Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

(16)
– Mamy atmosferę polowania moralnego na rządzących. Codziennie pojawiają się nowe kontrowersje – mówił Wiesław Władyka w Poranku Radia TOK FM.
 • 2015-06-19 13:51 | mzak

  PLAMA PR

  Propagandowcy PO znowu dali plamę! Pan minister powiązany z śp Z. Religą, popularnym filmem miał ocieplić wizerunek resortu. Tylko że pan minister w mowie medialnej jest klocem, nie okorowanym. Słuchałem go w radiu i wypadł tragicznie. Reformy nie zacznie bo brak czasu, myślę że z widzą do zarządzania deficytowym biznesem tez, wizerunkowa klapa, Pani premier popełnia szkolne błędy Chociaż, PiS prawdopodobnie zaproponuje dr. Hazana i będzie bal.
 • 2015-06-19 14:38 | el-ka

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  A mnie wypowiedź pana ministra podobała się. Była pełna, nie tylko hasłowa, skrótowa. Bo teraz coraz mniej osób zwraca uwagę na treść wypowiedzi, liczy się wyłącznie piar. Daleko na tym nie zajedziemy.
 • 2015-06-19 15:16 | Wojtek-1942

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  Słuchałem tej audycji w tok fm. Z przykrością stwierdzam iż pan Żakowski, którego kiedyś nawet lubiłem słuchać coraz częściej wygaduje w tej audycji bzdury z wielkim uporem mimo argumentacji kolegów. To jakby taka starcza dolegliwość?
  Z poważaniem W.
 • 2015-06-19 15:16 | jakowalski

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  Zadarł on już z pielęgniarkami a poza tym nie ma on najmniejszego pojęcia o zarządzaniu i finansach.
 • 2015-06-19 15:35 | takei-butei

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  Kamasze, kamasze, zawsze modne, nie do zdarcia, kamasze, kamasze!
 • 2015-06-19 17:13 | zet

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  "Zadarł on już z pielęgniarkami a poza tym nie ma on najmniejszego pojęcia o zarządzaniu i finansach. "

  Pojęcie ma, bo był szefem centrum kardiologicznego na Śląsku /Zabrze/. Nic jednak nie zrobi w kierunku realizacji zapowiedzi PO z okresu wyborczego /likwidacja NFZ i bezpłatny dostęp do opieki medycznej/. O problemach służby zdrowia ma się dopiero dowiadywać podróżując po kraju,co sam zapowiadał.
  Platforma przez 8 lat rządzenia nie zrobiła nic,co zapowiadała wcześniej a opieka medyczna w kraju wymaga gruntownej ,systemowej zmiany. Dla jej wprowadzenia nadal nie ma sprzyjającego klimatu. Wymiany ministrów niczego,pozytywnego nie spowodują. Najgorszy system,proponuje PiS,który chce konserwować kosztowny model organizacyjny, w całości finansowany z budżetu.
  Natomiast nikt /z polityków/ nie forsuje rozwiązań idących w kierunku pełnego urynkowienia opieki medycznej i dopuszczenia do funkcjonowania prócz NFZ,także prywatnych kas chorych.
  Istniejący ciągle model,odziedziczony po upadłym systemie,nie pozwala na faktyczny wybór szpitala czy specjalisty przez pacjenta. Tak zwane limity,kierują chorego do słabych placówek a za dostępność do dobrych /i skutecznych w leczeniu ośrodków,specjalistów/ musi płacić prywatnie,bo te urzędowo określane limity przyjęć zazwyczaj wyczerpują się szybko.
  Uprawiany przez wszystkie ekipy rządzące po 1989 roku "pic na wodę" powoduje coraz większy bałagan i nieskuteczność leczenia pacjenta, mimo corocznego wzrostu forsy w systemie. Pan prof.Zębala chce zwiększyć zasilenie systemu,nie wprowadzając żadnych jego zmian,co jedynie zwiększy marnotrawstwo środków i nic poza tym dobroczynnego dla pacjenta nie spowoduje.
 • 2015-06-19 22:33 | jakowalski

