Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

(26)
Ujawnienie kilkunastu tomów akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej wywołało szok. Padają komentarze, że to największy wyciek akt w historii, skandal, państwo w niebezpieczeństwie. Nie musiało do tego dojść.
 • 2015-06-10 09:01 | vertigo13

  ---wzrost---

  .

  Teoretycznosc istnienia
  polski wzrasta

  ~
 • 2015-06-10 09:31 | Mr Prince

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Prokuratura nie powinna ujawniać żadnych szczegółów z prowadzonego śledztwa, bo to jest tajne. Nieważne, czy praktycznie, czy teoretycznie tylko, prokuraturę obowiązuje PRAWO. Kto tego nie rozumie, powinien wstrzymać się z wszelkimi sądami nad jej działaniem i dawaniem złotych rad prokuraturze.

  W 2013 r. w samej Warszawie brakowało ok. 60 prokuratorów. W niektórych jednostkach na jednego prokuratora przypadało po 40-50 spraw prowadzonych w tym samym czasie. Jedyne co uzdrowi prokuraturę i sądy to PIENIĄDZE! Chciałbym, żeby Polityka wreszcie o tym napisała, a nie włączała się w nurt podważania zasad działania państwa prawa.
 • 2015-06-10 10:18 | dewes

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  A co w nich jest?
 • 2015-06-10 11:16 | saurom

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Czyżby macherzy z PO próbowali ukręcić sprawę doprowadzić poprzez naciski do umorzenia śledztwa. To jest przyczyna, która skłoniła osobę, która przekazała materiały temu panu, żeby je opublikował.
 • 2015-06-10 11:35 | _sens

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  No i świetnie młodzi ludzie maja teraz cały materiał związany z ta aferą. Będą teraz wykonywane szczegółowe analizy przez wszystkich Polaków i dzielenie się nimi na niezależnych portalach internetowych, bo rzecz jasna te mainstreamowe portale będą się skupiać cały czas na Panu S. , kelnerach i tym podobnych. Materiał jak znalazł przed jesiennymi wyborami. Jednym słowem powiem : BYE BYE PO.
 • 2015-06-10 13:49 | mborkp

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  @ Mr Prince,
  100/100
  opozycja pieje z zachwutu, nakreca spoleczenstwo. Niewielu jednak mowi o tym ze prawo zostalo zlamane. Co gorsze, naruszona zostala prywatnosc ludzi zwiazanych ze sprawa. Chyba wszyscy tak piejacy nie chcieliby zeby ich dane osobiste byly dostepne na necie.
  Ja napewno nie.

  Pozdrawiam
 • 2015-06-10 14:18 | Byniek

  Głupota, czy kretyństwo.?

  PO kreuje na groźnego przestępcę Stonogę, uważanego przez społeczeństwo ( patrz blogi ) za bohatera, który ujawnił szubrawstwa władzy. Społeczeństwa nie interesuje, kto nagrał i kto ujawnił te nagrania, ale jakie konsekwencje ponieśli bohaterowie ujawnieni na taśmach. Efekt niezrozumienia ( nieprzyjęcia tego faktu ) przez PO oraz inne jeszcze . " numery", które wywinie,ta partia ( jest na dobrej drodze ) spowodują, iż poparciedla tej partii w społeczeństwie spadnie do 20 %.
 • 2015-06-10 14:29 | Mr Prince

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Czy Stonoga jest przestępcą, zdecyduje sąd. Na razie Stonoga jest podejrzanym, i tak musi być przez państwo - zatem i partię rządzącą traktowany. Na tym właśnie polega państwo prawa.
  Bohaterowie ujawnieni na taśmach - jak na razie prokuratura stwierdziła (rozmowa Belki), że przestępstwa nie było. Rozmowy i plany, jedzenie "ośmiorniczek" karalne nie są. Plany mogą być, jeśli są przygotowaniem do popełnienia kilku przestępstw, wyraźnie wskazanych przez kodeks karny. O planowaniu innych można gadać do woli, ale z tego co na razie wiadomo, to takich rozmów nie było.

