Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

(11)
Publicyści na świecie są zgodni, że Duda na sukces zapracował zwłaszcza hasłem zmiany. Ale jego obietnice „nie wytrzymałaby budżetu Niemiec czy Francji”.
 • 2015-05-25 13:21 | T1000

  ?

  "Dziennik przewiduje, że nowy prezydent z większą rezerwą odniesie się do przyjęcia euro".

  Przecież on w ogóle wyklucza wejście Polski do Strefy Euro.
 • 2015-05-26 02:06 | Laclos

  Re:Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

  Prezydent Duda bedzie postepował niezaleznie od tego, co "wykluczal", a co "obiecał". Tak jak kazdy polityk na jego miejscu. A niemadrzy ludzie dalej słuchaja i biora powaznie przedwyborcze deklaracje...:))))
 • 2015-05-26 09:35 | jakowalski

  Re:Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

  Jeśli polski polityk ma program dobry dla Polski, to na Zachodzie będą go ostro krytykować i na odwrót: na Zachodzie chwalą z reguły tylko tych polskich polityków, którzy prowadzą (albo prowadzili) politykę dobrą dla Zachodu, ale tragicznie wręcz złą dla Polski i Polaków (Mazowiecki, Wałęsa, Balcerowicz, Tusk, Kopacz, Komorowski czy też Rostowski).
 • 2015-05-26 14:29 | Felicja

  Jak powstaja echa z zagranicy...?

  "W książce „Nie tylko Fakty” (wyd. Rosner i Wspólnicy, 2004) Tomasz Lis opisał mechanizm powstawania „ech z zagranicy” (...) Według Lisa w Polsce w roku 2004 wyglądało to tak; „(..) w Waszyngtonie można znaleźć co najwyżej agencyjne strzępy. Autorami strzępów zwykle są dziennikarze agencji AP czy UPI, zwykle koledzy moich koleżanek czy kolegów, którzy poprosili mnie o echa. Ich depesze są pisane z tego samego Sejmu czy URM-u (…). Depesze agencji zachodnich nie są więc ani na jotę więcej warte niż to, co każdy może przeczytać w „Wyborczej” czy w „Rzeczpospolitej” ale (..) po drodze z Warszawy do Waszyngtonu i z powrotem zamieniają się w echa."

  http://www.zelaznalogika.net/jak-powstaja-echa-z-zagranicy-w-polskich-mediach-kompendium-wiedzy/
 • 2015-05-26 18:09 | jakowalski

  Re:Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

  Felicja
  Polska nic nie znaczy na arenie międzynarodowej, a przeciętny Amerykanin penie nawet nie wie o jej istnieniu. O Polsce napisze w USA czasem tylko NYT, na ogół bardzo tendencyjnie, jako ze to pismo reprezentuje wiadomo czyje interesy.
 • 2015-05-27 04:47 | Marcin

  Re:Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

  "Publicyści na świecie są zgodni, że Duda na sukces zapracował zwłaszcza hasłem zmiany. Ale jego obietnice „nie wytrzymałaby budżetu Niemiec czy Francji"
  A ktorzy to publicysci? Trzymajcie mnie bo ze smiechu skonam. Znaczy ze Duda obiecam Polakom wiecej pieniedzy niz maja Niemcy i Francuzi? Widac ze ci "publicysci" nie bardzo potrafia policzyc ile za pensje po obiecankach Dudy bedzie mogl kupic Polak. Pewnie matury nie zdawali z matematyki. No coz, pisac kazdy moze, jeden lepiej drugi gorzej.
 • 2015-05-27 10:29 | jakowalski

  Re:Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

  Marcin
  Jeśli Duda wprowadzi reformy, które zwiększą wpływy do budżetu, n.p. przez likwidację bezrobocia a więc zwiększenie ilości osób pracujących oraz tym samym płacących podatki, to budżet RP nie tylko że wytrzyma jego reformy, ale także wyjdzie wreszcie na plus. Po prostu ci publicyści i ekonomiści krytykujący Dudę, nie maja pojęcia o tym, ze budżet to nie są tylko wydatki, ale także wpływy do niego i że głównym źródłem deficytu budżetu jest dziś na całym świecie bezrobocie, które powoduje, że za mało ludzi płaci podatki a za dużo pobiera zasiłki.
 • 2015-05-28 23:48 | Marcin

  Re:Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

  @ JaKowalski
  Duda, wedlug mediow glownego nurtu - "czlowiek z nikad" zagrzmial w roku 2013 ukladowi gdanskiemu na czele z Tuskiem tymi oto strzalami:
  https://www.youtube.com/watch?v=-Rl9i8wX4qo#t=837
  co oczywiscie zignorowaly media, bo przeciez tez uczestniczyly w disko polo.
  Jednak teraz zaczyna sie panika, bo Duda to juz nie jest Lepper ktoremu zamknieto usta.
  Duda ma ochrone i wkrotce po kolei, bez wiekszego szumu medialnego przeniesie co niektorych na Rakowiecka, gdzie od dawno powinno byc ich miejsce,a trofea pojda na potrzeby najbardziej obrabowanych przez III RP. I to nie jest zaden robinhutyzm, to jest poczatek uzdrawiania panstwa, gdzie zlodziej bedzie za kratkami a nie w parlamencie, albo w rzadzie. Pozdrawiam.
 • 2015-05-29 09:21 | jakowalski

  Re:Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

  Marcin
  Obyś miał rację!
 • 2015-05-29 17:05 | Mixx

  Re:Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

  Duda ma ochrone i wkrotce po kolei, bez wiekszego szumu medialnego przeniesie co niektorych na Rakowiecka, gdzie od dawno powinno byc ich miejsce,a trofea pojda na potrzeby najbardziej obrabowanych przez III RP. I to nie jest zaden robinhutyzm, to jest poczatek uzdrawiania panstwa, gdzie zlodziej bedzie za kratkami a nie w parlamencie, albo w rzadzie.

  ===================================================================

  Czy szanowny pan Duda rozliczy tez sprawy spolki "Telegraf", SKOKi, tudziez rozne
  inne przekrety finansowe braci K. ???
 • 2015-05-29 20:42 | Gama

  Re:Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy

  Nie grzeszków kaczyńskich nie doltykamy. To jest tabu dla Dudy. Gdyby coś dowalić PO o, to Duda już jest gotowy. Pouczać Prezydenta i Premiera. Duda jesteś Pan pionek przy wieżach w stosunku do nich. Duda autentyczny i szczery dobiega do mnie z ekranu telewizora. Nabrałem podejrzeń wobec Dudy jak obszczekiwał Komorowskiego . "Pięć lat siedział pod Zyrandolem i nic nie robił. Oczywiście Duda będzie pewnie siedział pod muszlą klozetową ? To takie głupie z najgłupszych argumenty pisiorów.""