Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ewa Kopacz wymogła na nim tę dymisję w ramach ogólnego planu odnowy kadr partyjnych przed wyborami parlamentarnymi.
 • 2015-06-23 14:33 | Szczyptyk

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Odchodzą, przychodzą, zamieniają się miejscami, szurają krzesłami, na nic innego czasu nie mają. Figurki cały czas wykonują jakieś ruchy, ale nie wiedzą, że publika już poszła gdzie indziej.
 • 2015-06-23 14:33 | jakowalski

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Wiele lat za późno!
 • 2015-06-23 14:40 | victorast

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Janusz Z
  Antysemityzmu należy się wstydzić a nie się nim chwalić.
  Opowiem Ci anegdotkę:
  Faraon leży nieuleczalnie chory. Nikt nie może mu już pomóc..., ale ktoś ma jednak pomysł. Kazał przyprowadzić jakiegoś Żyda i kilku facetów z nahajkami. Kazał się Żydowi rozebrać a facetom z nahajkami okładać go po całym ciele. Po dziesięciu razach Faraon otworzył jedno oko. Po następnych dziesięciu razach Faraon otworzył drugie. Żyda bito dalej i gdy był już u kresu sił, Faraon wstał i nie widać było śladu choroby.
  Jaki z tego wniosek? A no, że aby ratować władzę, trzeba bić Żydów.
  Ma to jednak głębszy sens (nawet jeśli zrozumienie tego przekracza twoje możliwości). Nie lubi się i bije się tych, którym się zazdrości. W okresie międzywojennym w takich miastach jak Łódź nie było zupełnie antysemityzmu. A wiesz dlaczego? Bo było tam tyle samo biedoty żydowskie ile i polskiej.
 • 2015-06-23 14:51 | grzerysz

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Poziom komentarzy dokładnie taki jak i artykułu - żenujący. Ech, gdzie ta POLITYKA (i jej czytelnicy) sprzed wielu lat?
 • 2015-06-23 15:17 | zet

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Pan Sikorski powinien odpocząć od polityki krajowej gdzieś w świecie na posadzie ambasadora.
  Natomiast zastanawiać powinna propozycja PO, by marszałkiem sejmu została pani Kidawa-Błońska. Z wykształcenia socjolog,z zamiłowania filmowiec. Pewnie niektórzy pamiętają zamieszanie,jakie powstało po tragicznej śmierci pana prezydenta Kaczyńskiego,kiedy pospiesznie,wbrew interesom państwa,dokonywano kolejnych zmian na sejmowym stanowisku.
  Platforma nie wyciągnęła żadnych wniosków z wydarzeń,szczególnie tych,kiedy z jej rekomendacji powoływano na wysokie stanowiska w państwie,osób kompletnie do ich sprawowania nieprzygotowanych.
  Maszynista kolejowy,na stanowisku ministra od kultury przez niemal 8 lat nie był w stanie przygotować wartościowej i kompetentnej ustawy o abonamencie RTV. Partia,ustami swego ówczesnego przewodniczącego,obiecywała rezygnację z pobierania tego haraczu. Obowiązkowe płacenie parapodatku,w państwie cywilizowanym,podlega odliczeniu od dochodu w rozliczeniu PIT.
  Marszałek sejmu, w razie trwałej niedyspozycji prezydenta państwa,lub w razie jego śmierci pełni obowiązki prezydenta. Czy pani Kidawa-Błońska jest przygotowana do takiej roli?
  To,co się dzieje w PO,nakazuje dokonanie przewartościowania ocen i apelu do wyborców,by nie powierzali losów kraju politykom tego ugrupowania. Apel prezydenta -elekta do rządzących,by ograniczyli się wyłącznie do administrowania sprawami państwa do wyborów,jest jak najbardziej uprawniony.
 • 2015-06-23 15:25 | takei-butei

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Hm, chyba nie tak miało wyglądać dorzynanie watahy...
 • 2015-06-23 15:42 | Adalbert

