura

Lekarstwo gorsze od choroby

Kiedyś na wszelkie schorzenia medycy zalecali jeden złoty środek: upuszczanie krwi. Cóż, że pacjent słabł, ważne że coś robiono...

Obecnie chorobę inercji PO próbuje się leczyć głosowaniem na Dudę, który reprezentuje formację groźną dla demokracji i wolności człowieka. Po co wpędzać Polskę znów w chaos i mroczną epokę nienawiści? Nie lepiej w bardziej pokojowych warunkach (Komorowski) spokojnie budować lewicowo-liberalną alternatywę?

Na zgliszczach, jakie zostaną po rządach Dudy-Kaczyńskiego trudno będzie cokolwiek wybudować...
  • 2015-05-16 22:02 | forester44

Na złość

Polscy geje, którzy 24 maja chcą poprzeć Doodę chyba nie zdają sobie sprawy, że tym posunięciem zrażają do siebie ludzi o poglądach liberalnych, umiarkowanych, którzy do tej pory im sprzyjali, np. w sprawie związków partnerskich. Ja zaczynam na ten postulat patrzeć z coraz większym dystansem, a wcześniej byłem "za". Jak wy mnie, i na złość Platformie, chcecie zafundować Doodę (a niektórzy już się nawet odgrażają, że na jesieni poprą PiS), to ja wam też na złość.
  • 2015-05-16 22:44 | Andrzej

A Grodzka na kogo głosuje, też na Dudę?
  • 2015-05-16 23:08 | dekan56

Nie dziwi mnie taka zapowiedź. Miłość zagrożona karą więzienia, w "podziemi" jest bardziej ekscytująca. "Ciepła woda w kranie" szybko się nudzi.
  • 2015-05-16 23:28 | obywatel

Idę 24 maja nie głosować na Dudę, tylko przeciwko Komorowskiemu. Komorowski jak dla mnie jest skończony politycznie. To dureń. A Dudy w wersji "wojna z Rosją" i "czczenie kościoła", też jakoś nie widzę. Nie dajmy się zwariować.
  • 2015-05-16 23:32 | Barszcz

"pierdolenie o Szopenie"

Już 3 dni po wyborze prezydent Komorowski p[odpisze ustawę o związkach partnerskich ...

a nie: sam nie zrobił nic ...
    a PO odrzuciło w sejmowym głosowaniu własny projekt ...

jaka różnica z punktu widzenia LGBT jest pomiędzy PO a PiS?
    bo przy PiS wiem że nie będzie NIC, a PO obieca że coś będzie ... a potem za zgodą Episkopatu własny projekt "uwali"?

...

• 2015-05-17 00:41 | nikodem

pierdolenie o Szopenie ...

"ździebko" się zbulwersowałem ...

Komorowski już trzy dni po wyborze podpisze ustawę o związkach partnerskich... ta propozycja PO miała sens i pewnie dlatego została głosami PO odrzucona ...

wiem czego się po PiS spodziewać... PO to wieczna zagadka ... bo "sumienie katolickie" ich gryzie (co z Episkopatem? ... )

TO JAKA RÓŻNICA?

PS. Duda: nie moja bajka ...
    na kogo głosować w takim razie? bo nie mam wyboru ...
  • 2015-05-17 01:23 | nikodem

i jeszcze: "gej" to nie "pogląd polityczny" a tylko orientacja seksualna ...
    dawno mnie tak nikt nie zdenerwował ...

Geje: to jakaś "opcja polityczna"?

Mogę nabijać się i z Komorowskiego i z Dudy ...
    bo dla GEJA nie mają NIC w programie ...

Nieco bardziej ma to NIC Duda, ...
    ale: to nie jest argument za Komorowskim ...

dawno mnie Tak nikt nie obraził ... nawet Duda czy jego sztab ...

bez wyrazów szacunku jakichkolwiek ...

