Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polityczny manifest Kuby Wojewódzkiego

(88)
Spowiedź wyborcy Pawła Kukiza, który pisze o tym, że platformerskiej władzy nie trawi i chce zmiany. Ale nie takiej, jaką oferuje Andrzej Duda.
  • 2015-05-19 19:26 | Waldeck_13

Ładnieeee!!! Brawo, Kuba!!!
  • 2015-05-19 21:33 | jvelzkeyek

Re:Polityczny manifest Kuby Wojewódzkiego

Brawo Kuba!
    Nie brzmisz jak propagandowa tuba.
    Realnie oceniasz sytuację.
    We wszystkim tym masz rację.
    Media dziś grają na jednej tubie.
    A większość przeciwko Dudzie.
    W wyborach nie nazwiska są ważne.
    Liczą się programy poważne i odważne.
  • 2015-05-19 23:52 | mzyo

Muszę Szanownego Autora zmartwić. Osoba Kukiza nie gwarantuje, że dojdzie do jakiejkolwiek zmiany. Skończy się to identycznie jak w przypadku JKM i Palikota- osoby, które wprowadzi do polityki pójdą własną drogą realizując partykularne ambicje i interesy. Kukiz zostanie sam i przejdzie na emeryturę. Dopóki 30 % społeczeństwa należy do sekty, nie jest możliwa zmiana jakościowa.

PS: Ja Kukiza popierać nie zamierzam. JOWy na szczeblu centralnym nie są dobrym rozwiązaniem.
  • 2015-05-20 10:08 | bera13

Bardzo realna i słuszna diagnoza. Kukiz jego JOWy i dalej nie wiadomo co, nie jest żadnym rozwiązaniem problemu. Może być katalizatorem zmian, tylko tyle, i aż tyle.
  • 2015-05-20 12:24 | rather

Bardzo dobry artykuł - powinni go pokazywać studentom na zajęciach z wywierania wpływu na ludzi. Prawie się dałem złapać... Chapeau bas Kuba - takie wrzutki działają zdecydowanie lepiej niż chamówa uskuteczniana przez większość światka dziennikarskiego. Gdyby wszyscy stosowali taką wyrafinowaną manipulację, to nie byłoby problemu z II turą - po pierwszej byłoby pozamiatane...
  • 2015-05-20 13:09 | _sens

Z Polityką i Sejmem jest jak z garem zupy. Im zupa dłużej stoi tym więcej tłuszczu zbiera się na jej powierzchni. Z upływem czasu tłuszcz jest coraz bardziej zwarty i zbity i nie pozwala przedostać się przez niego warstwom zupy znajdujących się pod nim. Co to oznacza dla ludzi stojących nad tym garem? Ano to, że widzą oni jedynie warstwę tłuszczu i ewentualnie skwarków próbujących się przebić przez ten tłuszcz. Tłuszcz ze skwarkami jest w miarę dobrze kompatybilny. Większość społeczeństwa patrząc na gar wraz z upływem czasu jest przekonana , że zupa ta w tym garze składa się jedynie z tłuszczu i skwarków. Doskonale w tym poglądzie społeczeństwo jest utwierdzane przez mass media, które ciągle krzyczą , że do gara trzeba dodać albo więcej tłuszczu albo więcej skwarków. Dlatego tez moi kochani raz na jakiś czas potrzebna jest solidna CHOCHLA, która zostanie wprowadzona do gara i solidnie wymiesza jego zawartość. Która rozwali zatłuszczone, stwardniałe struktury, która ukaże ludziom patrzącym w ten gar, że zupa nie składa się tylko z tłuszczu i skwarków. Można tam zobaczyć również i warzywa i mięso i inne dodatki. Co musi być dalej???Po wymieszaniu zatęchłej NIEJADALNEJ zupy należy ją podgrzać, Chochlom wybrać resztki zjełczałego tłuszczu i zaschniętych skwarków a następnie dodać nowych, świeżych składników. Po co? Ano po to ażeby ta zupa stała się z powrotem zjadliwa dla społeczności stojącej wokół tego gara. Tak więc moi drodzy solidna CHOCHLA jest raz na jakis czas jest potrzebna.
  • 2015-05-20 18:37 | hohoberiberi

Z alegoriami jest jak z sensem. Im bardziej się silimy żeby go dopasować i rozciągnąć na temat którego nie rozumiemy, tym bardziej umyka rozumowi.
  • 2015-05-20 23:42 | gruppenfuhrer_wolf

Niezły manifest ale trochę jazdy Broniewskim - "kiedy przyjdą podpalić dom..." i podobne klimaty ;-)
    Rzeczywiście, poparcie dla Kukiza wzbudza nadzieje - pytanie tylko czy polityczny finał będzie jak w Grecji (Syriza) czy skończy się jak zawsze - po polsku, po "naszemu" - idee rozmieniony na drobne przez szeregi ludzi z trzeciego rzędu.
    Anonimowych karierowiczów, nieudaczników politycznych i innych pasożytów którzy wejdą do sejmu tylko dzięki zdjęciu z Kukizem lub podobnemu namaszczeniu.
  • 2015-05-21 07:33 | magdacierpisz

Dzięki Kuba, nareszcie Ktoś mówi moimi słowami. Jestem rocznik 65 i zagłosuję na Komorowskiego. Najbardziej boje się Maciarewicza i Kaczyńskiego. Jak oni wygrają, to chyba będę chodzić po świecie w pokrowcu. Wyjechać nie mogę.
    Pozdrawiam. Świetny program w tvn z prezydentem.
  • 2015-05-21 08:43 | Adam

Co za dno.

Do Kuby.
    Agitujesz za Komorowskim? Jesteś przeciwko wyborcom Kukiza?
    Komorowski razem z PO miał 8 lat i je całkowicie zmarnował.
    Nikt tak bardzo jak PO nie zrobiło ludzi w konia za pomocą między innymi podpisów gajowego.
    On nie może być dalej prezydentem bo wybieramy go w JOW.
    Szanuję Twoje poglądy ale artykuł żenujący.
    Wystraszony jesteś jak Michnik. Duda to nie rządy PiS. To tylko wyautowanie gościa , który był prezydentem kolesi, mam wrażenie ,że i Twoim.Kto będzie rządził , Polacy powiedzą na jesieni. Pozdrawia rocznik 1962.
  • 2015-05-21 09:05 | _sens

@magdacierpisz i to jest własnie bolączka wieku 60+ , umysły zaprogramowane na propagandę rozsiewane przez masowe media( nie ma się co dziwić bo czasy PRLu zrobiły swoje). Wasze umysły już się nie zmienią, nasze umysły ( tzn młodych ludzi) są na szczęście elastyczne i bardzo czułe na wszelakie kłamstwa rozsiewane przez mass media.
  • 2015-05-21 17:02 | Peppa

--- Propagitka aby była skuteczna musi byćchoć minimalnie wiarygodna ---

Tekst zatytułowany "Dosyć straszenia nas strachem"

kończy się litanią strachów 50-'nastoletniego' kaznodziei

to efekt zamierzony czy wynikający z paniki?
  • 2015-05-21 17:10 | axiom1

Brak dojrzalosci politycznej oczywisty.
    Monopol wladzy nie jest dobry dla Polski i tylko dlatego lepiej zeby przydentm byl Duda.
  • 2015-05-21 17:14 | ostjan

Bez względu na wynik niedzielnych wyborów zwycięzca już jest. Niewątpliwie zwycięzcą zostali reklamodawcy. Dostali niezbity dowód, że można Polakom wcisnąć kiepski i wybrakowany towar, gdy ładnie się go opakuje i umiejętnie wypromuje. Bałwochwalcza wiara w prawdziwość reklam 25 lat temu była zjawiskiem dość powszechnym, dzisiaj choć żem stary, ze zdumienia oczy przecieram.
  • 2015-05-21 17:21 | Obserwator