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  @victorast - Niech pan sobie daruje cytowanie starych anegdot.
  Kariera Sikorskiego zaczynającego u narodowców , a kończącego u liberałów , to jest dopiero opowiadanko nadające sie na scenariasz do filmu o transformacji polskiej.
  Poplątanie z pomieszaniem idei , zasad i pospolitego cwaniactwa.
 • 2015-06-23 16:15 | jakowalski

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  V. Ast
  Faktem jest, że Radkiem rządziła jego żona, a ona ma wiadome pochodzenie... I co ty wiesz o przedwojennej Łodzi? A poza tym, to najwięcej żydowskiej biedoty było przed wojną w Warsze a nie w Lodz!
 • 2015-06-23 16:17 | jakowalski

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  grzerysz
  Poziom komentarzy jest tu o wiele wyższy niż artykułów, które one komentują!
 • 2015-06-23 17:19 | Slawomirski

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Sikorski i jego zona tworza atrakcyjny dla Polski duet. Odejscie Sikorskiego teraz powinno procentowac w przyszlosci. Obecna grupa trzymajaca wladze w PO jest skazana na surowa ocene wyborcow. Polska potrzebuje alternatywy dla PiS. Odrodzona PO bedzie potrzebowala politycznych mentorow i to jest za kilka lat miejsce dla Sikorskiego.
 • 2015-06-23 17:38 | grzerysz

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  @jakowalski

  W wielu przypadkach tak jest. Niestety, niektóre komentarze też są żenujące. Ale rzeczywiście, obecne dziennikarskie "tuzy" POLITYKI powinny się wstydzić.
 • 2015-06-23 17:49 | axiom1

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  """Platforma musi się chwalić swoimi osiągnięciami. Do nich w pierwszym rzędzie należy polityka zagraniczna. """

  Pomoc w zamachu stanu na Ukrainie, doprowadzenie do wojy domowej, utrate przez Ukraine Krymy i Dobnasu. Zapasc gospodarcza na Ukrainie skad Polske zaleja setki tysiecy uchodzcow. Milion ludzi juz opuscilo Ukraine. Doprowadznie do stanu napiecia w Europie Wschodniej co zwieksza wydatki na wojsko i wypedza kapital z rejonu (oczywiscie do Londynu i NY) co spowoduje zapasc gospodarcza. Europa straci z tego powodu nawet do 114 mld Euro. Polscy rolincy zaplacili, Pesa zaplacila, polski bizness stracil na wschodzie 200 mln potecjalnych klientow. Sprowadznie amerykanskiego okupanta to Polski co jest zamachem na polska Konstytucje.
  Nawet tak techologicznie zaawansopwanego produktu jak polskie jablka juz nie mozna wyslac na wschod.
 • 2015-06-23 18:29 | Atlanta

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Moze Sikorski wroci teraz tam skad przyszedl, tzn. do PiS-u ?
 • 2015-06-23 19:47 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  2015-06-23 14:33 | Szczyptyk

  nie tylko odchodzą , nie tylko dochodzą , ale też jak trzeba to i nazwiska zmieniają. Mnie Kowalskiego to zawsze się pytają jak się przedtem nazywałem.
 • 2015-06-23 21:23 | jakowalski

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Kowalski, dawniej Malinowski. A przedtem? ;-)
 • 2015-06-23 22:05 | Laclos

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Sikorski czuł z pewnościa politykę zagraniczną, zas pani Kopacz jest prowincjonalną dziunią bez wyobraźni i perspektywicznego spojrzenia. To, ze pogrzebała Platforme, jest niczym w porównaniu z faktem, ze za jej przewodem polska polityka wewnętrzna grzęźnie w błocie wedle gumna. Boje się, aby to samo nie spotkało polska polityke zagraniczną, którą zajmie się pani Fotyga przyjmująca wytyczne od pana Kukiza.
 • 2015-06-23 23:29 | Pan Radek Ćwierkacz niech spada do pałacu

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  w Strefie Zdemoralizowanej i posuwa Annę z Applebaumów Sikorsky. Może spłodzi coś udanego.
 • 2015-06-24 07:41 | vandermerwe

