Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Najbliższe dni pokażą, czy lewica znów się zjednoczy

(21)
Nawet jeśli dojdzie do porozumienia, to bez personalnej rewolucji – twarzami kampanii będą jak dawniej Leszek Miller, Tadeusz Iwiński, Włodzimierz Czarzasty i Janusz Palikot.
  • 2015-07-16 09:05 | Byniek

Czy Miller okazał się prawdziwym mężczyzną ?

Widmo wykopania od koryta i konieczność pójścia do pracy dajacej utrzymani wielu działaczy,którzy całe dorosłe życie spędzili w różnych partiach ( jaka by ona nie była ), przeraża, stad próby utrzymania się na powierzchni. Co jednak zrobić, gdy przywódców tych partyjek ( gdzie członkowie i członkinie ? ) chętnych na posady sejmowe jes to wiele więcej, niż nawet zakładana przez nich szansa zostania deputowanym.
  • 2015-07-16 09:47 | Seba

Re:Najbliższe dni pokażą, czy lewica znów się zjednoczy

Jako doświadczeni komentatorzy polskiej sceny politycznej powinniście się byli spodziewać, że nie idzie tutaj o żadne zjednoczenie lewicy,tylko uciszenie konkurencji. To dzięki takim ludziom jak Miller lewica w Polsce jeszcze przez długie lata nie osiągnie dobrego wyniku wyborczego, bo w obecnej atmosferze prawicowego uniesienia nie ma szans żadna inicjatywa, w której udział brać będą osoby jednoznacznie kojarzone z poprzednim systemem (dodatkowo skompromitowane swoimi działaniami również w oczach wyborców lewicowych). Nie rozumiem tylko dlaczego przyczyniacie się do tej fatalnej sytuacji oczerniając na swoich łamach inną lewicową inicjatywę, która mogłaby być realną szansą na zmianę wizerunku polskiej lewicy, dlatego, że nie chce ona uczestniczyć w tym wielkim porozumieniu. Tylko po co miałaby w nim uczestniczyć? Żeby się również skompromitować?
  • 2015-07-16 10:24 | Slawczan

@2015-07-16 09:05 | Byniek
    Szczególnie Millera top dotyczy - tyle lat aparatczykowstwa. Widmo utraty koryta musi rodzić desperację - no i w razie co zrodzi pytania: skoro gdy nie dostanie się do koryta i nie pójdzie do roboty (tylko jakiej? - w zawodzie?) to z czego żyje? Odżyją dwa kartony z banknotami o niskich nominałach?
    A samo ,,zjednoczenie" oceniam jako równanie 0 + 0 = 0 Zerem jest Miller - dla wyborcy lewicowego zakłamany neoliberał a i kulturowo to beton godny PiSsu. Palikot? Jest personifikacją zdania ,,miałeś chamie złoty róg" - jest modelowym przykładem na za potwierdzenie tezy ,,miałeś wszystko - byłeś piękny, bogaty (mam nadzieję, że jest nadal), inteligentny, elokwentny, seksowny i wszystko przesrałeś - KONCERTOWO". (Nie)Wiem jak on tego dokonał - no niby wiem ale i tak zagadka. Martwi mnie obecność w tym zgranym towarzystwie świeżych twarzy - Nowackiej czy Szczuki - nim sie spojrzą stracą swój powab i będą utytłane bo inaczej być nie może w kontaktach z takimi tuzami ,,lewicowości" jak Czarzasty czy Miller. Mam nadzieję, że ,,nowej" inicjatywie z daleka ,,życzliwie będzie patronował Pan Olek" - swoim autorytetem amerykańskiego pudla, oszusta wyborczego, ,,kompromisowością"). Na miejscu Nowackiej raczej bym grał na przeczekanie by trumienkę z padliną postkomunistyczną wyborcy w tych wyborach skremowali a prochy wysypali do szamba. Trzeba zacisnąć zęby i przeczekać 4 lata prawackich dewiacji - 2 lata PiSsingu wystarczyły na 8 lat rządów PO - 4 lata powinny dać świadomość przeciętnemu wyborcy co oznacza czas spędzony pod kuratelą Ziobrów, Gowinów, Terlikowskich by więcej to się nie powtórzyło. Słabo oceniam szanse Dudy - skoro większość tych dewiantów chce królem mianować Chrystusa to on jako prezydent będzie musiał się posunąć ze stołka by zrobić miejsce tak szacownej Osobie. Nie wiem tylko czy PiSsuary będą mieli większość konstytucyjną bo przeca będzie to wymagało zmiany Konstytucji/ustroju z republiki na monarchię. Ale ten punkt pomogą im opracować eksperci z epidiaskopu - mistrzowie od rozwiązywania kwadratury koła - mieć ciastko i je zjeść, byc ubogim i pławić się w luksusie, być pokornym i móc mieszać z błotem każdego.
    Ja chyba poprę ,,Razem" - nazwa nieszczególna ale przynajmniej nie są to zgrane ryje no i walczą w imię zasady ,,byt określa świadomość" a nie jak lewactwo mające zapewniony byt więc walczy o ,,kwestie drugorzędne". Najpierw poprawmy swój byt to będziemy potem mogli zając się ,,dekoracjami" - prawami zwierzątek, pseudoekologią, wolnością ćpania czy bzykania.
  • 2015-07-16 10:26 | JWK

