Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Senat przyjął ustawę o in vitro

(16)
Następny ruch należy do prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wciąż ma wątpliwości, czy ustawa jest konstytucyjna.
 • 2015-07-10 15:49 | Byniek

  To się po prostu nie mieści w głowie.

  Gdybym nie wysłuchał wystapień przeciwników in vitro, nie uwierzyłbym, że w XXI w w środku Europy wsród najwyższej władzy ustawodawczej może być aż tylu ciemniaków. Padające w debacie" argumenty" dlaczego nie dla pozaustrojowego zapłodnienia, po prostu zapierały dech w piersiach.
 • 2015-07-10 17:52 | jacek

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  KRK chcial pokazac Kopacz kto tu rzadzi .... !
 • 2015-07-10 18:10 | sławek.m

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Jeżeli prezydent będzie kręcił przy podpisaniu ustawy to straci mnóstwo głosów dla PO.
  Ponadto ta ustawa jest przykładem nadmiernej legalizacji. Bez ustawy urodziło się mnóstwo dzieci i rodzicom nikt nie zaglądał do dowodów. A teraz ilość zapłodnionych komórek, jak zwykle życie napoczęte i pohukiwanie kleru (kto rozsądny tego słucha?). Wystarczyło wpisać procedurę na listę usług świadczonych przez NFZ, zapewnić finansowanie i już.
 • 2015-07-10 22:32 | Jan_Janusz

  Re: Nowy rozdział o pamiętaniu przez DNA stresów rodziców i okresu płodowego podaje Epigenika

  "In vitro" nie jest żadnym rozwiązaniem dla narodu skazanego przez polityków na degradację i klęskę demograficzną.
  In vitro obciąża stworzonego tym sposobem człowieka większym prawdopodobieństwem poważnych chorób i stresów.
  Jest się nad czym zastanawiać , ale politycy nie mają głowy do problemów przerastających ich ambitne głowy.
 • 2015-07-10 23:36 | Leszex

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Czy byli europosłowie Kurski, Ziobro, Cymański są bezrobotni, czy mają jakieś zajęcie, zapytał telewidz niestety odpowiedzi jak dotąd się nie doczekał. Tych panów często widzimy w telewizji ale czy za te marne występy dostają forsę czy to robią za friko nie wiadomo a publika ciekawa jak jest faktycznie. Jest to prawdopodobnie tak zwana zjednoczona prawica cokolwiek to dzisiaj znaczy. Najlepiej być aktualnym europosłem. Janusz Korwin-Mikke błyszczy. On może na Sali plenarnej spać, pleść trzy po trzy para piętnaście, używać faszystowskich gestów i robić co tylko chce i jeszcze dostaje niezłe wynagrodzenie za to jajcarstwo na forum. Chce rozwalić UE od wewnątrz i może mu się uda. Strach pomyśleć co by było gdyby znalazł naśladowców. Kto by wtedy dotował polskich rolników i wspierał polskie inwestycje? Dzisiaj na obwodnicy Bełchatowa jakaś przerwa, na obwodnicy Wielunia praca wre. Obok tych miast miała przebiegać droga S-8 ale poszła obok Sieradza do Łodzi przez co trasa przejazdu S-8 wydłużyła się o jakieś 40 kilometrów. Chwaląc polskie inwestycje nie sposób pozbyć się myśli, że wszędzie rządzą politycy mijając się co chwila ze zdrowym rozsądkiem. In vitro mnie nie interesuje ale słuchając licznych dyskusji dziwię się uporowi jednych i drugich chociaż być może są też trzecia, czwarta i kolejne opcje. Pani poseł Jadwiga Wiśniewska z PIS trafnie zauważyła, że ta ustawa powinna się nazywać o zapłodnieniu pozaustrojowym a nie o leczeniu bezpłodności. Na świecie przybywa ludzi w zastraszającym tempie i im biedniejsze społeczeństwa tym więcej. Nasi obywatele im bogatsi tym ich mniej i żadne pozaustrojowe zapłodnienia przyrostu naturalnego nie poprawią. Chodzi więc o dobro Ojczyzny i przyrost naturalny czy o spełnienie swoich zachcianek? Wszystkie choroby biorą się ze stresu, tylko syfilis z przyjemności ktoś trafnie zauważył. Życzę zatem Państwu mniej stresu i więcej przyjemności.
 • 2015-07-11 04:32 | observer

