Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cameron szuka sojuszników dla reform Unii

(6)
Brytyjski premier rozpoczął serię spotkań z przywódcami państw członkowskich, aby wysondować szanse na przeprowadzenie reform traktatowych w Unii.
 • 2015-05-30 10:12 | jakowalski

  Cameron chce pozbawić Polaków praw w UK!

  Co tu jest "niecenzuralnego":
  Polska powinna na to odpowiedzieć kontrolami wszelakich możliwych służb: podatkowych, celnych, sanitarnych, inspekcji pracy etc. we wszystkich brytyjskich firmach działających w Polsce. Może by to otrzeźwiło Camerona, który wyraźnie chce taktować Polaków tak, jak dawniej Brytyjczycy traktowali tubylców w swoich koloniach. Cameron zapomina, że za pracę trzeba płacić oraz że jeśli UK chce pozostać w Unii, to nie można w UK gorzej traktować obywateli innych państw Unii niż obywateli UK. Poza tym, to każdy obywatel innego państwa-członka UE, płacący podatki w UK, powinien mieć tam takie same czynne prawa wyborcze jak poddani JKM Elżbiety II na zasadzie NO TAXATION WITHOUT REPRESENTATION (nie ma opodatkowania bez reprezentacji), zasadzie, której nierespektowanie przez Londyn spowodowało przecież utratę większości brytyjskich kolonii w Ameryce, jako że Londyn chętnie ściągał podatki od mieszkańców kolonii, które utworzyły później USA, ale nie chciał im przyznać praw do decydowania o polityce rządu londyńskiego. Podobnie jest też z prawami do zasiłków – w UK Polacy powinni mieć takie samo prawa do zasiłków jak obywatele UK. Wystarczy przecież egzekwować brytyjskie przepisy, aby nie dopuścić do wyłudzania tychże zasiłków, ale Cameron tego nie zrobi, gdyż egzekwowanie tych przepisów uderzyło by najbardziej w zawodowych bezrobotnych pochodzenia anglosaskiego oraz w przybyszów z byłych brytyjskich kolonii, którzy, jak,wiadomo, mówiąc oględnie, nie za bardzo się palą do podjęcia pracy, co z kolei spowodowało by oskarżenie Camerona o rasizm. I tak to Polacy stali się ofiarami nie tylko nieudanych reform w Polsce, które zmusiły ich do emigracji, ale także ofiarami zachodniej, obłudnej, politycznej poprawności. :-(
 • 2015-05-30 10:32 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Cameron szuka sojuszników dla reform Unii

  2015-05-30 10:12 | jakowalski

  Takie stawianie przypomina mi powiedzenie : nie daj się zes..... się. Polska oczywiście nie musi akceptować i się postawić twardo ba, nawet wycofać rzeszę 2 mln polskich obywateli co wraz z rodzinami stanowią ca. 4 mln albo lepiej per capita i niechaj wracają do Ojczyzna , gdzie czeka ich świetlana przyszłość na bezrobociu, obiad zawsze można zawsze znaleźć na śmietniku, tak jak Komorowski powiedział ,żyjemy w 'złotych czasach', a elekt nijaki Duda A. obiecał dwa razy więcej. Czy jak Polacy wyjada to gospodarka na wyspach się zawali. Mogę tylko powiedzieć ,że się nie zawali, a miejsca pracy będą wypełnione przez obywateli dawnych kolonii.

  Tylko w takim scenariuszu, która partia będzie chciała wygrać wybory na jesieni by rządzić , mając na karku co najmniej 05 mln Polaków którzy parcuja dorywczo na wyspach , a przy planie Cammerona grozi im deportacja. Co z następnymi tysiącami młodymi wykształconymi w wyższych szkołach niepublicznych tzw. licencjatów , których nikt nie chce , a ich umiejętności jedynie nadaja się na zmywak ?
 • 2015-05-30 11:17 | jakowalski

  Re:Cameron szuka sojuszników dla reform Unii

  Kabaret Odjazdowy
  1.Tragedia Polaków zmuszonych do emigracji, to jedno, a wyraźny rasizm Camerona oraz Merkel i nieporadność Kopaczowej to drugie.
  2. Polecam tobie lekturę trylogii Żeromskiego „Walka z Szatanem” - opisano tam niedolę polskiej biedoty we Francji na początku XX wieku, a jest ona wręcz identyczna z niedolą polskiej biedoty w W. Brytanii na początku XXI wieku. Tak samo jak dziś w UK (w przybliżeniu GB czyli W. Brytania), to wtedy Francuzi oskarżali, zresztą jak najbardziej słusznie, ekonomicznych emigrantów z Polski o obniżanie płac i pogarszanie warunków pracy.
  3. Imigranci z byłych brytyjskich kolonii nie chcą pracować – oni przyjechali do UK po zasiłki, które zresztą się im jak najbardziej należą, jako częściowa rekompensata za wyzysk ich rodziców i dziadków przez brytyjski kapitał i brytyjskie państwo. Ta więc bez Polaków to gospodarka UK będzie w sporych tarapatach, gdyż nie będzie wśród mieszkańców UK chętnych, aby zapełnić wakaty powstałe na skutek wypędzenia Polaków, przynajmniej na warunkach, na które godzą się dziś Polacy.
  4. Zgoda: Polska potrzebuje pilnie programu odbudowy swej gospodarki a szczególnie przemysłu, jako że aby zatrzymać w Polsce Polaków, a szczególnie aby ściągnąć ich z powrotem do Polski, to należy wdrożyć, i to już od dziś, konkretny program odbudowy polskiego przemysłu i polskiej myśli technicznej, albowiem bez takiego programu to nie ma przecież mowy o likwidacji bezrobocia, radykalnym zmniejszeniu emigracji Polaków z Polski, ściągnięciu Polaków z powrotem do Polski i o zahamowaniu zapaści demograficznej. Jest to więc program, bez którego Polska skazana jest na utratę swej (nawet obecnej, czyli formalnej) niepodległości być może nawet jeszcze w tej dekadzie.
  Pozdrawiam!
 • 2015-05-30 11:19 | jakowalski

  Re:Cameron szuka sojuszników dla reform Unii

  Kabaret Odjazdowy
  Na temat tego, co zrobić z następnymi tysiącami młodymi wykształconymi w wyższych szkołach niepublicznych tzw. licencjatów , których nikt nie chce, a ich umiejętności jedynie nadają się na zmywak pisałem tu:
  http://www.polityka.pl/forum/1228620,specjalne-studia-tylko-dla-zdolnych.thread
 • 2015-05-31 21:20 | Zofia

  Re:Cameron szuka sojuszników dla reform Unii

  Szerokiej drogi. Tylko niech Anglicy nie mysla, ze beda miec tylko niewolnikow do pracy bez oplacania emerytur i ubezpieczenia. Zreszta ten typ idzie reka w reke z Ameryka. Gdzie tylko jest wojna, Anglia jest pierwsza. Niebezpieczny typ dla Europejczykow. Lepiej jak Anglia odejdzie z Unii. A kiedy bedzie referendum w Polsce w sprawie przynaleznosci do NATO i Unii?
 • 2015-05-31 22:13 | jakowalski

  Re:Cameron szuka sojuszników dla reform Unii

  Zofia
  Racja. Jak to pisałem: jeśli płacę podatki w kraju A, to mam tym samym prawo do decydowania o tym, w jaki sposób te podatki są wydawane przez rząd. Tak więc każdy Polak legalnie pracujący i płacący podatki w UK powinien mieć tam czynne prawo wyborcze. Minęły już bowiem czasy kolonializmu, Mr. Cameron. No taxation without representation!