Już wa snawet nie stać na korektora tytułu artykułu? Ale lipa!
  • 2015-07-16 10:41 | emma2000

czy lewica znów się zjednoczy ? Bez szans !!!

Do kompletu tego "rodzinnego zdjecia" zabraklo pani Ogorek.
    To jest raczej zespol towarzysko-konsumpcyjny pt. "Miller i nieprzyjaciele".
  • 2015-07-16 11:06 | Obiektywny

Cała nadzieja w Razem

Jeśli Razem nie wejdzie do Sejmu, to i tak - niezależnie, czy uda się to SLD - parlament będzie bez lewicy.
  • 2015-07-16 12:10 | jobrave

A cóż to za lewica?! SLD, to przecież neoliberałowie przystrojeni w piórka lewicy.Dla zachowania pozorów niby coś lewicowego robią, tyle, że to akurat jest najmniej ważne np. prawa gejów i lesbijek, obrona tęczy i takie tam pierdoły. Ta pseudo-lewica nie jest nawet cieniem dawnej SLD, poza Joanną Senyszyn, reszta, to nic nie warta zbieranina. Palikot, to też, co prawda, nie lewica, ale program ma w znacznej mierze lewicowy i sensowny. Prawdziwa lewica Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza - nie miele ozorom, nie kłapie, ale i działa, pomagając wykluczonym. Zawsze miał program i ma go obecnie, zawsze ten sam - lewicowy. Ale ta lewicowość cholernie przeszkadza samozwańczej lewicy czyli SLD. Poza tym, taki Miller, czy inny Czarzasty, nie ruszy dupy, żeby bronić jakichś biedaków przed eksmisją, nie postawi się biskupom, czy nawet najmarniejszemu proboszczowi. To SLD zabiła lewicę w Polsce, a przecież miała dobre wzory z przeszłości np. PPS, a nawet...PZPR. Dzisiejsze SLD, to zramolałe aparatczyki kombinujące jak się po raz kolejny zainstalować przy korycie. Wróżę im klęskę w wyborach.
  • 2015-07-16 13:38 | victorast

