Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

(37)
Jeszcze z dwa miesiące żonglowania taśmami i wszyscy będą ugotowani. Tym razem rykoszetem oberwał wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak.
 • 2015-07-07 07:22 | woytek

  To nie podsłuchiwanie ugotuje podsłuchiwanych, lecz ich mizeria duchowa i intelektualna

  Ich podsłuchana prywatność jest ich prawdziwą twarzą , a nie ich senatorskie miny robione do kamery telewizyjnej.
  Poziom magla , a pensje i przywileje arystokratów europejskich .
 • 2015-07-07 09:23 | wladimirz

  Taśmy nielegalnie nagrane nie są dowodem jak głosi nowa ustawa, a więc Siemoniak jest w pułapce własnej partii !

  Kalisz z Kwaśniewskim mogli przy kielichu pleść prywatnie cokolwiek [ja bym się na ich miejscu na to umówił ;-) ], ale to zostało nielegalnie nagrane więc ... ;-)
 • 2015-07-07 09:30 | edek66

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Służby (żartobliwie zwane "specjalne") rozgrywają Polską,nie ma fachowców -chyba ,że etnograf z zawodu to "fachowiec" albo znajomy znajomego.Macierewicz wykosił i zostawił klepisko na którym hasają bezpańskie stworzenia. !!
 • 2015-07-07 10:32 | saurom

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Panie Ćwieluch pisze pan, że oskarżenia są bezpodstawne i nie było żadnej korupcji. To jak pan wyjaśni sprawę korwety Gawron, która miała zostać zbudowana w stoczni. Dziwne, że tego okrętu nie ma a nagle pojawił się patrolowiec Ślązak. Jak pan wyjaśni ten zakup helikopterów rzekomo szturmowych a w praktyce transportowych francuskich konstrukcja zi uzbrojenie z lat 60 czyli na obecne czasy przestarzałe. Czyżby jednak informacja o korupcji byłs prawdziwa ile to pieniążków przeszło w ręcej oficerów lotnictwa odpowiedzialnych za zakup albo marynarki wojennej.
 • 2015-07-07 10:35 | takei-butei

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Jakoś tak "Polityka" nagrania Hoffmana z PiS-u nie nazywała nielegalnym i wykorzystywała propagandowo (zwłaszcza Paradowska, Passent), jakoś tak "Polityka" nagrania Rywina nie nazywała nielegalnym... Jakoś tak...
 • 2015-07-07 11:00 | Jacek, NH

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  "Gardzę tą partią, a rozwinięcie skrótu PO - "Partia Oszustów" jest jak najbardziej na miejscu. Tak, to oszuści". "POlityczne obszczymury"
 • 2015-07-07 11:02 | zet

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  "Jak pan wyjaśni ten zakup helikopterów rzekomo szturmowych a w praktyce transportowych francuskich konstrukcja zi uzbrojenie z lat 60 czyli na obecne czasy przestarzałe."

  Jeśli zakupy dla armii będą dokonywane przez polityków /jak zabawki dla dzieci przez rodziców/, bez pisemnych opinii zainteresowanych służb wojska,zawsze pojawiać się będą domniemania laików i dziennikarzy.
  Pan Kalisz mimo,że praktykował w kancelarii prezydenta Kwaśniewskiego, do polityki się nie nadaje. Podobnie,jak pan Palikot. Więcej popsują niż załatwią.
 • 2015-07-07 11:11 | ereke

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Powinniście sobie w Polityce zrobić skrót klawiszowy do słów "nielegalnie nagranej", bo inaczej sobie wytrzecie klawisze z tymi literami - tak często używacie tego sformułowania. Tymczasem mamy tutaj sytuację analogiczną do tej, w której jeden gangster nagrywa drugiego dokumentując przestępstwo, ale policja wchodzi w posiadanie tego nagrania LEGALNIE. Tak więc darujcie sobie to "wdrukowywanie" w głowy czytelników tej "nielegalności", bo zarówno takśmy Beger, Rywina, czy Hoffmana jakoś wg was nielegalne nie były.
 • 2015-07-07 11:33 | WWZ