Panie "Powiatowy" nie ma co przepraszać tylko zastanowić się nad tym co się mówi i pisze, wszak wiek młodzieżowy masz już za sobą, przynajmniej tak wygląda na pierwszy rzut oka.
  • 2015-05-21 18:14 | PMac

Nie współczuję tym idealizowanym "młodym". Gdyby NAPRAWDĘ chcieli zmian na lepsze, to by się jakoś próbowali zorganizować

Wyłonić albo wyszukać i zidentyfikować kogoś, kto ich rozumie i ma dla nich jakieś PROPOZYCJE konkretnych rozwiązań. Jest dużo ludzi niegłupich, którzy dużo publikują, choćby na blogach, w niszowych pismach. Ale to trzeba CZYTAĆ. W dodatku - ZE ZROZUMIENIEM. Oni tego nie potrafią ani nie chcą, nie są zdolni do ŻADNEGO wysiłku intelektualnego.
    Kukiz to NIKT. Wrzeszczący gość z zerowym programem. Głosować na niego mógł tylko ktoś totalnie nieodpowiedzialny. Furię można wyładować na 100 innych sposobów, niekoniecznie wpuszczając furiata do sejmu (na tę "jesień średniowiecza").

Nie może być zrozumienia dla takiego postępowania. Pański Kukiz już jesienią będzie rządził z PiSem (i od pierwszego dnia koalicji stanie się przystawką do skonsumowania), a Pan, panie Kubo - główną zwierzyną łowną V RP.

Radzę jednak rozważyć emigrację. I będę Panu współczuł.

• 2015-05-21 18:15 | Andrzej

Na zasadzie wyboru mniejszego zła trzeba zagłosować na Komorowskiego. Przynajmniej wiadomo, kto to jest. Bo co do Dudy, nic o nim nie wiadomo, chyba tylko to, że będzie robił wszystko pod dyktando Kaczyńskiego.
  • 2015-05-21 18:28 | Jerzy z O.

Świetny, pełen pasji tekst. Główne diagnozy celujące, chociaż drogi wyjścia jedynie naszkicowane. Tak już w Polsce jest, że "robiący" na etatach prześmiewców, wręcz szyderców / Urban, czy właśnie Kuba /, są w istocie śmiertelnie poważnymi i wnikliwymi obserwatorami otaczającej rzeczywistości.
  • 2015-05-21 18:32 | hohoberiberi

dla mnie jest niesłychane, że tyle ludzi nagle z okazji tych wyborów zaczęło przeżywać takie emocje, piszą manifesty, boją się Macierewicza, budują zgodę, śmieją się z budowania zgody, proponują jowy. hejtują. a ta polityka ma obecnie stosunkowo mały wpływ na rzeczywistość. jest grą przynoszącą wątpliwe korzyści wyłącznie w nią grającym, komentującym prawie żadnych. jednak komentujących jest przeważający ogrom, co i tutaj widać.

warto lać tyle energii w hejt, który właściwie nikogo nie obchodzi?
  • 2015-05-21 18:33 | aaaaa

"...Kiedy byłem dyrektorem festiwalu w Jarocinie, w 1993 r., na scenie wystąpił ze swoim zespołem przebrany za Batmana. Za paskiem miał papierosy Sport, a na nogach walonki..."
    Czy były to prawdziwe Sporty znalezione w zakamarkach jakiegoś sklepu GS-u? Ostatni raz paczkę Sportów zawierającą 10 papierosów widziałem w dłoni kolegi ok. 1977r. Znalazł ją podczas remanentu w jakimś sklepie Gs-u, na wsi gdzieś, daleko od szosy. Oglądaliśmy tę paczkę z nabożeństwem, jak relikt dawnej przeszłości tym bardziej, że od kilku lat już nie produkowano papierosów o tej nazwie. Tak odchodzi w niepamięć przeszłość i tylko odłamki czasami o niej przypominają.
    A co do głosowania na kandydata p. Komorowskiego; jeśli wygra przekonamy się po jakimś czasie, jakie odłamki z kampanii wyborczej pozostaną w jego pamięci ...
  • 2015-05-21 18:33 | Rozczarowana

Cynizm t Kuby Wojewódzkiego

Jeśli zagłosowanie na homofoba i Kukiza, który jak ONR-owiec co drugie słowo mówi o narodzie,
    nie jest cynizmem i krótkowzrocznością, to czym jest?
    Kuba, czemu nie zapytałeś prezydenta o związki partnerskie?
    Kuba, jak z perspektywy zasobnego Warszawiaka widać biedę i wykluczenie społeczne?
    Ale przecież łatwiej jest mówić o "antysystemowości" i marihuanie,
    niż o prawach gejów i lesbijek czy rosnących nierównościach społecznych.""
  • 2015-05-21 18:47 | TKosowski

Wiecie co, nikt Was nie postraszy strachem, bo go nie czujecie.

Popatrzcie się, co dzieje się w Europie i z Europą, poczytajcie, pomyślcie. Świat balansuje na krawędzi, a Wy się dobrze bawicie. Jak małe dzieci. No to bawcie się dalej.
  • 2015-05-21 19:01 | sylwutek

mam inne zdanie, bo mam prawo je mieć ;)
    1 str super, 2 zaczyna się od czegoś co mi się nie podoba, bo owszem można faworyzować człowieka, którego już wybrać nie można, ale nie można kłaść ludziom do głów swojego zdania, w dodatku, że punkt widzenia zależy od pkt siedzenia, a Twoje p. Kubuś siedzenie jest dużo wyżej niż siedzenia większości z nas
    Ja głosuje przeciw systemowi i dziwie się Tobie, że 10 też głosowałeś przeciw, a teraz jesteś za nim, to jest jak krok w tył
  • 2015-05-21 19:02 | takei-butei

A głosuj, głosuj, zetchaenowiec ze sztabu Komorowskiego, czyli Misio czciciel Pinocheta, będzie z ciebie dumny. Nie omieszkaj zaprosić Misia do swojego programu.
  • 2015-05-21 19:03 | rochlech

KUBUSIU, lubię cie od mniej więcej 15 lat ale po tym artykule muszę z przykrością a w zasadzie z obojętnością napisać że jesteś zdrajcą !!! Zdrajcą jak wszyscy reprezentujący interesy Polski... I dobrze wiesz że aby w POLSCE ZAPANOWAŁ PORZĄDEK I BRAK KORUPCJI - potrzeba dyktatora spoza Polski.

Teraz inaczej:

ILE CI ZAPŁACILI ?
    Dlaczego podpisałeś to o co cie prosił Paweł u siebie w programie a po komoruskim ległeś w strachu ? I to tak oficjalnym ?!?
    Przecież to brzmi jak publiczne przeprosiny na łamach polityki.