Zadziwiającym jest to, że wszyscy dyskutują o "kierunkach politycznych", które w dzisiejszych czasach pozbawione są jakiejkolwiek ideologii a stanowią wyłącznie ugrupowanie walczące o przywileje (bycia posłem, robienia kasy, roskoszowania się władzą...) i próbują to zdobyć udając, że maja jakies programy albo, że inni są głupsi.... Ludzie opanujcie się. Władza powinna stworzyc warunki dobrego życia polegającego na zarabianiu wystarczającej na utrzymanie rodziny ilości pieniędzy, na zabezpieczeniu potrzeb zdrowotnych.... (reszty nie będę wymieniał). I aby mogło się to udać potrzebne jest stworzenie odpowiednich warunków a nie mydlenie oczu wyborcom swoimi programami. Nie ma gospodarki PIS owskiej, nie ma gospodarki PO wskiej, Nie ma wreszcie gospodarki SLD owskiej. Jest natomiast gospodarka albo poprawna albo nie. I aby funkcjonowała gospodarka poprawna potrzebni są fachowcy. Dlatego demokracja powszechna jest absolutnie "out". Tylko demokracja elitarna może miec szansę. I jeśli ktoś taką demokrację nazwie dyktaturą, to zrozumiał to, co napisałem. Jednak nie chodzi mi o dyktaturę ideologiczną tylmko o dyktaturę nauki i kultury.
    victor ast
    PS. Rozumiejąc słowo "komentarz" nie zamierzam podejmować tu dyskusji. Napisałem tylko komentarz a nie zaproszenie do polemiki.
  • 2015-07-16 14:13 | bezportek

Nie wchodząc w szczegóły - mam pytanie: na jakiego grzyba komu potrzebna lewica?
    Woziły się lewaki na proletariacie, to się wkurzył i wyczesał gęstym grzebieniem.
    Teraz nosicielem ma być gej - ale jak długo wytrzyma?
    Bez żywiciela pasożyt ginie, co widać po wymierającej w ekspresowym tempie warstwie aktywistów i działaczy, zastępowanych urzędasami i sprzedajnymi "ekspertami" na usługach oszukańczego geszeftu.
    Kiedy minie histeria globociepu, idiotyzm feminizmu i wszelka inna głupota - do czego niby służyć będzie bezmyślna mutacja pseudo-homo? Gwoli zabawy i rozrywki, makaki sprawdzają się o niebo lepiej, vide nieśmiertelna kpina Lennona - "Imagine" - napisana na ławce przy wybiegu małp w Central Parku.
  • 2015-07-16 15:28 | Maciej2

Dramat polega na tym, że największa "lewicowa" partia SLD jest dokładnie taka, jak Czarzasty - gdy zadowolony z siebie i rumiany na gębie pije kawę w studio TVN, dając przy tym popisy pustosłowia, głupoty albo bezproduktywnej złośliwości pod adresem innych "kolegów posłów".
  • 2015-07-16 16:44 | jakowalski

GENERALNIE: w Polsce od dawna nie ma lewicy. Ostatnim lewicowym polskim politykiem był bowiem Władysław Gomułka. Po nim byli już tylko technokraci (Gierek), wojskowi (Jaruzelski) oraz neoliberałowie tacy jak Rakowski, Kwaśniewski czy też Miller, z lewicą nic nie mający wspólnego. :-(
  • 2015-07-16 18:06 | http://czesiuk.blog.pl/

Kiedyś "największą partię lewicową w Polsce" tworzyli tacy ludzie jak Cimoszewicz, Borowski, śp. Premier Józef Oleksy no i oczywiście Miller. Twarzami lewicy byli Kołodko, Belka. Spośród tych wielkich ludzi lewicy z SLD kojarzony jest jedynie Miller, który stracił swój urok, pogrzebał się żywcem wystawiając w wyborach prezydenckich wraz z "Włodkiem" Czarzastym doktor Ogórek.
    Poza Millerem do lewicy czasami przyznaje się nagminnie pijany Prezydent Kwaśniewski wraz z czasem nietrzeźwym Kaliszem.
    Główni politycy SLD, pokroju ględzącego Gawkowskiego, niezorientowanego Jońskiego, to raczej kandydaci na sołtysów.
    Wokół kogo ma się jednoczyć lewica? Wokół skompromitowanych polityków, ludzi bez niezbędnego pierwiastka błyskotliwości, geniuszu, zdolności przywódczych? Wiecznie debatujących o tym co trzeba zrobić zamiast "jak to zrobić"?
    Przecież wyborcy lewicowi nie są ślepi, wszyscy widzimy że SLD przypomina kółko różańcowe którego członkowie oczekują poparcia wspólnoty w staraniu o stołki w radzie parafialnej. Dopóki nie pojawi się silny lider na lewicy dopóty będziemy zakładnikami bezzębych staruszków udających gladiatorów.
  • 2015-07-16 19:47 | levy

