Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fakelaki i inne nieszczęścia, czyli jakie są źródła greckiego kryzysu

(12)
Zdaniem Greków ich kraj wpadł w tarapaty z czterech powodów.
  • 2015-06-29 13:58 | Jacobsky

Wstyd

Bardzo tendencyjny artykuł. Wstyd wpisywać tego typu rzeczy o męczeńskiej narodzie greckim, Chrystusie Europy ukrzyżowanym przez Makrelę i banksterów frankfurckich. Przecież postawa ludu greckiego, który już się tyle wycierpiał od UE, i który teraz ma poprowadzić kolejną Wiosnę Ludów to nadzieją wszystkich postępowych sił, w tym tych skupionych wokół blogów Polityki.
  • 2015-06-29 14:30 | Grek

Re:Fakelaki i inne nieszczęścia, czyli jakie są źródła greckiego kryzysu

Co za kretynska ta wypowiedz Twoja, Jacobsky ... Artykul znakomicie oddaje realia Grecji, zlodziejstwo, kumoterstwo, korupcje, nie placenie podatkow i lenistwo Grekow. Ot, i sa wyniki i skutki tego wszystkiego i UE ma racje domagajac sie zmian i reform tym zapyzialym greckim grajdole. Wstyd Grecy! wielki wstyd!
  • 2015-06-29 14:34 | Kabaret Odjazdowy

Taki los spotyka każdego złodzieja, a najpierw pławili się w bogactwie gdy takie państwo jak Polska w latach 1990-tych tonęły w biedzie , a jeszcze do tego musiały oddawać długi zagraniczne zaciągnięte przez bolszewie. Nie tylko sfałszowali traktakt przyjęcia do strefy euro to jeszcze zaciągnęli gigantyczne pożyczki na rozwój, które trafiły do prywatnych kieszenie ,a rozwój został na papierze . Strefa euro się rozpada , ale i Europa , kto więc spłaci za te dlugi 270 mld euro , podatnicy europejscy z pewnością. Czyli dalej odbije się to na podatkach. Zwykle barachło które już nie raz bankrutowało.
  • 2015-06-29 17:16 | bever

Sytuacja Grecji jest taka jaka byla Polska za rzadow niudacznikow kaczynskich z korupcjogenna pis, nawert gorzej bo u nas mordowano patriotow i wlamywano sie do mieszkan noca. Na szczescie my teraz po 8 lat rzadow sojuszu integencko chlopskiego PO-PSL mozemy grekom wspolczuc i porownywac, siebie, bo to samo zgotowaliby nam rzady psiorow, lepera i gertycha
  • 2015-06-29 17:17 | kaesjot

Kabaret Odjazdowy - to co myśmy spłacali jako pozostałość po PRL-u to pryszcz w stosunku do tego, co będą musiały spłacać nasze dzieci i wnuki a może nawet prawnuki w efekcie beztroskich działań solidaruchów w ostatnim ćwierćwieczu. Może nawet zmuszone będą oddać się w niewolę !
    Znasz powiedzenie - "okazja czyni złodzieja" ?
    Kto stworzył system pozwalający nieźle żyć tym, którzy sami nic użytecznego nie wytwarzają czyli, jak to w szkole na biologii czyli pasożytowanie nierobom.
    Jak udzielasz komuś pożyczkę to sprawdzasz czy jest wypłacalny i na co chce to zużyć.
    Jakby takiej możliwości nie było to Grecy sami musieliby się wziąć do roboty.
    A tak naprawdę to zwrot kredytów należy się tym, którzy dostarczali Grekom towar a nie tym, którzy użyczyli im pieniędzy.
  • 2015-06-29 17:36 | bever

2015-06-29 17:31 | MartinBaruch

Ale lemingow z dlugiem frankowym jest tylko 250 tys, zreszta sami sa sobie winni, a ten dziennikarz jest jednym z nich: "Widzialy galy co braly..."
  • 2015-06-29 17:57 | MartinBaruch

2015-06-29 17:36 | bever - Bever naiwniaków z długiem frankowym nie do spłacenia jest dokładnie 740 tysięcy rodzin co przekładając całościowo na ogół społeczeństwa wychodzi statystycznie że tym dramatem bez rozwiązania jest dotkniętych około dwa miliony polskich obywateli , którzy to terez po niewczasie obudzili sie z ręką w nocniku i chisterycznie skamlają żałośnie na kolanach jak kundle bez godności i honoru zawodząc jak stare baby aby reszta społeczeństwa wziąła ich na garnuszek i sponsorowała ich głupotę , brak wykształcenia oraz inteligencji !!!
  • 2015-06-29 18:02 | Kabaret Odjazdowy

2015-06-29 17:31 | MartinBaruch

Nikt nie zmuszał l nikogo do brania kredytu we frankach. Kupowałem samochód wartości przeciętnego mieszkania tez proponowano mi kredyt we frakach, odmówiłem aczkolwiek wszyscy w nos mi się śmieli, bo frankowicz zaoszczedzał dużo wtedy pieniędzy pop przeliczeniu na franki . Po kilku latach role się odwrócily , jak kredyt już spłaciłem. Mam spokój

Wiec kto tutaj na dobrą sprawę jest poszkodowany ?