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Rozumiem, stronniczość, każdy ma swoje poglądy. Niechęć do pewnych ugrupowań,którą podzielam, też jest oczywista. Chyba właśnie o tą prostacką oczywistość chodzi. W temacie kompromitujących nagrań, męczy mnie już deklinacja słowa "nielegalny". Jeżeli materiał nie był montowany to pokazuje prawdziwe oblicze nagranych "gentlemenów". Czytam papierową politykę od dawien dawna może z wiekiem stałem się bardziej krytyczny. Zawsze wydawało mi się, że redaktorzy Polityki mają świeże spojrzenie na opisywane tematy od dłuższego czasu widzę w artykułach wyświechtane frazesy i manipulację informacjami na poziomie gazetki szkolnej (lub TVNu). Ziarno paranoi :
  Komu zależy na tym żeby PiS doszedł do władzy? Może kapitał (Rosyjski, Niemiecki, jakikolwiek) nie potrzebuje już skorumpowanych polityków, a potrzebuje zdezorganizowanych oszołomów.
 • 2015-07-07 12:35 | slima11

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Atam atam.św ,pamięci Józiu to dopiero naopowiadał .i co?
 • 2015-07-07 12:42 | saurom

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Panie Ćwieluch jak pan wyjaśni aferę w zwiazku z haubicą gdzie uzbrojenie jest produkowane w Polsce a cała reszta dostarczana z Korei. Czy jest pan w stanie wyjaśnić dlaczego w Rosji np czołgi i systemy uzbrojenia są rodzime i są na miejscu. Jakoś to dziwne nieprawdaż. Dlaczego podwozie produkowane w Korei ma być lepsze od podwozia produkwoanego w Polsce czyżby po raz kolejny ktoś wziął w łapę w MON
 • 2015-07-07 13:42 | Nochalo

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Jeżeli będziecie dalej jechać na tej nielegalności, to coś czuję, że "Polityka" w przyszłości może stać się nielegalnym czasopismem. Sami na siebie ściągacie to, przed czym się (nieudolnie) bronicie.
 • 2015-07-07 15:12 | Andrzej Falicz

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Wynika to, że tylko "nielegalnie " możemy poznać prawdę o rządzącej klice
 • 2015-07-07 15:58 | Jerzy z O.

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  A co niby wynikało z nagrania przez Michnika Rywina ?. Gdyby moje niegdysiejsze bożyszcze, skończył z wyrokiem, i to bez zawiasów, Polska byłaby lepszym krajem. Pozwolono jednej świętej krowie na obstalunek i robienie politycznej rozpierduchy, to skąd dzisiaj tyle frasunku, fałszywego ździwienia i troski w prostolinijnej niegdyś Polityce ?. Skala jakości i efektów robótek GRU z ostatnich kilkunastu miesięcy jednak zdumiewa.
 • 2015-07-07 16:33 | _sens

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  "Jakoś tak "Polityka" nagrania Hoffmana z PiS-u nie nazywała nielegalnym i wykorzystywała propagandowo (zwłaszcza Paradowska, Passent), jakoś tak "Polityka" nagrania Rywina nie nazywała nielegalnym... Jakoś tak..."

  @takei-butei BINGO!!!

  przypomnijmy sobie raz jeszcze słowa Tuska powielane przez jego trębaczy z GW. TVN, Polityki....

  "Dziś wszyscy przyzwoici ludzie w Polsce muszą zażądać nie tylko natychmiastowego skrócenia kadencji Sejmu, ale i natychmiastowej dymisji rządu!" grzmiał Donald Tusk po wybuchu „afery taśmowej”...Tyle, że chodziło o tzw. taśmy Renaty Beger we wrześniu 2006.