NIE MASZ HONORU, mały człowieczku. Masz tylko pieniądze za które honoru z pewnością nie kupisz - u ludzi honoru.
  • 2015-05-21 19:17 | szuzdii

dlatego lubie i podziwiam tego Pana !
  • 2015-05-21 19:21 | Szary polak

Kubo,ładnie napisałeś jesli to twoj tekst. Chcialbym tylko zwrócić uwage że wszystkie zmiany które dostrzegamy u Prezydenta sa wynikające z wyników 1 tury wyborów. Znów obiecuję jak przed laty. Dziwie się ze ktos tak inteligentny jak Ty piszesz w ten sposob. Klamstwa ktorymi karmil nas Komorowski wyszly na wierzch przez cala jego kadencję. Wybierajac go po tym wszystkim to tak jakby włożyć palec do kontaktu i mimo porażenia prondem znow wkladac tam paluchy. Ludzie nie lubia byc oszukiwani w np. sklepach na cenach czy przy innych pierdolach a glosuja na czlowieka ktory klamstwami mial olbrzymi negatywny wplyw na nasze zycie. Niestety mnie nie stac na wiekrzosc z wymienionych przez ciebie rzeczy . Zarabiam 2200zl netto a srednia krajowa to prawie 4tys ....... To jest przykre ... Mam wielu znajomych ,niestety tylko jedna z tych osob zarabia takie pieniadze. Na umowe zlecenie warto by dodac i nie jestem typem czlowieka ktory siedzi w domu i nie ma znajomych a wrecz przeciwnie jest ich calkiem sporo....
  • 2015-05-21 19:22 | qwerty

Pięknie ująłeś to wszystko co błądziło w mojej głowie.Nic dodać nic ująć.
    Brawo Kuba!
  • 2015-05-21 19:35 | Niezdecydowana

Jakubie ładnie napisane dosadnie i prawdziwie jeżeli chodzi o podsumowanie kandydatów. Twój wybór to twój wybór - nie wnikam i nie analizuje dlaczego tak a nie inaczej. Natomiast jednego nie rozumiem dlaczego PRZEPRASZASZ za swój wybór ?
  • 2015-05-21 19:44 | jakowalski

Wojewódzki popiera Komorowskiego jako „mniejsze zło”. Ale dlaczego nie nawołuje on do bojkotu drugiej tury wyborów? Przecież jeśli do urn poszłoby mniej niż 10% Polaków, to żaden z kandydatów nie mógł by się w takiej sytuacji uważać za zwycięzcę! A nie oszukujmy się: wybór pomiędzy Komorowskim a Dudą to jest wybór między dżumą a cholerą, a ja sobie żadnej z nich nie życzę!
  • 2015-05-21 19:48 | koko

W koncu ktos z tv docenia Kukiza, ale wybiera tez Komorowskiego????

Ani mikke, ani Palikot nigdy nie zrobili na mnie wrazenia, nid´gdy z nimi sie nie zgadzalam, bo przypominali sroki, ktore probowaly wylacznie wyzej usiasc niz mogly. Faceci z wygorowanym Ego, wrecz chorym. Zdradza wlasna matke dl bölyskotki prestizu politycznego. Nie wazne jakim kosztem zdobytego i na czyjich plecach. Kukiz nie jest politykiem, tylko krzykiem Obywateli. Pamietam jego wywiad sprzed jakis 15 lat jak rzucal miesem na to , ze normalni ludzie musza zebrac o to co im zabiera sie przy kazdej wyplacie: szacunek i honor. Facet szukal rozwiazania, ale przekonal sie, ze PO to tylko zludzenie. PO jest obecnie tak zagniezdzone jak kleszcz. Jesli teraz Komorowski przegra to bedzie ich koniec. Jesi PiS wygra to bedzie ich zludzenie, ze rzadza. Ludzie Kukiza dadza im popalic. To juz koniec tej "szlachty". Duda nie wiedzial w co sie pakuje. Ja boje sie tylko jednego: jesli Kukiz zdobedzie spora sume miejsc w Parlamencie , to czy PiS i PO nie zaczna pocichu kopac wspolnie pod nim? Bisnes jest bisnes. :/ To nie polityka.
  • 2015-05-21 19:49 | surowek

Nawet niezłe, ale Piątek napisał lepiej.
  • 2015-05-21 19:54 | rrrrrrrr

Oj Kuba Kuba, a gdybyś dostał wybór dżumę lub cholerę to wybrałbyś coś? Czy może uniknął wyboru i korzystając z zamożności opuścił ten ciepły k@#$%idołek?
  • 2015-05-21 19:57 | sprzedawczyk

Kuba zachował sie jak sprzedawczyk Komoruskiego !

Kuba Twoje narzucanie ludziom na kogo mają głosować jest troche dziecinne. Ja nie jestem ani za PO ani za PiS'em . Ale śmieszy mnie to u ludzi taki jak Pan, że jest pan niekompetentny, mydli Pan oczy młodym polakom (którzy w głównej mierze ogladają pańskie wypociny na TVN) Myślę, że każdy młody polak wie na kogo chce zagłosować a Pańskie prośby żeby głosować na KomoRuskiego (sprzedawczka Polski ) są smieszne . Rozumiem ze KUBA wojewodzki pracuje w tefałenie i dlatego ta cała dziecinna propaganda.

Nie czytam Wyborczej, nie oglądam TVN'u, nie głosuję na PO!!!!!
  • 2015-05-21 20:15 | wstręczyciel

Kubo

Znam Cię już od ponad 20 lat z Brumu radiowego i Brumu drukowanego i traktuję Cię trochę jak starszego kolegę.

Przeczytałem Twój manifest i musze z uznaniem przyznać, że w dużej części jest świetnie i szczerze napisany. Zgrabnie opisujesz marazm i brak odpowiedzialności jakie zapanowały pod rządami PO. Podobnie jak Ty czuję się oszukany przez partię, której kilka lat temu gorąco kibicowałem. Podobny zawód czuję w stosunku do Bronisława Komorowskiego, na którego głosowałem ze 4 razy w życiu.

Manifest czytało mi się świetnie, ale tylko do momentu, gdy zacząłeś uzasadniać swój taki a nie inny wybór. Tu zacząłęm wątpić w Twoją szczerość, co jest akurat tylko moją subiektywną oceną. Nagle zrobiłeś się w moich oczach niekonsekwentny i nieprzekonujący.

Powiem Ci szczerze, z czym mam od kilku miesięcy problem. Przez kilka lat nienawidziłem tych karłów Kaczyńskich i bałem się tego całego paranoicznego, plującego jadem PiS-u. Po zeszłorocznych taśmach od Sowy i Przyjaciół, za które prawie nikt z rządzących nie poniósł odpowiedzialności... odmieniło mi się. Do dziś czuję niedosyt, że wystarczyły dwa tygodnie medialnej nagonki na rządzących i... koniec. Wszystko w porządku. Nic się nie wydarzyło. Od tamtych wydarzeń zaraz minie rok, a ja - ku swemu zdziwieniu - dowiaduję się od Ciebie, że lepiej po raz kolejny głosować na przedstawiciela skompromitowanej władzy, bo Kaczyński i PiS są straszni.

Dzisiaj łapię się na tym, że nie jestem sobie w stanie przypomnieć, jakie rzeczywiste a nie urojone, paranoiczne wręcz argumenty kazały mi bać się Kaczyńskiego. I tu moja gorąca prośba do Ciebie - jeśli mógłbyś w jakimś felietonie uczciwie wymienić rzeczowe argumenty, świadczące o upadku Polski pod rządami PiS-u, to byłbym wdzięczny. Tylko nie pisz nieuczciwych intelektualnie bzdur o "atmosferze strachu" (nakręciły ją nasze media), "złej prasie na zachodzie" (co to za argument?) albo "śmierci Barbary Blidy" (posłuchaj sobie nowych taśm wicepremier Bieńkowskiej i w ich kontekście pomyśl, jaka jest szansa, że Blida była niewinna).
  • 2015-05-21 20:35 | narciarz2

Demagogia. Prezydent ma obowiązek kierowac sie Konstytucją i jej ograniczeniami. W przeciwnym wypadku ma obowiązek stanąc przed Trybunałem Stanu. Komorowski dobrze robi, ze zna swoje ograniczenia I ich przestrzega. Pan Wojewodzki albo rznie głupa, albo nigdy nie przeczytał Konstytucji kraju, ktorego jest obywatelem. Od biezących problemow to jest rząd, a nie Prezydent. Robic Prezydentowi zarzut za to, ze nie zajmuje sie czyms, czego mu nie wolno, to trzeba miec pypcia na rozumie.
  • 2015-05-21 20:36 | Basiomysz@wp.pl

Brawo!...... Pomogłeś tym swoim wywodem, jednak mądrym. Pewnie to lepsze zło.
  • 2015-05-21 20:42 | stachstech

o dziwo bardzo dobry tekst!
  • 2015-05-21 21:01 | maribar

Do zobaczenia jesienią przy urnie wyborczej! Dołączam się do przeprosin.

