Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

(32)
Rząd chce zrezygnować z podatku od osób przed trzydziestką. Co niekoniecznie oznacza, że zarobią one więcej. Czasem jednak, dzięki temu, łatwiej znajdą pracę.
 • 2015-07-08 20:34 | betik1000

  Młodzi, młodzi...

  Ciągle ci młodzi. A co z tymi po czterdziestce, którzy ledwie wiążą koniec z końcem i nie mogą czasem latami znaleźć pracy a mają na głowie prawdziwe rodziny? Nikogo to je obchodzi. Wszyscy zapomnieli.
 • 2015-07-08 20:38 | aigielsk

  Pomysł ciekawy, ale...

  jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że trybunał konstytucyjny stwierdziłby jego zgodność z konstytucją. Mielibyśmy tu do czynienia z ewidentną dyskryminacją ze względu na wiek.
  Myślę, że w podobny tonie wypowiedziała by się komisja europejska (jeśli by to w ogole tak wysoko doszło)...
 • 2015-07-08 21:21 | obserwatore

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Ale jaja. To napewno kasa socjalna z Niemiec. hahaha
 • 2015-07-08 22:06 | jakowalski

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  aigielsk
  Oczywiście, że to byłaby dyskryminacja ze względu na wiek, podobnie jak zwolnienie z podatków osób w wieku emerytalnym. No cóż: tonąca PO brzytwy się chwyta... :-(
 • 2015-07-08 22:38 | fly

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Nasz PKB rośnie przez powiększanie długu pani Redaktor . To raz . Po drugie popieranie tylko młodych jest idiotyzmem i dyskrymianacją innych . A może kobiet lesbijek ? Jak to naprawdę wygląda ocenili ( lepiej niz prasa ) czytelnicy artu o pomocy dla zakładających firmy w wys. 3 mln . zł przez łodzki UP . Jest bodaj w Money.pl sprzed paru dni . Łodzki UP się chwali , a powinni iść pod sąd , bo jak zręcznie policzył jeden z czytelników 3 mln. zł przenaczono dla 50 osób na "szkolenie z zakresu zakladania i prowadzenia firmy " Czyli k...a wychodzi 60 tys, na łeb !!! A byli tam "szkoleni" prawnicy i architekci !!! Nóż się otwiera ! Szkoda , że pisac ich nie uczyli ! Potem ci uczniowie dostali jeszcze ( zwykłe ) 25 tys. na złaożenie firmy !
  Przyznacie , że "szkolenie" prawnika z czegoś tak prostego jak zakładnaie firmy - to tylko w UE ! I zgadzam się z JKM , że ten unijny cyrk MUSI upaść ! ( choć nie zgadzam sie ze wszystkimi JKM pomysłami )
  Jako prowadzący biznes wiem , że największym obciązeniem jest ZUS ! I tylko wprowadzenie emerytury obywatelskiej dla wszystkich , powodujące radykalne zmniejszenie podatku (!) którym jest ZUS ożywi gospodarkę ! Podatków można nie płacić , jak nie masz przychodu . ZUS nasyła komornika i licytuje majątek za niezapłacone składki ! Tyle prawdy !
 • 2015-07-09 00:22 | adamzon

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Obciążenia podatkowe podobnie jak zus powinny być jednakowe dla wszystkich niezależnie od płci, wieku, wyznania i formy zatrudnienia też. Powinno to być oczywiste, szczególnie dla neoliberałów. Wszelkie luki i wyjątki niszczą rynek pracy, finanse państwa i wolną konkurencję.
 • 2015-07-09 07:38 | watt

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Tego mlodego na zdjeciu zwolnilnbym od razu! I od podatki i od pracy.
 • 2015-07-09 09:21 | sztubak

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Pomysł zwolnienia od podatku ze względu na wiek jest równie mądre jak referendum a sprawie JOWów.

  Czy młody czy stary płaci podatki od dochodu a nie od wieku.