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  zet 2015-06-19 17:13
  100% racji!
 • 2015-06-20 16:46 | wika

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  Cóż tu komentować. Urban w NIE ma 100% racji. Profesorowie pozakładali prywatne kliniki, zmonopolizowali dochodowe rynki np. operacyjnego leczenia zawałów serca ( pracownie koronarografii) i są z jednej strony konsultantami ustalającymi warunki, a z drugiej - przedsiębiorcami korzystającymi ze stworzonych możliwości. Biznes się kręci, zyski idą do prywatnych kieszeni a straty się upublicznia.
 • 2015-06-20 16:47 | wika

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  Cóż tu komentować. Urban w NIE ma 100% racji. Profesorowie pozakładali prywatne kliniki, zmonopolizowali dochodowe rynki np. operacyjnego leczenia zawałów serca ( pracownie koronarografii) i są z jednej strony konsultantami ustalającymi warunki, a z drugiej - przedsiębiorcami korzystającymi ze stworzonych możliwości. Biznes się kręci, zyski idą do prywatnych kieszeni a straty się upublicznia. ""
 • 2015-06-20 20:00 | jakowalski

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  wika
  W zasadzie, to Urban zawsze ma rację!
 • 2015-06-20 20:06 | Jerzy z O.

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  Kilkanaście godzin temu, w Białymstoku, pan doktor spał, a kobieta przez 5 godzin rodziła w męczarniach. Wiele się musi zmienić w Polsce, żeby wszystko pozostało po staremu ?.
 • 2015-06-20 22:21 | YUZEK

  Re:Coraz więcej kontrowersji......: nie za bardzo rozumiem, tego czepiania NOMINACJI PO (Kopacz)!!

  zapominacie o takich jak p. Kluzik (Min.Edu), która przy okazji "darmowego podręcznika" mówi, że "musi dbać o interesy wydawców" a inny PO-HERO, Boni (wtedy Min. Adm.i Cyrf.) przy jakiejś okazji mówi, że "musi dbać o branżę ZBIERANIA DANYCH" (tak, tak, to ci kolesie którzy nas szpiegują, np. przy okazji czytania/postowania Polityki. Mnie Zembala ubawił jak zapowiedział, że "do służby zdrowia powinna trafić pieniędzy z ubezpieczeń komunikacyjnych". To jest taki styl jak "2% PKB na obronność", "2% PKB na kulturę" a wkrótce będziemy mieć "5% PKB na "NAUKĘ"" a co jest świetnym patentem na coś co Woś nazywa "prywatyzacją państwa".

  Zapomniało się jak kiedyś Tusk powiedział w TVP do JKM, że nie potrafi "przemieniać idee w pieniądze". Tutaj - "Zembala case" też chodzi o pieniądze o opisał to detalicznie red. Cieślak w ostatnim numerze NIE. Oczywistym jest, że Zembala "nic nie zrobi" (wzorem Arłukowicza) bo przecież idiotyzmem jest aby zmieniać system który "sie opłaca" (1) a również idiotyzmem jest oczekiwanie że nastąpi reformowanie/usprawnianie (niech sobie każdy wybierze co mu pasi) SŁUŻBY ZDROWIA (a tak na marginesie: czegokolwiek między Bugiem a Odrą) bez ZBURZENIA "przedmiotu reformowania/usprawniania"!! Nie da się usprawnić/zreformować czegoś co jest NIEFUNKCJONALNE/NIESPRAWANE-IDEOLOGICZNE.
  Ceterum censeo Karthaginem delendam esse (Kato Starszy). Macie lepsze pomysły?? Zapewniam was: Kopacz, Zembala, etc, etc nie mają. Żyją w sferze "symbolicznej" nie zdając sobie sprawy, że istotna jest sfera "rzeczywista" wg klasyfikacji Badiou. To tak jak Sienkiewicz oficjalnie mówił, że RP to...... a off the record: że ch..j, dupa i kamieni kupa a inny, Sikorski: Polska będzie trzymać władzę w Europie a...off the record: jaką to my murzyńskość prezentujemy wobec USA czy określając swoich "współtowarzyszy" z PO mianem "żulia lwowska". Czysta schiza!!!!
 • 2015-06-20 22:25 | 33mas18

