Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rekrutacja na sprzątaczkę: cv już nie wystarczy

(5)
Do zawodu sprzątaczki dziś aplikuje się wieloetapowo. Pierwszym krokiem jest kreatywnie sformułowany list motywacyjny. Jak przekonująco wyrazić pasję do mopa?
 • 2015-05-17 18:35 | antymat

  Robimy 2 skłony w przód!

  To nam zaspokoi głód.

  Nadgorliwi "kadrowcy", wyśmiani przez lepiej płatne zawody, poszli się powyżywać na sprzątaczkach. Ciekawe, kiedy ich "prestiż" sięgnie poziomu podpodłogowego?
 • 2015-05-23 14:04 | mzyo

  Re:Rekrutacja na sprzątaczkę: cv już nie wystarczy

  Ci kadrowi nie są nadgorliwi- oni są po prostu głupi. Przecież takie same efekty przynosi zatrudnianie młodych(tańszych) marketingowców czy osób odpowiedzialnych za efektywność w firmie.
  Później sprzedawca w księgarni ma zakaz obsługi ludzi przy kasie (powyzej limitu) za co dostaje naganę. Klienci są wściekli, pracownicy są wściekli, właściciele są wściekli(firma po 2 kwartałach przestaje rosnąć) jedynie kiepski manager i jego akolici cieszą się z tych krótkotrwałych wielkich zmian w tabelkach.
  Tak niestety wygląda polski biznes.

  Na pocieszenie dodam tylko, że akurat specjalistyczne sprzątanie przynosi rozsądne jak na polskie warunki dochody. Oczywiście w dobrych firmach, a nie u tych wielbicieli bzdurnych castingów.

  PS: W firmach o których mówimy(te złe) rotacja pracowników jest zapewne bardzo duża, kradzieże czy nadużycia na porządku dziennym, a nikt nie traktuje tej pracy poważnie jako wieloletnie źródło utrzymania- nie da się budować dobrego biznesu na takich stosunkach pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem. Ponadto moim zdaniem zleceniodawcy powinni OBOWIĄZKOWO dostawać od PIPu informację o praktykach u podwykonawcy.
 • 2015-05-25 17:22 | korpo

  Dział HR

  oraz reszta zatrudnionych u nas chómanistuf dwoi się i troi, żeby pokazać, że ich "praca" ma jakąś wartość.
 • 2015-05-26 21:42 | janussss

  Re:Rekrutacja na sprzątaczkę: cv już nie wystarczy

  boski reportaz ,,, takie czasy niestety .. .
 • 2015-06-25 19:29 | phi

  do działu HR

  Jak ktoś nie ma nic mądrego do napsiania, ale ma ciśnienie, że musi, to zaawsze wiesza psy na humanistach. Cóż za polot.