  Rząd powinien zapewnić ochronę pracowników bez względu na wiek. Czterdziestolatek czy piędziesięciolatek może być równie dobrze zmuszany do umowy śmieciowej jak i dwudziestolatek.

  Praca na terenie firmy, w godzinach pracy firmy i na firmowym sprzęcie to praca na etacie. Sankcje za zmuszanie pracownika do fikcyjnego zatrudnienia śmieciowego ponosi pracodawca.
  Pracownik, w ciągu powiedzmy 3 lat, może wystąpić do Inspektoratu Pracy o uznanie jego pracy jako etatowej. Udowodnienie, że pracował na terenie, sprzęcie i w godzinach pracy firmy automatycznie wymaga pokrycia przez pracodawcę składek ZUS pracownika i pracodawcy za udowodniny okres.

  Samozatrudniony, z kontraktem czy bez, to człowiek pracujący we własnym domu czy biurze, w godzinach wedle jego woli i na swoim sprzęcie.
 • 2015-07-09 09:49 | mir

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Czy ktoś z polityków rozumie czym jest rynek.
  Ilu z nich poznało ryzyko gospodarcze.
  Badało konsekwencje decyzji, brutalne, prawdziwe.
  Stanęło w obliczu wyboru: albo, albo?
  Wychowaliśmy stado "pasterzy" ze sforą psów. Na garść baranów .
  Mały przykład z tekstu:
  "przedsiębiorcy twierdzą bowiem, że niedoświadczeni nawet nie zarabiają na swoje płace, dlatego ich nie chcą"
  Wg Autorki i polityków obniżenie obciążeń ma zachęcić do ich zatrudnienia.
  Nie zachęci. Nie sprawi, że staną się kompetentni.
  Likwidacja obciążenia nie zrównoważy straty jaką takie osoby generują.
  Ich negatywny wpływ na firmę jest dużo większy niż wynikałoby tylko z rachunków.
  Przyczyna stanu rzeczy, choć dotyka rynek, nie jest z nim związana.
  Druga część zdania upewnia, że o problemie rozprawia się w kategoriach niesprawdzonych przypuszczeń.
  "To nie zawsze jest prawdą, zwłaszcza w sytuacji, gdy staż zawodowy wynosi już kilka lat."
  Niestety tak nie jest, kilkuletni staż niczego nie zmienia poza oceną własną zatrudnionego.
 • 2015-07-09 09:59 | mir

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  "Praca na terenie firmy, w godzinach pracy firmy i na firmowym sprzęcie to praca na etacie."
  "Samozatrudniony, z kontraktem czy bez, to człowiek pracujący we własnym domu czy biurze, w godzinach wedle jego woli i na swoim sprzęcie. "
  Szanowny Panie.
  Czy warunki jakie Pan wskazuje muszą być spełnione łącznie czy jakiekolwiek z nich?

  Rygoryzm to stan umysłu.
  Dowodzi raczej braku pomysłu na problemy niż ich rozwiązanie.
 • 2015-07-09 10:50 | edva

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  "2015-07-09 09:49 | mir
  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków
  Czy ktoś z polityków rozumie czym jest rynek. "

  A czy w ogole ktos we Wszechswiecie rozumie, co takie gusła jak 'rynek', 'niewdzialna reka jego', 'makroekonomia' i inne 'mambojumbo' znacza? Pomijam oczywiscie polskich dziennikarzy i pewnego profesora. Oni wszystko wiedza i rozumieja.
  Czasami nawet wiecej niz wszystko!
 • 2015-07-09 11:00 | sztubak

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  mir

  Jest to rozwiązanie stosowane w Kanadzie, znam gdyż przez wiele lat byłem samozatrudniającym się w tymże kraju.