W SLD prawdziwie lewicowa jest jedynie prof. Joanna Senyszyn, reszta to zgraja centrowych, liberalnych miernot. Spoza tego Szamba Ludzi Degrengolady lewicowy jest Biedroń, Nowacka, Nowicka i Ikonowicz.
    Przyjdzie nam czekać co najmniej (oby tylko tyle) 4 lata na odrodzenie prawdziwej lewicy. Ciężkie czasy przed nami.
  • 2015-07-16 23:26 | mixxer

'Najpierw poprawmy swój byt to będziemy potem mogli zając się ,,dekoracjami" - prawami zwierzątek, pseudoekologią, wolnością ćpania czy bzykania.'
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejny osobnik z horyzontami ograniczonymi do tego, iz ludzie potrzebuja tylko "wiecej chleba"!
    Prawa zwierzat, ekologia, itd. czynia z nas "homo sapiens" w przeciwienstwie do czlekopodobnej
    istoty, ktora w pogoni za chlebem, obudzic sie moze kiedys w miejscu gdzie nie ma juz zadnych
    zwierzat, wokol dym hula, i wszedzie tylko kupy smieci i odpadow przemyslowych.

P.S. Ja akurat wyjechalem z Polski nie dlatego, aby kiedykolwiek (nawet w PRL-u) zabraklo mi
    chleba, a dlatego, ze potrzebowalem wiecej wolnosci nizli oferuje mi panstwo polskie (III RP)...
  • 2015-07-17 08:55 | Slawczan

@2015-07-16 23:26 | mixxer
    Kolejny osobnik, który ,,od kilku lat siedzi w Londynie i mówi, że w akamdemykach najlepiej się pije". Skoro bawię się w owe polemiki to raczej mój horyzont nie powinien Cię tak bardzo niepokoić. No chyba, że posiadanie odmiennego zdania niż Ty, jest dla Ciebie powodem do niepokoju czy wręcz agresji słownej. Widocznie emigracja nie wyprała jeszcze z Ciebie ,,mentalności kibica".
    Wracając do rzeczy: nie uzurpuje sobie prawa do oryginalności - na mój pogląd wpływa stary, dobry Marks, którego neoliberałowie (wszelkiej maści, czy prawackiej czy lewackiej) odesłali na śmietnik. A on wrócił.
    Pomyśl: jeżeli pracujesz świątek, piątek, tyle godzin ile panisko zatrudniające każe, za najniższą krajową (+ może jakiś ochłap pod stołem) to czy masz SIŁĘ dumać na tym światem? Angażować się? Walczyć o jakieś prawa? Czy masz KASĘ by kupić sobie książkę - no bo Twoje poglady powinny miec podbudowę (chyba że ty jej nie potrzebujesz bo jak ów ,,zew wolności" nosisz go w sobie)? Choćby nawet ,,Homobiografie"? Albo nowego Pikettego? Wiem, Ciebie to nie dotyczy bo Ty jak to podkreśliłeś ,,wyemigrowałeś za wolnością". Gdy osiągniemy poziom ekonomiczny krajów cywilizowanego Zachodu - i to nie wskaźnikowy ale realny - jakości życia wszystkich (bądź prawie wszystkich) obywateli WTEDY ZAJMIEMY SIĘ TYMI JAKŻE WAŻNYMI DLA CIEBIE KWESTIAMI. Ale najpierw stwórzmy warunki by jak najwięcej ludzi mogło się oddawać takim ,,fanaberiom" a nie walczyło o byt biologiczny rodziny.
    Generalnie popieram ,,lewacką" agendę(no może poza pseudoekologią), choćby dlatego, że czarnosukienkowi i prawactwo aż się ślinią przeciwko niej. Ale NIE ROBIŁBYM z tego osnowy programu ,,nowej lewicy". Zauważ, że w polskich warunkach jest to NIE WYDAJNE POLITYCZNIE. Jeżeli uważasz, że owe ,,wolności" są tak ważne to dlaczego ,,lewica" jakoś nie ma rządu dusz w Polsce? Bo nawet zsumowane mniejszości nie dają większości. Kogo jest więcej gejów czy ludzi na śmieciówkach? Palaczy trawki czy osób zatrudnionych na zasadzie ,,najniższa krajowa+ reszta pod stołem"? Zresztą i palacz trawki i gej nie mogą być kapitalistycznymi pijawkami ,,płacącymi" podatki w Luksemburgu? Zresztą ,,lewica", która od lat siedemdziesiątych zajmowała się głównie jakże bliską ,,wolnościową" agendą zaprowadziła nas tam gdzie jesteśmy - faceci mogą sobie wziąć ślub ale potem idą do pracy w elastycznym systemie: od 8-12 i od 16 do 20 (+dojazdy) czyli na korzystanie z tej ,,wolności" zostaje im mniej niż połowa doby. A kiedyś spać muszą.
    ps. jak więc widzisz mój horyzont nie jest tak bardzo ograniczony jak go pomawiasz.