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  Cyniczne oszustwa, o których wspomniał red. Lis, to tzw. normalka w teorii, strategii i praktyce Bezprawia i Niesprawiedliwości, oraz armii jego apologetów i propagandystów. Bez świadomego, brutalnego, cynicznego wmawiania Polakom przez JK, AM, AD (szkoda czasu i miejsca na wymienianie ich nazwisk), że białe jest czarne i odwrotnie, oni nigdy nie wygraliby żadnych wyborów. Ich obietnice nie mające żadnych podstaw budżetowych do spełnienia i nieraz sprzeczne z konstytucją, odrzucanie dorobku 25 lat demokracji, stawianie praw kościelnych i Ewangelii ponad prawem, to wszystko przepełniło pustką myślową mózgi milionów Polaków. Którzy głosują na takich typów, niegodnych zajmowania stanowisk państwowych i rządowych, i hurmem przyłączają się do polowania moralnego na ludzi ekipy której władza dobiega końca. To wystawia fatalne świadectwo nie tylko sięgającym po władzę fałszerzom rzeczywistości strojącym się w togi autorytetów od wszystkiego, ale, co gorsze, naszemu społeczeństwu. Które chce zbiorowo zburzyć spokój, skłania się ku chaosowi i anarchii. A nadchodząca despotia kaczystów i kukizowców grozi: a)bankructwem gospodarczym; b)ośmieszeniem i izolacją Polski na arenie międzynarodowej. Jeśli wedle gróźb JK on wraz z AD i z panią BSz. doprowadzi do ujawnienia „prawdy” o Smoleńsku, rozumianej jako rzekomy zamach Putina i Tuska, i wyciągnie z niej konsekwencje, to logicznie ten ich nowy rząd powinien wypowiedzieć Rosji wojnę (jeśli ona pierwsza nie zerwie z Polską stosunków). Za Tuskiem wyślą pewnie międzynarodowy list gończy. A on musiałby w takiej sytuacji czmychnąć z Brukseli na jakąś wysepkę na końcu świata, która dałaby mu prawo azylu i nie wydałaby go tej cholernej IV RP-bis, na pewną śmierć…
 • 2015-06-21 01:04 | wari

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  PO na razie udaje, ze się budzi, tzn. budzi się w mediach. Ministrem zdrowia zostaje facet, który zarabia 4500 zł dziennie (jak podają media). Czy taki ktoś taki stara się zrozumieć pielęgniarki biorące tyle za 2 miesiące pracy?
  Pazerność zabija ten kraj, niezależnie czy robi to minister dojąc patologiczny system ochrony zdrowia czy prezydent elekt zatrudniający fikcyjnych asystentów (nawiasem mówiąc czy to nie powód do politycznej wielkiej burzy - czy prezydent oszust to norma?).
 • 2015-06-21 12:26 | Pedro

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  Atmosferę nagonki (moralnej, prawnej, politycznej, społecznej i religijnej) to my mamy w Polsce odkąd POPiS przejął władzę w 2004 roku. Widać, że dopiero teraz zaczyna ona przeszkadzać rządzącym. Cóż... lepiej późno niż wcale???
 • 2015-06-21 17:02 | sqwind

  Re:Coraz więcej kontrowersji wokół nowego ministra zdrowia

  Rozumiem Pana Profesora.Chirurgia jest niestety jedną z ostatnich gałęzi medycyny,gdzie panują stosunki feudalne.Inaczej to wszystko się "rozłazi".Nie wyobrażam sobie,by w czasie zabiegu asystujący mi rezydent wypomniał,że pracuje do 15:30 lub ma za chwilę np. dyżur w innej placówce i musi się oddalić.Co prawda,był taki jeden,ale nie pamiętam,co się z nim stało,do egzaminu specjalizacyjnego nie doszedł....