Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Apel Palestynczyka do Polakow

(14)
2015-07-25 04:04 | kruk
Jest mi bardzo przykro z powodu oburzajacej postawy czesci moich rodakow wobec Arabow i ogolnie muzulmanow. Przyszlo mi kiedys zyc w kraju arabskim i mam z tego bardzo mile wspomnienia. W tym kraju miedzy ludzmi roznych wyznan panowala tolerancja, otwartosc i czesto przyjazn. Teraz czerpie satysfakcje z tego, ze tylu z Was osiadlo w Polsce. To nas bardzo wzbogaca.
Przyznam tez, ze zawsze mi jest milo spotkac cudzoziemca mowiacego po polsku. Wspolny jezyk laczy. Oby moi rodacy przejrzeli na oczy i traktowali Was jak wspolziomkow!
  • 2015-07-25 05:23 | observer

Re:Apel Palestynczyka do Polakow

Kraje islamskie się zamykaja na kulturę zachodu i radykalizuja. Kobiety w Iranie i Afganistanie musza chodzić na ulicy w burkach, czego dawniej nie było. Turcja i Egipt też zmierza w tym kierunku. Pamiętamy też porwania samolotów i egzekucje pasażerów przez Palestyńskich terrorystów, masakrę olimpijczyków w Monachium. Również brak publicznego potępienia aktów terroru przez immamów budzi zdziwienie. Obawy Polaków sa głęboko uzasadnione. Wy się zmieńcie to i my się zmienimy.
  • 2015-07-25 10:43 | jakowalski

Do Pana Omara Farisa

Jak Pan dobrze wie, popieram, jakże przecież słuszną, walkę Palestyńczyków o swoje własne państwo, o prawa uchodźców palestyńskich do powrotu do swojej ojczyzny itd., ale tu się z Panem nie zgadzam. Uważam bowiem, ze pańskie miejsce, tak jak wszystkich Palestyńczyków jest w Palestynie, a nie w Polsce i dla tego też popieram walkę Palestyńczyków o odzyskanie niepodległości. Ponieważ to nie Polacy, a Anglicy, a przedtem Turcy kolonizowali setkami lat Palestynę, to Zjednoczone Królestwo oraz Turcja, a nie Polska, mają obowiązek przyjąć do siebie uchodźców Palestyńskich oraz zapewnić im godziwe warunki do życia. Jedyne, co mogą tu zrobić Polacy, to popierać słuszna walkę Palestyńczyków o odzyskanie przez nich ich własnej Ojczyzny, czyli Palestyny. Ale ponieważ Polska jest dziś krajem przeludnionym, krajem w którym nie ma miejsca dla imigrantów, krajem, który NIE jest w stanie zapewnić miejsc pracy czy też mieszkań dla milionów Polaków, którzy z tego powodu muszą masowo emigrować z Polski w poszukiwaniu miejsca pracy oraz dachu nad głową, to proszę zrozumieć te realia, zamiast bezsensownie apelować do Polaków o przyjecie do ich, jakże dziś już przeludnionego kraju, tysięcy, a kto wie, może i nawet milionów ekonomicznych imigrantów.
    Przecież jedyne, co Polska może dziś zrobić dla Palestyńczyków, poza poparciem ich słusznej walki narodowo-wyzwoleńczej, to jest udzielić azylu politycznego garstce wybitnych działaczy palestyńskich, prześladowanych dziś przez izraelskich kolonizatorów, ale tak naprawdę, to na nic więcej nie jest stać biednej, przeludnionej Polski, będącej przecież źródłem masowej ekonomicznej emigracji. Piszę to z Portugalii jako emigrant z Polski, życząc Panu jak najszybszego powrotu do Wolnej Palestyny.
    Lech Krawczyk, Cascais, Portugalia
  • 2015-07-25 12:31 | Leszex

Dawniej mówiono "Gość i ryba po trzech dniach śmierdzi". To mówi wszystko o problemach każdego społeczeństwa. Komentarz 2015-07-25 10:43 | jakowalski uważam za jedyny do przyjęcia w kwestii wszelkiego rodzaju imigrantów, którzy nie chcą się w pełni asymilować w nowej ojczyźnie.
  • 2015-07-25 12:34 | Henryk55

