Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wojna na Ukrainie Upadek Dolara i Bankructwo USA

(8)
2015-05-23 13:17 | batavus23
Witam, zapraszam do zapoznania sie z alternatywną teorią Wojny na Ukrainie.

Dolar – legendarna waluta o statusie rezerwowej waluty świata i symbol potęgi i bogactwa USA. W okresie ostatniego roku „zielony” bardzo zyskał na wartości.Dolar ma status safe heaven. USA jest prawdziwym Imperium Rzymskim naszych czasów. Więc nie powinno nas dziwić, że Dolar jest tak silny i jak niektórzy twierdzą, zmierza w stronę parytetu 1 do 1 z euro. Jednak jest też druga strona medalu. Ostatnie lata to nagromadzenie wiele problemów USA. Dług USA jest po prostu kolosalny, astronomiczny i niewyobrażalnie wielki :). Według rzetelnych opracowań analityków, którzy nie są związani z Wall Street, Amerykanie są takimi samymi BANKRUTAMI jak Grecy. Dlatego dolar powinnien słabnąć, ale się umacnia.Dlaczego?
Wydaje mi się, że chodzi tylko i wyłącznie o status dolara jako waluty rezerwowej świata. Amerykanie robią wszystko co w ich mocy, żeby nie stracił on tego statusu. Inaczej amerykańskie imperium całkowicie upada.Największym zagrożeniem dla BANKRUCTWA USA jak na razie jest pogarszanie się sytuacji petrodolara. Upadek systemu petrodolara to początek końca dolara jako waluty rezerwowej świata. Rosja jako państwo eksportujące wiele surowców energetycznych od jakiegoś czasu próbuje odciąć się od rozliczania swoich transakcji w dolarze. Dlaczego to robią? Wytłumaczenie jest bardzo proste. Nie chcą gromadzić przedrukowanej do granic możliwości waluty. To normalne, bo nikt nie chce trzymać czy posiadać czegoś, co jest skazane na utratę wartości w przyszłości. Druga sprawa, ze Putin wyczuwa, że Amerykanie tracą globalnie coraz bardziej swoją pozycję polityczną i ekonomiczną i dąży do przyspieszenia procesu de-dolaryzacji. Zimną wojnę każdy pamięta. Więc czego może jeszcze chcieć były oficer KGB z mentalnością sowiecką? W mojej opinii on chce się ZEMŚCIĆ za upadek ZSRR. Czyżby to już zapowiedz początku końca petrodolara? Przynajmniej takie opinie można było przeczytać w internecie w ciągu ostatniego roku. NIE! Nic się takiego nie stało i dolar się umacnia. Cóż za zaskoczenie...! Gdzie w tym wszystkim jest logiczne rozumowanie? I tu dochodzimy do sedna sprawa. I tutaj sytuacja robi się naprawdę poważna i pojawia się DUŻY PROBLEM.
Amerykanie zaczynają się bronić. Chcą wykończyć Putina, żeby „odczepił się” od ich waluty i wywołali w tym celu rewolucję na Ukrainie. Strzelam, że prozachodnim politykom ukraińskim „wyprali mózg”, że zrobią z nich drugą Polskę. Od dawna przecież my Polacy wspieraliśmy Ukraińców.Oni się na to nabrali. A teraz zostali pozostawieni sami sobie przeciwko bezwzględnym Rosjanom. Kraj jest na granicy bankructwa a końca wojny nie widać. Są tylko ZNISZCZENIA i OFIARY w ludziach.
Zaangażowanie w wojnę spowodowało, że Rosja jest w tarapatach odizolowana na arenie międzynarodowej z problemami ekonomicznymi. Sankcje gospodarcze i mistrzowsko przeprowadzony atak spekulacyjny odniosły skutek. Odpływ zagranicznego kapitału spowodował spadki na giełdzie i dramatycznie osłabił rubla. To spowodowało inflację i drastyczny wzrost kosztów życia dla przeciętnego Rosjanina, bo Rosja importuje wiele niezbędnych towarów. Amerykanie z pomocą Arabii Saudyjskiej przebili bankę spekulacyjna na ropie, co okazało się dodatkowym ciosem dla rosyjskiego budżetu. A stąd łatwa droga do zamieszek i obalenia Putina. A nowa władza na pewno okaże się bardziej przychylna Ameryce. Przynajmniej taki jest Plan A USA.Elita amerykańska pokazuje kierunek rozwoju wydarzeń innym państwom. Precz z łapami od „zielonego” albo was „załatwimy jak ruskich”! Przerażające w tym wszystkim jest to, że mamy i być może będziemy mieć w przyszłości jeszcze większą wojnę o dolara.

Co sądzice o tej kontrowersyjnej teorii??
Zapraszam do przeczytania całości na moim blogu:

http://systemwkryzysie.blox.pl/2015/03/WOJNA-Przerazajaca-Prawda-o-Umocnieniu-Dolara.html