Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Samobójca – zabójca

(2)
„Ja, Karol, prowadzę pojazd, który zaraz się rozbije. Tobiasz jedzie ze mną i jest świadomy tego, że zaraz zginie”. Karol pisze to oświadczenie na odwrocie starego kwitu. Składa podpis. Tobiasz też.
  • 2015-07-01 23:57 | luminal

    język polski

    Rozumiem, że zasady gramatyki i poprawnej stylistyki języka polskiego mogą być obce rozmówcom autorki reportażu, jednak sama autorka mogłaby nie powtarzać w tekście kalekich sformułowań i koślawych zdań, czyniąc cały artykuł obraźliwym dla czytelników. Czy fakt, że tak duża część społeczeństwa nie potrafi sklecić poprawnie kilku prostych zdań ma dawać prawo dziennikarzom do niszczenia polskiego języka? Wiem, że to bardzo proste, posłuchać czyjejś opowieści, nagrać na dyktafon, a potem zdania te przepisać, takie jakimi je ktoś wypowiedział, w ten sposób reportaże można produkować taśmowo. A przecież w w naszym kraju mamy całkiem przyzwoitą i ciekawą historię dziennikarstwa reporterskiego, po co to psuć? Od dłuższego już czasu zauważam galopującą tendencję spadkową w poziomie dziennikarstwa Polityki, szkoda.
  • 2015-12-08 16:38 | askadi

    Re:Samobójca – zabójca

    rzeczywiście... najważniejszy w tym wszystkim jest język polski :(... co tam śmierć młodego człowieka...ważne, żeby poprawnie się wysławiać, prawda??!