• 2015-05-21 21:41 | Tom

chapeau bas

Nigdy Panie Kubo za Panem nie przepadałem. Niewysublimowany humor, tezy i antytezy, słowotok a'la nastolatek, byle tylko zarobić parę złotych i przypodobać się gawiedzi. Ja tego nigdy nie kupowałem, mnie to zawsze mierziło. Uważałem jednak, że po to możemy cieszyć się demokracją i wolnością żeby móc mówić takie czy inne głupoty. Choćby o mgle, albo o tym, że sorry, ale taki mamy klimat.
    DZISIAJ po przeczytaniu Pana tekstu muszę Panu przyznać, tylko jedno...
    MAJSTERSZTYK. Czapka z głowy...
  • 2015-05-21 21:44 | takei-butei

Czy rzeczywiście TVN musiał zapłacić karę za wyskok z flagą w programie Wojewódzkiego? Hm, i Prezydent Polski poleciał do Wojewódzkiego i ani be, ani me na ten temat? Hm, może by tak Wojewódzki jeszcze coś wykombinował z orzełkiem...
  • 2015-05-21 21:53 | Goń się powiatowy leszczu

Wasz czas minął.
  • 2015-05-21 21:58 | Mariooos

Wooow Kuuuubaaa, dobry tekst. Gratki. Pozdr. M.
  • 2015-05-21 22:41 | jarfut

Drogi Kubo!
    Uważam Cię za inteligentnego człowieka, nawet pomimo tego, że glosowałeś na P.K. Twój wybór, jak sądzę, nie był podyktowany wiarą w zmianę, lecz chęcią manifestacji potrzeby zmiany. Wiem, bo zrobiłem to samo, tylko kandydat był inny. Ale powiedz mi jak Twoim zdaniem wyglądała by Polska np. 4 lata po wyborze PK na prezydenta? Wyobraź sobie rok 2019. Ja to zrobiłem. Byłem przerażony.
  • 2015-05-21 23:03 | Adrian

Kuba zabawił się w wielką politykę. Popchnął mocno "czołg Kukiza" ku zwycięztwu. Ale kiedy się okazało, że tank ten stratować może podstawy jego dobrobytu - próbuje naprawiać sytuację.
    Czy nie za póżno?
    I niezbyt asekuracyjnie?
    PS
    Twoje przywleje Kuba - czyli niższe podatki "twórców" - to moje wyższe obciążenia fiskalne - obywatela na etacie. Niewiele różnisz się w tej kwestii od górników. Dla nich też najważniejsza jest ojczyzna i ich dobrobyt.
  • 2015-05-21 23:10 | macierewicz

I ciągle od 8 lat to samo - straszenie PISem.
    Potrzeba zmian - zagłosuję na Dudę
  • 2015-05-21 23:27 | ja

ja

kaczynski powinien odejsc z polityki w moijej ocenie.

wtedy mozna glosowac na dude.

a teraz... cóż... wstrzymac od glosu sie szkoda... ale ciezki wybor, niestey :/ ja nie wiem np
  • 2015-05-21 23:58 | Jacek Z

Dlaczego tutaj jest jak jest? Sam Pan odpowiedzial na to pytanie. Mogl Pan zostac wielkim, ale jak wiekszosc z Pana pokroju wybral Pan "zgode i bezpieczenstwo" czego potrebuje moze 5% dzisiaj zamoznych Polakow. A slowo przepraszam nic nie koszuje...
  • 2015-05-22 00:48 | Rocznik 1965

Zgadzam się z Kubą w 100%.

Może tylko ta ocena ostatnich 8 lat trochę zbyt surowa. Mieszkam teraz pół na pół w Polsce i w Niemczech, i wydaje mi się że właśnie w tych ostatnich kilku latach mocno nadgoniliśmy. Obawiam się, że w Polsce widzimy tylko koniec własnego nosa i nie dostrzegamy jak ciężko jest w Europie. Bo Europa to nie Londyn czy Monachium - to tysiące małych miasteczek w których wcale nie jest inaczej niż u nas. Płaczemy, że bezrobocie jest 12%. W tym samy czasie w Hiszpanii jest 20+% (zresztą tak jak u nas 10 lat temu...).

Czy podoba Wam się sytuacja na Węgrzech? Naprawdę? Oni poszli swoją własną drogą z Orbanem i co? Pierwszy raz od 300 lat mamy szansę przeskoczyć ich w dochodach na głowę. Węgierskie media coraz bardzie przypominają model rosyjski i prezentują miłość do wodza.
    Wiem, że statystyki bywają mylące ale wybierając gospodarkę rynkową zgodziliśmy się, że jednym będzie lepiej a innym gorzej (za komuny wszystkim było gorzej - czy wtedy było lepiej).

Pan Duda, prywatnie może miły człowiek, to przecież trzeci garnitur PiS'u i wiadomo, że jeśli wygra to w rzeczywistości Jarosław Kaczyński będzie Prezydentem. To byłaby prawdziwa porażka. Pamiętacie ten tekst? "Miałeś Chamie Złoty Róg..."
  • 2015-05-22 01:04 | Black

Boisz się panie kuba, że jak do właszy dojdzie Duda wraz z 'smoleńsko-toruńską' ekipą to jednym z pierwszych jaki poleci na dobrze płatnej posadce to będziesz ty
  • 2015-05-22 02:41 | nathaniel

Amen, wypadalo by napisac. Od kilku dni rozmawiam w tym tonie ze znajomymi, nie jestem dobrym oratorem, wiec idzie mi to mozolnie. Wysle ten manifest do wszystkich moich znajomych i podpisze slowami "to wlasnie chcialem Wam powiedziec". Rowniez uwazam ze nie ma alternatywy i wybieram mniejsze zlo, jednak caly czas wierze ze w koncu sie ogarniemy. Nie wiem tylko jak mogloby wygladac odsuniecie od wladzy zdeprawowanych, przegnitych korupcja ludzi ktorzy zrobia wszystko aby zostac w dojarni. Jak cos zmienic? Moze wlasnie tak, dzieki Panie Kubo. Pisze facet na emigracji z drugiego konca swiata...
  • 2015-05-22 07:28 | ola

Szanowny Panie Redaktorze, nie sądziłąm, że można w tak prosty sposób i tak celnie, dokonać diagnozy współczesnej polskiej polityki. Mam nadzieję, że ten przekaz trafi do ludzi. Jest Pan bardzo wnikliwym obserwatorem. Może także w polskiej "elicie" dziennikarskiej przydałoby się małe trzęsienie ziemi, bo od tej poprawności politycznej robi się niedobrze. Brawo więc za brak ugrzecznienia i odwagę.
  • 2015-05-22 09:19 | Obywatel Polski

Kuba ma w nosie Polaków to jest tylko gra On zarabia kasę i przez poparcie Bronka nieudacznika chce nas pogrążyć mam 29 lat po studiach wyjeżdżam za granice przez Bronka i PO .Wojewódzki siedzi na stołku i ma program za mnóstwo kasy .Dlaczego popiera tak jak Lis PO? Ma profity niezłe z tego.Nie wierzcie Mu że głosował na Kukiza On specjalnie tak mówi żeby ściągnąć młodych prze TV a tak naprawdę głosował na Bronka.Ja głosowałem na Kukiza teraz głosuje na DR.Dudę!!! bo On chce coś zrobić a nie pierdzieć w stołek jak Bronek to robił przez 5 lat.Sam Kukiz neguje Bronka i niszczy TVP i TVN w swoich wypowiedziach.To Kukiz mówi że Bronek się go boi i nie przyjdzie na debatę ze strachu i nasyła swoje larwy z TVP i TVN na innych żeby niszczyli wszystkich konkurentów.Po za tym jest ja za Komuny Pospieszalskiemu zabrali program bo chciał zaprosić Kukiza a Lis kłamie na antenie i nic z tym nie zrobiono oprócz przeprosin!!!!!!!!!
  • 2015-05-22 09:33 | siostrakuby

Kuba kocham Cie jak brata od zawsze. Your Ann:)
  • 2015-05-22 10:23 | _sens

Nie zapominajmy o tym, że osoby, które aktualnie występują jako „niezależni eksperci” i deklarują poparcie dla Komorowskiego, mają spore dossier w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej jako „resortowe” dzieci
  • 2015-05-22 10:26 | grejpfrut

Kukiz i wiarygodność?
    Kukiz nie ma pojęcia o gospodarce, nie ma pojęcia o prawie, nie ma nawet pojęcia o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.
    Koleś nie rozumie na jakiej zasadzie działa system, który jest jego głównym hasłem wyborczym.
    To jest wiarygodność?
    Kukiz to ignorant. Dla mnie nawet szczery i uczciwy nieuk ignorant nie jest lepszy od ludzi z wiedzą, nawet jeśli bywają aroganccy.

