Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cienkie kiełbaski

(5)
Tylko 28 proc. Polaków poszłoby dziś na wybory. Tak przynajmniej pokazuje najnowszy sondaż.
  • 2015-07-24 11:24 | grejpfrut

Ksenofobia i rasizm zawsze są wynikiem niewiedzy i głupoty

Polacy, w dużej części, to ignoranci, zdobywający wiedzę o otaczającym świecie z brukowców i innych śmieciowych mediów, w tym Internetu. Na świecie jest około 1,3-1,5 mld muzułmanów. Terrorystów wykorzystujących islam jako narzędzie jest góra kilkadziesiąt tysięcy. Polacy nie mają pojęcia o różnorodności islamu, ale nie mają nawet pojęcia o różnorodności chrześcijaństwa. Lęki i uprzedzenia do innych religii i ras zawsze wynikają z niewiedzy i głupoty.
  • 2015-07-27 17:56 | victorast

Re:Cienkie kiełbaski

grejpfrut,
    nie Polacy a wszystkie narody nie maja o wielu sprawach pojęcia. Jedyne co ma wielu Polaków to kompleks Polaka i ty jestes tego najleprzym przykładem. A kompleks ten nie jest niczym uzasadniony, bo mamy (mam tu na myśli mole pokolenie tzn pokolenie urodzone krótko po II wojnie) lepsze wykształcenie niż np. Niemcy, bo nauczono nas kultury....
  • 2015-07-27 18:13 | victorast

Zawsze podobały mi się teksty pana Tyma. Ten jednak uważam za tragiczny. Tragiczny, bo ważniejsza jest dla niego poprawnośc polityczna od faktów. A faktem jest, że społeczeństwo islamskie nie tylko nie chce się integrować, lecz narzuca reszcie swoje prawa, swoje zwyczaje... Ostatnio we Francji pobito młodą kobietę opalajacą się w stroju kąpielowym. To tylko jeden z tysięcy przykładów, dlaczego jest tyle niechęci do imigrantów islamskich. Ostatnio w telewizji niemieckiej nadano dokumentację o życiu w dzielnicy Berlina Kreuzberg, gdzie około 80 % miszkańców to własnie wyznawcy islamu. I czego się dowiedziałem od tych ludzi, z którymi przeprowadzano wywiady? Że żyje sie im super, bo miasto płaci im za mieszkanie, że miasto płaci im socjal, że mając 3 dzieci nie musząc pracować mają w sumie więcej niż około 8 milionów Niemców a jedyne, co im przeszkadza, to te 20 % Niemców. Jeden z pytanych powiedział nawet, że Niemcy powinni się wyprowadzić. Nigdy nie byłem rasistą ale mieszkając 36 lat w Niemczech..., dalej im nie jestem ale jednak nie chciałbym mieszkać w pobliżu imigrantów.
    I jeśli ktoś mi zarzuci, że i ja byłem kiedys w Niemczech imigrantem to odpowiem: nie przyjechałem do Niemiec aby żyć do końca życia z pieniędzy podatnika niemieckiego, nie przujechałem do Niemiec aby narzucać Niemcom mój styl życia....
    To tyle....
  • 2015-07-28 13:05 | slima11

Czyli godząc adwersarzy ,uznajmy ,że każda religja wypaczona przez fanatyzm ,zagraża państwu i obywatelom.W państwie ultrakatolickim i islamskim widać to i czuć.
  • 2015-07-28 14:54 | victorast

wiadomość z ostatniej chwili:
    wczoraj spotkaliśmy się z przyjaciółmi u mnie i oczywiście temat numer jeden to "neonaziści" wybijający szyby a nawet podpalający przygotowywane obiekty do przyjęcia imigrantów. Jeden z moich gości, lekarz laryngolog mieszkający w Niemczech tak długo jak ja, poinformował nas, że leki czy usługi medyczne, których kasy nie refundują nam wszystkim normalnym obywatelom tego kraju, płacone są przez państwo niemieckie wszyskim azylantom. Czyli podatnik niemiecki ma tu mniejsze prawa niż przybysz!!!! Czy mozna się dziwić, że wielu ludziom po prostu puszczają nerwy?