Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

IPN może zrobić z ciebie esbeka

(8)
O tym, jak na własnej skórze odczułem luki w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej i zostałem kimś innym, niż byłem w istocie.
  • 2015-07-07 23:19 | JanKalema

IPN instytucja plugawa

IPN i CBA to instytucje utworzone czy też rozwinięte przez rząd PIS. Ich celem była (i nadal jest) walka z konkurencyjnym partiami i ze zwykłymi obywatelami. Bać się miał każdy! Nie było niewinnych. Pełniły sprawdzoną gdzie indziej rolę NKWD i GESTAPO. Wszystko zgodnie z hasłem: Pluj i Szczuj.
    IPN i CBA już ostrzą zęby by znów szarpać i gryźć. Czy jest w nich coś pozytywnego - tyle samo co w ich wzorcach. Nie można by tego szamba zlikwidować, do jesieni jest jeszcze trochę czasu.
    A swoją drogą, o co mnie te zasłużone instytucje oskarżą?
    eS
  • 2015-07-09 21:17 | Marcos

Re:IPN może zrobić z ciebie esbeka

Pełna zgoda z powyższym wpisem JanaKalemy. Dodałbym jednak do tej wyliczanki plugawych, trójliterowych instytucji jeszcze ABW. Mają na koncie również wiele zniszczonych życiorysów i ludzkich tragedii. Jak widać systemy się zmieniają, nazwy instytucji kontrolnych i represyjnych też, ale sposób działania i mentalność zatrudnionych w nich biurokratów jest bardzo podobna mimo różnych kontekstów społeczno-historycznych.
  • 2015-07-09 21:50 | lonefather

Dobre!

A wkrotce bedzie jeszcze lepiej, gdy PiS wroci do wladzy. Tym razem juz sie nie zagapi Jaroslaw i dokonczy rozprawe z wszystkimi, ktorzy mu sie narazili, a liste pewnie jest dluuuuuuuuuuuga, jak znam Prezesa...

Naprawde, zyjemy w kraju paranoi poganianej glupota i mnozonej przez bezczelnosc. Jednym slowem w kraju przwdziwej katolickiej milosci blizniego swego.
  • 2015-07-10 02:12 | Ciamajda

Proces lustracji w Polsce trwa 18 lat i końca jego nie widać, bo w IPN jest 330 tysięcy oświadczeń lustracyjnych złożonych do weryfikacji na dziś dzień.Robota zapewniona dla swoich na najbliższe 25 - 30 lat, co ociera się o jakiś kabaret, cyrk narodowy.Według danych Biura Lustracyjnego IPN przyszpilenie jednego kłamcy lustracyjnego rocznie, kosztuje Skarb Państwa aż 7 mln zł., gdyż podejrzany odwołuje się do wszystkich możliwych instancji sądowych, a sam proces trwa kilka ładnych lat np. 6 - 7, albo i dłużej.Biuro Lustracyjne IPN przyszpila rocznie 5 kłamców lustracyjnych.Rachunek wynosi 35 mln zł. w skali roku.Co to jest pytam po 26 latach od upadku realnego socjalizmu w Polsce? Komedia narodowa? Dlaczego taka droga? Pytań jest znacznie więcej np. o sztuczne rozmnażanie potencjalnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa z ok. 90 tys. osób - zarejestrowanych na 1989 r. do ponad 300 tys. osób, a które złożyły oświadczenia lustracyjne, jak podałem powyżej.Warto tutaj dodać, iż sama rejestracja przez SB nie zawsze była obarczona współpracą stąd, ilu z tych prawie 90 tys. osób współpracowało z SB? 50%? A może mniej? Szacuje się, iż od 55 - 65% osób z list rejestracyjnych SB nie żyje, a ponadto odchodzą też świadkowie minionych zdarzeń.Dlatego pytam, co jest grane z makulaturą SB, i kogo to dzisiaj obchodzi?
  • 2015-07-10 07:02 | znafca

A ja bedziesz podskakiwal to zalatwia cie "USTAWA 1066".
  • 2015-07-10 11:33 | znafca

Strach sie bac;
    http://interia360.pl/polska/artykul/ukraina-w-swietle-polskiej-ustawy-1066,66934
  • 2015-07-11 02:39 | comet

IPN to przyslowiowa "studnia bez dna"... jeden z typowo polskich nonsensow !
  • 2015-07-20 13:02 | slima11

PIS stworzyło do swoich celów politycznych CBA i IPN.Ten drugi świetnie sobie radzi.Na setki lat roboty aby policzyć wszystkie kości w ziemi.I tak sobie myślę co myśli mój kolega ,którego ojciec zakopany w lesie przez wyklętych za to ,że był sołtysem, nie doczeka się pogrzebu.?Nikt go nie szuka ,bo stał po stronie zdrajców którzy odbudowali Polskę przez 40 lat.A wyklęci ,bronili starego porządku,czyli Senatu ,i latyfundiów ziemskich ,sprzeciwiając się reformie rolnej.Tylko o tym nie mówi się a ich walkę uzasadnia się niewolą sowiecką ,której jeszcze wtedy nie było..A była wojna domowa ,która pochłonęła 50 tys istnień ludzkich -Kuroń-.Bo gdyby naród nie poparł zmian .,zaproponowanych przez komunistów ,wyklętych byłoby miliony i kto wie czy nie bylibyśmy Jugosławią czy Austrią.Dziś dalej brniemy w paranoję a Hiszpanie wszystko spalili aby dać żyć młodym.