  Natomiast po aferze z zeszłego roku usłyszeliśmy z ust Tuska następujące słowa...
  "Po raz pierwszy po 89 roku mamy do czynienia z zorganizowanym zewnętrznie podsłuchem. Mam przesłanki, by przypuszczać, że to był nielegalny, dobrze zorganizowany proceder...nagrywanie tych rozmów było ciosem wymierzonym w spójność państwa i polityków partii rządzących, a nie dobro kraju"

  Hipokryzja obecnego rządu i ich trębaczy jest skrupulatnie punktowa..zwłaszcza przez młode pokolenie. Nadchodzi jesień. Tsunami nadchodzi.
 • 2015-07-07 17:06 | _obserwator_

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  "Jak pan wyjaśni ten zakup helikopterów rzekomo szturmowych a w praktyce transportowych francuskich konstrukcja zi uzbrojenie z lat 60 czyli na obecne czasy przestarzałe. "

  Przetarg od samego początku obejmował śmigłowce transportowe (z wymogiem miejsca dla konkretnej minimalnej ilości żołnierzy). Śmigłowce szturmowe będą zakupione w ramach osobnego przetargu.
  Caracal jest produkowany od wielu lat, ale też wielokrotnie modernizowany. Tak samo jak konstrukcje z Mielca i Świdnika. Żaden z zaproponowanych nam śmigłowców nie jest nową konstrukcją, ale ich aktualna specyfikacja już tak. A to, że Francuzi przymierzają się do konstrukcji czegoś co zastąpi Caracala to nic wyjątkowego. To samo właśnie ogłosili Amerykanie. Więc czy byśmy kupili od jednych czy drugich to i tak dostalibyśmy konstrukcję planowaną do wycofania. Inna kwestią jest, że zanim nowe śmigłowce wejdą do służby minie wiele lat. A my potrzebujemy śmigłowce dużo wcześniej.
  Czy Caracal jest idealnym śmigłowcem? Niekoniecznie, ale najlepszym z nam zaproponowanych. Amerykanie i Włosi mają porównywalne bądź lepsze w ofercie, ale zaproponowali nam gorsze. proponuję lekturę fachowej literatury wojskowej z danymi technicznymi wszystkich śmigłowców z przetargu, a dopiero potem krytykowanie Caracala.

  "Panie Ćwieluch jak pan wyjaśni aferę w zwiazku z haubicą gdzie uzbrojenie jest produkowane w Polsce a cała reszta dostarczana z Korei."

  Tutaj też nie ma potrzeby tworzenia teorii spiskowej. Przyczyna jest o wiele bardziej nudna i prozaiczna. Naszym krajowym producentom nie udało się niestety rozwiązać problemu pękania elementów konstrukcyjnych. Aby cały projekt nie został zaprzepaszczony zdecydowano się o zastąpienie problematycznych kwestii rozwiązaniami Koreańczyków.
 • 2015-07-07 18:58 | lusia24

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Coście się tak uczepili słowa nielegalnie. Jeżeli rozmowy były nagrywane bez zgody uczestników ani nie zostali oni poinformowani o nagrywaniu to były nielegalne. Koniec i kropka. Nie ma co się powoływać na Michnika czy Beger, bo nie o tym mówimy. A wracając do meritum, czyli rozmowy i luźno rzuconych pomówień, to w ten sposób można oczernić i oskarżyć każdego. I obmówiony nawet nie ma szansy obrony, bo jak się bronić przed takim czymś? Jak udowodnić, że nie jest się wielbłądem? Pan Ćwieluch mnie przekonał, a pan Siemoniak wygląda na uczciwego człowieka i wzbudza zaufanie.
 • 2015-07-07 19:55 | takei-butei

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Przeciwnie: mowa o nagraniach. Stąd pytanie, dlaczego "Polityka" jedne nagrania nielegalne nie nazywa nielegalnymi, a inne nagrania nielegalne nie. Podwójna miara wobec tego samego? Jak Kali kraść, do dobrze? Jak Kalemu kraść, to źle?
 • 2015-07-07 20:36 | saurom