Kukiz sam nie ma szans na dłuższe zaistnienie w polityce, bo jest zwyczajnie na to za głupi.
    Zaczną do niego przylegać różne dziwne postacie i jego upadek będzie głośniejszy niż skok w górę, a kompromitacja większa od tej Ruchu Palikota.
  • 2015-05-22 10:48 | Maja

Niezła agitka wyborcza za Komorowskim, mocno zawalona.
  • 2015-05-22 11:03 | lolekbolek

świetny komentarz

Przeczytałem Twój manifest i musze z uznaniem przyznać, że w dużej części jest świetnie i szczerze napisany. Zgrabnie opisujesz marazm i brak odpowiedzialności jakie zapanowały pod rządami PO. Podobnie jak Ty czuję się oszukany przez partię, której kilka lat temu gorąco kibicowałem. Podobny zawód czuję w stosunku do Bronisława Komorowskiego, na którego głosowałem ze 4 razy w życiu.

Manifest czytało mi się świetnie, ale tylko do momentu, gdy zacząłeś uzasadniać swój taki a nie inny wybór. Tu zacząłęm wątpić w Twoją szczerość, co jest akurat tylko moją subiektywną oceną. Nagle zrobiłeś się w moich oczach niekonsekwentny i nieprzekonujący.

Powiem Ci szczerze, z czym mam od kilku miesięcy problem. Przez kilka lat nienawidziłem tych karłów Kaczyńskich i bałem się tego całego paranoicznego, plującego jadem PiS-u. Po zeszłorocznych taśmach od Sowy i Przyjaciół, za które prawie nikt z rządzących nie poniósł odpowiedzialności... odmieniło mi się. Do dziś czuję niedosyt, że wystarczyły dwa tygodnie medialnej nagonki na rządzących i... koniec. Wszystko w porządku. Nic się nie wydarzyło. Od tamtych wydarzeń zaraz minie rok, a ja - ku swemu zdziwieniu - dowiaduję się od Ciebie, że lepiej po raz kolejny głosować na przedstawiciela skompromitowanej władzy, bo Kaczyński i PiS są straszni.

Dzisiaj łapię się na tym, że nie jestem sobie w stanie przypomnieć, jakie rzeczywiste a nie urojone, paranoiczne wręcz argumenty kazały mi bać się Kaczyńskiego. I tu moja gorąca prośba do Ciebie - jeśli mógłbyś w jakimś felietonie uczciwie wymienić rzeczowe argumenty, świadczące o upadku Polski pod rządami PiS-u, to byłbym wdzięczny. Tylko nie pisz nieuczciwych intelektualnie bzdur o "atmosferze strachu" (nakręciły ją nasze media), "złej prasie na zachodzie" (co to za argument?) albo "śmierci Barbary Blidy" (posłuchaj sobie nowych taśm wicepremier Bieńkowskiej i w ich kontekście pomyśl, jaka jest szansa, że Blida była niewinna).
  • 2015-05-22 11:08 | Marta z Berlina

Glosujac na Komorowskiego wybierzemy mniejsze zło
  • 2015-05-22 11:29 | _sens

wszyscy ludzie postPRL zostali zaprzęgnięci do walki o to, żeby postPRL trwał. Bo poza postPRL ich niema. Są nikim
  • 2015-05-22 12:52 | zainteresowany

Pytanie odnosnie zaproszenia prezdydenta Komorowskiego do show w tvn

Witam ! Mam jedno pytanie połączne z prośbą, do p. Kuby Wojewodzkiego. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć o przyczynach zaproszenia obecnie urzędującego prezydenta do studia. Skąd się wziął taki pomysł? Absolutnie nie chcę nic insynuowac ale - dlaczego nie pan Duda ? Zaznaczam ze nie jestem fanem ani jednej ani drugiej opcji - ale troszke dziwnie to wyglada w kontekscie związku mediów z polityką. Pytanie juz padło, teraz moja osobista prosba do pana Wojewódzkiego : Prosze o jasne wyrazenie - poprzez wpis na portalu społecznosciowym ( o ile jest to zgodne z prawdą ), że pomysł programu z udziałem prezydenta jest Pańską własną inicjatywą, i że wybór gościa nie został w żaden sposób zasugerowany czy narzucony. Tylko tyle i aż tyle. Przykro mi to stwierdzic ale poprzez ta sytuacje ( program z udzialem prezydenta ) w mojej opinii Pański autorytet jako niezaleznego dziennikarza został mocno nadszarpniety. Powyzsze oswiadczenie z pewnoscią moglo by ten wizerunek poprawic.
    dziekuje i pozdrawiam
    p.s. przepraszam za literowki i czesciowy brak polskich znakow - pisze z tableta i jest to dosc uciaziwe.
  • 2015-05-22 13:01 | J.E. Baka

Co tu można napisać? Mam nadzieję, że Kuba nie czyta całego tego nienawistnego hejtu pod jego wpisem. Ma prawo do swoich poglądów, w tym również do publicznego popierania jednego z kandydatów. Poza tym "Polityka" tak mocno popiera Komorowskiego, że zdecydowała się od razu upublicznić manifest Kuby, mimo że zazwyczaj artykuły są upubliczniane w sieci ze znacznym opóźnieniem po wydaniu papierowym.
  • 2015-05-22 13:12 | Jacek

Żenada. Choćbyś najbardziej chciał to ty nie jesteś po naszej stronie. Jesteś elementem obecnego układu i ten układ starasz się umoacniać. O tym swiadczy twój program z udziałem komorowskiego i twoja agitka za nim. nie jestes i nie bedziesz glosem prawdziwego sprzeciwu poniewaz jest ci za dobrze i za duzo masz do stracenia. W odroznieniu od pawla ty nie jestes autentyczny. jestes tylko marketngowa kreacja.
  • 2015-05-22 14:05 | maja

Kukiz jeszcze mniej wiarygodny niż Duda, Lotos to dawna knajpa kierowców z Bobrowieckiej i okolicy, bez Pana "przepraszam"
    głosuję na Komorowskiego.
  • 2015-05-22 14:09 | frickle

Gorzka prawda

Jak w tytule. Zgadzam się niestety w całej rozciągłości. Wybór mamy między dżumą a cholerą i możemy wybrać tylko to co mniej nam zaszkodzi. A szkoda.
  • 2015-05-22 14:18 | żyga