• 2015-05-17 01:39 | Aga

Nic Pan nie rozumie. Wybór Dudy jest pstryczkiem w nos dla PO, a nie nadzieją na liberalizację życia społecznego. Po Dudzie spodzieamy się tego samego co po innych prawicowcach z Komorowskim włącznie. Nie zgadzamy się jednak na szantarz pt. zagłosuj na nas bo inaczej dojdzie do władzy PiS. I co z tego? A jak nie dojdzie to nasze problemy zostaną rozwiązane? Nie! Bo PO miała szanse to zrobić i nie rozbiła. Bo dla PO najważniejsze jest trwanie a nie zmiany. Zgoda, konsensus, kompromis...o której tyle mówi Bronek oznacza nic innego jak zachowanie status quo. Jeżeli chcemy zmiany to powinniśmy dążyć do osłabienia PO, bo tylko na jej gruzach powstanie coś autentycznie liberalnego. To nie PiS przęjęło elektorat, czołowych polityków i hasła liberalne, tylko PO. Przejała ich i...koniec. Nic więcej. Musimy je odzyskać. Nasi przeciwnicy są w PiS, ale wrogowie w PO.
  • 2015-05-17 03:05 | knaab

Nie zagłosuję na żadnego z tych panów z prostej przyczyny: nie mieszkam w Polsce

W naszych czasach emigracja to głównie decyzja ekonomiczna, ale często również polityczna, gdy kraj. w którym się urodziliśmy, staje się miejscem nie do zniesienia i trzeba znaleźć dla siebie nowy dom gdzie indziej i zacząć wszystko od nowa.

Wybierając nowe miejsce do zamieszkania w najmniejszym stopniu nie brałem jednak pod uwagę stosunku miejscowej ludności do homoseksualizmu, możliwości rejestrowania związków partnerskich, a już tym bardziej prawa do adopcji dzieci. To, co mnie interesowało, to:

- wysokość podatków od dochodów
    - wysokość sumy wolnej od podatków
    - wysokość składek socjalnych w przypadku prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej
    - koszt ubezpieczenia medycznego
    - koszty założenia spółki z o.o.
    - wysokość podatków od dochodów spółek
    - wysokość podatku VAT
    - łatwość komunikowania się po angielsku z urzędami
    - koszt obsługi prawniczej i księgowej spółek
    - koszt wynajmu mieszkania o przyzwoitym standardzie
    - łagodny, ciepły klimat, najlepiej blisko morza

To tyle. Nie napisałem tego, żeby kogokolwiek złościć, tylko, żeby uświadomić panu autorowi artykułu, co jest tak naprawdę ważne dla typowego przedstawiciela tego tzw. LGBT: 40-letniego singla, pracującego w wolnym zawodzie, specjalisty w wąskiej dziedzinie, który ani pięciu minut nie przepracował nigdy w żadnej firmie na etacie.

To, co jest ważne, to niskie podatki i przejrzyste prawo, reszta to pierdy.
  • 2015-05-17 09:14 | jk1962

straszenie PISem

Zagłosuję na Komorowskiego, nie dla jego zalet lecz z powodu strachu przed PISem. Na mnie straszenie PISem działa, jeszcze! Co do gejów i stanowiska Komorowskiego w sprawie małżeństw jednopłciowych - nie dziwię się że na Komorowskiego głosować nie chcą. Komorowski kłamie o konstytucyjnym zakazie związków partnerskich. Powołuje się na załganą i bełkotliwą opinią byłego prezesa Sądu Najwyższego - katolickiego fanatyka, którego osobiście na to stanowisko Komorowski mianował. Cały cywilizowany świat uważa zakaz zawierania jednopłciowych związków małżeńskich za dyskryminację. Zakaz dyskryminacji jest też wpisany do polskiej konstytucji, na straży której stoi przecież prezydent. Uważam działania Komorowskiego w tej kwestii za obrzydliwe, niegodne przyzwoitego człowieka. Jednak jestem zmuszony głosować na Komorowskiego i zrobię to mimo obrzydzenia. Głosowanie młodych i sfrustrowanych na Kukiza a teraz na Dudę być może będzie miało pozytywne konsekwencje - kubeł zimnej wody podziała otrzeźwiająco. Dla mnie głos oddany na Kukiza lub Dudę jest głosem szaleństwa, ale to jest przywilej młodych, mają prawo do szaleństwa, i bardzo dobrze.
  • 2015-05-17 12:01 | makaron530

Gdyby autor tych bzdetów był w wieku Bronisława I, powiedział bym - napisał to absolwent WUMiL (dla młodzieży) takie sztuczne wyższe wykształcenie dla aparatczyków PZPR - Wojewódzki Uniwersytet Marksizmu i Leninizmu .
  • 2015-05-17 12:05 | Andrzej

Geje i lesbijki, łączcie się ! Duda czeka na wasze poparcie.
  • 2015-05-17 13:18 | ostjan

