Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dobry czas dla kobiet w polskiej polityce Coś się zacięło w starym mechanizmie

(7)
2015-06-22 22:35 | 33mas18
Znane porzekadło mówi, że mężczyźni rządzą światem, a nimi kobiety. W praktyce Damy rządzą nie tylko kilkoma państwami Europy, począwszy od Niemiec, ale nawet machos Argentyny, Brazylii i Chile powierzyli kobietom prezydenturę. W Polsce na kobietę gospodynię Belwederu przyjdzie nam poczekać nie 5, ale raczej więcej lat. A premier Ewa Kopacz, jak się wydaje, może mieć na tej funkcji niestety następczynię a nie następcę. Drzewiej wobec Dam obowiązywała w Polsce galanteria. Teraz (oprócz galanterii skórzanej) wyszła ona ze słownictwa i z praktyki w życiu politycznym. A więc i ja podchodzę do tak szumnie zapowiadanej nowej szefowej polskiego rządu z, delikatnie mówiąc, rezerwą. Nie obdarzam jej żadnym zaufaniem, w przeciwieństwie do tego jak wielu nawet rozsądnych komentatorów i internautów, daleko na wyrost, łączy wielkie nadzieje z prezydentem AD. Bo chociaż podobno niewiasty tak jak muzyka łagodzą obyczaje, to nie każda. Czego dobrego można się spodziewać po premierze w żakiecie i spódnicy reprezentującej Bezprawie i Niesprawiedliwość? Ta partia udowodniła, i kiedy najważniejsi Bliźniacy w dziejach Polski budowali zręby IV RP, i będąc w opozycji, że szczytne hasła w jej nazwie są czczym chwytem propagandowym. Nie ma co liczyć na to, żeby premier ze sPISku odcinała się od prezydenta z tej formacji. Ona z góry mówi, że na realizację jego (abstrakcyjnych finansowo) obietnic „pieniądze się znajdą”… Czyżby liczyła na to, że ew. koalicjant PK pomoże jej drukować puste banknoty, bez pokrycia w zasobach NBP, i łamiąc dyscyplinę budżetową wbrew rygorom UE? Nie jestem antyfeministą, ale perspektywa objęcia steru rządów przez Beatę Szydło nie budzi u mnie żadnych jasnych myśli. Oby więc Polacy nie dopuścili jesienią do ustanowienia dwuwładzy sPISku. Bo to oznaczałoby regres Polski na każdej linii, i na pokolenia.
 • 2015-06-23 14:37 | jakowalski

  Re:Dobry czas dla kobiet w polskiej polityce Coś się zacięło w starym mechanizmie

  (Nie)rządy Pani Kopacz zrobiły, podobnie jak (nie)rządy Pani Suchockiej, tyle złego dla „imydżu” kobiet w polityce, że skutki tego długo jeszcze będą odczuwać Polski, chcące zrobić karierę w polityce.
 • 2015-06-23 14:44 | jakowalski

  Re:Dobry czas dla kobiet w polskiej polityce Coś się zacięło w starym mechanizmie

  33mas18
  Zrozum, że obecny wirtualny pieniądz (fiat money) z ma oparcie tylko w długu, jako że obecny pieniądz kreowany jest przez banki w monecie udzielenia przez jeden z banków pożyczki: czy to osobie fizycznej, czy też prawnej, w tym więc i państwu.
  Poza tym, to PiS jest tym samym co PO - różnica jest tylko w nazwie, co widać jest najlepiej na przykładzie kariery Radka Sikorskiego: ministra zarówno w gabinetach PiSu jak też i PO!
 • 2015-06-23 21:24 | 33mas18

  Re:Dobry czas dla kobiet w polskiej polityce Coś się zacięło w starym mechanizmie

  Do jakowalski: Niestety różnimy się. Tak jak PO różni się od sPISku. Ona skupiła rozsądniejszą część dawnej Unii Wolności, a wokół Bliźniaków skupili się ludzie w dużej mierze odrzucający ład okrągłostołowy. PO preferuje siłę argumentów, a sPISek argument siły. Niezależnie od wad i pomyłek PO i jej rządów, ona nie bazuje na negowaniu realiów, nie wmawia Polakom że Polska pogrąża się w kryzysie, politycy PO nie pomiatają starszym bliźniakiem ani jego giermkami. Nie rozsiewają bzdurnych tez o zamachu w Smoleńsku, nie inspirują waśni z sąsiadami, optują natomiast za zacieśnianiem integracji silnej UE. Gdyby, jak twierdzą na Nowogrodzkiej, Polska była w ruinie, od dawna wielotysięczne demonstracje antyrządowe, o jakich marzą wyborcy AD, JK i B.Sz., demolowałyby nasz kraj. PO to spokój, normalność, a sPISek jest symbolem bezprawia i niesprawiedliwości.
 • 2015-06-23 21:48 | jakowalski