Kuba.,w ramach przyzwoitości.napisz ,o konstytucyjnych prerogatywach prezydenta.Jakie ma poglądy polityczne i światopoglądowe.?I krytykuj.Napisz ,że Jacek Kuroń miał 70% poparcia a uplasował się na 5 miejscu w wyborach prezydenckich.Napisz kto stoi za Dudą i jakie ma poglądy?I analizuj sytuację w której 20% oburzonych nie wyszło na ulicę a poszło do urn.I napisz ,że te 20 % poszło by z każdym ,który ogłosi jedno hasło ,nawet głupie i szkodliwe, tak jak to powiedział Urban w 1989r,że nawet małpa na zdjęciu z noblistą z 1983 r została by wybrana w okrojonych wyborach.Napisz ,że Kukiz siedzi jak te stworzenie w klatce ,z której nie wyjdzie zdrowy.Bo jak niby walcząc z układem ,ma rządzić bez struktur i układów ,z którymi tak walczy.jak czołg 202 obsługiwany przez 4 pancernych i psa.I jak to opiszesz ,to pokumaj ,i ogłoś ,że nie ma czarnego i białego a kolorowe życie ,a Bóg gra w kości, w brew twierdzeniu Einsteina.Czyli wybierz mniejsze zło..Jeżeli ono ąż takim złem jest.I pomyśl o kraju nawet jężeli masz kesz na emigrację ,bo z oddali nie pokonasz zagrażającym nam paranoikom.
  • 2015-05-22 14:58 | arki

Po co te tłumaczenia, to żałosne.Taka megalomania.
  • 2015-05-22 15:40 | Hejtuje hejty.!

Bardzo mi się podoba to, że pan Kuba na końcówce wyborów podjął rozsądną decyzję i wsparł mniejsze zło... ;-)
    Jednak martwi mnie jego pierwszy wybór. Czym on miał być?! Mówi pan, że młode pokolenie wybiera Kukiza.
    To nie prawda - to desperaci, którzy słuchają pustych haseł wybierają Kukiza i jego politycznego sprzymierzeńca Kowinna Mikke.
    Jeżeli chciał pan wesprzeć prawdziwy sprzeciw, zmiany i tym podobne, to czemu nie zagłosował pan na Janusza Palikota? To on ma plan i program. To on ma własne pieniądze i nie idzie po nie do polityki. To on jako jedyny wie czym jest polityka, ma plan na Polskę itp. Żaden oszołom Kukiz, który konfliktuje się nawet ze swoim byłym zespołem, a cały jego plan na Polskę to JOW'y, które de facto wykluczą go z polityki - takim idiotom mówię stanowcze NIE !
  • 2015-05-22 16:14 | PO

Jak widać wybory dobrze robią PO

Jak widać wybory służą PO, patrząc na HGW i PBK - wtedy na moment robią cokolwiek dla wyborców.
    Wygrana Dudy może zmotywowała PO do ogarnięcia się do jesieni, chyba, że będzie zaraz specustawa odsuwająca niewygodnego prezydenta.
  • 2015-05-22 16:14 | dosk

Lenin wiecznie żywy, Kuba wiecznie młody..

.. więc wszystkim wytłumaczy co czują młodzi..
  • 2015-05-22 17:10 | orion

Panie Wojewódzki, albo jest Pan nieszczery albo niedoinformowany. Strasznie ludźmi PIS-u : Kaczyńskim ,Macierwiczem, Ziobrą jest bardzo przereklamowane. Sam kilka lat temu w to wierzyłem, ale dzisiaj mam porównanie i wiem, że ten rząd jest znacznie gorszy. Inwigilacja, służby ? Za PIS-u nie chodziło sie siedzieć za wpisy w internecie, czy za przyniesienie krzesła na wiec prezydencki. Za Dudą stoi Kaczyński ? Komorowskiego poparło środowisko WSI, Klub Generałów WP zrzeszający wielu dowódców stanu wojennego, sam Komorowski osłaniał działania przestępcze na setki milionów złotych . Niech Pan w końcu przejrzy na oczy !
  • 2015-05-22 17:30 | jr

Panie Kubo, swoim komentarzem trafił Pan w samo sedno. Gratuluję świetnego tekstu!
  • 2015-05-22 17:32 | rationalist-from-bloodlands

Re:Polityczny manifest Kuby Wojewódzkiego-Dlaczego nalezy glosowac na Dude?

To proste. Prezydent nie moze zmienic oblicza panstwa. Konstytucja daje mu dosc nikle uprawnienia. Ale moze np.
    - zablokowac kradziez oszczednosci obywateli z drugiego filara emerytalnego (co Pan Komorowski zrobil gdy pojawily sie protesty dot OFE?)
    - obronic inicjatywy obywatelskie (co p. Komorowski zrobil dla inicjatywy p. Elbanowskich?)

Oddalismy PO wladze a glosujac na Komorowskiego w poprzednich wyborach prezydenckich dalismy tez Tuskowi et consortes wladze nad jedynym hamulcem jaki istnial. Co z tym zrobila PO, jak sie spisal KOmorowski? - sprawdzcie prosze/ zastanowcie sie.
    Czas zabrac PO hamulec z reki. Jak Duda bedzie szalal. PO wygra znowu wybory parlamentarne.
    Pamietam jeki jak jest zle bo Kaczynski jest prezydentem. Pamietacie jak sie PO rozkrecilo gdy Komorowski zostal wybrany? Jak jakos nie pamietam. Choc liczne afery korupcyjen pokazuja ze cos sie zmienilo.

Reasumujac: te wybory to jedyna szansa zeby PO spoliczkowac i powiedziec "czas sie opamietac". Wojewodzki dobrze to rozumie (ale pamieta ile dostal za bycie twarza polskiej prezydencji w UE)
    i dlatego razem z Lisem, Paradowska i innymi zrobi wszystko zeby ten PO-festiwal trwal dalej.

Czas powiedziec stop! Jak to powiemy teraz to moze prawe skrzydlo PIS nie przejmie wladzy w Polsce,
    bo uczciwi ludzie z PO zaczna znowu cos w tej partii znaczyc.
  • 2015-05-22 18:29 | Pepa

-------------- Dlaczego głosować na B.Komorowskiego ??? --------------------

"- Jeśli ktoś nie ma wymiernego interesu w utrzymaniu obecnego systemu władzy, jeśli nie jest sytym kumplem jego uczestników i jeśli nie ma mózgu zlasowanego tak jak niektórzy paranoicy, upatrujący za każdym rogiem Macierewicza w skórzanym płaszczu – doprawdy nie rozumiem, dlaczego miałby oddać swój głos na Komorowskiego -

Przyglądam się osobom publicznym, które deklarują wsparcie dla obecnego prezydenta i właściwie dobrze je rozumiem. Większość z nich ma w tym po prostu swój prywatny interes. Weźmy na przykład znanego dziennikarza sowicie opłacanego przez „publiczną” telewizję. Jak nieopatrznie napisała w jednym z mediów społecznościowych jego córka – to z jego punktu widzenia „walka o życie”. TVP zachowywała się w tej kampanii, mówiąc bardzo delikatnie, jak stacja kierowana niemal bezpośrednio z Pałacu Prezydenckiego, a wspomniany dziennikarz gorliwie realizował tę linię.

Jest jeszcze oczywiście grupa ludzi ogarniętych autentycznym przerażeniem – taka na przykład Magdalena Środa albo aktor Marek Kondrat (w tej kampanii akurat, niestety, schowany), który wielokrotnie opowiadał, jak to strasznie było mu za PiS, choć żadnych konkretnych przypadków prześladowania nie umiał przytoczyć. Może był tak bity przez pisowskich siepaczy, że stracił pamięć. Jest grupa osób, które żyjąc w innym świecie uważają, że Polska naprawdę trwa w swoim złotym wieku, że to wszystko zasługa PO i nie rozumieją, dlaczego ludziom tak dużo rzeczy się nie podoba. Przypominają zdziwioną Marię Antoninę, która oznajmiła, że skoro lud nie ma chleba, powinien jeść ciastka.

