Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fakty i mity o przedsiębiorczych Polakach

(4)
Lubimy wierzyć, że Polacy są wyjątkowo przedsiębiorczy, co uczyniło nas „zieloną wyspą” i gwarantuje rozwój. Zarazem uważamy, że legendarna polska zaradność to w istocie chytrość i kombinatorstwo, które nas zgubią. Gdzie leży prawda?
 • 2015-06-18 11:26 | bacz14

  Ten artykuł powinien być lekturą obowiązkową dla każdego obywatela Polski!

 • 2015-06-18 13:14 | czytacz

  Re:Fakty i mity o przedsiębiorczych Polakach

  Moze tak oprocz "ochow i achow", podac ile tych firm pozostaje na rynku po 1-2 latach.
 • 2015-06-18 14:06 | Perspektywa

  mity o przedsiębiorczych Polakach

  Powinmo się też podać, jaki udział w tej mitycznej zaradności (co jest często zwykła, choć doskonałą improwizacją, na "zapałkę") mają gigantyczne realne pieniądze spływające od 11 lat z Brukseli. Dopłaty są nawet do budowy knajp i fundowania nagród w konkursach radiowych.

  Jak będzie wyglądać nasza zaradnośc gdy za pięć lat strumień kasy z UE wyschnie?


  Te wszystkie "ochy" i "achy", jacy to my jesteśmy super, zaradni, przebojowi przy jednoczesnym wyśmiewaniu się z sąsiadów, brzydko pachnie, na brunatno. Zresztą - jeżeli my Polacy jesteśmy tacy zajefajni, to dlaczego od 25 lat nie wychodzi nam państwo i służba zdrowia?
 • 2015-06-29 11:43 | Janek

  Re:Fakty i mity o przedsiębiorczych Polakach

  Drugi problem o niskiej jakości naszych firm jest brak popytu pernamentne zmniejszanie wynagrodzeń, przez 10 lat wysokość płacy w Polsce spadła o 14 % w stosunku do PKB chyba jako jedyne państwo na świecie. Niepłacenie podatków przez firmy zachodnie, powoduje że ludzie muszą zakładać firmy aby przeżyć, tak nas rządzący urządzili. Jeżeli by rósł popyt ale nie w biedronkach i lidlach to i przedsiębiorczość by powoli szła do góry a tak każdy coś tam zakłada bo z pensji nam płaconych nie da się przeżyć. I niech mi tu nikt nie wyskakuje że mamy niską wydajność, bo od 10 lat płace w stosunku do wydajności spadły o 25 %. W związku z czym ludzie nie maja za co kupować.