  Zapomina społeczeństwo też o podstawowej sprawie - to postępowanie dotyczyło tego KTO NAGRYWAŁ, NIE TREŚCI TAŚM, dlatego tego dotyczą zeznania i inne dowody zawarte w aktach. Ujawnienie tych akt służy jedynie osobie, która w niewiadomym celu nagrania te gromadziła/zlecała, w żadnym wypadku nie wpływa na ustalenia afery taśmowe sensu stricto.
 • 2015-06-10 15:23 | pepik

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  ciekawi mnie kiedy rozpoczną się aresztowania POlitycznych bandytow? bo chyba się rozpoczną, w tych dokumentach sa sami bandyci. a to, ze powinni siedzieć jest tak oczywiste jak noc i dzien
 • 2015-06-10 15:46 | sol3zna

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  i tu ukrywa się odpowiedź na pytanie dlaczego znalezienie sprawcy przecieku tyle trwa _ "...Jeżeli w prokuraturze wszystko działało zgodnie z procedurą" - jeżeli, załóżmy optymistycznie dla dobra narracji, że działało - to prokuratura ma kłopot, musiał to przeciec pracownik prokuratury, poza oficjalnymi wypożyczeniami, może pan Kaziu z archiwum, może pani Zdzisia, a może okaże się, że do super tajnych akt właściwie każdy zatrudniony w danym budynku ma dostęp...?
 • 2015-06-10 18:30 | Copernicus

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Opozycja wyje ze zgrozy, "publisia" klaszcze z zachwytu, ludzie rozsądni są zdumieni... Ludzie rozsądniejsi - przerażeni. Otóż w (jak zauważa Mr Prince) podsłuchiwani i nagrywani NIE POPEŁNILI ŻADNEGO PRZESTĘPSTWA ! Motłoch wynosi do rangi idoli przestępców. Motłoch się ocknie, gdy PiS przejmie pełnię władzy. Wrócą na pierwsze strony gazet areszty wydobywcze i konferencje prasowe a` la Ziobro ( o ile nie on sam). Bo przecież mentalność totumfackich Prezesa nie zmienia się. Jedynie grono tych, na których PiS będzie szukał zemsty powiększyło się. Trzeba będzie spektakularnych akcji, by pokazać "publisi": nie możemy zrealizować obietnic, bo ci ..... wszystko rozkradli i rozwalili. Ale MY ICH UKARZEMY JAK NAJSUROWIEJ . Dzisiaj jeszcze nikt nie wie, kto trafi na listy proskrypcyjne. I tyle.
 • 2015-06-11 00:08 | marakue1

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Pan autor się myli co do adwokatów i kopiowania akt. Adwokaci kopiują wszystko dokładnie. Każda zwrotka z dwóch stron. Zwrotki w postępowaniu karnym są BARDZO ważne!!!! Ważne jest czy wszystkie strony zostały prawidłowo powiadomione. Brak powiadomienia strony może być poważnym uchybieniem postępowania, dlatego się wszystko fotografuje dokładnie.
 • 2015-06-11 00:10 | Byniek

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Copernicus.

  Jeżeli twierdzisz, że " bohaterowie" nagrań są cacy, to dlaczego doszło do tak licznych dymisji uczestników kolacyjek i przeprosin Kopacz za ich zachowanie ? A tak w ogóle,,poza prawem jest jeszcze etyka, często ważniejsza niż regulacje prawne.Powołany przez Ciebie autorytet, to pierwsza naiwna, czy przedstawiciel zawodu, który skompromitował się doszczętnie.?
 • 2015-06-11 02:18 | neospasmin

  wykrecanie kota

  Autor bierze sie za malo istotne pobocznosci: nie to co w nagraniach, nie to co spowodowalo wlasnie katastrofe rzadu, ale to kto upublicznial.
  Gdybym byl na miejscu obroncow oskarzonych w 'aferze podsuchowej" to zrobilbym wiele by materialy ze sledztwa zostaly upublicznione.
  Zrobilbym to widzac ze ich klienci staja sie jedynymi ofiarami calej sytuacji; ze ci ktorzy nagrani, ci ktorych niewlasciwe zachowania zawarte w tych nagraniach nie ponosza najmnejszej odpowiedzialnosci. Zrobilbym to po to by przekierowac uwage opinii publicznej z ich klientow na politykow, przedsiebiorcow ktorzy nagrani.

  Autor pisze ze media mialy dostep do akt juz od marca. I co? Skupily sie na meritum(co zostalo nagrane) czy raczej na tym kto i jak nagrywal?
  Zachowaly sie tak jak podczas afery Rywina, pytajac o meritum nie o to kto i jak podsluchal czy wreczx odwrotnie?

  To pokazuje ze "upubliczniacz" przecenil media-zalozyl ze one ukaza istote sprawy, sposob sprawowania wladzy, a nie duperele.
  Nie udalo mu sie wtedy, wiec uzyl do tego p.Stonogi. I bingo!
  Bingo boo czyz po publikacji akt nie poporawila sie sytuacja procesowa oskrzonych w aferze podsluchowej?