• 2015-07-17 11:50 | slima11

Ta pożal sie boże LEwicowa formacja nieżywych schabów ma grzech pierworodny.Otóż ludzie z lewicy po 1989 r,dla dobra ,tak się im wydawało ,,wspólnego usunęli się w ceń.Byli tacy ,którzy zaszyli się w domach aby przeżywać ekspiacje za grzechy systemu.Władz ę przejęli karierowicze ,nieudacznicy ,W czasach Dyducha ,wykoszono tych ,którzy nie myśleli tylko o sobie a idei.,w słynnej weryfikacji.Weryfikowli ci wymienieni wyżej.O tym jak oni dbali o lewice świadczy idiotyczna wojna Miller -Kwaśniewski ,o krzesło przy podpisywaniu traktatów i miejsce przy stole.Zresztą czynili to później tzw prawicowcy ,bo od 25 lat nie ma lewicy ani prawicy.Jest gra o interesy małych grup budujących klasę średnią ,pod przewodem tych co mieli tzw ten pierwszy milion I w tym sensie można zrozumieć walkę Kukiza z wiatrakami ,których on nie chce zaprzęgnąc do roboty ,bo dla niego wiatr jest ważny a nie maka na chleb ,bo na trzeba programu.Czyli mamy naszego Kiszota i parę osiołków.
  • 2015-07-18 22:38 | cezar

https://www.youtube.com/watch?v=nj4QwzIQiaA
  • 2015-07-19 00:40 | Jacek, NH

Komunistów należało wyeliminować po 1989 roku, a nie dogadywać się ze zdrajcami Polski i Polaków. "Kto raz wziął pieniądze od Kremla, musi mu służyć do końca. W przeciwnym przypadku będą konsekwencje". "Z komunistami sie nie rozmawia, do komunistów sie strzela" (Józef Mackiewicz).
  • 2015-07-19 08:49 | Leopold75

Jestem ataistą i lewakiem - Boże chroń mnie przed taką lewicą!

Nie zapominajmy, że to Kwaśniewski podpisał ustawę o zakazie aborcji, ratyfikował konkordat, okazał się zwykłym cynicznym moczymordą. Kalisz - jaki jest w kwestiach "wrażliwości społecznej" - każdy czytelnik Faktu widzi. Miller - po prostu żal człowieka ze względu na wiek i postępujący rozpad psychiczny.
  • 2015-07-19 14:05 | jakowalski

Re:Najbliższe dni pokażą, czy lewica znów się zjednoczy?

W Polsce od dawna nie ma lewicy, stąd też bezprogramowa, centrowa czyli drobnomieszczańska grecka Syriza uchodzi w Polsce za skrajną lewicę. A widzimy, jak lewicowa jest Syriza: nie ma ona odwagi wycofać Grecji nawet z Eurozony, nie mówiąc już o wycofaniu Grecji z UE i NATO, co przecież dopiero umożliwiło by rozwój gospodarki greckiej, jakże dziś tłamszonej w praktycznie permanentnym niedorozwoju przez Brukselę.
  • 2015-07-19 21:49 | Andrzej

Ta grupa zgranych polityków już niczego nie dokona.