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  2015-07-07 18:58 | lusia24

  Ponieważ w przypadku Michnika i Beger to było dokładnie to samo pomówienia dziwne, że poza Rywinem nikogo nie skazano a przecież w okresie od 2005-2007 roku rządził PIS a PO takżeby nie miało nic przeciwko temu jak świadczy sprawa Blidy gdyby oskarżono kogoś z lewicy. Jakoś dziwne, że rzekomego układu który miał za pośrednictwem Rywina nie znaleziono. Beger jak wyjaśnisz fakt, że później sam inicjator jak to wspomniał takei bei przyznał, że niczego złego nie było.

  Skoro przekonał cię Ćwieluch, że nie ma żadnej afery jak wyjaśnisz fakt, że inni bohatyry afery taśmowej Nowak, Sienkiewicz Sikorski odeszli dziwne nieprawdaż skoro mieli rzekomi być czyści to dlaczego nie pełnią funkcji. Jak wyjaśnisz choćby sprawę korwety Gawron i tego, że nigdy tego okrętu nie zbudowano pomimo, że przelano pieniądze.
 • 2015-07-07 20:42 | saurom

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  2015-07-07 17:06 | _obserwator_

  Czyli według ciebie jest całkowicie w porządku, że zakupujemy jakiś przestarzały sprzęt. Piszesz, że w Polsce nie było odpowiednich podwozi to jak wyjaśnisz, że w takiej Rosji jakoś nie mają problemów z budową sprzętu wojskowego i ze jakoś dziwnym trafem tam robią z miejscowej techniki.

  Jakoś również dziwne jest, że Amerykanie nie korzystają z budowy czołgów z systemów uzbrojenia z innych państw dlaczego może po prostu dlatego, że dobrze zdają sobie sprawę, że w przypadku wojny nie wiadomo czy będą mogli liczyćna dostawy zamówionych elementów.

  Czyżby także tutaj na ktoś wziął w łapę? Ja bym się nie zdziwił biorąc pod uwagę, kto rządzi w Polsce partia aferzystów i malwersantów PO.
 • 2015-07-07 21:34 | lusia24

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  @saurom
  Inni bohaterowie Nowak, Sienkiewicz czy Sikorski to zupełnie inna historia. Oni sami rozmawiali, opowiadali dyrdymały, jedli za nie swoje pieniądze, język którego używali nie należał do wytwornych i tym samym zaszkodzili wizerunkowi partii rządzącej. Przy tym Nowak ewidentnie załatwiał swoje (zony) interesy, więc jego usunięcie było jak najbardziej słuszne. Sienkiewicz czy Sikorski w sumie nic specjalnego nie powiedzieli, w każdym razie nic co by było zagrożone odpowiedzialnością karną. Przypadek Siemoniaka jest inny, bo to nie on był w roli głównej, o nim tylko napomknął Kalisz, który w moim odczuciu nie jest wiarygodny.
  Co do korwety to niestety nie mam zdania, bo nic na ten temat nie wiem. Gorzej, nie wiem nawet co to jest korweta. Rozumiem, ze rodzaj okrętu, to by było na tyle.
 • 2015-07-07 22:55 | 33mas18

