Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Drugie życie muzycznych idoli z okresu PRL-u

(2)
W tym sezonie polscy twórcy muzyki klubowej, alternatywnej i hip-hopu sięgają po utwory gwiazd estrady z czasów PRL: od Krystyny Prońko po Zbigniewa Wodeckiego. A te się rewanżują.
  • 2015-07-06 10:46 | Byniek

    Przemijają lata, piosenki ( dobre ) pozostają.

    Po prostu dawne piosenki pisane były przez zawodowcówi dlatego ( w swojej masie ) są nieporównywalnie lepsze niż współczesne zawodzenia osób przypadkowo wylansowanych, bez talentu i pokory do wystepów estradowych. A muzyka dzisiaj ? Proste wydalanie dzwięków bez składu i ładu.Cała Polska żywo reaguje na np. przeboje Skaldów ( napisane 40, albo i więcej lat temu ), Znakomita melodia, swietna aranżacja ( czy znane jest jeszcze takie pojęcie róznym wyjcom ), teksty. Vocal Skaldów nie porywa, ale ponieważ trzy wymienione cechy ich utworów są znakomite, słucha się ich, mimo tego mankamentu, z przyjemnością. Zdarzyło się, że znalazł się znakomity kompozytor i aranżer,( Konieczny ) teksciarz ( wybitni poeci ) i wykonawca( Demarczyk ). Powstały utwory genialne, . Jak dotąd nikt im nie dorównał.
  • 2015-07-06 18:21 | camelot

    Re:Drugie życie muzycznych idoli z okresu PRL-u

    Tworczosc Krystyny Pronko stoi o niebo wyzej nizli wszelkie wytwory polskiego "hip-hopu" lub/i "rapu" (albowiem te ostatnie to tylko mierne popluczyny po amerykanskich oryginalach).