  Proszę o przedstawienie swojego w tej sprawie pomysłu.
 • 2015-07-09 12:09 | sztubak

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Problem bezrobocia młodych to problem występujący w różnym nasileniu w większości państw.
  Możemy szukać naszej własnej drogi do jego rozwiązania albo możemy sięgnąć po rozwiązania krajów w których ten problem jest najmniejszy.
 • 2015-07-09 12:58 | jakowalski

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  sztubak
  Jedyne działające lekarstwo na bezrobocie to jest likwidacja kapitalizmu, jako że w kapitalizmie musi prawie zawsze istnieć tzw,. rezerwowa armia pracy, która skład się z tzw. marginalnych pracowników, zwalnianych kiedy nadchodzi recesja, a przyjmowanych znów do pracy, kiedy gospodarka chwilowo wychodzi z recesji. Ale ponieważ kapitalizm jest w recesji od roku mniej więcej 1973 (globalny kryzys wywołany kolejną agresją Izraela na swych sąsiadów i spowodowanym tą agresją embargiem nałożonym na zachód przez arabskich producentów ropy naftowej), to nie łudźmy się, że są dziś gdzieś na świecie państwa kapitalistyczne wolne od tego problemu: Dziś mamy bowiem tylko państwa kapitalistyczne lepiej czy gorzej ukrywające prawdziwy rozmiar swojego problemu z bezrobociem.
  Upadek gospodarczy i społeczny współczesnego kapitalizmu widać jest chyba najlepiej na przykładzie Niemiec, a szczególnie byłego NRD, gdzie bezrobocie było do niedawna zerowe, a nawet i ujemne (ostry deficyt rąk do pracy), a dziś przekracza ono oficjalnie 10%, a realnie 20%, oraz na przykładzie tego, że była NRD się dziś mocno wyludnia, mimo że otrzymał ten region największą w historii świata pomoc gospodarczą: i w liczbach absolutnych i per capita.
  Statystyki bezrobocia, inflacji czy PKB są zresztą Niemczech tak samo „poprawiane” jak w Polsce – przecież realna stopa bezrobocia w Niemczech wynosi nie te oficjalne 4.7% a co najmniej 12%:
  „It is also of importance to mention that countries like Germany with ostensibly very low official unemployment percentages are not spared from real unemployment. In the case of Germany, where the official unemployment is only 5.2%, there is another, almost equally important percentage of unemployed part-timers of 4.1% of the labour force, plus 1.3% of seeking but not available and another 1.3% of people available but not seeking for employment. Add those four percentages and you arrive at 11.9%, which is a quite important part of the labour force.”
  (Patrz n.p. http://europeansting.com/2014/01/21/eurostat-real-unemployment-double-than-the-official-rate/).
 • 2015-07-09 13:00 | jakowalski

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  A może także karmić ich mlekiem co rano?
 • 2015-07-09 14:29 | jakowalski

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Także: Microsoft zwalnia prawie 8 tys. pracowników (Wyborcza.biz Wyborcza.biz Wiadomości gospodarcze)
 • 2015-07-09 16:22 | sztubak

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  W moim dorosłym życiu poznałem socjalizm z zerowym bezrobociem jak i kapitalizm z bezrobociem 5-9%, tym oficjalnym. Zdecydowanie wolę kapitalizm. W socjaliźmie rzekomo nie było bezrobocia ale było bardzo wielu ludzi zatrudnionych nie pracujących albo pracujących na ćwierć czy pół gwizdka.
  Efekt wiadomy, wszyscy pracują w znacznej części nic nie produkując a więc bardzo niska wydajność pracy i pieniądz bez wartości.
  W latach osiemdziesiątych bezrobotny w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, USA czy Kanadzie żył lepiej niż zatrudniony na pełny etat robotnik czy inteligent w obozie socjalistycznym.