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Lament nad dymisja tego czy owego polityka troche dziwi. Przykladowa obrona Sikorskiego jest dobrym przykladem jak malo niektorzy rozumieja lub nie chca rozumiec zasad dzialania demokratycznego systemu politycznego. W krajach, na ktore czesto polscy komentatorzy lubia sie powolywac, politycy wylatywali z posad za blahe, z punktu widzenia polskich komentatorow przewinienia. Czy mozna usunac dobrego ministra za romans z sekretarka? Okazuje sie, ze mozna. Warto pamietac, ze minister jest przez 24 godziny osoba publiczna i jako taki nigdy, nigdy to, co mowi nie jest opinia prywatna. Sikorski w restauracji mowil rzeczy, kotre byly zaprzeczniem linii politycznej rzadu, ktory reprezentowal i ktorego linie polityczna firmowal. Winien byl odejsc ze stanowiska i byc usunietym w polityczny cien natychmiast po ujawnieniu owych wypowiedzi. Obroncy PO na lamach prasy zdawac by sie moglo nie dostrzegali jak niszczacego samobojczego gola strzela nie tylko Sikorski ale i sama partia czy tez rzad lacznie z jego obroncami, pozostawiajac Sikorskiego na stanowsiku a pozniej dajac mu "kopa w gore" na stanowisko marszalka Sejmu. Sadze, ze jest to przypadek najbardziej jaskrawy ( patrzac z daleka) ale ukazujacy reguly jakimi rzadzi sie polska scena polityczna, gdzie lojalnosc partyjna znaczy wiecej niz pryncypia, nawet niech beda to pryncypia polityczne, jesli o partiach i rzadzeniu mowimy.

  Pozdrawiam
 • 2015-06-24 11:21 | slima11

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  A kto najbardziej nienawidzi Radka za Afganistan,Pałac Kultury ,rurę porównaną do paktu Ribentrop z koktajlem,wygnanie Janukowycza i całokształt podnoszenia rangi Polski na świecie.No i stosunek nasz do Jankesów.No i nienawiść tego co swego czasu kochał braci ,Moskali.Politycy z charakterem niezależni mają wrogów z 4 stron świata.A polskim kotle ,do kwadratu.Idzie drogą wielkiego uczonego ,odkrywcy planet ,posądzonego przez przybudówkę prezesa o agenturę.Z ponurym rozbawieniem przeczytałem jak to ukarali 2 latami w zawieszeniu ubeka ,za zbrodnie komunistyczne i ludobójstwo.Ten wyrok i słowa za co świadczą ,że żyjemy w paranoicznym kraju..
 • 2015-06-24 11:24 | saurom

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Całkowicie podzielam opinię mogę do tego dodać, że Sikorskiego powinno się usunąć już dawniej w końcu skąd wiadomo wobec kogo mając podwójne obywatelstwo jest lojalny wobec Polski Anglii czy może innego kraju. Co wiecej człowiek który wzywał do dokonania mordu na członkach innej partii i na którym ciąży odpowiedzialność moralna za mord dokonany przez Ryszarda Cybę na członku PIS w Łodzi powinien być dawno odsunięty.

  Gdyby coś takiego miało miejsce w jakimś państwie na zachodzie taki polityk zakończyłby swoją karierę.
 • 2015-06-24 11:41 | victorast

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Panie Adalbert.
  Ma Pan rację!!!! Problem jednak z tym, że komentarz Janusza Z zniknął i dlatego to, co napisałem zdaje się być bez sensu. Nie miałem jednak na to wpływu. Komentarz Janusza Z był bardzo antysemicki i pewnie dlatego go wywalono.
  pozdrawiam, va
 • 2015-06-24 18:19 | victorast

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  jakowalski,
  zastanawia mnie skąd ty wiesz o czym ja mam pojęcie a o czym nie?
  odpowiedź mnie nie interesuje i zajmę stanowiska.
 • 2015-06-24 19:29 | jakowalski

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Victor Ast
  Na podstawie tego co piszesz to wnioskuję, ze o niczym nie masz pojęcia! :-(
 • 2015-06-24 19:31 | jakowalski

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  Victor Ast
  1. Rozumiem, ze Janusz żle napisał o Arabach i Etiopczykach. Ale dlaczego nie wolno jest ich krytykować?
  2. Czy z tego forum znikł kiedyś jakiś wpis antypolski?