Komorowski swoje pięć lat już dostał. Przedrzemał je, pochrapując pod żyrandolem, żeby obudzić się tuż przed wyborami i na chybcika podsuwać naiwniakom napisane na kolanie niespinające się kompletnie projekty zmian zasadniczych mechanizmów państwa, takich jak system wyborczy czy emerytalny. A podobno jako prezydent ma gwarantować stabilność.

Jakim prezydentem byłby Andrzej Duda? Nie wiemy na pewno, można jedynie tworzyć pewne oczekiwania na podstawie tego, co widzieliśmy w kampanii wyborczej. A widzieliśmy dynamikę, skromność, dobry kontakt z ludźmi i – co bardzo ważne – odwagę w spotkaniach z tymi, którzy poglądów kandydata nie podzielają.

W demokracji ważna jest higiena systemu, a tę można zapewnić jedynie zmieniając rządzących. Jeśli Duda nie sprosta zadaniu, wyborcy przy kolejnej okazji powinni zmyć mu głowę.

Komorowski natomiast swoją szansę już miał. I nie dał żadnego powodu, żeby dawać mu kolejną." [ŁW wp.pl]
  • 2015-05-22 20:26 | KtośKtoś

Śmiech na sali :D

Nie ma odwołania się do konkretnego czasu- 8 realnych lat rządów PO- jest strasznie Pisem :D
    Ja głosowałam na Kukiza, w II turze skreślę penie obu, ale jako pierwszego skreślę p. Komorowskiego.
    I jak wyżej ktoś pisze: Komorowski miał 5 lat na pokazanie się.
    Nie zagłosuję na PO i p. Komorowskiego. Jestem rocznik 1967.
  • 2015-05-22 20:49 | tomqsz

Ani Komorowski ani Duda nie są moimi kandydatami. Szczerze mówiąc nie było żadnego normalnego kandydata w tej odsłonie. Może w następnych wyborach prezydenckich będą. Jednak, jeśli doszłoby do tego że to Duda wygra teraz wybory, a na jesieni wygrałby je PIS, to tak przemontują nam system, że w kolejnych wyborach może nie być już na kogo głosować. 8 lat temu kiedy władza była w ich rękach zrobili jeden błąd. Najpierw zaczęli od niszczenia swoich koalicjantów. Gdyby wtedy zaczęli niszczyć opozycję, a w następnej kolejności koalicjantów to już teraz nie byłoby na kogo głosować. Za tym razem pewnie już nie zrobią tego błędu i rozmontują wszystko dokładnie. Teraz schowali wszystkie swoje złe twarze i udają, że ich nie ma, że są przyjazną miłą partią i za ich czasów będzie pięknie. Ludzie, którzy mają teraz 25 lat i mniej, nie pamiętają jak to było jak rządził PIS, bo mieli wtedy mniej niż 18 lat, i pewnie byli zajęci czym innym i dobrze. Polska na arenie europejskiej za czasów 4RP była pomijana. Sama Pani ówczesna minister Spraw Zagranicznych mówiła że Europa jej nie słucha. Jak mieli słuchać, skoro nie mówiła w żadnym obcym języku, do tego była ciągle obrażona i uważała, że Polska jest pępkiem świata. W kraju afera za aferą. Zniszczyli wszystko co ich otaczało i zajęło im to zaledwie dwa lata. Przecież ci ludzie, którzy byli za to odpowiedzialni w dalszym ciągu stoją za Dudą. Duda twierdzi że Polskę trzeba odbudować ze zgliszczy. Ja uważam, że trzeba ją w dalszym ciągu rozwijać. Nie życzę nam powrotu do takiej Polski, i wolę poczekać 5 lat do następnych wyborów może wtedy pojawi się ktoś za kim będę stał. Nie głosowałbym, gdyby kandydaci byli siebie warci i byłoby mi obojętne, czy jeden czy drugi wygra. Jednak strach przed tym Drugim zmusza mnie do tego, żeby zagłosować przeciwko Niemu. Jedynym sposobem na to jest oddanie swojego głosu na Komorowskiego.
  • 2015-05-22 21:51 | bawi

Ogladam koncert QUEEN pijewo wino z zona i oczekuje spokoju .... popieram
  • 2015-05-22 21:53 | ann

Kuba,za pózno.Był czas na opamiętanie się przez PO,dostali drugą kadencję,to była ostatnia szansa.Jeżeli masz czyste sumienie,nie martw się rządami PIS,w końcu nikt jeszcze dotąd nie potrafi przytoczyć żadnych faktów na prześladowanie przez nich społeczeństwa,a na PO akurat coś by się znalazło.Dwa razy byłam po stronie PO,teraz zagłosuję przeciwko nim.Politycy muszą mieć poczucie że są łatwo zmienialni.
  • 2015-05-22 21:55 | ela

Dzięki, panie Kubo.
  • 2015-05-22 23:05 | Kate

Swietnie napisane ,jakbym chciala sie spotkac z Kuba i porozmawiac .
  • 2015-05-22 23:12 | Teresa Stachurska

rationalist-from-bloodlands o 17:32,

W sprawie zarzutów za OFE polecam wypowiedź Stefana Bratkowskiego: Przepraszam, to prawie oszustwo - http://www.stachurska.eu/?p=6051 .
  • 2015-05-23 02:26 | Emilio

Popieracie uwagi i akceptujecie słuszność, zastanawiam się z której strony? Czy nie daje wam do fakt dominujących partii PIS i PO jak do tej pory przez te kilka lat, nie dali i nie dadzą nam nicdobrego? Wszystko zatacza koło, to jest jedno i to samo, ich programy obietnice itd. Osobiście pracuję i mieszkam za granicą.Codziennie widzę obywateli tego państwa szczęśliwych, niespieszących się, zadowolonych z życia, mających pieniądze, nie martwiących co będzie jutro. Zazdroszczę im tego! Będąc na obczyźnie, serce mi się kraja, że muszę tu być a nie w swoim kraju, gdzie się wychowałem, dorastałem, kształciłem, mam przyjaciół i dom.Może rząd jest nam nie potrzebny bo tu gdzie jestem nie było rząu przez dłuższ czas i wszystko się dobrze ma!!! Nie rozumiem do końca tych debat, sporów między sobą(partie polityczne) przecież tu chodzi o przyszłość nas obywateli a nie jakichś durnych gości którzy naobiecują napchają kieszenie a ja będę musiał dalej siedzieć na obczyźnie i partzyc na szczęśliwych obywateli tego państwa. Ludzie program to nie wsztstko skoro jesteśmy w Unii dlaczego nam zyje sie gorzej niż innym państwom? Przecież nas obowiązuja takie same zasady? Moge więcej pisać ale mi si ę nie chce pozdrawiam
  • 2015-05-23 08:03 | jakowalski

Teresa Stachurska
    OFE było od początku przekrętem - zabraniem Polakom pieniędzy, aby mogli nimi grac na giełdzie zagraniczni spekulatorzy.
  • 2015-05-23 08:44 | Janusz

