Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak karać za ludobójstwo

(3)
20 lat od największego powojennego ludobójstwa międzynarodowe wymierzanie sprawiedliwości nadal jest niesprawiedliwe.
 • 2015-07-10 16:09 | Anna M P

  najwieksze powojenne ludobojstwo ...?

  Przynajmniej miejcie przyzwoitosc dodac "w Europie". Nie zapominajcie o milionie zabitych w 1994 obywateli Rwandy.
 • 2015-07-10 22:23 | jakowalski

  Re:Jak karać za ludobójstwo

  Zapomniano napisać o największym ludobójstwie w historii ludzkości, czyli Holokauście Kongijczyków. Zginęło w nim ponad 20 milionów ludzi, czyli prawie dwa razy tyle, ile wynosi ludność współczesnej Belgii. A tymczasem król Leopold, główny organizator tej zbrodni, ma wciąż swoje pomniki w Belgii, a Belgia nie poniosła żadnych konsekwencji z tytułu przeprowadzenia tego największego ludobójstwa w całej historii ludzkości :-(
 • 2015-07-10 22:26 | jakowalski

  Re:Jak karać za ludobójstwo

  Saurom
  Przecież Srebrenica była wcześniej siedzibą muzułmańskiego korpusu gen. Oricia. Oddziały tego korpusu wymordowały wcześniej bestialsko serbską ludność otaczających Srebrenicę wsi, tak że nawet świadkowie tych zbrodni praktycznie nie ocaleli. Dopiero te zbrodnie muzułmanów skłoniły armię bośniackich Serbów do ofensywy, otoczenia i zdobycia Srebrenicy, a więc ci „biedni” muzułmanie ze Srebrenicy to byli głównie żołnierze-mordercy z korpusu Oricia. Być może wtedy to wydawało się to być marginesem geopolityki, ale wiadomo, że historia lubi paradoksy. Przecież to właśnie wtedy, walcząc po stronie muzułmańskiej w Bośni, zdobywała praktykę mordercza „elita” terrorystów Al-Kaidy Bin Ladena. Ci mordercy już wtedy fotografowali się trzymając za włosy ucięte brodate serbskie głowy, a potem wykorzystali i wykorzystują swoje doświadczenia na szerszą skalę. :-(