Czytając te komentarze mam wrażenie, że pomylono wybory. Zachęcam do przeczytania Konstytucji, w której precyzyjnie określone są obowiązki i prawa prezydenta i Rady Ministrów. Te wszystkie pseudo dyskusje są nie na temat. Widać jak nasze społeczeństwo jest niedouczone i rozhisteryzowane i podatne na manipulacje hochsztaplerów politycznych .
  • 2015-05-17 15:50 | jak

Komorowski te wybory przegra i możesz mnie nawet w kolejnym inteligentnym tekście zacytować.
  • 2015-05-17 17:38 | Gama

Przeczytałem u Kogoś z Was, że społeczeństwo jest niedouczone. Jeżeli to prawda to kandydat na Prezydenta dopiero jest nieukiem. To, że kręcił się po Kancelarii Prezydenta niczego go nie nauczyło. Obiecuje rzeczy o których nie tylko, że nie ma pojęcia, ale na wprowadzenie ich żadnego wpływu. Niedouczeni w Polsce to najczęsciej ci pchający się na siłe do władzy. Dużo ich. Koledzy mamy i taty wytłumaczyli Dudzie, że katastrofa to zamach bo kawałki metalu po rozerwaniu układały się jakoś tak. Kretyńska wypowiedź kandydata. Jednak pewne, że nie naraził się Kaczyńskiemu. Obrzydliwość.
  • 2015-05-17 19:40 | 33mas18

Świetnie Autor wykpił tych przedstawicieli środowisk LGBT, którzy w Dudze upatrują recept na całe zło. Deklarując publicznie niespodziewaną miłość do kandydata Bezprawia i Niesprawiedliwości, oni zapewne brzydzą się Br. Komorowskim. Ich prawo. Także wszyscy inni, ponoć poszkodowani przez brutalny reżim Tuska, Kopacz i PSL, którzy oczekują iż Duda spełni wszelkie obietnice wobec nich, powiększają niestety olbrzymie grono naiwniaków. Czyżby to określenie naiwniak, naiwny, na naszym forum uchodziło za niecenzuralne? - bo mam powody tego się obawiać. Jeśli ktoś może się o to obrazić, no to proponuję inną ocenę wszystkich, którzy teraz błagają o pomoc Dudę, licząc się przecież z tym, że jego triumf może przeważyć także jesienią szanse zwycięstwa na korzyść jego partii. Jest znane powiedzenie: brać coś z całym dobrodziejstwem inwentarza. No i wszyscy nowi (bo starzy się tym nie przejmują) nowi zwolennicy Dudy, w tym ludzie z LGBT, biorą go z owym dobrodziejstwem inwentarza (tj. m.in. z groźbą kar za in vitro, z przymusową wiarą w zamach smoleński, z ryzykiem bankructwa finansów państwa). Proszę ew. krytyków (bo na poparcie chyba nie mogę liczyć?), o podanie, jakie jest przeciwieństwo dobrodziejstwa inwentarza? Porównanie nasuwa się samo: dobro – zło. A więc, może coś się bierze, np. tu tego kandydata, nie tyle z dobro-, ale ze ZŁYMdziejstwem inwentarza?
  • 2015-05-17 22:32 | Apache

Nie wiedziałem, że w wyborach prezydenckich najważniejsze jest dobro środowisk LGBT oraz sprawa invitro.

Dzięki! to faktycznie dwie ostatnie sprawy do załatwienia w Polsce!
  • 2015-05-17 23:10 | SLONZOK

No, szuka gdzie tylko moze (nawet "Slaska" w Zaglebiu Dabrowskim !)

bo Slazaków, mimo "agresywnego" populizmu, a nawet teatralizmu (medialne pochlipywanie nt. g.sl. historii), do siebie nie przekonal. :-)
  • 2015-05-17 23:58 | rzeczkowski