  W 1978 miałem okazję pobyć w NRD i Niemczech Zachodnich, lepiej było w Zachodnich na zasiłku dla bezrobotnych czy socjalnym niż w NRD pracującym, o wolności w NRD nie wspominając.
  Zerowe bezrobocie to fikcja, nie może być celem samym w sobie. Wystarczy obniżenie do 4-6% i w miarę rozsądne zarobki.
 • 2015-07-09 17:16 | camel

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  @sztubak - Niemcy z dawnej DDR niezbyt się z Tobą zgadzają. Fakt, że wtedy był okres apogeum socjalizmu na zachodzie. Ze strachu przed ZSRR pozwolono robotnikom na dobre życie. Reaganomika zakończyła ten okres. Globalizacja dobiła resztki. Zdanie, że wystarczy obniżyć bezrobocie i dać pracującym dobrze zarobić jest tak zabawnie odjechane. Na świecie jest zbyt wielu ludzi, pracy nie starcza dla wszystkich, wielki kapitał nie ma zamiaru się dzielić z odzyskanymi wreszcie poddanymi, zyskami. Pozbawiony straszaka komunizmu, przywraca XIX-wieczne stosunki pracy. Począwszy od Azji i Polski.

  Tego, że bezrobotny na zachodzie żył lepiej niż inżynier pracujący w Polsce - nie komentuję, bo by mi się klawiatura zgrzała. Ale rozumiem źródło tego typu stwierdzeń: jest nim kompletna nieświadomość co do tego, co jest ważne i co konstytuuje wolność człowieka. Kolorowe pudełka w supermarkecie, pełne niezdrowej, przemysłowej karmy - ważne nie są, choć większość myśli tylko poprzez ich pryzmat.
 • 2015-07-09 18:24 | mir

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  2015-07-09 10:50 | edva

  To nie jest skomplikowane. Rynek to popyt i podaż.
  Zjawisko równie naturalne jak np. opad deszczu.
  'mambojumbo' zaczyna się gdy pojawiają się cudotwórcy i niecierpliwi wskazujący drogi na skróty.
  Wcale nie twierdzę, że rynku nie można i nie należy modyfikować.
  Należy jednak pamiętać, że to zjawisko naturalne i każda ingerencja powoduje obok pożądanych efektów także nieprzewidywalne.

  2015-07-09 11:00 | sztubak

  Czy wiesz, że leki mogą mieć różne działanie zależne od uwarunkowań?
  Warto zamiast kopiowania rozwiązań zastosować badanie przyczyn.
  Gdy pojawią się wnioski nie powinny stanowić tabu a wskazanie decyzji.
  Jako osoba rozsądna oczywiście nie oczekiwałeś ode mnie pomysłu.
  Podpowiem jednak, że rozwiązaniem nie jest forma ustroju a prostota.
  Tak jak napisał 2015-07-09 00:22 | adamzon.

 • 2015-07-09 18:50 | abchaz

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  @remm

  Pardonnez le mot ,for sure
 • 2015-07-09 19:16 | edva

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  2015-07-09 18:24 | mir

  "To nie jest skomplikowane. Rynek to popyt i podaż"

  Nie spodziewlem sie odpowiedzi, ale gdybym sie spodziewal, to spodziewalbym sie wlasnie czegos takiego.
  Osobsiscie znam chyba tylko jedna teorie odznaczajaca sie podobna zwiezloscia: komunizm to elektrycznosc plus wladza rad.
  Wzruszylem sie - ilez wspomnien!

  Ja zreszta tez potrafie, nawet bardziej zwiezke niz klasycy. Np. świat to m i r. Czyz nie?
 • 2015-07-09 19:56 | sztubak

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  mir,
  Jestem sztubak a od sztubaków raczej rozsądku się nie można spodziewać.