Dp Pana Omara. Pisze Pan ze nie kazdy muzulmanin jest terorysta, ale kazdy terorysta jest muzulmaninem nie liczac Breiwika. Z muzulmanami nie ma problemu jesli ich jest 1000 ,5000 czy 20000 w danym kraju.Ale 500000,1mln,to juz jest sila ktora stawia rzadania i one sa sprzeczne z naszymi wartosciami a zgodne z Koranem i prawem Szaria.Dla przykladu podam ze szwedzkie miasto Södertälje (komuna) ma 92 tys. mieszkancow z czego 25% to syrianie,ktorzy chca rzadzic swoimi prawami.Dochodzi do konfliktow miedzy muzulmanami a katolikami.Skala przestepczosci urosla do rozmiarow gdzie wladze szwedzkie traca kontrole w tym tym i wielu innych miastach W Malmö w tym roku doszlo do 30 wybuchow-gina ludzie.Wladze Malmö wezwaly rzad o pomoc .Ten kto uwaza ze islam i muzulmanie nie zalewaja Europy ,dla mnie jest slepy.Premier Macedoni Ljubco Georgiewski stwierdzil ze za 6 lat macedonczycy beda w mniejszosci a Macedonia bedzie czwartym muzulmanskim krajem po Albani ,Kosowo i Bosni,""
  • 2015-07-25 13:01 | Henryk55

Panie Jakowalski,.Swieta prawda.""
  • 2015-07-25 13:08 | jakowalski

P.S. Ja n.p. wyjechałem do Portugalii nie tylko ze względu na klimat, ale także dlatego, że tu nie ma zasadzie gett etnicznych. Tu można spokojnie przejść ulicą nawet w (nie najciekawszych zresztą) dzielnicach Lizbony zamieszkałych głównie przez imigrantów z dawnych portugalskich kolonii. Ale tu przybywają w zasadzie tylko imigranci znający portugalski albo też z Europy, tej zimniejszej, a więc tacy, którzy akceptują tutejszą kulturę.
    We wszystkich krajach, w których mieszkałem na emigracji, to albo znałem język większości jego mieszkańców (n.p. Australia, Nowa Zelandia i częściowo RPA oraz Cypr), albo też się go uczyłem (afrikaans, nowogrecki czy też portugalski). A tymczasem imigranci z III świata, poza nielicznymi wyjątkami potwierdzającymi regułę, jak to wiem z literatury przedmiotu (ekonomicznymi aspektami emigracji zajmuje się bowiem od lat) oraz co zaobserwowałem, szczególnie zaś w Australii, nie chcą się uczyć języka mieszkańców kraju, do którego oni przybyli, nie akceptują kultury nowego kraju swego zamieszkania i nie chcą w nim pracować, a tylko chcą zasiłków. Nie moja wina, że taka jest o nich prawda. :-(
  • 2015-07-25 13:11 | jakowalski

Panie Henryku,
    To jest oczywista oczywistość. Proponuje przeniesienie się do Hiszpanii albo Portugalii ew. do Italii. Szwecja ma paskudny klimat, nieciekawy styl życia i jest już stracona dla Europejczyków.
  • 2015-07-25 14:05 | Henryk55

Panie Jakowalski. Jak juz wczesniej wspomnialem ,to szwedzi juz zniszczyli swoj kraj i narod ,poswiecajac go na wielokulturowym oltarzu. Dla nich wartocsi narodowe nie maja znaczenia Socjalisci ,komunisci liberalowi,zieloni w imie ze- Szwecja ma byc humanitarna potega na swiecie,przez ostatnie 20 lat niszczyli kraj.Wczoraj minister spraw wewnetrznych sywierdzil ze byli naiwni w stosunku do muzulmanow.Ja mysle ze w Polsce do tego nie dojdzie.""
  • 2015-07-25 15:50 | kaesjot

kruk - jeśli przyjmiesz do swojego domu, w którym panują przez Ciebie ustalone reguły sublokatora masz prawo żądać, aby on się do nich dostosował a nie je ignorował a wręcz zaczął narzucać swoje, Tobie obce i zmuszać abyś się do nich dostosował.
    Pasowałoby Tobie tak ?
    Trzeba być realistą, patrzeć na doświadczenia innych wyciągać wnioski i nie powtarzać ich błędów.
    Polityczna poprawność w tym przypadku jest naiwnością a naiwnych łatwo wydymać .
  • 2015-07-25 19:28 | jakowalski