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Jak donosi portal Sępy&Wrogowie, knajpa Sępy i Nieprzyjaciele zamknęła we wtorek 7 lipca swoje podwoje dla zwykłych klientów. Nowy rozgłos, jaki po pewnej przerwie nadały jej kolejne rewelacje o rzekomych podsłuchach, rzekomo w tym światowej sławy lokalu, których ofiarami mieli być rzekomo b. prezydent Kwaśniewski i b. szef MSW Kalisz, skłoniły wreszcie służby odpowiedzialne za spokój i bezpieczeństwo w kraju, do gruntownego zbadania i przewietrzenia knajpy. Od świtu do późnych godzin nocnych tajni agenci CBA, MON i innych służb wewnętrznych, o nazwach trzymanych w tajemnicy dla większego bezpieczeństwa ich personelu, wertowali wszystkie pomieszczenia knajpy, w poszukiwaniu śladów rzekomo przechowywanych tam instalacji podsłuchowych i kamer szpiegowskich. O efektach tej, zapewne wielce spóźnionej inspekcji, być może opinia publiczna dowie się we właściwym czasie.
 • 2015-07-07 23:13 | Kajvi

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Panie Ćwieloch. Nagrywanie ludzi i publikowanie tych nagrań JEST LEGALNE.. Inaczej nie mogłyby powstawać takie programy jak Uwaga czy interwencja, gdzie takie nagrania (bez wiedzy nagrywanych) Są bardzo często używane. Najświeższy przykład, dzisiejsze główne wydanie Faktow w TVN gdzie publikowane jest nagranie policjantów rozmawiających o Hołowczycu. inaczej nigdy byśmy o tym sie nie dowiedzieli. Nie ma przemisu zabraniającego nagrywanie ludzi bez ich wiedzy. I proszę nie powoływać się na opinie prawników typu Kalisz czy Giertych, bo to jest miepoważne.
 • 2015-07-07 23:13 | jakowalski

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  W demokracji rządzi lud, a jak lud może mieć przed samym sobą tajemnice? Niestety, ale nie mamy dziś w Polsce demokracji, a tylko dyktaturę bogaczy, czyli inaczej plutokrację. :-(
 • 2015-07-07 23:51 | bever

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Kiedys jakis amerykanski admiral kropnal sobie w leb, bo naliczono mu ze ma na mundurze o jedna baretke wiecej niz orderow jakie otrzymal. Ale to prawdziwy mezczyzna i wojownik.
 • 2015-07-08 03:23 | kruk

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  @woytek
  A gdyby Ciebie tak skrycie nagrali, to byc moze tez ujrzelibysmy Twa prawdziwa twarz. Znamy Cie tylko z Twoich komentarzy wiec kto wie co tam przed nami ukrywasz.
 • 2015-07-08 07:00 | woytek

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  @ Kruk
  Ukrywam twarz, tak jak "Kruk" ukrywa kruczą twarz.
  Gdyby jeszcze politycy przyłaczyli się do do nas, drogi Kruku i przestali pokazywać polityczną twarz wasali obcych interesów , to być może, by im to wyszło na zdrowie ?
 • 2015-07-08 09:38 | _obserwator_

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  "2015-07-07 20:42 | saurom"

  Nie nazwałbym Caracala przestarzałym sprzętem. Pierwsze loty testowe odbył w 2000 roku, a do służby wszedł w 2005. Amerykański śmigłowiec jest konstrukcją z 1974 roku (pierwsze loty). Do służby wszedł w 1979. Więc konstrukcja szczególnie popierana przez aktualną opozycję jest dużo starsza. Jedynie włoska oferta obejmowała relatywnie nową konstrukcję z 2009 roku (pierwsze loty). Problemem jest, że proponowany model nigdzie jeszcze nie wszedł do służby, nawet we Włoszech. Jest to kiepską reklamą produktu. Z amerykańską ofertą był inny problem. Jako konsorcjum posiadali w ofercie model pasujący do oczekiwań naszej armii, ale zaproponowali wersję eksportową (zubożoną i mocno odciążoną) produkowaną w Polsce - niestety żadna armia nie zdecydowała się na razie na zakup tej wersji. Gdybyśmy chcieli najnowszy planowany dopiero śmigłowiec od Francuzów bądź Amerykanów (zakładając, że by nam go sprzedano) to musielibyśmy poczekać ponad 5 lat, a założenie przetargu było aby latały u nas już za 2 lata.

