Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak meblują się Polacy

(4)
Polacy zwracają coraz większą uwagę na to, jak mieszkają. Zatrudniają architektów wnętrz, malują ściany, wymieniają meble. Wnętrzarstwo to dla wielu z nich prawdziwa pasja.
 • 2015-07-15 18:56 | Klusia11

  szal mebla.......

  "Robot kuchenny Kitchen Aid z USA (moda na lata 60. to nie tylko polska specyfika)."

  Model przestawiony na obrazku jest modelem z lat 30-tych, nie 60-tych.
  oprocz wprowadzenia dodatkowych kolorow, sylwetka tego mikesra prawie sie nie zmienila przez ostatnie 60 lat.
  i w tym przypadku sylwetka jest uwazana za ponadczasowa, natomiast niezawodnosc jest najwiekszym atutem tego miksera przez ostatnie prawie 100 lat.""
 • 2015-07-15 21:36 | Klusio

  Re:Jak meblują się Polacy

  Amerykanie obecnie kupują najwięcej sprzętu domowego w sieci Walmart - króluje niepodzielnie chińska marka Haier :)

  PS. Ten wysoce pretensjonalny "trynd" nazewniczy w Polsce to jedynie zaklinanie rzeczywistości, a design (ang.) czy disegno (wł.) albo diseño (hiszp.) nie zastąpi od dawna istniejącego polskiego słowa: w tym przypadku projektowanie wnętrz.
 • 2015-07-17 18:39 | camel

  Re:Jak meblują się Polacy

  Umeblowanie a sprawa polska - w skrócie: Polacy meblują się w firmie "Bodzio" - kupują pretensjonalne zestawy o posmaku wnętrz u bogatego Cygana, które to zestawy stawiają w salonie ogaconego styropanem domku w kolorze pistacjowym lub jaskrawożółtym, z obowiązkowymi kolumienkami przed wejściem, miniaturowymi i nielicznymi okienkami, za którymi rozpościera się kostka bauma i przycięty trawniczek obstawiony tujkami.

  Ci, którzy urządzają się ze smakiem (są tacy, nie przeczę), są na tyle niereprezentatywną mniejszością, że naprawdę trzeba wiele "pewnej takiej murzyńskości" aby, jak w tytule, ich opis podsumować, że tak meblują się Polacy.
 • 2015-07-18 14:50 | jakowalski

  Re:Jak meblują się Polacy

  „Polacy”, czy też raczej ta, jakże w Polsce nieliczna, tzw. wyższa klasa średnia (upper middle class)?