  Oczekuję coś konkretnego czyli diagnozy i sposobu leczenia jak już przywołujemy medycynę w tej dyskusji.
 • 2015-07-09 21:26 | jakowalski

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków


  Mir
  Już ci wytłumaczono, twierdzenie, iż „rynek to popyt i podaż” jest tak samo nienaukowe jak to, że „komunizm to elektryczność plus władza rad”. Poza tym, rynek jest zjawiskiem historycznym, podobnie jak n.p. pieniądz. Pojawia się on przy określonym poziomie rozwoju sił wytwórczych, ale kiedy one osiągną odpowiednio wysoki poziom, to on znika.
  Camel
  Pracy by starczyło dla wszystkich. Praca niekoniecznie musi być przy produkcji w fabryce. Na świecie jest dziś n.p. olbrzymi deficyt wody pitej oraz mieszkań. Gdyby te obecne miliony bezrobotnych zatrudnić przy projektach związanych z budową ujęć wody, jej oczyszczalni i wodociągów oraz kanalizacji (w tym oczyszczalni ścieków) i w budownictwie mieszkaniowym oraz w przemyśle wytwarzającym materiały budowlane, to okazało by się, że brakuje rąk do pracy. Problemem jest tu więc kapitalizm, który pozwala na zatrudnienie kogoś tylko wtedy, jeśli ta osoba przynosi natychmiastowy zysk finansowy dla właściciela firmy, która tą osobę zatrudnia. A przecież taka firma może n.p. produkować bron, a więc jej produkcja służy nie ludziom, a zabijaniu i kaleczeniu ludzi...
  Sztubak
  Mao widziałeś, n.p. nie widziałeś kapitalizmu w biednych państwach świata, a ja zaś ten biedny kapitalizm widziałem i wolę więc ten dawny PRL niż n.p. współczesny Bangla Desz. Poza tym, to w najbogatszych krajach świata (a także i w Polsce) też mamy dziś bardzo wielu ludzi formalnie zatrudnionych, ale nie pracujących albo pracujących na ćwierć czy pół gwizdka.
  Zgoda: w latach osiemdziesiątych bezrobotny w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, USA czy Kanadzie żył lepiej niż zatrudniony na pełny etat robotnik czy inteligent w obozie socjalistycznym, ale tylko dlatego, że w wtedy w tych krajach Zachodu były jeszcze wysokie zasiłki dla bezrobotnych, jako że istniał wtedy jeszcze ZSRR ze swymi sojusznikami, a tw ym Obozie Radzieckim nie było bezrobocia.
  Poza tym, to 4-5% bezrobocie wciąż jest bezrobociem. Po prostu ponieważ w USA zapisano w statucie Rezerwy Federalnej zniesienie bezrobocia jako jeden z głównych celów działalności tego banku, to wprowadzono nową definicję pełnego zatrudnienia: początkowo jako stopę bezrobocia w okolicach 1 do 2 procent (tzw. bezrobocie frykcyjne, czyli osoby zmieniające pracę), a obecnie nawet do 5 procent jak nie więcej.
 • 2015-07-09 21:36 | jakowalski

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Sztubak
  Krótko i zwięźle (po wojskowemu):
  Diagnoza: bezrobocie we współczesnej Polsce to jest przede wszystkim wynik powrotu w Polsce do kapitalizmu rynkowego.
  Jedynym sposobem efektywnego wyleczenia Polski z choroby bezrobocia jest więc likwidacja najważnieszej przyczyny istnienia tegoż bezrobocia, czyli likwidacja kapitalizmu rynkowego.
  Żadne półśrodki i placeba typu zwolnienia młodych ludzi od płacenia podatków niczego tu nie rozwiążą, jako że młodzi też się starzeją, i co się z nimi stanie, kiedy skończą się in te „wakacje” od płacenia podatków? I co ze starymi, którzy przecież będą musieli płacić wyższe podatki, aby młodzi mogli ich nie płacić?
 • 2015-07-10 12:29 | daw_us

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  jestem przed 30; nie chciałem głosować na PO; ale ta propozycja... POpieram :)
 • 2015-07-11 00:03 | Arko2

  Powszechność składek (podatkòw)

  Tylko powszechne relatywnie niewielkie podatki są sprawiedliwe i akceptowalne przez obywateli. Wszystkie inne rozwiązania to fikcją.
 • 2015-07-11 10:18 | jakowalski