  Cala ta afera pokazuje polskie media w jak najgorszym swietle. Tekst pod jakim komentuje jest tego jednym z przykladow.
  To co najsmutnejsze to moj brak wiary ze nawet bardzo prawdopodobna zmiana partii rzadzacych niewiele tu zmieni.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl
 • 2015-06-11 07:59 | _sens

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Copernicusy i Prince czy naprawdę jesteście aż tak ślepi??? Rozumiem, ze boicie się o swoje posady w urzędach i stąd wasza obrona "bohaterów" nagrań. Na szczęście w Polsce ludzie przeglądają na oczy. Druga sprawa ...Copernicusy i Prince czy nie rozumiecie tego, że sejm nie składa się jedynie z dwóch partii PiS i PO? Czy nie rozumiecie, ze ogrom głosów oddanych Dudę nie był głosem oddanym na PiS tylko przeciwko butnemu i coraz bardziej perfidnemu establishmentowi , który ma w czterech literach zwykłego Kowalskiego??? Widzę, ze jeszcze tego nie rozumiecie ...ale zrozumiecie na Jesień. Tsunami przygotowywane przez młodych ludzi nadchodzi. Życzę powodzenia..zwłaszcza urzędnikom na wygodnych posadkach.
 • 2015-06-11 10:12 | czosnek

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Moim zdaniem.

  Minister demokratycznie wybranego rządu ma prawo jeść ośmiorniczki za pieniądze podatnika. Ma prawo prywatnie uważać, że robimy "łaskę" Amerykanom. Ma również prawo prywatnie uważać, że każdy kto zarabia mniej niż 6kPLN jest "ograniczony umysłowo". A także ma prawo prywatnie uważać, że Polska nie funkcjonuje (w ramach kontekstu, który jest w całości wyłożony, jeżeli ktoś zada sobie trud przeczytania całości rozmowy Sienkiewicza). Cała reszta partyjnych aparatczyków ma również prawo do nieformalnego plotkowania na temat tego, czy syn Tuska był umoczony w Amber Gold czy nie. Dla mnie to nie są żadne afery tak długo, jak gada się o czymś o czym zasłyszało się na mieście bez cienia rzetelnych poszlak że coś faktycznie mogło być na rzeczy. Gdyby jeszcze na tych taśmach coś faktycznie było... Gdyby dało się z nich wyczytać, że jakiś Sienkiewicz powiedział o tym, że osobiście zlecił podpalenie jakiejś budki. Że Rostowski jako minister finansów załatwił jakimś zagranicznym koncernom jakieś podejrzane ulgi podatkowe, może bym to zrozumiał...

  To, co budzi moje przerażenie to ludzie typu Falenta lub Stonoga. Tacy ludzie, dla załatwienia swoich partykularnych interesów są skłonni do sięgania po narzędzia wywracające porządek zbudowanego na demokratycznych zasadach państwa. Ta afera będzie miała dużo dalej idące konsekwencje niż to co widzimy teraz i na pewno nie przyniesie niczego dobrego z punktu widzenia jakości państwa. To zamach na system zaufania społecznego. To sytuacja, która spowoduje odcięcie się polityków od środowisk biznesu. Okoliczności, które doprowadzą do tego, że zamkniemy się w małych enklawach elit politycznych, biznesowych i społecznych bez żadnej woli rozmawiania ze sobą ze strachu przed nagrywaniem. W XVIII wieku lokalni "możni" dla zapewnienia sobie osobistych korzyści położyli na szafocie niepodległość Polski. Dziś, jak na dłoni, widać ten sam mechanizm. Chcę się na kimś zemścić, bo interesy nie idą? Nagram go, sprzedam szmatławcom i doprowadzę do tego, że Polską zaczną rządzić populiści bardziej niebezpieczni dla przyszłości kraju niż konsumenci ośmiorniczek.

 • 2015-06-11 11:07 | mborkp

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  @_sens
  Dwie mozliwosci:
  1. Copernicus i Prince rozumie to czego ty nigdy nie zrozumiesz.
  2. Jestes jednym z malych trybikow opozycyjnej propagandy.
  Stawiam na opcje 2.