Szanowni Forumowicze! Dziękuję za komentarze, także te niezbyt dla mnie i mojego "dzieła" pochlebne (hejt wyrzucam do kosza). Ponieważ kontrowersji jest sporo, pozwólcie, że odniosę się do najważniejszych, wyjaśniając również motywacje, które mnie popchnęły do napisania tego tekstu.
    Wbrew temu, co piszą niektórzy z Was, zrozumiałem intencje, jakie kierowały Krystianem Legierskim i Robertem Biedroniem, gdy ogłaszali swoje stanowiska wobec kandydatury Bronisława Komorowskiego. Rozumiem pretensje, które zarówno oni, jaki środowisko LGBT kieruje do PO i prezydenta w związku z brakiem ustawy umożliwiającej zawieranie związków partnerskich. Na marginesie - poczucie frustracji i zniechęcenia nie jest mi również obce w kontekście nie tylko tej, ale i paru innych decyzji oraz zaniechań obecnej władzy.
    Ale to jedno, a drugie to coś, co jest znacznie ważniejsze, a co trochę po staroświecku nazywa się odpowiedzialnością za Państwo. I tego właśnie w deklaracjach duetu Legierski - Biedroń mi zabrakło.
    Od tak doświadczonych polityków i działaczy społecznych od lat zaangażowanych w pracę na rzecz ogółu po prostu wymaga się więcej. To "więcej", to właśnie odpowiedzialność za dobro wspólne, a nie tylko za interes środowiskowy i hołdowanie myśleniu na zasadzie "na złość mamie odmrożę sobie uszy". Tymczasem wypowiedzi przedstawicieli środowiska LGBT, które cenię i szanuję, powiem więcej - w którym pokładam nadzieję na inicjowanie pozytywnych dla kraju zmian - są przed drugą turą wyborów głęboko rozczarowujące w swym partykularyzmie. Nie wszyscy "jakoś zniosą Macierewicza" (cyt. za K. Legierski), a na czubku nosa świat się nie kończy. I na to miał zwrócić Waszą uwagę ten tekst.
    Serdecznie pozdrawiam,
    G. Rzeczkowski
  • 2015-05-18 00:01 | rzeczkowski

Szanowni Forumowicze! Dziękuję za komentarze, także te niezbyt dla mnie i mojego "dzieła" pochlebne (hejt wyrzucam do kosza). Ponieważ kontrowersji jest sporo, pozwólcie, że odniosę się do najważniejszych, wyjaśniając również motywacje, które mnie popchnęły do napisania tego tekstu.
    Wbrew temu, co piszą niektórzy z Was, zrozumiałem intencje, jakie kierowały Krystianem Legierskim i Robertem Biedroniem, gdy ogłaszali swoje stanowiska wobec kandydatury Bronisława Komorowskiego. Rozumiem pretensje, które zarówno oni, jaki środowisko LGBT kieruje do PO i prezydenta w związku z brakiem ustawy umożliwiającej zawieranie związków partnerskich. Na marginesie - poczucie frustracji i zniechęcenia nie jest mi również obce w kontekście nie tylko tej, ale i paru innych decyzji oraz zaniechań obecnej władzy.
    Ale to jedno, a drugie to coś, co jest znacznie ważniejsze, a co trochę po staroświecku nazywa się odpowiedzialnością za Państwo. I tego właśnie w deklaracjach duetu Legierski - Biedroń mi zabrakło.
    Od tak doświadczonych polityków i działaczy społecznych od lat zaangażowanych w pracę na rzecz ogółu po prostu wymaga się więcej. To "więcej", to właśnie odpowiedzialność za dobro wspólne, a nie tylko za interes środowiskowy i hołdowanie myśleniu na zasadzie "na złość mamie odmrożę sobie uszy". Tymczasem wypowiedzi przedstawicieli środowiska LGBT, które cenię i szanuję, powiem więcej - w którym pokładam nadzieję na inicjowanie pozytywnych dla kraju zmian - są przed drugą turą wyborów głęboko rozczarowujące w swym partykularyzmie. Nie wszyscy "jakoś zniosą Macierewicza" (cyt. za K. Legierski), a na czubku nosa świat się nie kończy. I na to miał zwrócić Waszą uwagę ten tekst.
    Serdecznie pozdrawiam,
    G. Rzeczkowski
  • 2015-05-18 02:03 | kMarkowski

Na queer.pl była ankieta, zgodnie z którą w I turze na Komorowskiego zagłosowało 50% użytkowników a na Dudę 20%. Nadal jest dziwne, że tak duża część środowiska poparła jawnie homofobicznego kandydata, ale jeżeli już osądzamy ludzi po orientacji, to właśnie hetero wybrali Dudę. Nie tylko w sensie ilościowym, co jest oczywiste. LGBT znacząco rzadziej głosowali na Dudę i znacząco częściej na Komorowskiego niż hetero. Ale za sprawą dziennikarzy z Wyborczej i Polityki, którzy nie potrafią widocznie liczyć przypięto polskim gejom łatkę dudofilów.
  • 2015-05-18 10:21 | bera13

Niektórych przedstawicieli LGBT charakteryzuje syndrom sztokholmski , kochają swoich oprawców.
  • 2015-05-18 10:51 | kMarkowski

Do Pana Rzeczkowskiego.