  Porównywanie możliwości technologiczno-projektowych USA, Rosji i naszych jest trochę naiwne. Oni w zasadzie nie liczą się z kosztami. Nie wiem co poszło z naszym projektem nie tak, czy brakowało środków na dalsze badania czy zabrnięto w ślepą uliczkę technologiczną. Sądzę, że wybrano w miarę rozsądne rozwiązanie. gdyby pakowano bez efektu dalsze środki to byłby krzyk jak przy korwecie "Gawron". Gdyby całkowicie zrezygnowano z projektu to byłyby pretensje o utopienie pieniędzy w odrzucony projekt. I tak źle i tak niedobrze.
  Jak się nie ma technologii to się ją kupuje, a najlepiej stopniowo transferuje do kraju. jeśli jest to możliwe i finansowo osiągalne.

  Dziwi mnie szukanie teorii spiskowych wszędzie gdzie się da. Może i jest to proste wytłumaczenie wszelkich problemów, zawsze można zrzucić winę na złodziei, łapówkarzy, szpiegów, masonów, żydów, iluminatów, krasnoludki, smerfy bądź teletubisie. Jednak nic nie jest takie proste i czarno białe. Wyjaśnienia są nieraz bardziej prozaiczne co nie znaczy, że proste.
 • 2015-07-08 10:59 | Sceptyczny

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  IV RP wraca i rozkwita. Rzygać się chce.
 • 2015-07-08 11:23 | maksymilian

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  @lusia24
  Lusiu kochana, ja bym proponował Ci, abyś najpierw uporządkowała swoje kryteria ocen i rozumowania, zanim wejdziesz w polemiki.
  Po pierwsze, dlaczego jedne nagrania są legalne a inne nie - stwierdzenie, że tamto to "inna sprawa" to zwykły wykręt a nie poważny argument.
  Sikorski i Sienkiewicz Twoim zdaniem nie popełnili przestępstwa - więc odeszli wg Ciebie niesłusznie.
  O ile wiem, to z polityki wylatuje się nie tylko za czyny kryminalne, ale na przykład za szydzenie z polityki zagranicznej, którą się samemu prowadzi.
  Zaś Nowak, choć w zasadzie popełnił przestępstwo, jak by wynikało z Twoich wywodów - odszedł "słusznie", choć właściwie razem z owym v-ce min. powinni siedzieć w więzieniu. O ile wiem, to odszedł "słusznie" z powodu głupiego zegarka, a sprawie wykorzystywania stanowisk dla dobra żony ukręcono łeb, bo tak było wygodniej PO.
  Więc cały ten Twój sposób rozumowania o kant d... rozbić - choć taka sofistyka jest ostatnio w wykonaniu PO i jej apologetów normą.
 • 2015-07-08 14:04 | janka

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  trochę dziwne że autor nie wspomniał o poniższej publikacji dwóch osobiście nielubianych przeze mnie dziennikarzy. ale informacje pochodzą z prokuratury i materialnie istnieją. są czymś bardziej namacalnym niż nagranie z sowy. a jednak nikt o nim nie wspomina

  http://kulisy24.com/nasze-sledztwa/ktos-odkrywa-akcje-tajnych-sluzb

  co do "sukcesów" janusza noska to autor zapomniał choćby o tym, że za jego czasów skw nielegalnie współpracowało ze służbami rosyjskimi bez otrzymania zgody premiera i ministra ON. ale to taki szczegół
 • 2015-07-08 16:28 | saurom

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Dziwne że nie ma żadnych rozmów z politykami PIS no ale przecież politycy z PIS nie spotykają sie w różnych szemranych miejscach jak cmentarze oraz podejrzane restauracyjki jak to ma miejsce w przypadeku aferzystów i malwersantów z PO.
 • 2015-07-08 22:03 | czytacz 001