  Pozdrawiam
 • 2015-06-11 11:50 | _sens

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  @mborkp idąc Twoim mocno wypaczonym przez masowe media tropem myślenia obstawiam trzecia opcję:

  3. Copernicus, Prince i mborkp są małym trybikiem komunistyczno-judaistycznej propagandy.

  Pozdrawiam
 • 2015-06-11 14:09 | mborkp

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  @ _sens

  ojejej... zabolalo? Zapraszam tutaj:

  http://www.polityka.pl/forum/1232642,propaganda---5-podstawowych-zasad.thread

  Pozdrawiam
 • 2015-06-11 14:52 | _sens

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Dlaczego używacie droga Polityko skrótu nazwiska tego Pana? Pan S. wyraźnie na swym fanpage'u ogłosił komunikat ażeby media pokazywały jego twarz i pełne nazwisko. Póki co do tego komunikatu zastosowała się jedynie tv polsat i chwała jej za to.
 • 2015-06-11 14:56 | _sens

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  @mborkp

  Twój cytat "....Tak wiec, czytajac post, warto sobie zadac trod..." W wielkim BULU oznajmiam, ze razem z Bronkiem nie zadałeś sobie zbyt wiele TRÓDU na wczesnym poziomie edukacji.

  Pozdrawiam
 • 2015-06-11 17:25 | mborkp

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  @_sens
  30 lat juz poza Polska zyje, rzadko pisze po Polsku, moze sie przydazyc.
  Ale, ciesze sie ze odpisujesz. Wlasnie potwierdziles ze zlapalem drona!

  Pozdrawiam
 • 2015-06-11 19:15 | adam

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Ciagle udawanie ze problemem jest wyciek. Nie .Problemem sa ludzie i to co mowili,to co saba reprezentuja. Zagadywanie tego faktu droga redakcjo skazuje cie na pogarde.""
 • 2015-06-11 21:33 | mborkp

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  @adam
  Dla ludzi ktorzy szanuja prawo, problemem jest wyciek oraz, ludzie i to co powiedzieli.
  Dla ludzi ktorzy nie szanuja prawa, problemem sa wylacznie ludzie i to co powiedzieli.
  Pozdrawiam
 • 2015-06-12 09:50 | _sens

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Donald Tusk w 2006 r. po ujawnieniu tzw. taśm Beger: "Jestem poruszony zawartością tych taśm. Dziękuję dziennikarzom, za wspieranie demokracji poprzez ujawnienie kompromitującego przypadku skandalicznej korupcji politycznej. Miliony Polaków mogły poznać dzięki tym nagraniom kulisy kuchni politycznej kompromitującej obecny rząd".

  Donald Tusk w 2014 r. po ujawnieniu tzw. taśm Wprost :"Osoby, które w sposób przestępczy organizują podsłuchy, nie będą dyktowały polskiemu rządowi postępowania, także jeśli chodzi o dymisje czy mianowanie nowych ministrów. Nie wchodzi w rachubę działanie pod dyktando nikogo, kto ze złą wolą, albo przez naiwność, albo chęć zysku, albo chęć politycznego interesu, chciałby współpracować z przestępcami, którzy zorganizowali podsłuchy'

  HIPOKRYZJA

  Dziękuję i Pozdrawiam wszystkich zwolenników obecnego rządu
 • 2015-06-12 14:24 | sprint

  Re:Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Ma zakaz opuszczania kraju

  Jak wynika z doniesien prasowych byznesmen Stonoga walczyl z systemem sprawiedliwosci w RP. Nie wiem z jakiego powodu. Moze oszukiwal panstwo na podatkach, skoro prowadzi handel autami, moze po prostu uroil sobie, ze bedzie jedynym sprawiedliwym i rozwali panstwo polskie. Jak to bylo juz raz w naszej historii, gdzie rozni moznowladcy wiedli spory z krolami, nawet wzniecali wojny domowe, zeby tylko ICH bylo na wierzchu. Co bedzie z krolestwem wcale ich nie obchodzilo. Podobnie zachowuje sie ow byznesmen Stonoga, przypominajacy dawnego cinkciarza spod Pewexu. O dziwo ma tak wielu zwolennikow i fanow, rowniez pragnacych roz....jebac swoje panstwo. Historia nic nas jednak nie nauczyla i wzorem dawnych magnatow dazymy do doprowadzenia panstwa do upadku, chociaz to nasz dom. No, nie, potem mozna wyjechac za granice i biadolic, ze tu nie da sie zyc, bo panstwo roz....bane. Powoli Europa zaczyna miec nas dosyc i wzorem Wlk Brytanii ograniczyc wewnetrzna migracje obywateli UE.. I dobrze.