To jest robienie z mniejszości kozła ofiarnego. Jak Komorowski przegra liberałowie wskażą gejów jako winnych. W rzeczywistości poparcie dla Komorowskiego wśród LGBT jest średnio wyższe niż u hetero a dla Dudy średnio niższe (źródło: http://queer.pl/artykul/195940/wybory-duda-komorowski-jacek-kochanowski-felieton-prezydent-druga-tura). Tymczasem Wyborcza oraz Polityka wmawia polskim gejom bycie dudofilami. Nieładne to zagranie, nie chciało wam się sprawdzić, jak jest w rzeczywistości. A podobno jesteście tymi merytorycznymi na rynku prasy.
  • 2015-05-18 21:51 | MissTer

Wybory na prezydenta zostały być może nieświadomie " zmanipulowane" z powodu falstartu (pośpiechu) liderów. Już w listopadzie 2014 r. przedstawiony został kandydat PiS na prezydenta. Pozostałe partie, jakby zahipnotyzowane też zasugerowały się i wystawiły nowe twarze. Kandydatka Ogórek i inni kandydaci Jarubas i Kukiz mówili, że ich celem nie jest prezydentura. Mają zamiar wystartować do parlamentu. W konsekwencji nie wystawiły swych liderów SLD, PiS, PSL
    . Jedynym liderem z obecnych partii w Sejmie był J. Palikot - przewodniczący Twojego Ruchu..Pierwsza TURA wyborów w dniu 10 maja br., niby prezydenckich, była prawdopodobnie oceniona przez społeczeństwo także , jako wstępne głosowanie (prawybory) za preferencjami partyjnymi do parlamentu (SEJMU). Partie tak przeprowadzały kampanie. Jeżeli społeczeństwo rozumie sprawy państwa przez własny portfel, to zdaje się, że nie zna Konstytucji i prawa. Bo od portfela jest PARLAMENT i RZĄD. Analizując wyniki I TURY - preferencje dotyczyły partii, a nie kandydata na prezydenta. .
    24 maja br. odbędą się wybory na prezydenta. Jeżeli społeczeństwo rozumie, że obietnice są bez pokrycia finansowego i prawnego to wygra tylko jeden, czyli ten kto ma charyzmę, doświadczenie, wiedzę i umiejętności polityczne i dyplomatyczne.
  • 2015-05-19 08:34 | lukald

Dużo hejtu zaczyna się wylewać również na tym forum. Niestety....
    Do sedna : Oczywistym jest, że geje czy lesbijki myślą też o wielu innych kwestiach niż sprawy związane z seksualnością. Martwią się o miejsca pracy, o byt swoich dzieci (tak - oni też posiadają dzieci), itd itd. Oczywistym jest, że Komorowski jest kandydatem prawicy i oczywistym jest, że Duda jest kandydatem skrajnej prawicy.
    Czy Polska obecnie jest krajem przyjaznym dla LGBT ? Raczej nie.
    Ale wybór, przed którym stają ci ludzie, to decyzja czy zachować obecną sytuację, czy też doprowadzić do tego, aby Polska była krajem bardzo nieprzyjaznym LGBT. W moim przekonaniu po dojściu pis do władzy organy państwa jeszcze silniej zaznaczą w edukacji czy w całym funkcjonowaniu państwa (sądownictwo, prawo), że wszystko, co inne niż hetero jest dewiacją, z którą należy walczyć, to wówczas drodzy rodacy nie będziecie myśleć o niczym więcej niż ponownie o walce o równość :D Gospodarka czy dawanie czerwonych kartek będą miłym wspomnieniem.
    Głos na Dudę to dla Was duży krok w tył - co zresztą sarkastycznie, ale dosadnie przedstawił Grzegorz Rzeczkowski.
  • 2015-05-19 16:08 | kathi

Nie rozumiem, tego przecież PIS pluje im w twarz.... Ksenofobia wylewa się z ich wypowiedzi w stosunku do gejów czy lesbijek, zresztą podobnie do mniejszości narodowych. To partia zarówno niechętna niekatolikom jak i ludziom o innych preferencjach seksualnych.
  • 2015-05-20 08:13 | Myśliciel