Henryk
    Pisałem już, że Szwedzi sami sobie zasłużyli na taki los, na przykład nie chcąc u siebie w latach 1970. kulturowo bliskim ich Polaków, a sprowadzając sobie nieco tylko później miliony przybłędów z III świata. Sam pamiętam, jak mnie potraktowali nie raz i nie dwa na swojej granicy, wbijając mi n.p. do paszportu pieczątkę, że mam pozwolenie tylko do miesięcznego pobytu u nich bez prawa pracy. Co by się im stało, jakbym u n ich pobył kilka miesięcy i legalnie pracował, poza tym, ze zapłacił bym im spory podatek? No cóż, sami tego chcieli i teraz mają to, co chcieli i na co sami sobie zasłużyli swoją głupotą.
    W Polsce nie dojdzie zaś, do tego samego, ale tylko dla tego, że Polska jest biedna, a więc nie ma w niej zasiłków dla tych przybłędów z III świata.
    Kaesjot
    Ja też uważam, że jeśli przyjmiesz do swojego domu, w którym panują przez Ciebie ustalone reguły, sublokatora, to masz pełne prawo żądać, aby on się do nich dostosował a nie je ignorował a wręcz zaczął narzucać swoje, Tobie obce i zmuszać abyś Ty się do nich dostosował.
  • 2015-07-25 19:45 | jakowalski

Jeśli Polska jest naprawdę wolnym, niepodległym państwem, to jej obywatele mogą przecież zadecydować w referendum, czy życzą sobie oni Polsce ekonomicznych imigrantów, szczególnie w naszej obecnej sytuacji braku pracy i mieszkań, niskich płac, niedofinansowania służby zdrowa i systemu edukacji, problemów z systemem emerytalnym etc.
    Nie wolno jest nam poddać się dyktaturze elit, które rządzą nami od roku 1989 w interesie zachodnioeuropejskich bankierów. Przez takie osoby, jak ci, którzy chcą sprowadzić do Polski imigrantów z III świata, to w Polsce może być tylko jeszcze gorzej. Nie może być tak, że zgodzimy się na wszystko, co narzuci ta obecna, skorumpowana i nieudolna władza, narzucona nam tym razem z Zachodu. I to jest chyba nasz największy polski problem – ta nasza polska uległość wobec nawet najgorszej władzy, która obecnie wmówiła większości Polaków, ze „tak musi być”, „inaczej się nie da” etc. :-(
    Poza tym, to pamiętam, jak w Niemczech na początku lat 1980. próbowano rozwiązać problem ekonomicznych imigrantów w podobny sposób, jak to proponują dziś w Polsce zwolennicy „kontrolowanej” imigracji, czyli ograniczając ilość imigrantów ekonomicznych, ale nie do zera oraz pomagając im w znalezieniu pracy i mieszkania, pomagając im w edukacji etc, często kosztem rodowitych Niemców. I co to dało? Absolutnie nic. Ale Polacy nie chcą się uczyć na błędach Zachodu, nawet na błędach sąsiadujących z nami Niemiec... :-( Jak te lemingi idą oni ku przepaści, nie chcąc słyszeć głosu rozsądku! :-(
  • 2015-07-25 22:27 | Obserwer

W kwestach zasad i reguł mniejszość, przybysz na prawach gościa nie może z gruntu rościć sobie prawa do narzucania swoich tradycyjno-społecznych i religijnych zwyczajów . Żądania takie z gruntu pachną pycha , arogancją , a nie chęciom uzyskania pomocy , spokoju i stabilnego bytu. W Polsce są zasady gościnności , jest staropolskie powiedzenie "Gość w dom Bóg w dom", ale to nie oznacza , że możemy się zgodzić na wszelki dyktat i swoje prawne rozwiązania, normy dostosować do wymagań tych , którym chcemy pomóc. Dobra wola, dobre pragnienie , dobry zamiar musza pójść w parze z obu stron. Umiar , zrównoważenie, poznanie siebie wzajemne na początek oraz nastawienie się, że obie strony chcą dobrze. Inaczej ten eksperyment nie uda się.

