Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jesienny pogrom

(5)
2015-06-11 16:18 | Obserwer
Mimo świetlanych prognoz sondażowych dla parii systemowych pogrom ich popularności w jesiennych wyborach jest zdecydownie bardziej pewny dziś niż parę dni temu. Te dwa twory polityki w Polse kończą w niesławie swój byt. Byt , który trwal dzięki wzajemej koegzystencji podpartej dobrą grą w igrzyska. Igrzyska , między Bogiem , a prawdą , 40% społeczeństwa popierała, bawiła się z nimi bez świadomości , że tracą na tym wszystkim czyli Polska jako jednostka państwowa.

Obawiam się bardzo czy świadomość społeczna rośnie czy nadal są chętni do tkwienia w aurze igrzyskowości i trwania na przemian raz w bycie pisowskim lub peowskim. No cóż naród musi się zdecydować czy nadal chce tkwić w tym dwusytemowym bycie i nadal narażac siebie jako jednostkę i pozostałych Polaków na rządy czysto partyjnych obywateli czy zdecyduje się na inny model administrowania tym państwem. Być może to społeczeństwo musi przerobić jeszcze jedna bolesną lekcje, aby dopiero dojść do właściwych, opartych na realniach wniosków.

Stan spraw państwa od afery raprtu Macierewicza i podpisania go przez prezydenta , aż do dzisiaj jest stanem degryngolady na organizmie państwowym , który robili i robią czystej wody partyjni funkcjonariusze dla których sprawy ich partii, ich kolegów partyjnych były i są numerem 1, a sprawy Państwa Polskiego są tylko narzędziami pod płaszczykiem dobra publicznego, do wykonania zadań jednego lub drugiego przewodniczącego partii .

Nie wiem czy dożyje czasu , iż taki schemat rządzenia tym krajem będzie nadwał się tylko do trybunalskich i karnych sądów z okresem ścigania, aż do uzyskania prawomocnych wyroków za narażenie racji stanu na szwank. Jak do dzisiaj takiej opcji w istnieniu Państwa Polskiego nie ma. Jest niebywałe przyzwolenie na samodestrukcje państwowości polskiej przez rządzących i jest cały sytem do chronienia niepatriotycznych postaw i działań na szkodę tego kraju.

Na dzisiaj istnieje represyjne państwo, które ma swoich urzędników , funkcjonariuszy , aby karać planowo i sytematycznie , a nawet robią jeszcze więcej.Są w tym nadzwyczaj gorliwi. Istnieje w Polsce sytem pdwójny sytem krania za to samo przestępstwo . W majestacie kulewego prawa kpią ci funkcjonariusze z prawa konstytucujnego i demokratycznego państwa prawa oraz zasad praworządności. W tym z zasad praw człowieka i obywatela.Obywatel jest dojną krową , obkładną karą pieniężną i punktami karnymi za to samo przewinienie, a Europejska Karta Praw Człowieka i Obywatela i jej dyrektywy "idą się kochać" , aby nie widzieć , że te zasady w każdej minucie i godzinie są przez funkcjonaruszy zaufania publicznego, łamane , a prewencja w tym obszarze zupełnie nie istnieje!
Tak nie funkcjonuje praworządne państwo. Ten schemat jest adekwatny do dyktatorskich sytemów, gdzie jednostka jest przedmiotem, a nie podmiotem.
 • 2015-06-11 19:12 | Allergy Relief

  Re:Jesienny pogrom

  Pozostaje zapytac - kto stoi za plecami artysty Kukiza???
 • 2015-06-11 21:46 | mborkp

  Re:Jesienny pogrom

  @ Allergy Relief
  Perkusista :)
  Pozdrawiam
 • 2015-06-18 00:34 | Allergy Relief

  Re:Jesienny pogrom

  @ Allergy Relief
  Perkusista :)
  Pozdrawiam

  --------------------------------------------------

  Niezla odpowiedz!

  P.S. To fakt, ze wielu artystow (podobnie
  jak i wielu politykow) to mistrzowie
  iluzji...
 • 2015-06-20 13:07 | Stan

  Re:Jesienny pogrom

  Kukiz podobnie jak w początkowej fazie Palikot jest dla 20% Polaków rodzajem alternatywy i rodzajem rozpaczliwej chęci zademonstrowania, iż ten rodzaj systemowego rozkładania spraw tego kraju zupełnie nie akceptują. Wykorzystano moment pojawienia się innej niż popisowski system, aby dać wyraz istnienia pokaźnej grupy obywateli, którym sprawy normalnego, nowoczesnego i dającego nadzieję swoim obywatelom państwa, leżą na sercu i tkwią w głowie. I co ważne są skłonni na krótki czas odłożyć swoje spraw , aby zająć się naprawą tego co ten stary zabetonowany system zrobił nam wszystkim.

  Na obecna chwilę nie ma dziedziny, która nie jest skażona głupota systemową, partyjniackim widzeniem i sposobem władania. Tak jest w wojsku, na drogach, w służbie zdrowia, w wymiarze sprawiedliwości, w kościołach i plebaniach, szkołach, administracji rządowej i samorządowej, systemie bankowym ect....... A cały ten system jest zapisany na tych wielogodzinnych taśmach jako dowód koronny na to , że ci ludzie, ich metody, sposób myślenia i działania bez unijnego bata przepisów, ten kraj traktują jak folwark z niewolniczym , ciemnym ludem.
  Ludowi temu w zależności od nazwy i potrzeb partyjnego zapotrzebowania daje się albo kij albo marchewkę, z przekrętem bardziej na kij. A i jeszcze kadzidłem kadzi się lub czadzi się tych których potrzeba, karmiąc jednocześnie czczym gadaniem, celebrowaniem , aż do umęczenia ciał w celu udawadniania ich bylejakości z jednoczesną ciągłą potrzebą , że muszą w tym wszystkim brać udział. Te mechanizmy zła na wielu frontach mają na celu ostateczne ogłupienie i zniewolenie. Niestety są miliony , które tej metodzie już się poddały w tym kraju. Sondaże ciągle są dowodem na to , ze tak niestety jest w tej Polsce.