Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grecy przed referendum: prawie tyle samo zwolenników, co przeciwników

(4)
Z opublikowanych w piątek (na dwa dni przed referendum) sondaży wynika, że nieco więcej Greków opowiada się za programem cięć zaproponowanym przez wierzycieli. W piątek odbyły się też demonstracje zwolenników i przeciwników propozycji UE.
 • 2015-07-04 11:43 | batavus23

  katastrofa

  Miejmy nadzieję, że urzędnicy z Brukseli maja jakiś PLAN B albo ,że greccy politycy oglądają czasem jakieś fragmenty video z ukraińskiego majdanu i się wystraszą, bo inaczej cała strefa euro pogrąży się w OTCHŁANI gospodarczego i społecznego chaosu.
  http://systemwkryzysie.blox.pl/2015/07/Grecki-Europejski-i-Globalny-Dzien-Sadu.html
 • 2015-07-04 12:46 | jakowalski

  Re:Grecy przed referendum: prawie tyle samo zwolenników, co przeciwników

  Pożyjemy, zobaczymy czy te sondaże okażą się miarodajne i czy to referendum (dokł. jego wynik) nie będzie manipulowane...
 • 2015-07-05 21:11 | jakowalski

  Re:Grecy przed referendum: prawie tyle samo zwolenników, co przeciwników?

  Okazuje się, że co najmniej 60% Greków głosowało na NIE. Po prostu przeciwko przyjęciu propozycji unijnej była nie tylko centrolewicowa, umiarkowana i w zasadzie drobnomieszczańska Syriza, ale także i radykalna lewica (komuniści) oraz radykalna prawica (Złoty Świt). Za propozycją unijną głosowali tylko najbogatsi oraz najmniej zorientowani w polityce i gospodarce Grecy. Olbrzymia większość Greków, w tym praktycznie wszyscy ludzie pracy, głosowali w tym referendum na NIE.
 • 2015-07-05 21:28 | jakowalski

  Re:Grecy przed referendum: prawie tyle samo zwolenników, co przeciwników

  P.S.
  Te badania opinii publicznej były robione wyraźnie na niereprezentatywnej próbce - najprawdopodobniej na ponadprzeciętnie zamożnych mieszkańcach Aten.
  W roku 1936 większość „znawców” opinii publicznej (na przykład z prestiżowego pisma „Literary Digest”) przewidywała zwycięstwo w wyborach prezydenckich kandydata Republikanów, Alfreda R. Landona, opierając się na opiniach osób wylosowanych z listy posiadaczy telefonów oraz samochodów, a więc z próbki wysoce niereprezentatywnej, reprezentacyjnej poglądy najbogatszych Amerykanów (telefon i samochód były wówczas w USA symbolami zamożności). Z kolei George Gallup przewidział poprawnie zwycięstwo kandydata Demokratów, Franklina D. Roosevelta, na podstawie analizy opinii osób pobranych z reprezentatywnej próbki, czyli uwzględniającej także wyborców nie nieposiadających ani telefonu ani też samochodu.