Każdy rodzaj nadmiernej uległości świadczy o naiwności lub o głupocie. A jak wiadomo skutki takich cech są opłakane. Chcemy pomóc, ale pomoc ta musi być w ramach jakie nakreśla większość społeczeństwa Polski. Jeśli emigranci tego nie rozumieją , nie chcą szanować i nie chcą tego zaakceptować to niestety będą problemy. Z góry wiadome jest , że podstawowe prawa człowieka i emigranta będą respektowane. Nie wiem jak i czy społeczeństwa , w których zamieszkają będą wykazywać dalekie zrozumienie i wyrozumiałość? Trzeba być dobrej myśli. Polska ma dobre historyczne korzenie i dobra tradycje w kwestiach tolerancji. Najważniejsza jest dobra wola obu stron. Przyszłość będzie pochodną tego.
  • 2015-07-27 09:17 | jakowalski

Obserwer
    Zauważ, że obecnie NIE ma mowy o tym, aby Polska przyjmowała jakichkolwiek imigrantów, poza multimilionerami, którzy notarialnie zobowiążą się do zainwestowania milionów, i to nie złotówek, a n.p. franków szwajcarskich czy też funtów szterlingów w polską gospodarkę oraz wysoko wykwalifikowanymi fachowcami czy też wybitnymi artystami oraz rzeczywiście prześladowanymi działaczami politycznymi, ale ja szacuje ich liczbę na maksimum tysiąc osób rocznie.
    Według oficjalnych, a więc mocno zaniżonych danych GUSu, w końcu czerwca 2015 r. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w Polsce ponad 1622 tysięcy osób, co stanowiło ponad 10% (dokładniej 10,3%) cywilnej ludności aktywnej zawodowo. Dane te są mocno zaniżone, jako że mało kto z bezrobotnych ma w Polsce prawo do zasiłku – tylko około15% bezrobotnych ma w Polsce prawo do zasiłku, czyli że z tej ponad półtoramilionowej „armii” polskich bezrobotnych, znacznie ponad milion, czyli dokładniej około 1412 tysięcy osób, nie ma prawa do zasiłku. Przypominam też, że aby otrzymać zasiłek, wypłacany zresztą w Polsce, dla większości bezrobotnych, przez najwyżej pół roku, to osoba bezrobotna musi wykazać, że spełniła trzy poniższe wymagania:
    1. Zarejestrowała się w urzędzie pracy;
    2. Urząd nie dysponuje pasującymi do niej propozycjami pracy, takimi jak: staż, przygotowanie zawodowe, szkolenia, prace interwencyjne czy roboty publiczne;
    3. Musi udokumentować, na podstawie historii swojego zatrudnienia, że przez co najmniej 365 dni (czyli w praktyce rok)w okresie 18 miesięcy (czyli półtora roku) poprzedzających rejestrację wykonywała ona pracę, która skutkowała odprowadzaniem składek do ZUSu i to w odpowiedniej wysokości.
    Ponadto, to w końcu omawianego miesiąca urzędy pracy dysponowały ofertami pracy dla niecałych 94 tysięcy osób czyli że na jedno wolne miejsce pracy przypadało w Polsce aż 17 bezrobotnych.
    W takiej Polsce, z jej plagą olbrzymiego, chronicznego i strukturalnego bezrobocia, NIE ma więc miejsca dla imigrantów. Sprowadzanie do Polski, przez obecny rząd PO, na polecenie Brukseli, tysięcy imigrantów ekonomicznych, jest więc niczym innym jak zdradą żywotnych interesów Polski i Polaków, a więc zdradą stanu. :-(