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Podniecamy się treścią taśm... Moje pytanie brzmi: dlaczego zabrania się nam wszystkim prawa do prywatności i intymności ?
  Mamy wszyscy się podglądać i podsłuchiwać ??? To już BYŁO ! ! ! Gdzie do pioruna są służby ? dochodzenia ? wyroki, słone, bardzo słone ... To jest demokracja ? gdy się bezkarnie podsłuchuje ? Moi Drodzy czy my żyjemy w republice bananowej ? Wniosek jaki można z tego G... wyciągnąć to : nadchodzi czas bezkarnego obnażenia wszystkiego ! dosłownie ! ale fajny kraj ...Kowalski obnaża d...e Malinowskiego bo lubi sobie posłuchać... DOSŁOWNIE !
 • 2015-07-09 21:27 | saurom

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Tu nie chodzi o jakąś prywatność zwykli ludzie mogą sobie pozwolić na coś takiego. Politycy szczególnie na świeczniku nie. Dziwne jest, że tak rzekomo dążący do przestrzegania zachodnich standardów politycy Partii Obciachu w skrócie PO jakoś nie są w stanie rozróżnić pieniedzy prywatnych od państwowych. W Szwecji naprzykład miał miejsce przypadek, że minister zapłaciła za kolację z pieniedzy państwowych tyle, że w czasie kolacji prowadzono nie rozmowy na szczeblu państwowym ale dotyczącycm prywatnych spraw pani minister. Pomimo, że zwróciła pieniadze za kolację następnego dnia jak ujawniono całą sprawę podała się do dymisji. Uwzględniono fakt, że zwróciła pieniądze ale sam fakt posługiwania sie kartą rządową dla celów prywatnych uznano za naganne. A jak jest u nas za państwowe pieniądze ministrowie jedli sobie ośmiorniczki. Niejaki Radziu dorżnąć watahę Sikorski wykorzystywał funkcjonariuszy BOR, żeby sprowadzić pizzę lub odwieźć kolegów syna. Jak za rządu Marcinkiewicza miała miejsce sytuacja, gdy chyba to był Jurgiel minister rolnictwa nakazał policji odwieźć na sygnale koleżankę z PIS do jej domu w jakiejś miejscowosci pod Warszawą wszyscy tzw. dziennikarze mainstreamu byli oburzeni. Jakoś dziwne, że teraz się nie oburzają obłuda podwójne myślenie.
 • 2015-07-10 14:32 | Harnas1983

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  do : takei butei

  Hoffman z PiS- u i jego posłowie z partii mającej monopol na prawdę i moralność okradali Sejm i to kilkakrotnie.
  Pijany, wygłupiał się na madryckim placu - może zostanie skazany , bo narazie o sprawie w sądzie nie słychać.
  (Prokurator czeka do wyborów ???) Co to ma wspolnego z przypadkowym nagraniem jego nie licującego z pozycją posła zachowaniem, przez przypadkowego rodaka a działaniem z premedytacją prawdopodobnie służb specjalnych. Jesteś pisowskim trollem i dostajesz kasę za mącenie ludziom w głowach.
 • 2015-07-19 08:44 | Leopold75

  Czy na pewno nielegalne?

  W każdym, dosłownie każdym artykule w mojej ulubionej Polityce rozpisującej się o podsłuchach zawsze dodajecie "nielegalne". "Nielegalnie podsłuchane prywatne rozmowy polityków takich czy siakich". Chyba nie do końca "prywatne" skoro opłacane kartami kredytowymi na które idą nasze podatki. Ktokolwiek nagrał Sikorskiego i Rostowskiego - jestem im wdzięczny. Moi ulubieni politycy okazali się cynicznymi, chytrymi cwaniakami jeśli nie - po prostu - naciągaczami.
 • 2015-07-19 21:52 | Andrzej

  Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

  Jedno co wynika, to to, że Polska jest dokładnie spenetrowana przez zagraniczne służby wywiadowcze i będące na ich usługach niektóre partie polityczne.