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Arko2
  Tu nie chodzi tyle o wysokość podatków, ale na co one są wydawane.
 • 2015-07-11 12:44 | kaesjot

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Powtarzam po raz n-ty zamiast deliberować komu, ile zabrać a komu dać należy się skupić na działaniach by tego, co będzie się zabierać było jak najwięcej.
  Herbata nie staje się słodsza od mieszania tylko od ilości wsypanego cukru . Wiadomo, że z pustego i Salomon nie naleje !
  Doprowadzono do upadku nasz rodzimy przemysł, którego produkty, może nie przodujące pod względem poziomu ale wbrew temu co się dziś mówi znajdowały zbyt także za granicą i to nie tylko w ZSRR - sporo szło do Indii, Chin czy krajów arabskich)
  Wiele polskich zakładów produkcyjnych mających pełen portfel zamówień eksportowych zostało sprzedanych zachodnim firmom konkurencyjnym, które najczęściej , po przejęciu klientów zamykały je.
  Balcerowicz to po prostu ( po poznańsku ) "papudrok" , który uważając się za fachowca wziął się za remont budynku lecz zamiast go zmodernizować spowodował tylko jego zawalenie się.
  Najbardziej wkurzające jest to, że jego poplecznicy od ćwierćwiecza sprawują w Polsce ster rządów i szykują si e dalej ( Petru ).
 • 2015-07-11 16:57 | jakowalski

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  kaesjot
  Pamiętaj, że wzrost gospodarczy ma swe granice, do których to właśnie coraz bardziej i coraz szybciej się zbliżamy. Nie jest bowiem możliwe, aby cała ludzkość (dziś ponad 7 miliardów, a wkrótce, jeszcze w tym stuleciu, zapewne ponad 10) żyła tak jak Amerykanie z tzw. wyższej klasy średniej (upper middle class): co najmniej 5-pokojowy domek z ogródkiem i basenem, co najmniej dwa, co najmniej średniej klasy samochody na rodzinę plus domek letniskowy w górach albo nad morzem, a nawet „tylko” na poziomie klasy średniej z Europy Zachodniej (co najmniej 2-pokojowe mieszkanie z łazienką i ubikacją w bloku będącym w dobrym stanie technicznym, jeden samochód, coraz częściej typu „maluch”, n.p. Smart na rodzinę etc.).
  Zostaje nam więc tylko alternatywa tzw. zerowego wzrostu, czyli gra o sumie zerowej – komuś trzeba będzie więc zabrać, aby można było dać innym, bardziej potrzebującym. Oczywiste jest, że zabrać można będzie tylko tym, którzy mają dóbr materialnych za dużo, a więc klasie wyższej (upper class) i wyższej klasie średniej (upper middle class). Gadanie o tym, że trzeba zwiększać produkcję, aby zaspokoić rosnące wymogi, jest więc dziś już tylko pustym gadaniem, nie mającym żadnego poparcia w naszej realnej rzeczywistości, w której przybywa wciąż ludzi, a nie przybywa ani ziemi uprawnej, ani wody pitnej, ani też bogactw mineralnych. I zgoda co do Balcerowicza i jego „reform”.
  Pozdrawiam
 • 2015-07-11 21:39 | kaesjot

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  jakowalski
  Niedawno czytałem, że gdyby wszyscy konsumowali tyle co Amerykanie to zużycie zasobów przekraczałoby możliwości ich odtworzenia przez naturę, czyli zjazd po równi pochyłej do kompletnego wyjałowienia Ziemi.
 • 2015-07-11 21:46 | jakowalski

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  kaesjot
  Otóż to...
 • 2015-07-14 15:01 | Radek

  Re:Rewolucyjny pomysł PO: zwolnić młodych z płacenia podatków

  Pieniędze by sie znalazły na te wszystkie pomysły nie tylko dla młodych a dla każdego gdyby politycy zaczęli żyć oszczędniej z naszych podatków niedokarmiam.pl