Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kraków wśród 10 najlepszych miejsc turystycznych świata

(11)
Portal Travel+Leisure, tworzony przez tysiące turystów na świecie, opublikował właśnie listę najatrakcyjniejszych miast świata. Kraków zajmuje zaszczytne…
  • 2015-07-09 15:33 | zyta2003

Krakow wsrod najlepszych miejsc turystycznych swiata

Tylko sie cieszyc z pozycji Krakowa w tym rankingu, przy tym cena piwa tez jest wazna.
    Ale umieszczenie na drugiej pozycji, przed zwycieskim Kioto Charleston z Poludniowej Karoliny (USA) jest absurdalne. Mozna zapytac, i ja tez pytam, co turystow uwiodlo w tym miescie. Bylam tam dwa dni na wiosne tego roku, inni glosujacy chyba tez niewiele dluzej. Przeczytalam wczesniej przewodniki, ktore zawsze porownuja z sasiednim Savannah w Georgii i spor jest nierozstrzygniety ktore atrakcyjniejsze, a na pewno lokalny. Nawet nie na skale amerykanska. Wsrod Polakow wiadomo jedynie, ze pod Savannach zginal Pulaski. Dla mnie Savannah jest zwycieska w stosunkiem 10:2. Dwa miasta z czasow swietnosci Poludnia, plantacji i niewolnikow, a nawet jesli jest nieco inaczej, to o co tu chodzilo?
    Nie wiem co taki rozglos nadalo Charleston? Chyba nie n iechlubna "promocja" w mediach sprzed kilku tygodni na okolicznosc rasistowskiego mordu.
  • 2015-07-09 15:35 | adriankrakow

Żenujący poziom dziennikarstwa

Kto do jasnej Anielki pisał ten "artykuł"? Redaktorzyno, w języku poskim nie używa się nazwy "Cape Town", tylko Kapsztad; podobnie jak piszemy Rzym zamiast Roma, Paryż zamiast Paris czy Wiedeń zamiast Wien. Widać też daleko posuniętą swobodę w określaniu lokalizacji miast: raz podano samą nazwę miasta (Jerozolima), kiedy indziej dodano do niej region geograficzny (Afryka Południowa), raz kraj (Polska, Hiszpania), raz kontynent (Azja), innym razem znowuż stan (Karolina Południowa). "Polityko", kogo Wy zatrudniacie w tej redakcji?!
  • 2015-07-09 16:12 | comet

Re:Kraków wśród 10 najlepszych miejsc turystycznych świata

"Polityko", kogo Wy zatrudniacie w tej redakcji?!

... gimnazjalisci na praktykach?
  • 2015-07-09 16:58 | camel

Myślę że w przyszłorocznej edycji nasza wieś ma szansę na pierwsze miejsce, bo jeśli znaczącym wskaźnikiem jest cena alkoholu, to u Rycha na podwórzu można tak się nawalić, za takie grosze, że zwycięstwo jest w kieszeni. A za podwórzem - sama, nieskażona niczym przyroda, komary, chaszcze i huszcze, rów, żaby i kijanki (znaczy teraz już nie ma, bo pobliska świniarnia zpełnia rów "czymś", ale co tam - jest kapytalizm i nie wolno uprzykrzać życia największemu lokalnemu stokłosie. Słowem kudy Krakówkowi do nas! Przyjeżdżajcie!
  • 2015-07-09 17:47 | bever

Zasluzeni towarzysze wykruszaja sie, mlodzi po reformie buzka nie musza sie juz niczego uczyc.
    Wroc Komuno!!!
  • 2015-07-09 19:29 | znafca

Chyba tylko dzieki watachom pijanych Anglików!
  • 2015-07-09 19:40 | Jarecki32

Charleston to numer 2 ? Jakies nieporozumienie. Bylem w tym miescie wielokrotnie, owszem jest fane, szczegolnie jesienia, w lecie upal nie do zniesienia, ale atrakcji turystycznych w porownaniu chocby do takiego San Francisco niewiele.
  • 2015-07-10 12:01 | fox

Azja to kraj? No proszę, czegóż to można się dowiedzieć na portalu polityka.pl :) tak trzymać :)
  • 2015-07-11 07:47 | Kopernikus

Liebe Redaktion: Polityka,
    bardzo duźo tu na tym forum mądralów. Urodziłem się w Breslau, ale Polacy zawsze wpisywali, źe urodziłem się w Wrocławiu. Co jest faktycznie absurdalne. Bo Wrocław wtedy jeszcze nie istniał. Szkoda, bo artykuł posiada inny temat.
  • 2015-07-12 13:48 | victorast

adriankrakow,
    niezaleznie od tego, czy piszesz do rzeczy czy nie, to jednak zatraca to sens, jeśli zaczynasz się wyżywać nazywając autora "redaktorzyną". Dlatego tez nie piszę nic na temat tego, co napisałeś bo nie chciałbym musieć cię nazwać "czytelniczyną" albo "komentatorzyną". Skąd tyle złośliwości? Czy sprawia ci to przyjemność? Ja rozumiem to miejce jako forum do komentowania tekstu a nie jako zaproszenie do obrażania. Zastanów sie nad tym.
  • 2015-07-12 14:20 | victorast

kopernikus,
    moja żona urodziła się w Warszawie a Niemcy piszą, że urodziła się w Warschau. Znajomy był kedyś w stolicy Italii o nazwie Roma a Niemcy piszą, że byli w Rom. To też uważasz za absurdalne? W tak nawiasem mówiąc, to nie masz większych problemów, lieber Kopernikus? Oder woltest Du unbedingt etwas schreiben? Egal, ob mit Sinn oder sinnlos?