Ja , który uważam ,ze biorę zawsze kredyt jak musze i tylko w walucie w której zarabiam , czy udaje mądrale i udaje ,ze jutro to inny dzień i jakoś to będzie , a na pewno nie gorzej , a jak coś to lament i wrzask ?

Grecy to podobny wymiar odpowiedzialności a przy okazji złodziejstwa bo kredyty brane przez państwo z góry były zaplanowane jako procent do indywidualnych kieszeni , inwestycje które nigdy nie powstały, pieniądze zniknęly np. centrum osocza w Polsce kilkadziesiąt milionów dolarów , czy tez słynne wziątki polskich polityków=warto obejrzyć ich wille w Konstancinie
  • 2015-06-29 18:18 | bever

2015-06-29 18:02 | Kabaret Odjazdowy

Moja zona na nowy Trax dostala kredyt na 1,55% na 5 lat, bez zadnych kosztow ukrytych w banku polskim w Chicago, taki spoldzielczy jak SKOK. A ty ile banksterom placiles? USA czesto mnie zadziwia, ta paszcza wscieklego i krwiozerczego kapitalizmu, wyzysku klasy robotniczej i opaslych z dobrobytu burzujow.
  • 2015-06-30 09:52 | Slawczan

Hmm.. MY w sumie też jakoś idziemy kursem ,,greckim" - dlaczego ciągle rozrasta się armia urzędników - bo w wielu miejscowościach urzędy i budżetówka to są jedyni zatrudniający, oferujący godziwe warunki zatrudnienia.
    Wielu z tych ,,wolnorynkowych" moralistów zadam pytanie: czy gdyby mieszkali w Siemkowie Dolnym albo Mordach, mieli dziecko (przeciętne, nie geniusza) i mieli by możliwość załatwić mu robotę w urzędzie albo alternatywą była by praca u prywaciarza ,,najniższa krajowa + reszta pod stołem + plus tyle pracowania ile pracodawca zażąda + ,,0" chorowania) albo pobudka o 5 rano by na 7 30 lub 8 00 być w Warszawie* to NIE SKORZYSTALI BY Z TAKIEJ MOŻLIWOŚCI? Wiem, nie skorzystali by! Wiem, ich dziecko by było tak dobrze wykształcone, że zarabiało by tyle by wynająć sobie mieszkanie w stolicy a nie pokój.
    Przypomnę, że nawet geniusz Balcerowicz ,,rządził" wyprzedając na bieżąco za psi pieniądz, każdemu ,,chętnemu" to co jego koledzy z PZPR wybudowali za pożyczone 20 mld dolarów. 20 mld. Za jego kadencji powstało kilka kilometrów autostrad...a ile się zadłużyliśmy? Za niego też...Sprywatyzował TP SA sprzedając ją France Telekom. Państwowemu koncernowi. A kasa? Rozeszła się na ,,socjal"?
    * jest opcja wynajmowania pokoju w Warszawie ale dziecko nie jakiś ekstra specjalista i opłata za pokój pochłonie połowę zarobków
  • 2015-06-30 10:08 | Slawczan

Może Grecy to lenie i nieroby ale kto pożycza kasę leniowi i nierobowi? I to wielokrotnie? Ci sami ludzie, którzy pożyczali kasę ludziom w USA czy UK z pozorną zdolnością kredytową przed 2008r.
    Kto potwierdził, że ,,Grecy mają zdolność kredytową"? Ci sami co twierdzili, że ,,produkt finansowy" w którym są zgrupowane hipoteki takich ludzi jest ,,zupełnie bezpieczny".
    Ci ludzie zaś niezależnie od wyników ich ,,audytów", ,,ratingów", ściągalności udzielonych kredytów ZAWSZE DOSTAWALI PROWIZJĘ. A dziś ,,uczą" Greków, że pożyczone pieniądze nalezy oddać.
  • 2015-07-05 20:38 | MMK

"A dziś ,,uczą" Greków, że pożyczone pieniądze nalezy oddać."

A co innego należałoby uczyć ;) ?