  PS

  Myślałem o poziomie argumentów przeciwników in vitro.
 • 2015-07-12 17:55 | AKon

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Przyjęcie tej ustawy w ww. formie to, niestety, tryumf lewackiego postrzegania rzeczywistości, gdzie zarodki i płody są pozbawione podstawowego prawa człowieka: do życia.
 • 2015-07-12 22:06 | yuka

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Ciekawe ile będzie kosztować gromadzenie i przechowywanie zarodków.
 • 2015-07-13 14:57 | Marcin L

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Panie AKon a co z godnoscia dzieci niepelnosprawnych wymagajacych stalej opieki? Czy biskupi powolali juz komisje majatkowa do pomocy dzieciom niepelnosprawnym? Zrezygnowali z luksusowych aut , akwaparkow, Bo wazniejsza jest godnosc czlowieka ? NIe, wszycy macie geby pelne frazesow ale gdy idzie o odpowiedzialnosc to juz was tam nie ma. Zapraszam pana i biskupow do opieki nad dzieckiem niepelnosprawnym. Niech mnie pan udowodni w praktyce panskie przekonania. Chciwosc biskupow na mamone jest wieksza tak cynicznie deklaruja ogodnosci zarodka bo ich to nic nie kosztuje a moga zyc kosztem niepelnosprawnych dzieci, bo dzieci niepelnosprawne to nie jest juz Kosciol!
 • 2015-07-13 15:50 | kaktus

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  "gdzie zarodki i płody są pozbawione podstawowego prawa człowieka: do życia."

  byc moze dlatego ze zarodek to nie czlowiek.

  Jest roznica miedzy szyszka a drzewem, jajkiem a kura, zarodkiem a czlowiekiem.
 • 2015-07-13 16:29 | Kormo

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Mainstreamowe media jak zwykle wszystko przekreciły. Prawdziwa dyskusja w senacie wygladała inaczej. http://youtu.be/tZU5ruhXmLs
 • 2015-07-13 22:30 | Comet

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  "Przyjęcie tej ustawy w ww. formie to, niestety, tryumf lewackiego postrzegania rzeczywistości, gdzie zarodki i płody są pozbawione podstawowego prawa człowieka: do życia."

  Zarodek to tylko kilka komorek - nic wiecej!

  P.S. Osobiscie wole "lewakow" od ultra-katolickich fanatykow. Do tych drugich bowiem zazwyczaj nie docieraja
  zadne logiczne argumenty!!
 • 2015-07-13 22:36 | Jer-1

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  "In vitro obciąża stworzonego tym sposobem człowieka większym prawdopodobieństwem poważnych chorób i stresów."

  W ktorym to kosciele (katolickim) nabyl pan takowa wiedze???
 • 2015-07-14 13:13 | AKon

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Do Marcin L:
  Trudno mi dociec, dlaczego zwracając się do mnie, odnosi się Pan do stanowiska Kościoła rzymskokatolickiego - w ten sposób jakbym był rzecznikiem czy przedstawicielem hierarchów, których tak Pan łaskawie raczy nienawidziec.
 • 2015-07-14 14:51 | Marcin L

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Panie AKon pisze panu o odpowiedzialnosci za zycie ktore jest, a ktorej panu widocznie brakuje. To samo hierarchów, ktorym o wiele latwiej jest mowic o zarodkach niz postapic z godnie z ewangelia ktora przeciez glosza za ciezkie pieniadze, i podzielic sie z dziecmi niepelnosprawnymi. Jesli nie stac ich na odpowiedzialnosc za zycie ktore jest, podobnie jak pana to prosze zamilcie raz na zawsze, albo postepujcie inaczej.To jest wedlug pana milosierdzie wobec blizniego w potrzebie?.
 • 2015-07-15 16:27 | Jer-1

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Widzisz "Marcinie", obluda i hipokryzja to dwie bardzo typowe cechy tzw. "polskich katolikow"!!!