Pan Prezydent Komorowski zarzuca Panu Dudzie że blokuje miejsce pracy, Dlatego czas na zmiany zapisu o emeryturach dla rodaków , Andrzej Duda jest ich rozhttp://www.polityka.pl/img/jcaptcha.jpg.jtwiązaniem wybierzmy mniejsze zło odrzućmy liberałów """"""""
  • 2015-05-20 14:20 | andrzej

Jestem 100% gejem w trwalym zwiazku i wlasnie wczoraj oddalem korespondencyjnie glos na Dude. Mam gdzies jego przekonania, bo kazdy ma do nich prawa. Za to nie mam gdzies oszustw przeciwnika ktory probuje pozyskac elektorat wsrod LGBT, a jak przychodzi co do czego to oni maja Cie gdzies. Autor tego artykuliku nie rozumie podstawowej prawdy o gejach. Wolimy najgorsza prawde ale prawde a nie oszustow!
  • 2015-05-21 17:42 | wojteker1979

naśmiewać z kogoś też trzeba umieć. W Wielkiej Brytanii najwięcej praw dał rząd prawicowy. Małżeństwa , adopcję dzieci czy wspólne opodatkowanie. Może działacze tych ruchów liczą na to samo? Tylko nie wiem jak zareaguje na ich elektorat.
  • 2015-05-23 01:09 | Le Ming

Przyszedł mi do głowy taki dowcip:

Dlaczego geje zagłosują na Dudę a nie na Bronka?

Bo żaden gej nie wybierze cipy! :D
  • 2015-05-27 04:53 | WARA

"Na złość cioci nie mi ucho zmarznie!"
  • 2015-05-27 04:53 | WARA

"Na złość cioci nie mi ucho zmarznie!"
  • 2018-01-14 22:59 | chrząszcz gnojnik

Re:Z Dudą się uda

Sodomici przekonują, że Polska jest zaściankiem. Czyżby?
    AIDS-dżuma XXI wieku. Ponad 2/3 zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS to homoseksualiści.
    Dzięki tolerancji zachodnich społeczeństw i państw oraz APA i WHO wobec homoseksualizmu Ameryka końca XX wieku cofnęła się do Średniowiecza, a wraz z nią Europa i reszta Świata. Homoseksualizm jest tak stary jak Człowiek, ale HIV/AIDS pojawił się dopiero w XX wieku, 10 lat po depenalizacji homoseksualizmu, i zaledwie w 5 lat po wykreśleniu (w 1973 roku, i w drodze głosowania) homoseksualizmu z listy dewiacji. Ameryka i reszta świata, która nie zaznała epidemii chorób zakaźnych na taką skalę od czasów Średniowiecza, cofnęła się o kilkaset lat w ciągu zaledwie kilku dekad
    Według oficjalnych danych na AIDS zmarło dotychczas 36 mln. ludzi. W rzeczywistości liczba ta jest wielokrotnie większa, bo przecież nie uwzględnia rzeczywistej liczby zgonów w krajach trzeciego świata i rozwijających się. Ogólna liczba zgonów na AIDS może być porównywalna z liczbą ofiar epidemii dżumy (czarna śmierć) jaka spustoszyła średniowieczną Europę w XIV wieku. Nasi przodkowie byli rozsądniejsi od nas i potępiali homoseksualizm.
    Gdyby nie ich mądrość, dziś nie byłoby cywilizacji euroamerykańskiej a My modlilibyśmy się do Allaha.
    Nie wierzcie w brednie homoterrorystów, że HIV został przeniesiony z małp na człowieka w Centralnej Afryce. Małpy te i Człowiek współistnieją tam od setk tysięcy lat. I nigdy nie było przypadku choroby podobnej choćby do AIDS! A przecież dawniej ludzie nie mieli warunków do dbania o higienę. Poza tym, AIDS nie pojawił się w Centralnej Afryce, ale w USA, a dokładniej w San Francisco, od lat 70’ będącego mekką i światową stolicą homoseksualistów. Pierwotna nazwa AIDS to GRID (gay-related immune deficiency – zespół niedoboru odporności gejów). Pod brutalnym naciskiem homolobby, naukowcy musieli zmienić tę nazwę na AIDS
    Czy zatem Polska jest zaściankiem, czy też krajem, który broni się przed powrotem do Średniowiecza?
    """"""
  • 2018-01-15 09:29 | chrząszcz gnojnik

seksualność wymaga papierka

Seksualność nie jest cechą, którą należy nagradzać. Nagradzać można coś, co przynosi pożytek społeczeństwu. Jak dzieci, potomstwo.""""