Nie ma zgody na brak naszej zgody
  • 2015-05-26 10:21 | Beata

Nie przepraszaj.
    Obywatele z Twoim statusem materialnym, mogli sobie na tak oddany głos ZAISTE pozwolić. Natomiast MY, którzy doszliśmy do ściany...parę lat już temu. Nie chcemy, przez kilka kolejnych lat, pod nią stać, bo dogoni nas emerytura, a wtedy to będziemy już nędzarzami. Pozostało nam ryzyko, a w tym akurat aspekcie pięknie nas wdrożyli przez te lata.
  • 2015-05-27 10:16 | lakkot

i teraz widzisz Tumanie jaki jestes chytry.....
  • 2015-05-30 11:49 | Wioletta

To było piękne. To ma nawet nazwę, ee tam nazwę, przysłowie! na takiej postawie wykuto. "pokorne ciele dwie matki ssie".
    W pana przypadku, to już nawet nie wiem ile ich pan tam ssie? Ssanie dobrze panu wychodzi. Podobały mi się tez pańskie wstawki w stylu:"zrobiliśmy", "przestraszyliśmy ich", "daliśmy aktualnej władzy srogą nauczkę". Jakie "liśmy"??
    Nie wiem czy zdaje pan sobie sprawę, ale nie jest pan, i nigdy nie będzie twarzą, nigdy nie będzie identyfikowany z Ruchem Społecznym.
    Pan jest twarzą kłamstwa,tendencyjnego dziennikarstwa, wygody, prywaty i wszelkich parszywych ruchów przeciw reszcie społeczeństwa. Panska próba, "wyluzowana" próba wytłumaczenia się z wyboru na wieprza, który zapewnia panu spokój, z równoległą pochwala Ruchu-jest śmieszna i oślizła. Spina pan poślady aby przypodobać się każdej ze stron-na wypadek wygranej jednej lub drugiej.
    To nie był manifest. To próba przetrwania. I rozumiem pana. Bo wieprz naczelny- zapewnia panu szanse na dalsze zakupy w Zara Kids(MLH-kłania się), a Ruch Społeczny, jeśli wygra, to może przytuli do piersi, zamiast dać w mordę i kopa w dupsko za, chociażby, flagę Polski wsadzona przez pana, w psie gówno.
    Jest jedno o czym pan zapomniał napisać, bo wierze, ze pan to wie. Ani Wieprzek, ani Duda-nie są z innych parafii. To fałszywie utrzymywane podziały i antagonizmy. Obaj maja legitymacje od tego samego "urzędu"-Magdalenkowego. Po prostu, teraz ktoś inny chce się popaść- i czas na przewietrzenie, ale tylko w sensie wymiany dup na stołkach, i ryji przy korytach. Bo prawdziwa zmiana byłaby gdyby zamknięto świniarnię.

Pański manifest wiec, spełnił jeszcze jedna ważną role. Mianowicie upewnił otumanionych Polaków, ze niby faktycznie zmiana się dokonała, i dokonuje. Po to wam te podziały. Strachy na lachy. Troska o krzyze, samoloty, i wibratory w dupach tych-co was to obchodzic nie powinno. Swinie w parlamencie maja jedno zadanie, sluzyc i pracowac. To zwykla robota. Tacy jak pan, jak Lis, Krasko, Olejnik-dolepiacie do tego ideologie, której tam nie ma. To jakby wmawiać ludziom, ze program Wojewódzkiego-to dobro narodowe, lub, ze zawód introligatora-to co najmniej misja na miarę bitwy o Larvik. Nie, to robota, która można zrobić dobrze, a nawet jeszcze lepiej. Lub w ogóle-jak w świniarni na Wiejskiej.
    Co do Kukiza. Tego tez nie wiemy, kim jest. Ja liczę, ze ma większe pokłady patriotyzmu w sercu, i tu proszę posiłkować się panie Wojewódzki encyklopedia w kwestii terminów "patriotyzm" i "serce"-ja nie mam czasu tłumaczyć.
    Kukiz zapewne posiada te cechy i anatomia u niego prawidłowa. Kwestia jest na ile system pozwoli mu działać? Nie sadze, aby pozwolili, bo nie po to wszystkie asy do rządzenia są w ich reku.
    Ja nie liczę na prezydentów, rządy, Kukizów. Nikt, kto był, jest lub będzie beneficjentem obecnego stanu rzeczy-nie odpuści. Oderwać ich można tylko głosem zwykłych ludzi.
    Pan nie jest zwykły. I proszę sobie to zapamiętać. Na ten tytuł trzeba się napracować. Pan zwykły nie jest i nie będzie już. Może kiedyś pan był-ale to było dawno temu, dziesiątki lat temu. Jedyne co z tego czasu panu zostało-to trampeczki.
  • 2015-05-30 11:51 | Wioletta70

To było piękne. To ma nawet nazwę, ee tam nazwę, przysłowie! na takiej postawie wykuto. "pokorne ciele dwie matki ssie".
    W pana przypadku, to już nawet nie wiem ile ich pan tam ssie? Ssanie dobrze panu wychodzi. Podobały mi się tez pańskie wstawki w stylu:"zrobiliśmy", "przestraszyliśmy ich", "daliśmy aktualnej władzy srogą nauczkę". Jakie "liśmy"??
    Nie wiem czy zdaje pan sobie sprawę, ale nie jest pan, i nigdy nie będzie twarzą, nigdy nie będzie identyfikowany z Ruchem Społecznym.
    Pan jest twarzą kłamstwa,tendencyjnego dziennikarstwa, wygody, prywaty i wszelkich parszywych ruchów przeciw reszcie społeczeństwa. Panska próba, "wyluzowana" próba wytłumaczenia się z wyboru na wieprza, który zapewnia panu spokój, z równoległą pochwala Ruchu-jest śmieszna i oślizła. Spina pan poślady aby przypodobać się każdej ze stron-na wypadek wygranej jednej lub drugiej.
    To nie był manifest. To próba przetrwania. I rozumiem pana. Bo wieprz naczelny- zapewnia panu szanse na dalsze zakupy w Zara Kids(MLH-kłania się), a Ruch Społeczny, jeśli wygra, to może przytuli do piersi, zamiast dać w mordę i kopa w dupsko za, chociażby, flagę Polski wsadzona przez pana, w psie gówno.
    Jest jedno o czym pan zapomniał napisać, bo wierze, ze pan to wie. Ani Wieprzek, ani Duda-nie są z innych parafii. To fałszywie utrzymywane podziały i antagonizmy. Obaj maja legitymacje od tego samego "urzędu"-Magdalenkowego. Po prostu, teraz ktoś inny chce się popaść- i czas na przewietrzenie, ale tylko w sensie wymiany dup na stołkach, i ryji przy korytach. Bo prawdziwa zmiana byłaby gdyby zamknięto świniarnię.

Pański manifest wiec, spełnił jeszcze jedna ważną role. Mianowicie upewnił otumanionych Polaków, ze niby faktycznie zmiana się dokonała, i dokonuje. Po to wam te podziały. Strachy na lachy. Troska o krzyze, samoloty, i wibratory w dupach tych-co was to obchodzic nie powinno. Swinie w parlamencie maja jedno zadanie, sluzyc i pracowac. To zwykla robota. Tacy jak pan, jak Lis, Krasko, Olejnik-dolepiacie do tego ideologie, której tam nie ma. To jakby wmawiać ludziom, ze program Wojewódzkiego-to dobro narodowe, lub, ze zawód introligatora-to co najmniej misja na miarę bitwy o Larvik. Nie, to robota, która można zrobić dobrze, a nawet jeszcze lepiej. Lub w ogóle-jak w świniarni na Wiejskiej.
    Co do Kukiza. Tego tez nie wiemy, kim jest. Ja liczę, ze ma większe pokłady patriotyzmu w sercu, i tu proszę posiłkować się panie Wojewódzki encyklopedia w kwestii terminów "patriotyzm" i "serce"-ja nie mam czasu tłumaczyć.
    Kukiz zapewne posiada te cechy i anatomia u niego prawidłowa. Kwestia jest na ile system pozwoli mu działać? Nie sadze, aby pozwolili, bo nie po to wszystkie asy do rządzenia są w ich reku.
    Ja nie liczę na prezydentów, rządy, Kukizów. Nikt, kto był, jest lub będzie beneficjentem obecnego stanu rzeczy-nie odpuści. Oderwać ich można tylko głosem zwykłych ludzi.
    Pan nie jest zwykły. I proszę sobie to zapamiętać. Na ten tytuł trzeba się napracować. Pan zwykły nie jest i nie będzie już. Może kiedyś pan był-ale to było dawno temu, dziesiątki lat temu. Jedyne co z tego czasu panu zostało-to trampeczki.