  Re:Dobry czas dla kobiet w polskiej polityce Coś się zacięło w starym mechanizmie

  33mas18
  Sorry, ale w Unii Wolności NIE było nikogo rozsądnego. PO nie ma zaś argumentów ad rem, podobnie zresztą jak PiS, a różnią się oni tylko nazwą. Nie powiesz mi chyba, że Radek Sikorski nagle „zrozsądniał” przechodząc z PiSu do PO? Poza tym, to Polska, jak wpadła w kryzys w okolicach roku 1976, to wyjść z niego nie może, zresztą jak cała reszta tzw. Zachodu, tyle, że ponieważ w roku 1976 byliśmy jednym z najbiedniejszych państw Europy (i zresztą dalej nim jesteśmy – gdyby nie Bułgaria i Rumunia, to bylibyśmy najbiedniejszym członkiem UE), stąd też ten kryzys przeszliśmy w Europie najgorzej, podobnie jak też przed wojną II Rzeczpospolita najgorzej przeszła kryzys lat 1930tych ze wszystkich gospodarek Europy. Takie są fakty, i nie wiń mnie za to, że one są jakie są. Poza tym PO, tak samo jak PiS jest zwierzęco wręcz antyrosyjską partią i wręcz pcha nas do militarnej konfrontacji z Rosją, konfrontacji, z której nie mamy przecież nawet najmniejszej szansy wyjść zwycięsko. No cóż, popełniamy ten sam błąd co Sanacja, szukając przyjaciół daleko, a wrogów blisko, Dobrze wiemy, czym się kończy taka polityka. :-(
  Demonstracji antyrządowych dziś w Polsce w zasadzie nie ma, tak samo jak nie było ich przed wybuchem II Wojny Światowej, a to dla tego, że ludność Polski jest znów spacyfikowana, tym razem brakiem pracy oraz niepewnością zatrudnienia. Poza tym, to miliony młodych wyjechały na stałe z Polski, a więc zostały w niej głównie osoby w wieku średnim i starsze, a te nie są tak skłonne demonstrować swe niezadowolenie, jak osoby młode. PO to nie jest przecież normalność: to jest postępujący rozkład państwa, zubożenie większości ludności aby garstce wyzyskiwaczy żyło się jeszcze lepiej, to są niskie płace, brak pewności zatrudnienia, wysokie bezrobocie oraz dążenie do militarnej konfrontacji z Rosją. Jeśli to ma być normalność, to ja jestem cesarz chiński. Oczywiście, ze rządów PiSu może być jeszcze gorzej, ale to nie jest powód, aby chwalić Platformę!
 • 2015-06-24 10:31 | 33mas18

  Re:Dobry czas dla kobiet w polskiej polityce Coś się zacięło w starym mechanizmie

  Za fakty jakie są nie winię Ciebie, tylko ultrasów ze sPISku i jego prawicowych odnóg, a także Radio M. oraz różne de facto antypolskie pisemka i grupy, przypisujące sobie bezprawnie monopol na „prawdziwy” patriotyzm, a de facto robiące ludziom wodę z mózgu. Do konfrontacji z Rosją nie dąży PO, a nowy pan Belwederu i pani B.Sz., oni wzorem JK chcą „ujawnić całą prawdę o Smoleńsku”, przecież rozumianą wg nich jako „udowodnienie” (!!!) zamachu na Lecha K. Jeśli zechcą, nadal ośmieszając się przed światem, „udowodnić” przy pomocy ONZ (!!!) i UE, ten zamach Putina i Tuska, to byłoby jak wypowiedzenie wojny Rosji. To nie jest robota PO. Zaś te ruchy kadrowe między obu rywalami: Sikorski słusznie uciekł od kaczystów. Ale przyjęcie od nich Gowina, Kluzik-Rostkowskiej, potem tolerowanie przez lata Mariusza Kamińskiego, no i ostatnio wzięcie jako głównego nie spin-, a SPLEEN-doktora, „Misiaczka” inspiratora pochówku JK na Wawelu, to wielkie błędy personalne PO. Ten manipulator ludźmi nie pomoże Platformie w niczym, tylko może przyspieszyć jej klęskę.
 • 2015-06-24 21:24 | jakowalski

  Re:Dobry czas dla kobiet w polskiej polityce Coś się zacięło w starym mechanizmie

  33ms18
  A co z ultrasami z PO, n.p. z Sikorskim? Przecież Radek jest z PO, a otwarcie dążył on do militarnego konfliktu z Rosją!
  I jak mogło PO przyjąć kogoś z PiSu, i to na tak wysokie stanowiska jak ministra spraw zagranicznych i marszałka sejmu?
  Platforma niczym się więc od PiSu nie różni poza nazwą...